Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Budapesti karácsonyi vásár 2017: Mit érdemes megnéznünk és hol parkoljunk? fórum

Budapesti karácsonyi vásár 2017: Mit érdemes megnéznünk és hol parkoljunk? (tudásbázis kérdés)


18. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Orsheka)
2017. nov. 19. 21:41
Szia! Hogy éreztétek magatokat?
2017. nov. 18. 22:22

Engem az ilyen karácsonyi vásárok nem tudnak lázba hozni. Pesti vagyok, de szerintem 2x mentem el a Vörösmarty térre és 2x Újpestre. Nem szép és tényleg aranyáron árulják a gyertyákat, angyalkákat, kimért édességet, forraltbort és a kaját is. Semmi, de semmi értelme az ilyen vásároknak. Sosem vennék tőlük semmit, hiszen amit ők árulnak negyed áron megveszem a kínaiban is.


Régen még tényleg voltak szép dolgaik, amiket kézművesek készítettek, de a rendszerváltás óta....


Még programnak sem jó, hiszen jellemzően hideg van már, amikor az ember ilyen vásárba megy, ennyiért kaját venni nem tudom kinek éri meg.



Ja, és, hogy hol parkolj. Valóban jó ötlet a P+R parkoló a metró vonalán.

16. emagdi
2017. nov. 18. 20:51

a Vörösmarty téren már megnyílt az ünnepi bazár, a Bazilikánál majd csak nov 24-től.


minden évben ugyanaz: fabódék mindenféle drága portékákkal. vásárolni nem érdemes semmit, max valamilyen ételt, ha megéheztek.

a forralt bor rémes, a legrosszabb minőségű "borból", és még az is végletekig felvizezve. (kivétel szokott lenni a bazilikánál a di vino).


hétvégén borítékolható az iszonyatos tömeg.

nappal én nem is mennék oda, sötétedés után viszont szépen kivilágítják, az hangulatos. (de persze akkor is tömeg van).


parkolás: valahol metró vonal mentén rakjátok le az autót, még külvárosi részen. hétvégén mindenhol ingyen tudtok parkolni, ahol van hely.

egyébként a belvárosban is lehet helyet találni, csak keringőzni kell kicsit az utcákban.


csak a vásár miatt én sem jönnék ide, vagy ha mégis, akkor néhány hét múlva, az adventi időszakban (mert akkor már minden vásár megnyílik a városban).

2017. nov. 18. 19:52
Mi az idén vonattal megyünk Pestre, ottalvós bulit rendezünk. Lányommal 4-én feldöcögünk, 4-én éjfélkor ér be a párom gépe Irországból és úgy döntöttünk elé megyünk.
14. globus (válaszként erre: 12. - 9b10f3d7ff)
2017. nov. 18. 15:53
Bécs közelebb van :)
13. fincsi5 (válaszként erre: 4. - Andi6020)
2017. nov. 18. 15:47

Az ottaniak meg jönnek ide. D

A szomszéd zöldje....alapon.D

12. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 11. - Globus)
2017. nov. 18. 12:48

Már áll a fa, meg vannak árusító bódék is, meg ott vannak már a beton, vagy mit tudom én miből készült rendőrségi akadályok, hogy gépkocsival ne tudjon senki a tömegbe hajtani.


Készül a vásár, de még nem az igazi pompájában, ahogy szokott.


Az árak tényleg nem az átlag emberek zsebéhez vannak szabva, tény.

11. globus (válaszként erre: 10. - 9b10f3d7ff)
2017. nov. 18. 12:19

Vörösmarty téri valószínűleg később nyit, mert tavaly mostaninál későbbi időpontban sem volt ott semmi. Helyette egyéni kujtorgást csináltunk.

Ismerőseink egy nappal később mentek busszal, szervezett út keretében, remélhetőleg találtak valahol :D

10. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Orsheka)
2017. nov. 18. 12:14

Szia!


Kicsit korai még. Most kezdték építeni pl. a Bazilika előtt.

A Vörösmarty téri sincs még teljesen kész, azt hiszem.


Parkolás: Az Erzsébet téri mélygarázsban, vagy a Bazilika melletti mélygarázsban tudtok parkolni.

A BKV-t nem ajánlanám, mert piszok drágák a jegyek, főleg, ha többen vagytok.


Erzsébet tér mellett van a Vörösmarty tér, rövid séta a Bazilika előtti rész, az Országház, esetleg Budára is áttudtok sétálni. Erzsébet téren van az óriáskerék is. Az Andrássy útra is könnyen átsétálhattok onnan. Nem tudom mennyire készültek már el a bódék és a díszkivilágítás. Most láttam , hogy a Nagycsarnok (Vámhát körút) előtt is van kirakodóvásár, és tegnap zenés műsor is volt délután.


Azért ajánlom a mélygarázst, mert a belvárosban még a lakók sem igazán találnak parkolási lehetőséget. Hétvégén egyébként nem főútvonalon ingyenes a parkolás.ha mégis találnátok helyet.


Érezzétek jól magatokat!

9. simple (válaszként erre: 4. - Andi6020)
2017. nov. 18. 10:08
Egyetértek, nincs értelme kimenni. A Bécsi sokkal szebb, jobb.
8. simple (válaszként erre: 6. - 1c2bf7d42c)
2017. nov. 18. 10:06
Már hetekkel ezelőtt.
7. Orsheka (válaszként erre: 4. - Andi6020)
2017. nov. 18. 09:00
Igaz, hogy a bécsi nagyon szep, de ott mar sokszor jártunk, ezért gondoltam a budapestire.
2017. nov. 18. 08:50
Megnyílt a karacsonyi vasar?
2017. nov. 18. 08:26
Csak ezért nem utaznék ide, de egy-egy sétának jó, nézelődni. Vásárolni nem igen érdemes, mert minden aranyárban van. Akkor már inkább a meskáról veszek. Én metróútvonal mellett hagynám valahol a kocsit és metróznék. A parkolás könnyen megkeserítheti az egész kirándulást.
2017. nov. 18. 08:21
Szerintem semmit. Gagyi és drága. Menjetek inkább Bécsbe.
3. Orsheka (válaszként erre: 2. - Zebracsikó)
2017. nov. 18. 08:12
Szlovákiai vagyok, így nem ismerem ki magam annyira, minden tipp, ötlet érdekel. Holnap mennénk (Nov.19.). Koszi előre is 
2017. nov. 18. 08:09

ha a Vörösmarty térre mennétek, akkor a Mexikói úton érdemes parkolni a P+R parkolóban és földalattival menni a vásárhoz


Ha épp ellenkező irányból érkeztek, akkor nincs ötletem

2017. nov. 18. 08:06
Budapesti karácsonyi vásár 2017: Mit érdemes megnéznünk és hol parkoljunk?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook