Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Elsős kisfiam nem szeret írni és rajzolni. Tanácsokat kérek! fórum

Elsős kisfiam nem szeret írni és rajzolni. Tanácsokat kérek! (beszélgetős fórum)


2019. máj. 1. 20:46

Hát én nem is tudom, de én talán sosem szerettem rajzolni.

Muszáj szeretnie minden gyereknek?

21. 4331bba7c7 (válaszként erre: 1. - Hanna2017)
2017. szept. 22. 11:37

Elég gáz, h az óvónő determinálja a gyermeket úgy, h még el sem kezdte...

Valószínűleg elhitted neki, s ezt a feszültséget, félelmet érzi a gyermeked. Ha nem hiszel benne, tényleg nem lesz sosem kedve semmihez,ami "tanulás".

Nagyon szomorú, h még otthoni házi is van, neki beszélgetni, játszani kellene olyankor már. Írni, olvasni, számolni játszva a suliban.

2017. szept. 21. 18:20
1958-ban 1966-ban végeztem az állt.ban
2017. szept. 21. 18:19
a mostani gyerekek nem tanulnak meg szépen írni,nincs rá idejük,,,,én 1966-ban voltam elsős,hát nem most volt a tanítónéni öreglány volt sose felejtem el a nevét Tippman Ilona ,azt mondta,, megtanultok szépen írni ha törik ha szakad,, nagyon szigorú volt ha nem írtál szépen körmös volt a jutalom,nem kívánom a mostani gyerekeknek azt az időt,de én még most is tudok szépen írni,a mostaiaknak nem adnak rá elég időt
18. epervirág (válaszként erre: 1. - Hanna2017)
2017. szept. 21. 17:37
Még ne aggodj mert csak most kezdte a sulit.Nekem a lányom 7_es és ugy ir mint egy másodikos.Nagyon csunya az irása.Leget azért is mert dixlexiás.Viszont nagyon szépen rajzol.Mikor elsőbe járt mindta a tanár,hogy ugy segitsünk neki az irást tanulni,hogy fogjuk a kezét és ugy irjunk vele,de ez nálunk nem volt lehetséges mert a lányunk balkezes az apja meg én is jobb kezesek vagyunk.Még is megtanult irni.
2017. szept. 21. 17:30

A fiam most kezdte a 2. osztályt már egy hisztirohamon túl vagyunk :) Utál írni és mindig azt kiabálja minek ez a h...e kézírás Ő sosem fog írni :) Bár nekünk itthonra nem sok házi marad mindent megcsinálnak az iskolában :) Rettenetesen csúnyán és mivel sok a beszédhibája még helytelenül is ír :( Nem hallja az u-o hang között a különbséget :(

ahogy mondani szoktam : Fel a fejjel lesz ez még rosszabb is :)

16. loch ness (válaszként erre: 5. - Spann)
2017. szept. 21. 15:28
Én meg Finnországról olvastam ugyanezt. Azt hiszem, idén kezdték el. Biztos az otthoni cetliket is számítógépen írják majd...
15. jozsi.38 (válaszként erre: 5. - Spann)
2017. szept. 21. 14:28
Igen. A szilikon völgyi emberkék gyerekei viszont olyan suliba járnak, ahol kézírást is tanulnak. Vajon miért :)
14. Pengő Gyöngyi (válaszként erre: 5. - Spann)
2017. szept. 21. 14:22
Azért ez durva lenne... Remélem, sosem jutunk el idáig.
13. Hanna2017 (válaszként erre: 10. - Piroska52)
2017. szept. 21. 14:19
Nagyon köszönöm!
12. youlcsi (válaszként erre: 1. - Hanna2017)
2017. szept. 21. 13:19

Áronom sem szeret rajzolni, színezni. Ők múlt héten kaptak pénteken először házit. csak álló és fekvő vonalak... de majd 1 órát küzdöttem vele, hogy egyáltalán leüljön az asztalhoz. aztán 5 perc alatt megcsinálta.

kérdeztem a tanítónénit, azt mondta, kicsit lassabb, mint a többiek, de precíz.

remélem, majd belejön.

11. Bözsi néni (válaszként erre: 8. - Hanna2017)
2017. szept. 21. 13:01
Szívesen és sok sikert, sok örömet nektek! :-)
2017. szept. 21. 12:55
nem minden gyerek szeret rajzolni,az én kettő legnagyobb unokám majdnem egyidős,10-évesek, az egyik szeret és tud rajzolni,viszont borzasztó csúnyán ír,mégis tiszta kitünő volt a bizonyítványa, a másik sose szeretett rajzolni, borzasztó csúnyán ír,és neki csak tornából volt 4-ese a többi 5-ös én úgy látom nem igazán tanulnak szépen írni,sok az anyag azt verik a fejükbe,az hogy szépen írnak vagy sem nem számít,lényeg hogy helyesen írjon, a másik ne idegesitsd magad mert átragad a gyerekre,és azt sem fogja tudni amit meg egyébként tud,nekem is van egy :gáborkám az elsőt kezdte angol-szakos osztályban, a tanítónéni nagyon jó,és az a lényeg meg az hogy te nyugodt legyél ha tanultok ,bocsi ha kicsit hosszú lett csak szerettelek volna megnyugtani
9. spann (válaszként erre: 1. - Hanna2017)
2017. szept. 21. 12:34

Még egyet tanácsolnék: ebéd után feküdjön le pihenni a gyerek. Nem sokat, félóra is elég, de vízszintesen legyen.

Rettentő fárasztó az iskola az első hetekben, és komoly energiába telik átállni az óvoda után.

8. Hanna2017 (válaszként erre: 6. - Bözsi néni)
2017. szept. 21. 12:27
Köszönöm . Az ilyen hozzászólások nagyon jól esnek.
7. Hanna2017 (válaszként erre: 5. - Spann)
2017. szept. 21. 12:26
Ez tetszene a fiamnak is 😂 Azt mondja , hogy minek kèzzel írni, úgyis mindenhol számítógépet használunk...
6. Bözsi néni (válaszként erre: 1. - Hanna2017)
2017. szept. 21. 12:15

Szia!


Ne stresszeld magad és a kisfiadat, majd fejlődni fog az írása és a rajza is. Főleg, ha jó a tanító néni.


Az én fiam ugyanebben a cipőben járt, de szerencsére a tanító néni nagyon jó volt, nagyon sok színezős képet kaptak, és a színezés nagyon sokat javított a finom mozgáson.


És nem kritizálta, hanem biztatta, dicsérte őket, akárhogy sikerült is a rajz vagy kiment a vonalon kívülre a színezés, kirakták a faliújságra/táblára, hogy mindenki láthassa, hogy milyen ügyesek már!


Ez szárnyakat adott a gyereknek, sokkal szívesebben és bátrabban, gyakrabban rajzolt. És persze így ügyesedett.


Remélem, csak nagyon kevés házit kapnak. Azt is próbáld meg több részletben megcsináltatni vele, és állandóan csak azt emeld ki, ami jól sikerült neki. Ne gyötörd, ha még nem elég szép, nem elég ügyes. Majd az lesz, inkább a fejlődést vedd észre.

5. spann (válaszként erre: 1. - Hanna2017)
2017. szept. 21. 12:14

Nem kell erőltetni. Max. nem lesz belőle építész.

Egyébként azt olvastam, Amerikában már nem is tanítanak kézírást, minden gyerek a számítógépet nyomkodja.

2017. szept. 21. 12:03
Ha ez megnyugtató, a mai napig olyan rondán írok hogy én is alig tudom kiolvasni XD. Akkor mindig elégséges volt az írásom... Sosem tudtam szépen írni. Bár rajz az megy. Igazából most kezdték. Azt kell csinálni amit nem akar. Az van amit más akar. Jó hogy nem megy... Hónapok kellenek ehhez.
3. Hanna2017 (válaszként erre: 2. - Zsanci79)
2017. szept. 21. 11:51

Szia Zsanci!

Ez Németország, hétfőn kezdődött az iskola, már aznap egy A4- es papírt kellett teleírni egyessel. Kedden már matek ( a számolás, logika az nagyon megy, de itt rajzolni kellett) , tegnap M - betű, matek ( rajz formában), olvasás: mu, mi, mama, papa, lili, Oma, Omi- ez megy, mert nem írás.


Néha elgondolkodom, hogy vajon van-e olyan ember, aki nem tanult meg írni? Lehet nagyon türelmetlen vagyok, de mikor hallom, hogy más gyerekek milyen szépen rajzolnak és írnak... jaj...

Remélem türelmes lesz a tanárnéni, bár szülőin említettem a fiam gyengeségeit.

2. zsanci79 (válaszként erre: 1. - Hanna2017)
2017. szept. 21. 11:32

Én itt vagyok.

Nekünk a tanárnő figyelembe vette eddig a finom motorikai képességeit, és sosem kapott ezért rossz jegyet.

Az viszont fura, hogy szeptember 20-án már házi feladatozás van otthon! Nem írhatnak még mást, csak vonalakat!

Te ne mutasd ki, h ezen görcsölsz! Mert nyilván te jobban görcsölsz mint a fiad, ezen.

Az teljesen természetes még, hogy elkalandozik. 3 hete kezdte az iskolát....15 percnél többet nem érdemes otthon házi feladatozni a gyerekkel. Nekünk legalább is ezt tanácsolta a tanítónéni.

2017. szept. 21. 11:22

Mint a címben is írtam, kisfiam nem szeret írni és rajzolni. Még csak hétfőn kezdődött az iskola, de minden délután házifeladat írás közben sírógörcsöt kapok .

Nagyon szeret suliba járni, de a házifeladatra sokkal több idő megy el, mint kéne. Lassú, beszélget, hiába mondom, hogy koncentráljon és akkor előbb mehet játszani.

Nagyon jó esze van, mindent hamar megjegyez, de mint az óvónője is mondta, neki soha nem lesz szép írása és nem lesz festőművész, az ami az agyban van, az az igazán fontos.

Próbáltam vele ovis korában gyakorolni , amiért mindig hisztizett, erre mondta az óvónő, hogy ne kényszerítsem, hagyjam abban kibontakozni, amiben tehetséges.

Mit csináljak ? Mennyire fontos a szép írás?

Vannak itt anyukák, akik hasonló cipőben jártak? Vagy pedagógusok?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook