Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Miért lehetnek ma már trágár szavak az újságcímekben? fórum

Miért lehetnek ma már trágár szavak az újságcímekben? (beszélgetős fórum)


1 2 3
76. ab61752c45 (válaszként erre: 69. - Smirnoff)
2017. dec. 22. 18:04
nekem a már megint bérgyilkos a kedvencem.az öreg szinkronja zseniális.
2017. dec. 22. 17:51

[link]


:D

74. andi6020 (válaszként erre: 64. - Channa*)
2017. dec. 15. 18:52
De akkor tulajdonképpen viccelsz te is, meg ők is. Azért így más :D
73. Smirnoff (válaszként erre: 72. - Pengő Gyöngyi)
2017. dec. 15. 16:48

TV-t én is keveset nézek, de online sokat filmezek. A B.k.-öt is online nézem régóta, az RTL Klub saját oldalán. Onnan tudom, hogy fent vannak a pingvinek is, mert az online adásban beharangozták :) nCore-on csak az első évad van fent, a sorozatbaráton meg elég sok volt az elavult link, mikor én néztem.

Jó szórakozást ;)

72. Pengő Gyöngyi (válaszként erre: 71. - Smirnoff)
2017. dec. 15. 16:40
Na így jár, aki nem néz tévét :) Főleg nem RTL-t... de a jó dolgok érdekelnek. Köszi, hogy mondtad. :)
71. Smirnoff (válaszként erre: 70. - Pengő Gyöngyi)
2017. dec. 15. 16:38
Nagyon szuper sorozat! Én láttam szinte minden részt. Az RTL moston is fent van már, letölteni sem kell. Én csak Barátok köztöt szoktam nézni, de az minőségben teljesen okés az online adásuk.
70. Pengő Gyöngyi (válaszként erre: 69. - Smirnoff)
2017. dec. 15. 16:32
Azt még nem láttuk. De megnézzük! :)
69. Smirnoff (válaszként erre: 62. - Pengő Gyöngyi)
2017. dec. 15. 14:43

A Madakaszkár pingvinjei olyan cukin tudnak káromkodni <3

Én néha a facebookról kattintok át újságok online felületére, de nem találkoztam még trágár szavas újságcímekkel

2017. dec. 15. 14:37
Összességében nem értem, hogy miért kell annyit káromkodni. Mivel lesz több vagy jobb az ember mondandója tőle? Vagy az agresszív emberek így élik ki magukat, mert meg mégsem üthetik a másikat?
67. ab61752c45 (válaszként erre: 66. - 12d083b51b)
2017. dec. 15. 10:46
a kék fény,aki híradónak képzeli magát.nem én találtam ki.
66. 12d083b51b (válaszként erre: 65. - Iszkiri)
2017. dec. 15. 10:42

Az! Mint amikor írja, hogy hatalmas torlódás az utakon, összeütközött ez+az, ennyi-annyi halott, sebesült... majd a 3. mondatban írja, hogy a világ melyik városában...

Sajnálom én őket is, de azért már ennyire nem kellene a hatást vadászni!

2017. dec. 15. 10:00

Konkrétan trágár szavakat még nem olvastam újságcímekben.

Viszont hatásvadász, figyelemfelkeltőnek szánt borzalmakat annál inkább. Többször belefutottam ilyenbe. Már tanultam. Nem kell ezekkel törődni. Ma már egyszerűen átlapozok felettük. Üres újságírói fogás, tehetségtelen firkászok egy jónak hangzó címmel akarják eladni a semmit.


Egyébként a trágársággal sajnos lépten-nyomon találkozok. Napi rendszerességgel. Mindenféle körben.

64. Channa* (válaszként erre: 60. - Andi6020)
2017. dec. 15. 09:21

Ááá, csak annyit teszek, hogy beleszólok, hogy mindjárt kimosom mindenki száját szappannal!:D

Mondjuk kiröhögnek, da hallom később, hogy azért visszavettek egy kicsit...

63. gribedli*** (válaszként erre: 62. - Pengő Gyöngyi)
2017. dec. 15. 09:04

Én minden káromkodásra találtam egy szót,ami ugyanazzal kezdődik, így a jelenlètükben "váltok":P


Pl cazzo (fax) helyett cavolo (káposzta) vagy caspiterino (a mindenit),capperi (kapribogyó)

Merda (sz.r) helyett mercoledí (szerda)


:D


Ezeket amúgy rajzfilmekben is használják, pl cavoli és capperini nagyon sok rajzfilmben van.

62. Pengő Gyöngyi (válaszként erre: 27. - 8cc24eb355)
2017. dec. 15. 08:48

Nálunk mesefilmekből vett káromkodások megengedettek (

Pl. "a kacsába", vagy "babzsák"). Ezzel helyettesítjük a csúnya szavakat, de döbbenet, hogy így is miket tanul el az oviban, de akár tőlünk is, mert mi sem vagyunk szentek, néha kicsúszik egy ba*meg, és a gyerek persze egyből rácuppan.

2017. dec. 15. 08:26

No erről beszéltem, a helyesírási hibákról!!!

Hogy nem szúrja ki a szemét...


Ez a recept csak akkor lesz jó, ha nemcsak 2 g-vel, de 2 y-nnal süti!!!


[link]

60. andi6020 (válaszként erre: 24. - Channa*)
2017. dec. 15. 08:17
Hát ez tök gáz :D
2017. dec. 14. 17:29
Netes hírek. 90% kamu. Vannak viszonylag megbízható oldalak, de azoknak is egyre csökken a színvonala.
58. gribedli*** (válaszként erre: 57. - PöttyösPanka)
2017. dec. 14. 15:15

Egyetèrtek, én pl az olaszban sokkal több szót használok èrzelmek kifejezésére mint a magyarban használtam, de talán azèrt mert a magyar nyelvben már akkor sem volt egy csomó ilyen szó a használatban, hanem csak könyvben olvasta az ember, tudta, hogy mit jelent, de az aktív szókincsben nem használta.


Ellenben az olaszok nagyon árnyaltan beszélnek és mindenre sok rokonértelmű szót használnak is, persze ezeket is mélyebben úgy értettem meg, hogy sokat olvasok. Eleve teátrálisan viselkednek, így nem ciki bizonyos szavakat használni. Viszont ha a magyaroknál már így történt, hogy a beszèdben nem használnak olyan sok szót, legalább írásban elvárnám azoktól, akiknek ez a foglalkozásuk.


Apropó csúnya beszéd, nekem is jöttek az oviból csúnya szavakkal, megmondtam, hogy ezt nem szabad mondani és megèrtették. Nem azt mondtam nekik, hogy jó, ha a Pistike vaffankúlózik, akkor te is csináld. Hanem hogy a Pistikètől sem szép dolog és te se tedd.

57. PöttyösPanka (válaszként erre: 50. - 8cc24eb355)
2017. dec. 14. 12:49

Nem az jön le, és nem is tudom, hogyan neveled a gyermeked, csak az itt leírtakra reagálva megosztom a saját véleményemet. De még csak nem is azért, hogy nevelési tanácsokat adjak neked. Csak beszélgetünk.


Egyetértek azzal, hogy egy különálló kisember, és az érzéseit el kell tudnia mondania egy gyereknek. Viszont nem tudom, mennyire árnyaltan írhatja le valaki az érzelmeit trágár szavakkal. Pl felnőttek, akik túlzásba viszik a csúnya beszédet, gyakran használják mindenre, hogy k.va jó, vagy k.va sz.ar. Más nincs, ebből lehet választani. Míg egy olvasott ember adott érzelemre szinonimák tárházából válogathat annak érdekében, hogy a hangulatát legárnyaltabban lefestő szóval fejezze ki magát. A káromkodás leépíti az ember aktív szókincsét. Angolon egyszer, amikor az érzelmeket tanultuk, kaptunk egy hosszú listát a megtanulandó szavakról. Egyik csoporttársam olvasta a sok érzelmet, és felsóhajtott, hogy minek magolja be az angol megfelelőjüket, mikor a 90%-ukat még életében nem ejtette ki a száján magyarul sem.

56. 8cc24eb355 (válaszként erre: 55. - Gribedli***)
2017. dec. 14. 12:34
Nekem elég ahhoz olvasni is... :D
55. gribedli*** (válaszként erre: 53. - 8cc24eb355)
2017. dec. 14. 12:26
Mert nem ítélkezem külsôségek alapján, igen, ebben nem vagyunk egyformák.
2017. dec. 14. 12:25

A fórumkérdêsre válaszolva, én sem szoktam megnyitni a nagyon szenzációhajhász címû cikkeket, mert nekem már attól olyan benyomásom lesz, hogy a jó bornak nem kell cégér elve alapján, ha el van túlozva a cím, valószínû, hogy a cikk maga tartalom nélküli, a semmit kell így felnagyītani.


A szólásszabadság azt jelenti eredetileg, hogy szabad vállalni a véleményünket, nem azt, hogy szabad minél csúnyábban írni. Fórumokon nem vagyok megrökönyödve, kit érdekel, én is szoktam káromkodni de az újságírâs ne errôl szóljon.

53. 8cc24eb355 (válaszként erre: 52. - Gribedli***)
2017. dec. 14. 12:19

Kinek a pap kinek a papné!

Nem vagyunk egyformák,hála az égnek!

52. gribedli*** (válaszként erre: 50. - 8cc24eb355)
2017. dec. 14. 12:05

Nem, nem az jut eszembe, hogy suttyót nevelsz, hanem az, hogy más gyerekérôl egybôl levonod a konzekvenciát.


Pl a fiam összes osztálytársnôje sminkel. Egyik sem ribi. Még azon is megsértôdnek az ô korukban, ha egy fiù elkéri a telòszámukat, mert szépek. Ja, egyik sem káromkodik, legalábbis elôttem nem tették. Elég közönségesnek is tartanám 15 éves lányoktól. A sminkjüket nem tartom annak.

51. gribedli*** (válaszként erre: 43. - 8cc24eb355)
2017. dec. 14. 11:59

Ugyanmàr, nem attól lesz kemény, hogy tud káromkodni, ahogy nem attòl kesz valaki ribi, hogy sminkel.


Attól lesz valaki kemény, ha megállja a helyét az életben. Ha eközben még a sminkje sem maszatolódik el, az még jobb;D

50. 8cc24eb355 (válaszként erre: 49. - PöttyösPanka)
2017. dec. 14. 11:26

Sajnálom,hogy egy aprócska momentum miatt a gyerek életéből Nektek rögtön az jön le hogy egy kis suttyót nevelek aki nem tudja vissza fogni magát és csak káromkodik.

Mondjuk Nekem mindegy mit hisztek,de ha olyan történik nem fogok a szájára csapni,mondja csak,majd megnyugszik!

Példás tanuló az iskolában,akit eddig az egyik abszolút jól nevelt kislány boxzsáknak nézett.Nem néztem tétlenül,elmagyaráztam Neki mit tegyen,megtette!Én jót nevettem a tanár pedig nem az én gyerekemet büntette azért mert megvédte magát!És nem,nem a szájával :D Nem beszél csúnyán,még példa soha nem volt rá!Itthon ellenben azt mond amit akar.Mert egy különálló kisember saját érzésekkel,amit ki kell mondani,legyen jó vagy rossz!

49. PöttyösPanka (válaszként erre: 43. - 8cc24eb355)
2017. dec. 14. 11:16
Szomorú, hogy olyan élettapasztalataid vannak, amik arra sarkallnak, hogy a gyerekedet keménynek neveld, mert ez egy kemény világ, és sokan csak bántani akarják majd. Bár szerintem egy ember sem lesz keményebb a csúnya beszédtől. Inkább minél több tudás megszerzésére lehetne ösztönözni, mert bizony igaz a közhely, hogy a tudás hatalom, és ha hatalmat szerez, nem kell trágárságokkal erősnek álcáznia magát. Ott van például a cégvezetőm. Egy képzett, intelligens ember, és szinte sosem hallani káromkodni, de még a hangját sem emeli fel. Mégis, mikor múltkor bejött az irodába, és csak annyit mondott, hogy "Sándor, beszélnünk kell", mindenkiben megfagyott a vér. Nagyobb hatása volt, mintha bejött volna, és leordítja Sanyi fejét, hogy hogyan tudta ez így elb.ni b+, és hogy micsoda egy f.sz. b+.
48. ab61752c45 (válaszként erre: 34. - Epresturmix)
2017. dec. 14. 10:54
nem hinném,én elég toleráns vagyok,de amikor nem voltam itthon a kislány bemászott a kerítésen.és leszedte az összes virágot.de ez semmi ahhoz képest,hogy az anyám tömött öreg létére 8 kacsát,reggelre ellopták.
47. PöttyösPanka (válaszként erre: 44. - B598e4912b)
2017. dec. 14. 10:38
Dehogy olvasom. Az elején belefutottam egyszer-kétszer kíváncsiságból, de hamar rájöttem, hogy megnyitni sem érdemes.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook