Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Hogyan tudtátok feldolgozni, ha a párotok öngyilkos lett és meghalt a szemetek láttára? fórum

Hogyan tudtátok feldolgozni, ha a párotok öngyilkos lett és meghalt a szemetek láttára? (tudásbázis kérdés)


1 2
37. Kiscsillag1980 (válaszként erre: 36. - Érdekes73)
2019. márc. 12. 21:15
:(
36. Érdekes73 (válaszként erre: 23. - Kiscsillag1980)
2019. márc. 12. 20:13
Borzasztó tényleg. Az öngyilkosságot szerintem nem lehet feldolgozni sohasem. Próbáld meg hátha segít hasonlókat átélt emberek csoportja.
35. Kiscsillag1980 (válaszként erre: 27. - Channa*)
2019. márc. 12. 20:09
A feje alatt vérzett, hanyatt feküdt a földön, a koponya sérült meg , utólag azt mondták. A boncolás szerint az állt benne hogy fejre esett :(
34. Kiscsillag1980 (válaszként erre: 31. - Channa*)
2019. márc. 12. 20:08
Sajnos nekem nem engedték meg a rendőrök hogy hozzá nyúljak még a telefonom is elvették amiről hívtam a mentősöket, hiába kértem őket hogy telefonáljanak újra. :(
33. Channa* (válaszként erre: 32. - Pasionella)
2019. febr. 18. 12:41
Igazad van!
2019. febr. 18. 12:03
Ha bárki tudott volna bármit tenni nyilván megtörtént volna szerintem. Már teljesen felesleges ilyenre rákérdezni úgy gondolom...
31. Channa* (válaszként erre: 28. - Amina93)
2019. febr. 18. 12:01
Igen, ezt értem és el is tudok képzelni minden, csak azt írta, hogy még élt és mondani akart valamit és a mentőkre 1 órát kellett várniuk, de addigra elvérzett, ezért kérdezem, hogy nem lehetett volna segíteni valamit? Nem tudom, hogy hol vérzett, milyen sérülése lett, stb. Csak ilyenek jutnak eszembe, hogy nyomókötés, stb. Persze, van amikor nincs segítség, és van aki ilyen helyzetben képtelen cselekedni, de biztos nem volt ott egyedül és hátha volt az ott lévők között, akik tudtak volna bármit tenni, vagy látta valaki, hogy értelmet bármit tenni, stb.
30. syria (válaszként erre: 23. - Kiscsillag1980)
2019. febr. 18. 11:46

Borzalom. :(

Gondolj arra, milyen jó, hogy legalább a gyerek nem látta! Ő hogyan élte/éli meg, hogy nincs többé apa?

Ha nem akarsz szakemberhez fordulni (nem értem, hogy miért), azt tudom csak tanácsolni, hogy igyekezz minél kevesebbet gondolni a történtekre! Tudom, nem könnyű, de azt is tudom, hogy nem lehetetlen. Amikor jönnek a gondolatok, a képek, a hangok hessegesd el! Nézz egy számodra (tőle független) nagyon kedves tárgyra, kezdj el bármit tervezni; nem tudom. A lényeg, hogy tereld el a gondolataidat valahogy!

2019. febr. 18. 11:27
Remélem soha nem tudom meg! Őszintén sajnálom azt, akivel ez megtörtént. :'(
28. Amina93 (válaszként erre: 27. - Channa*)
2019. febr. 18. 06:43
Hat ha kiugrik az x.edik emeletről,nem hiszem hogy tul sokat tudnának rajta segiteni.Főleg,hogy irja hogy szetloccsant mindene. Gondolom jo magasrol ugorhatott ..amugy igen..egy ilyen dolog hallatán összeszalad még a város is,nem csak a falu.. Meg nem kis szirenazassal érkeznek a mentők,rendőrök..
27. Channa* (válaszként erre: 23. - Kiscsillag1980)
2019. febr. 18. 00:09

1 órát kellett várni a mentőre?

És elvérzett? Hol vérzett, nem tudtál segíteni? Nem volt ott senki csak te? A kislányod nem vette észre, hogy mi történik éjjel, végig aludta?

2019. febr. 17. 23:57
Szörnyű lehet.Az én kedvesem 1 hónapja halt meg és fogtam a kezét.Feldolgozni csak segitséggel tudod és ,akarnod kell.
2019. febr. 16. 22:59
Pszichiater segitsege javasolt.
24. c0d0383030 (válaszként erre: 23. - Kiscsillag1980)
2019. febr. 16. 22:51
😇♥️
2019. febr. 4. 21:38

A legrosszabb talán az volt benne hogy végig kellett néznem :(

A szemem láttára lett öngyilkos, a szemem láttára ugrott ki a lakásból az ablakon, a kislány meg aludt a gyerekszobában, 9 évesen :( Este lefeküdt, van APA . Reggel 6-kor kelt , futott a szobába APÁ-t felkelteni és riadtan szaladt hozzám hol van apa mert nincs az ágyában. Annyira meg volt ijedve és én meg sokkba voltam hogy nem jött ki hang a számon. 6 nyugtató injekciót nyomtak akkor éjjel belém a nyomozók, a helyszinelésnél.

Nem tudtam megmondani neki aznap reggel hogy meghalt :'(


Akkor éjjel 1 órán át az utcán feküdt mire kijöttek a mentősök , végig kellett néznem ahogy elvérzett, ahogy utoljára még mondani akart valamit de már csak egy ember tusáját láttam, és már csak a haláshörgést hallottam .


Azóta így élek. Látom magam előtt ahogy kiugrik, látom magam előtt ahogy elvérzik és hallom ahogy taccsan a betonra egy 75 kg emberi test és széttoccsan :( Borzalmas hangok ezek. Nem kívánom senkinek sem.

2019. febr. 4. 18:51

Ez megrendítő. Részvétem.

Ha eltelt egy év, akkor lassan halványodni fog ez. Persze elfelejteni nem fogod, csak jó mélyen elrejted magadban.

Ha az idén januárban, akkor nagyon friss a megrázkódtatás és hasonlóan a többiekhez szakembert ajánlok felkeresni.

2019. febr. 4. 18:30

"Mert azt megtanultuk, hogyan szerezzünk meg valamit, de azt senki se tanította meg ,mit tegyünk,ha elveszítettük azt "


Szavaim sincsenek a fájdalmadra ,amit érezhetsz.

Segítségnyújtás privátban.

2019. febr. 4. 18:22
Nem tudom, de borzasztó lehetett neked:(
19. fincsi5 (válaszként erre: 1. - Kiscsillag1980)
2019. febr. 4. 17:59
Én biztosan haragudnék rá, így nem hiányozna.
18. Channa* (válaszként erre: 17. - Kiscsillag1980)
2019. febr. 4. 10:56

Nagyon sajnálom, de így nem élhetsz!

Eltelt 1 év! A következőben már egyszerűbbek lesznek az évfordulók is, ha te is akarod!

2019. febr. 4. 08:34
Eltelt 1 év is, hogy meghalt. Feldolgoznom azóta sem sikerűlt. Az ünnepek, az évforduló mind még nehezebb volt nélküle.... :(
16. globus (válaszként erre: 9. - Kiscsillag1980)
2018. márc. 26. 11:51
Gondjait jól megoldotta :( Rátok, hátramaradtakra lőcsölte az örök lelkiismeret furdalást.
2018. márc. 26. 09:40

Belehalnék! :(

Kitartást és sok erőt kívánok neked!

2018. márc. 26. 08:49
Vannak gyászfeldolgozó csoportok : [link]
13. Piroska52 (válaszként erre: 9. - Kiscsillag1980)
2018. márc. 26. 08:31

jaj te szegény,kérj segitséget minél előbb,

ne egyedül küzködj a gyászoddal,

sajnálom ,jobbulást kivánok,

12. Channa* (válaszként erre: 9. - Kiscsillag1980)
2018. márc. 26. 07:52

Nagyon sajnálom, hogy egy ilyet végig kellett nézned, és részvétem a veszteséged miatt.


Én mindenképp azt javaslom, hogy keress meg egy szakembert, bár én nem hiszek bennük, de hátha...


Mióta voltatok együtt? Hány éves volt? Milyen gondjai voltak? Vagy közös gondok voltak?

Gyerekek vannak? Családod nem tud segíteni?


Én csak azt tudom neked tanácsolni, hogy ne emészd magad emiatt. Tudom, hogy még friss és borzasztó lehetett látni, majd szembesülni az események végkimenetelével, de ez az ő döntése volt, ami ellen úgy tűnik nem tudtál tenni. Nem a te hibád valószínűleg. Próbálj meg olyan emberek között lenni, akik szeretnek és te is szereted őket, ha lehetséges költözz is hozzájuk átmenetileg, esetleg a lakást, ahol történt add el és vegyél másikat, menj sportolni, ha még nem teszed, ott is van társaság és a mozgás csodákra képes.

Kívánom, hogy mielőbb dolgozd fel és legyél boldog és sikeres az életedben!

2018. márc. 26. 07:36
Fordulj pszichológushoz,én is ezt tanácsolom.Ebben a helyzetben szakember kell-nincs az az együttérző,támogató családtag vagy barát aki "elég" lenne.Részvétem.
10. Pszyhe
2018. márc. 25. 22:21
Fordulj szakemberhez. Minél előbb.
9. Kiscsillag1980 (válaszként erre: 6. - Channa*)
2018. márc. 25. 21:52

Sok volt a gond, ami bántotta és nem tudta feldolgozni. Előjele nem volt, nem tett ilyen utalást soha...

Kiugrott a lakásból az ablakon, minek után bánatában ivott és haza jött :( Mindezt láttam :(

8. Kiscsillag1980 (válaszként erre: 5. - Suesue)
2018. márc. 25. 21:51
Köszönöm :(
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook