Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Egyedül belevágni? fórum

Egyedül belevágni? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9
197. bubinana (válaszként erre: 195. - PöttyösPanka)
2017. nov. 6. 12:19
Jól írtad!!
196. csikil4ny (válaszként erre: 191. - Epervirág)
2017. nov. 6. 09:10

Ha gyereket csinált kutya kötelessége a gyerekkel foglalkozni, persze nem mindenkiben van meg ez az erkölcsi norma és nagyon szomorúan olvasom, hogy ezt te normálisnak tartod. Ha ilyen mentalitású következő generációt nevelünk, akkor mi lesz a vége?!


Nincs fiam, de ha lenne neki is azt tanítanám, hogy vállalni kell a felelősséget.

195. PöttyösPanka (válaszként erre: 191. - Epervirág)
2017. nov. 6. 09:03
Azt nem tudom, hogy szerette-e, de azt feltételezem, hogy a lány, aki akkor a barátjának tekintette, azt hitte, hogy szereti, különben minek lett volna vele. Nem arról van szó, hogy vele kell maradni, mint a párja, hanem arról, hogy mellette kell állnia, mint a gyereke apja. Még akkor is, ha már nincs köztük egyéb kötelék.
194. bubinana (válaszként erre: 193. - Epervirág)
2017. nov. 6. 08:41
Természetesen. A vizsgálatot kérvényezni kell és megelőlegezik a díját! Nem olyan nagy dolog ma már.
2017. nov. 6. 08:13
a gyerektartást csak ugy követelheti,hogy ha bebizonyitja,hogy a gyerek a a pasitol van.DNS
2017. nov. 6. 08:09
Mivel mindketten ott voltak mikor a babóka megfogant,így mindketten felelősek vagytok érte. Simh , te már felnőttél és vállalod. A pasi egy nagy féreg mert csak az élvezet kellett neki. Mindenképpen "követelném a gyerektartást". A jog is ezt biztosítja a gyerek részére.
191. epervirág (válaszként erre: 190. - PöttyösPanka)
2017. nov. 6. 07:28
Tudodm milyen egy aborutusz sajnos 2_szer is átéltem egyszer még 98_ban.Sajnos nem tarhattam meg az elsőt mert a szüleim nem engedték meg,hogy megtartsam.A második januárban lesz 2 éve sajnos a 12 .heti ultrahangon már nem élt a baba.De te honnan tudod,hogy a pasi szerette_e?Viszont nem igy gondolom,hogy a pasinak addig van joga dönteni amig meg nem csinálja.Inkább maradt volna a nővel kényszerből?Az aztán egy szép kis család lenne.Igy legalább a nőnek van esélye,hogy egy rendes pasival összejöjjön.
190. PöttyösPanka (válaszként erre: 178. - Epervirág)
2017. nov. 6. 06:47
A pasinak addig van joga dönteni, hogy akar-e gyereket, amíg meg nem csinálja. Ha nem akar, ügyeljen rá, hogy ne csússzon be. Egy férfi könnyen mondja azt, hogy legfeljebb elveteted, mert neki ez semmilyen következménnyel nem jár. De ha már létezik a magzat, nem kényszerítheti arra a nőt, hogy elvetesse, mert az már a nő testéről szól. Komoly fizikai és lelki megpróbáltatást jelent egy ilyen beavatkozás. Persze a férfinak ez semmi, mert nem ő fog vérezve feküdni egy kórházi ágyon, nem az ő hormonháztartása borul fel, és nem ő kockáztatja, hogy nem lehet többet gyereke. Aki ilyen ultimátumot ad egy nőnek, akit állítólag szeret (mi lenne, ha nem szeretné), az nem férfi, hanem féreg. Fel kéne nőni, és felelősséget vállalni a tetteinkért, nem pedig otthagyni csapot-papot, ha valami történik. De jobb is, hogy ez a féreg lelépett, mert ha nem most, majd akkor, amikor tényleg nagy baj történik, pl. ha a párja komolyan megbetegszik.
189. spann (válaszként erre: 176. - Simh)
2017. nov. 5. 22:12

Az IKEA-ban akciós a gyerekkád ebben a hónapban, 1190 Ft.

[link]

188. epervirág (válaszként erre: 185. - Gribedli***)
2017. nov. 5. 19:40
ez igy van,de ez megtörtént a pasinak meg joga van azt mondani,hogy nem akarja ugyaugy meg a nőnek hogy akarja
187. epervirág (válaszként erre: 184. - Csikil4ny)
2017. nov. 5. 19:35
A jogi részét nem tudom.Mert ha nő szeretne gyerektartást ahhoz majd dns tesztet kell kérnie.
186. gribedli*** (válaszként erre: 179. - Csikil4ny)
2017. nov. 5. 19:35
Nekem sem kellene egy ilyen pasi de ha gyereket szeretnék, arról előtte beszélnék vele. A másik meg az, hogy nehéz anyagi körülmények közé semmiképpen, most nem emlékszem, hogy a fórumindítónak van-e munkája egyáltalán vagy csak úgy van, vagy tanul, vagy mit csinál?
185. gribedli*** (válaszként erre: 180. - Epervirág)
2017. nov. 5. 19:32
Ha a pasi nem akar gyereket, akkor ne csak a nőre bízza a védekezést, húzzon óvszert a biztonság kedvéért.
184. csikil4ny (válaszként erre: 182. - Epervirág)
2017. nov. 5. 19:30
Persze helyzetfüggő. Én se mondanám egy egyéjszakás kaland után, vagy egy amúgy is rossz kapcsolatban. De ettől függetlenül felelősséget kellene vállaljon a férfi is, nem az, hogy mossa kezeit és tovább áll. Jogilag sem teheti meg.
2017. nov. 5. 19:28

Fair dolog volt a férfi részéről? Ugye ezt nem mondod komolyan? Meg hogy az is rendben volt, hogy választás elé állította? Ne haragudj, de ez egy igencsak kifacsart látásmód.


Egyrészt mindketten ott voltak, mikor a gyerek fogant. Mindkettőjükből lett. És akkor az egyik elkezd a másiknak feltételeket szabni a közös "szerzeményükkel" kapcsolatban? Milyen jogon? Ugyanakkora felelősséggel tartoznak, nincs alá-fölé rendeltségi viszony köztük. A férfi mégis úgy viselkedett, mint egy főnök: feltételt szabott, a nő nem teljesítette, tehát a férfi elhagyta. És ez szerinted rendben van... Ne haragudj, de ez nevetséges.

182. epervirág (válaszként erre: 181. - Csikil4ny)
2017. nov. 5. 19:14
Persze itt dönteni kellett.A nő döntött ugy ahogy a pasi is.Nem mondom,hogy a babát el kellett volna vetetni.Persze ha meg van az anyagi lehetőség,hogy fel tudja nevelni akkor ebbe semmi rossz nincs.Anyám nagyban hibás volt,de ezt nem irnám le.Csak tudod itt mindig a nő dönt.A pasi meg igy döntött ugyanugy fer dolog volt a részéről.Akkor is azt gondolom,hogy nem lhet valakit arra kényszeriteni,hogy a nővel maradjon mert lesz egy gyerekük.
181. csikil4ny (válaszként erre: 180. - Epervirág)
2017. nov. 5. 19:07

Mert a baba már ott volt a fórumindító szíve alatt. Onnantól kezdve nem sok döntési lehetősége volt. Nem mindenki képes az abortuszra. S nem előre megfontolt szándékból esett teherbe. S a pasi viszakozott... Tehát nagyon nem látom, hogy bármiben a fórumindító a "nem fair".


S a példádra vonatkozóan helyesnek tartod anyud esetében is a pasi általi válaszút elé állítását? Miért? Azért kérdezem, mert nekem nem természetes. A gyerekcsináláskor a pasi is ott van, nem csak a nő kellene így vagy úgy a következményeket viselje élete végéig.

180. epervirág (válaszként erre: 179. - Csikil4ny)
2017. nov. 5. 18:27
Miért lett volna zsarolás?Egy gyerek egy életre szól.Ha kijelenti a pasi ,hogy kösz nem és a nő eldönti,hogy ő szeretné a gyereket akkor az már az ő dötése.Miért kell egy embert arra kényszeriteni amit nem akar?Én viszont tudom miről beszélek.Anyám anno ugyanilyen helyzetbe került terhes lett a nagy szerelmétől a pasi meg megmondta,hogy döntsön.Anyám döntött megtartotta.Az apja soha nem látta abáttyámat soha nem is volt kiváncsi rá.Aztán apám összejött anyámal összeházasodtak és megszülettem én.
179. csikil4ny (válaszként erre: 178. - Epervirág)
2017. nov. 5. 18:21

Nem túl fair? Egy gyerek nem lehet üzleti tárgyalás tárgya. Az, hogy a pasi megzsarolta fel se tűnik? Az más kérdés, hogy nekem a pasi ezek után nem kellene.


De érdekes más szemszögből látni a történetet.

178. epervirág (válaszként erre: 1. - Simh)
2017. nov. 5. 18:07
Szia!Nem olvatam végig a hozászolásokat csak párat.Nem tudom mennyi ideig voltatok együtt,de az,hogy te terhes lettél ugyanugy benne voltál mint a volt párod.Ő kijelentette,hogyha megtartod akkor vége.Megtartottad ez csak is a te döntésed volt.Nem értem mit vársz a pasitol?Miért akarnád,hogy vissza menjen hozzád.Ez azért a te részedről nem tul fer dolog.
177. geranna7 (válaszként erre: 176. - Simh)
2017. nov. 5. 16:43
Kívánom a legjobbakat! Okos döntés volt. Örömöd lesz benne. A többi majd kialakul.
176. simh (válaszként erre: 175. - Spann)
2017. nov. 5. 12:43

Szerintem o meg ki sem labalt ebbol az uzemmodbol :) pedig idosebb nalam par evvel..de ez van.

Most elvagyok, varom ezt a kis torpet:) o meg agyalgasson nyugodtan.

175. spann
2017. nov. 4. 19:16

Általában úgy van, ha egy nő terhes lesz, pillanatok alatt nagyságrendekkel komolyodik. Nem a bulin meg a plázacuccokon jár az esze, hanem elkezd azon gondolkozni, hogy is lesz majd a gyerekkel.


Az apukákkal sokszor fordítva van. Nem tudják felfogni az egészet és azonnal átváltanak hülyegyerek-üzemmódba.

2017. okt. 29. 08:09
Barmi megtortenhet, es az anyuka magara marad - meg hazassagban is.
173. spann
2017. okt. 27. 14:46
Szóval az igazság az, hogy az első terhességet meg kell szülni. Ki tudja, lesz-e több. Bármi lehet, betegség, orvosi műhiba, fertőzés, meddőség - óriási megnyugvás, hogy legalább ez az egy gyerek sikerült.
172. Epresturmix (válaszként erre: 170. - Simh)
2017. okt. 26. 18:33
Gratula!!! :) Jó egészséget nektek! :)
2017. okt. 26. 18:32
Gratulálok!
170. simh
2017. okt. 25. 22:31

Ennyi negatívum után (ami azóta is csak gyűlik) lassan úgy érzem, hogy nekem nincs már rá szükségem. Aztán ki tudja..én már nem merek semmit kijelenteni biztosra :D

És úgy néz ki, hogy kisfiú :)

169. spann
2017. okt. 25. 21:47
Azért szerintem ne égesd föl a hidat köztetek. Valami kis esélye maradjon, hátha ...
168. simh (válaszként erre: 166. - Spann)
2017. okt. 24. 22:06
Remélem így lesz :) Addigra viszont már nálam nem lesz lehetősége. De úgyis a kis törpe a lényeg.
1 2 3 4 5 6 7 8 9

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook