Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Pajzsmirigy-alulműködés fórum

Pajzsmirigy-alulműködés (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 ... ❯❯
33856. AÁEJ (válaszként erre: 33854. - Eterodosso)
2017. júl. 14. 20:16
Szia!Én mikor elkezdtem szedni a Letroxot 4 hétig voltam betegállományban,mert annyira rosszul voltam a gyógyszertôl. Jobb lesz csak idô kell.
33855. juhasznoemi (válaszként erre: 33854. - Eterodosso)
2017. júl. 14. 14:41

Nem olyan sokan írnak de üdvözöllek. Nekem is alul működik én euthyroxot kaptam rá. Majd 2-án kell endo dokihoz menni ugyanis elfogy a gyógyszerem.

Esetleg babát szeretnétek vagy hogyan derült ki az alul-működés?

33854. eterodosso
2017. júl. 13. 17:25

Sziasztok!

A klub már nem működik?

Szerettem volna csatlakozni, mivel kiderült, hogy alulműködhet a pajzsmirigyem.

Letroxot kaptam, ma vettem be először egy felet, de nem vagyok valami jól. :(

33853. juhasznoemi (válaszként erre: 33852. - Kendra30)
2017. júl. 10. 21:24
Egy jó endokrinológust keress szerintem az majd tud segíteni.
33852. kendra30
2017. júl. 10. 18:39

Sziasztok!

30 eves vagyok, a laboreredményem a kovetkezo: anti TPO: 69,9 ( a ref.ertek max.35); TSH ertek: 5,67 ( normal ertek: 0,55 es 4,78 kozotti). Egyelore meg nem jutottam orvoshoz es nem tudom , h ezekkel az eredmenyekkel mi a teendo. Valakinek vannak hasonlo ertekei? Koszonom!

33851. magenta75
2017. júl. 9. 10:56
Zalaegerszeg :) Gyerek már van, lassan kész felnőtt, arra már nem gyúrunk! :) Itt 3 endokrinológus van,ismerőseim közül páran mondják a magukét akik járnak....hát majd meglátjuk én már nem hagyom magam az biztos....Nőgyógyász viszont rengeteg van itt :)
33850. ivi79 (válaszként erre: 33849. - Magenta75)
2017. júl. 9. 07:36
ha nem endo, akkor nődoki, van akinek jobb híján ő segít(és mert sokan akkor jönnek rá h baj van, amikor nem jön a gyerek). merre laksz?
33849. magenta75
2017. júl. 8. 11:06

Köszönöm szépen ivi79 és lovelyly a válaszokat, kicsit megerősítettetek!:)

Küzdeni fogok ebben biztos vagyok, bár endokrinológus nem terem minden bokorban :) Elég kevés van belőlük, aki igazán jó azt pedig nagyítóval kell keresni.

Július 18.-án van az időpontom, majd meglátjuk, megírom a fejleményeket.

ivi79 korábban olvastam a kálváriádat, nagyon jó lelkű lehetsz, hogy ilyen önzetlenül próbálsz segíteni másoknak, hogy előbb megoldást találjunk a problémánkra és ne csak 10 év után véletlenül derüljön ki. Nagy köszönet érte! :) Én 10 évet ebben az állapotban ki sem bírnék, szerintem keresnék egy kötelet.

Xanax?? Az jó, 6 hónapig etettek velem antidepresszánst fejfájásra kb 10 éve, konkrétan meghülyültem tőle, mindennek nekimentem, remegtem, rángatóztam éjjel. Akart még Frontint adni a mellékhatásokra, :D én még úgy orvossal soha nem ordítottam mint akkor. Azt mondta valószínűleg mivel nem voltam depressziós az lettem tőle.:) Szerintem már nem élnék, vagy valahol leszedálva vegetálnék. Abbahagytam 1,5 év volt amíg "helyrejöttem". :( Szóval vannak orvosi mellényúlások rendesen. Én ezért nem bíztam már senkiben és félve vennék be bármilyen gyógyszert. Az összes régi laborleletemet végignézve a Tsh 2,9-3,1 között volt .... Szép napokat Nektek és Köszönöm! :)

33848. ivi79 (válaszként erre: 33846. - Magenta75)
2017. júl. 8. 08:55
nyugi énse veszek be semmi gyogyit, max fél fejfájáscsillapitó, de igazából nem is kell 1hársfateánál több.én évekig nyúztam házidokim, h de hizok(nem kövér maga), békafenék alatti a vérnyomim folyton kóválygok, végül ilyen mütét utáni cseppeket szedtem ki belőle amit ájulás ellen adnak, de ez se volt jó semmire. televoltam mindenféle fura fóbiával, de agyturkászhoz nem mertem menni, mert fiatalkori depim miatt már majdnem életképtelen növényt csináltam belőlem xanaxal.a korábban penge agyam már 1mondatot se volt képes megjegyezni. a tökéletes libidóm totál eltünt. végülis kértem beutalót endóra, ahonnan kivágtak h semmi bajom(1századdal voltam határérték alatt).akkor elhittem h nem pm, magamat okoltam minden téren és kerestem megoldásokat.végül egy véletlen vv-n jelent meg a magas tsh..hurrárhurrá.lényeg 10évig szivattam magam félzombi állapotban, ráment párkapcsim, fősulim, a kb25-35éves fénykorom. ne hagyd magad, menj tovább! ha ő nem akkor más..vannak fura dolgai a bogyónak, kikell próbálni.nekem pl nem hatott egyéb dolgok miatt, de szedek mellé másfélét ami müködik. mellékhatása kb ha túladagolod, akkor túlmüködö tünet. van aki egyik fajtától nincs jobban, de másikfajtája tökéletes..el kell vhol kezdeni, és tapasztalni, majd aszerint továbbmenni
33847. 124637ff9b (válaszként erre: 33846. - Magenta75)
2017. júl. 8. 08:48

Szóról szóra ugyan ebben a cipőben jártam, mint Te.

Orvosi értetlenség, legyintgetések, rendkívül rossz közérzet.

Már jól vagyok.

Vitaminok hormon nélkül: nem járható út.

Vitaminok + hormon CH mentes diéta nélkül: szintén nem járható út.

(Nálam)

Szeretem a gyümölcsöket nagyon, de semmi más CH-ot nem eszem Ha néha elcsabulok egy sütire, akkor vállalom a következményét, estére és másnap is még szarul vagyok.

Amit én szedek a hormon mellé: D3 nagy dózisban, vas és szelén (Selenorg)

33846. magenta75 (válaszként erre: 33845. - Ivi79)
2017. júl. 8. 07:51
Köszi a választ, igazából a rengeteg utánaolvasás (főleg itt is) ezt támasztja alá. Viszont ez elég fura érzés, úgy tűnik mintha azért harcolnék, hogy végre valaki elismerje a bajomat és kimondja:) Mégsem történt eddig semmi, valahogy nem gondolják ezt olyan nagy problémának? Nem szoktam orvossal vitatkozni, kétségbe vonni a véleményét, de már alakulok ez ügyben is. Nehogy már az ő szava számítson csak. Beteg vagyok ez tény, én érzem és újra energikus akarok lenni és főleg fájdalom nélkül élni. Ragaszkodjak a gyógyszerhez, hogy legalább próbáljuk ki? Hátha használna a szememre és az ízületeimre is, úgy gondolom egy próbát megérne.Szálljak vitába az orvossal, ha ő nem így gondolja? Van ennek a gyógyszernek valami hátránya, vagy valami kemény mellékhatása ha szedném? Nem vagyok gyógyszerpárti félre ne érts, szinte antibiotikumot sem szedek...Egyáltalán létezik erre valami más kezelési módszer? Vitaminokkal már próbálkoztam, valamit segítenek, de nem teljesen.
33845. ivi79 (válaszként erre: 33841. - Magenta75)
2017. júl. 7. 23:07
alulmüködsz, nekem tökre egyértelmű.normál helyeken 2,5 a határ..t4ed is alsó határon van..báár hasrahízás inkább inzurezi tünet, de társbetegségek..
33844. Perla del Mar (válaszként erre: 33843. - Magenta75)
2017. júl. 7. 22:40

A fáradság dettó így van 😱😱 Munkahelyemen már kaptam is beszólást, hogy mi is korán keltünk rajtunk nem látszik. Meg, hogy igyak kávét, aztán mikor semmit nem ér meg csodálkoznak. Én leginkább csak hashajtóval tudok wc-re menni . A memóriám nekem is rengeteget romlott sajnos. Úgy nézek ki, mint a vemhes vízi ló 😱😱😱 20 kg-t híztam.Már a lábamon is hámlik sokszor a bőr olyan száraz. Nyelési behézségeim is vannak. A hajam is nagyon hullik.

Nekem sajnos erre még rájön a mozgási gondok, az ügyetlenségem.😱 Ez már nem pajzsmirigy probléma , de rengeteget el kell viselnem miatta :(. Álmatlanság ez gyerekkorom óta van, ennek sem lehet köze a pajzsmirigyhez.

33843. magenta75 (válaszként erre: 33842. - Perla del Mar)
2017. júl. 7. 13:46
Szia! Hát ez az, fejcsóválástól még nem leszünk jobban. Minden labornak mások a határértékei valamiért. Ahová én mentem endokrinológushoz, ő azt mondta a Tsh 2,5 felett nem jó! 28 éves korom óta beletörődtem már a szemszárazságba és a fájdalomba, úgymond megtanultam vele élni. Viszont azt, hogy pofira esek, elalszom a fotelban, csak úgy röpke 3 órára, hogy felpuffad a fejem, na meg az a bamba csodálkozó tekintet :D, ezeket nem tudom megszokni.Na és kár, hogy nem fizetnek órabért az illemhelyen, hogy finoman fogalmazzak :P Viszketek mintha állandóan hangyák másznának rajtam, zsibbad a kezem és a lábam....:D Irány a diliház! :) Próbálok én pozitív lenni, mosolygok, de ha egyszer leragadnak a szemeim??? Próbálok figyelni, de nem fogom fel miről is beszél a másik... a környezetemet amúgy nem terhelem ezzel. Hát talán csak kitartást tudok kívánni, de az orvostudomány nem áll a helyzet magaslatán.
33842. Perla del Mar (válaszként erre: 33841. - Magenta75)
2017. júl. 7. 13:08
Ez érdekes, az enyém 4, 42 . Az én leletemen a felső határ 4,80 . Nagyon csóválta a fejét a házi orvosom, de egyenlőre nem küld tovább.Bár még ultrahang lesz.
33841. magenta75
2017. júl. 7. 10:47

Sziasztok!

Lenne pár kérdésem, úgy látom profik vagytok a témában. 42 éves vagyok :) November mentem orvoshoz állandó fáradtsággal, egyszerűen elalszom, bizonytalan járással és imbolygó szédüléssel, állandó Ízületi és izomfájdalommal fájdalommal és 28 éves korom óta tartó szemszárazsággal, az ízületi dolog is kb akkortól van..Gondoltam új háziorvos, hátha rájön valamire. Addig nem járkáltam orvoshoz, mert rám húzták a depressziótól kezdve az időskori szemszárazságig, dolgozzak kevesebbet sablon dumát, majd elmúlik alapon. Tehát 28 éves korom óta iszom a szemcseppet, lehet jobb lenne ha innám és mindenféle csodaszerrel próbálkoztam:) Voltak jobb és rosszabb időszakok.

Az eredményeim 42 évesen:

Sjögren szindróma és egyéb autoimmun csodák nem igazolódtak, viszont azt mondták ennek ellenére Sjögrenes vagyok :) ( száraz szem, száraz száj és ízületi gyulladás)

De nincs antitest, röntgenen nem mutatható ki semmilyen elváltozás akkor?

-Fülészeten azt mondták nem jó a jobb fülemben az egyensúly ideg és ettől szédülök, van szép latin neve, de felesleges leírnom. Pár hét vagy hónap és minden ok lesz. 8 hónap eltelt és semmi nem ok, nem tudnak mit csinálni, hurrá! :)

-Neurológus: nincs agytumorom, látja, hogy szédülök nem tudja mitől van, nem stresszelek sokat??:D

Majdnem 3-as volt az akkori laboromon a Tsh és én pajzsmirigyre gyanakodtam. Elmentem endokrinológushoz saját magamtól.Azt mondta kicsit magas a Tsh, akkor csillagos kevés volt az fT4 is, de nem írt fel gyógyszert, mert azt mondta a tüneteim immun problémák. Az immun eredményem utána lett kész és nem az. :)

Most már egyre pocsékabbul vagyok, éjjel nem tudok aludni, nem emlékszem semmire,teljesen ostoba lettem,pedig " okos vagyok" :) és nagyon égő számomra, hogy ami addig ment, most nem... vizesedik a lábam az arcom, a szemem kifolyik, fáj minden porcikám és hasra hízok mint egy mangalica. Még nem vagyok kövér csak 66 kg :) de ha így folytatom eljön az is :)

Nem untatlak benneteket a sztorimmal a kérdésem az lenne a mostani eredményeimmel küzdjek még az igazamért az endokrinológusnál, vagy hagyjam a francba az egészet, mert belefáradtam.

Tsh 3,150 mU/l ref: 0,4000-4,

Szabad T4 12 pmol/l ref: 11,50-22,70,

Szabad T3 5,87 pmol/l ref: 2,70-6,30

Anti Tpo negatív lett.

Háziorvosra nem számíthatok azt mondta amíg nincs 4 felett a Tsh nem kell foglalkozni ezzel. Egyszerűen jelenleg nem vagyok életképes...Köszönöm , hogy időt szántok rám és örülnék ha válaszolna valaki.

További szép/ szebb napot! :)

33840. Ágimutti (válaszként erre: 33833. - Zsanci79)
2017. júl. 7. 06:36
Megkérdezhetem mennyi volt az értéked ???
2017. júl. 6. 14:51
Most néztek megint TSH-t, 4,42 volt. Nagyon csóválta rá a fejét a házi orvos, de aztán azt mondta végülis benne van még. Nyaki ultrahangra pedig augusztus 1-n megyek . Nem tudom lesz-előre haladás, mert benne van még a határértékbe. Viszont azon, hogy a felső értéket súrolja le vagyok döbbenve, mert tipikus alulműködő tüneteim vannak, hízás, székrekedés, bőrszárazság, hajhullás, fáradtság, gyakori alacsony pulzusszám.
33838. 6eea6e9c26 (válaszként erre: 33837. - Zsanci79)
2017. júl. 5. 21:39
Köszi:)
33837. zsanci79 (válaszként erre: 33836. - 6eea6e9c26)
2017. júl. 5. 19:42
BioCo amit en hasznalok.
33836. 6eea6e9c26 (válaszként erre: 33835. - Zsanci79)
2017. júl. 5. 18:23
Köszönöm szépen. A márkát megírnád? Ha itt nem, akkor privátban.
33835. zsanci79 (válaszként erre: 33834. - 6eea6e9c26)
2017. júl. 4. 22:10

100 mcg szelen es 20 mg cink.

Mindketto szerves, ez fontos. L-selenometion es cink-citrat.

33834. 6eea6e9c26 (válaszként erre: 33833. - Zsanci79)
2017. júl. 4. 20:25
Mennyi szelént és cinket szedtél?
33833. zsanci79 (válaszként erre: 33831. - Ágimutti)
2017. júl. 4. 13:01

Én szelént és cinket szedtem az atpo-ra, az nagyon levitte.

Pm gyógyszert nem kaptam, és nem is szednék, mert minden értékem tökéletes volt emellett.

Elvileg a pm gyógyszer nem fogja normalizálni az atpo-t.

Kerüld a jódot, tengeri herkentyűket.

33832. juhasznoemi (válaszként erre: 33831. - Ágimutti)
2017. júl. 4. 12:21

Szia!

Nekem az anti tpo-m 177 és 60 a megengedett. Elmentem endokrinológushoz euthyroxint írt fel.1 hónapja szedem most kell majd visszamennem mivel elfogy a gyógyszerem.Mindenképpen menjél dokihoz mert ez magas az enyém is az.

33831. Ágimutti
2017. júl. 4. 11:51
Sziasztok, tegnap az antiTPOm 2147 lett, 2 hónapja 180 volt, akkor nem adott semmit az orvos, mondván hogy várjunk !!!!A többi hormon normális! Akinek hasonló problémája volt milyen gyógyszert kapott ? akkor ez most egy autóimmun betegség ????
33830. Sunflower82 (válaszként erre: 33829. - Ivi79)
2017. jún. 30. 10:01

Köszi szépen.

A doki nem mondta, hogy fontos az időpont. Csak ha ciklus függő, akkor gondban lennék, mert meg kellene csináltatnom augusztus elején, miközben csak a hónap végén megyek dokihoz. Így a vérvételkor csak alig 2 hónapja szedném a gyógyszert és nem 3.

33829. ivi79 (válaszként erre: 33828. - Sunflower82)
2017. jún. 29. 23:18
tudtommal mindegy mikor
2017. jún. 29. 15:13

Sziasztok!


Lenne egy kérdésem hozzátok, ha nem gond.

Augusztusban kell TSH-t nézetnem, csak nem tudom, hogy ezt bármikor lehet vagy ciklusfüggő? (Fontos lenne, mert úgy lövöm be az dokihoz meg a laborhoz is az időpontomat.)


Köszi előre is.

33827. wendyke (válaszként erre: 33826. - Kőnig Claudia)
2017. jún. 29. 13:07

Szia Claudia!


Nagyon szépen köszönöm a választ!!!Azóta voltam már a 2 hónapos kontrollon,a doki megvolt elégedve az eredménnyel,marad a 75 mg letrox és fél év múlva kell mennem.

❮❮ ... 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook