Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Pánikbeteg vagyok! fórum

Pánikbeteg vagyok! (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 ... ❯❯
44593. Regin_a (válaszként erre: 44592. - Grizus)
2014. júl. 22. 12:21

Akkor mégis miylen gyógyszer a hasonló pánik és idegbetegségekre??

Csak azt ne ird hogy gyógyszer nélkül próbálkozzanak


Egy itteni topikban olvastam hogy kényszeres lábmozgásra is Rivotrilt adtak


Be kell vallanom utánaolvastam a Xanaxnak

Rászokás lehetőségét írja tényleg


OK mások vagyunk, én még egyikre sem szoktam rá, mert mint emlitettem mostanság Xanaxon élek, napi fél, ha gond van akár 2-3 is rövid időn belúl, de van hogy napokig is elfelejtem beszedni.


Operáció elött a sebész mondta, hogy csak szedje a Xanaxot nehogy "gond" legyen

Dehogy szedem, akkor nem lehet a tüneteket jól megítélni ha adódik valami, és netán "kölcsönhatás" az altatógáz + injekcióval.


De kisérletezze ki mindenki magának mi a hatásos. Itt csak saját tapasztalatokrol beszéljünk

44592. grizus (válaszként erre: 44589. - Regin_a)
2014. júl. 22. 10:09
Nekem a pszichiáter, akihez néha járok mondta, hogy nem jó a Xanax. És hogy a Frontin se jó a rászokás miatt, és a Rivotrilt se adta szívesen és lebeszélt róla végül.
44591. Regin_a (válaszként erre: 44590. - Dudi5)
2014. júl. 21. 21:00

A pszichés hozzászokásban igazad van,

de jellemzően nem ezt értik alatta



És igen, más mindenkinek a szervezete. Majd keresek statisztikát vagy hasonlót a Xanax függőségérölú

Nekem anno a Seduxen emlitésénél kiáltott fel tiltakozóan az egyik doki, miközben a másik adta, sőt ampullábol ittam és mégse szoktam rá


Epekő

Néhányan hetekig sem gyógyulnak fel belőle és sokmindent nem ehetnek

Én ma pár rizikósnak ítélt ételt leteszteltem, kopp-kopp, semmi tünet

Mások vagyunk

44590. Dudi5 (válaszként erre: 44589. - Regin_a)
2014. júl. 21. 20:28
Milyen műtéted volt? és jól vagy? Különben lehetnek elvonási tűnetek bárkinél.Szervezetünk különbözik egymástól,másképpen reagálunk ugyanarra a bogyóra.Ne feledjük a pszichés hozzászokást se! Emlékszem,mikor régen elindultam mindig bekaptam egy fél Trasicort-ritmusszabályozó- és hányszor előfordult,hogy már haza is értem mire hatott de nem mertem elindulni nélküle.Az agyamnak kellett a mozdulat és a tudat,hogy bevettem igy nem fog ezerrel verni a szívem ,
44589. Regin_a (válaszként erre: 44583. - Grizus)
2014. júl. 21. 17:21

Ne beszéld le a Xanaxrol! Ebben a kategóriába a legjobb

Hozzászokás városi legenda, leirtam párszor

Amikor abbahagyja rosszul lesz előtörnek a tünetek

Nem az elvonás miatt hanem mert a pánik, ami mögötte, elnyomva van

Ugyanez a helyzet a többi hasonló gyógyszerrel is ami tünetmentesit csak


Azt is leirtam, hogy én szedtem vagy erős 2 évig egy ygógyszert ami kohozott a pokolbol . Amikor ababhagytam, mert elfelejtettem szedni, volt 4 tökéletes évem. Ha rágondoltam a korábbi pánikossáomra, se jött elő

Aztán persze visszalopakodott a szeméttye :)

Hogy annak a gyógyszernek volt-e ilyen hatása vagy nem, nem tudom. Mindenesetre semmi mást nem alkalmaztam

Ma már Xanaxxal kordában tartható a néhai szarullétek ellenére is



Visszatérve a rászokásra

Most éppen egy műtétböl érkeztem haza

Öt napig nem szedtem Xanaxot és semilyen elvonási tünetem nem volt

44588. grizus (válaszként erre: 44587. - Punktum)
2014. júl. 18. 13:52

Köszönöm, ezt már más is írta, feltétlen meg fogom keresni.

Én kevés gyógyszert szedek, csak mikor úgy érzem. Ha itthon vagyok, akkor be se veszem.

44587. punktum
2014. júl. 18. 12:00

Sziasztok.

12 éve vagyok pánikzavaros.

Pár jótanács egy mindentmegjárttól: ne szedjetek gyógyszert, csak végszükség esetén, alkalmanként!

Ha meg akarod tudni, milyen folyamatok vannak a pánik háttérében, és mik a ma ismert legjobb terápiák: Szendi Gábor - Pánik c. könyve, borzasztó sokat segített megérteni, és változtatni a hozzáállásomon! Sajnálom, hogy ezt ennyi idő és gyógyszer után olvastam csak el.

Az lenne a legjobb, ha többen írnának ide, hogy kinek milyen terápia, gyakorlat, gondolkodás használt.

Szép napot!

44586. grizus
2014. júl. 18. 05:24
Mindenkit a tudatossága növelésére buzdítok! Nyilván nem lehet mindenki olyan spirituális beállítódású mint én, de véleményem szerint a lelki-pszichés problémák, vagy pl. a pánik egyszerűen rá akarják venni az embert, hogy foglalkozzon a tudattalan, rejtett dolgokkal. Hogy ez kinek mit jelent, az változó. Nincs rossz út! Bár a pszichiátriát nem kedvelem, valamit ők is tudnak és a gyógyszerek se feltétlen rosszak. De felhívom a figyelmeteket, hogy nagyon sok kísérletet végeztek placebókkal és ugyanolyan hatékonynak bizonyultak, mint a hatóanyag. A szervezetünk a tudatunk által csodákra képes! És nagyon fontos megtalálni, kifejezni magunkat. Én is olyan baromi keveset tudok még, pedig olyan rég izgatnak ezek a dolgok, de hát a tanulás sose ér véget! Találjátok meg az örömöt az életben! Mindenkinek jó állapotot kívánok, üdv.
44585. grizus
2014. júl. 18. 05:19

Ajánlok egy könyvet: Klausbernd Vollmar: A csakrák. Vannak benne gyakorlatok is. Elég alapos könyv, kézikönyv.

Nekem is főleg szívpánikom volt, illetve fulladás. A mellkas problémák is ugyanazok. Mind a szívcsakrához tartozik, illetve részben a torokcsakrákhoz, ez pedig leginkább a szeretettel és az önkifejezéssel kapcsolatos tudattalan problémákra utal.

44584. grizus (válaszként erre: 44570. - Djatis)
2014. júl. 18. 05:11
Hülyeségekre tényleg nem kell gondolni, de a savfeljövés és a szívdobogás még nem ok a bepánikolásra, nekem is van mindkettő. Savra szódabikarbónát szedek meg lúgosító port, ez van, a szívdobogásra meg írtam már, hogy bármilyen ijesztő, de attól is lehet, hogy a testünk-lelkünk a szívcsakrán át tudattalan félelmeket enged el. Ijesztőnek ijesztő, de ez is lehet.
44583. grizus (válaszként erre: 44573. - Regin_a)
2014. júl. 18. 05:08
Ne bíztasd már Xanax-szedésre! Függőséget okoz, egy drog! Sokkal jobb gyógyszerek is vannak, normális orvos lehetőleg nem ír fel tartós szedésre Xanaxot meg Frontint, de Rivotrilt se szívesen.
44582. grizus (válaszként erre: 44579. - Mc99)
2014. júl. 18. 05:07
Igen, a hajlam marad. Itt jön az, amikor a normálisabb pszichiáter is azt mondja, ő adhat gyógyszert, de ha Te nem próbálod magadat megismerni, megoldani a dolgot, feltárni, stb. akkor tartósan nem remélhetsz javulást. Nem lehet megúszni a munkát magunkkal, és bízzunk benne, hogy a nehézségek is értünk vannak, valamit tanítani akarnak. Alapvetően úgy gondolom, a pánik az Istenbe, a teremtésbe, az élet értelmébe vagy nevezzük bárhogyan, vetett bizalom csökkenésének az eredménye. Márpedig a hit feltétele is a bizalom, és nem fordítva. Bíznunk kell, hogy jó történik velünk. Mindenki fordítsa le a maga nyelvére.
44581. grizus (válaszként erre: 44579. - Mc99)
2014. júl. 18. 05:03
Tartós tünetmentesség nevezhető gyógyulásnak. Nyilván százszázalékosan nem, de ez kit zavar? Ez olyan, mint pl. hogy van olyan vegetáriánus, aki 30 éve nem eszik húst, egy falatot sem, nem kivánja, nem is gondol rá, de nem jelenti ki kategorikusan, hogy ő nem eszik húst, bármikor ehetne, csak mégsem eszik. És közben eltelt harminc húsmentes év. Ezért tartom hülyeségnek, amikor egy alkoholista számolgatja a napokat, hogy hány napja "tiszta" és egy cseppet sem iszik. Baromság! Megoldás: kultúrált ivás. Persze az nem megy mindenkinek, na akkor nem tudom mi van.
44580. grizus (válaszként erre: 44577. - Dittiritti)
2014. júl. 18. 05:00
"Semmi bajod", haha, ez azért vicces! Minősíti az orvostudományt. Ítt tartanak szegények.
44579. mc99 (válaszként erre: 44562. - F2c113fbbd)
2014. júl. 17. 17:49

Pánikbetegség esetén mi a különbség a tünetmentesség és a gyógyulás között? Szerintem egyelőre leginkább semmi. Tekintettel ugyanis arra, hogy jelenleg - ellentétben mondjuk egy magas vérnyomással, vagy vércukorral - nem mérhető ki semmivel, hogy éppen ebben az állapotban leledzünk, a diagnózis felállítása gyakorlatilag az ember szubjektív beszámolóján alapul. A nem érzek semmit, jól vagyok tehát mindkét állapotra is utalhat. Ezzel arra akartam kilyukadni, hogy mind gyógyszeres kezelés befejezte után (tehát gyógyszermentes időszakban), mind akkor, ha valaki egyáltalán nem szedett gyógyszert lehet olyan 5 nap, fél év, 5 év (!), amikor úgy gondolja, hogy minden rendben. Aztán mégis berobban egy idő után.

Én úgy gondolom, hogy mivel az alap biológiai ok még nem kellően körülhatárolt, tökéletes gyógyszeres (és másmilyen) megoldás sincs, ezért, aki egyszer belefutott, max tünetmentes lehet, a hajlam marad.

44578. dittiritti
2014. júl. 16. 22:13
ja, és az emberek jelentős részének van rekeszizomsérve, főleg ha egy kicsit duci, ami hasonló tünetekkel járhat. No para, semmi bajod komolyan! Tuti a stressz a lúdas és a szorongás, pánik. Ilyen bedonnanások pedig tök gyakoriak az embereknél, csak mások nem tulajdonítanak ennek jelentőséget. A nem szervi eredetű szívritmuszavar (neked tuti nem az van, mert az más tüneteket is produkálna) nem igényel kezelést sem. Aludj nyugodtan, nincs semmi bajod, még sokáig, egészségesen és boldogan fogsz élni. Hidd el!
44577. dittiritti (válaszként erre: 44570. - Djatis)
2014. júl. 16. 22:09
Nekiem a kardiológus hasonló problémákra azt mondta, miután kivizsgált, hogy semmi bajom, a szorongástól magas a pulzusom, a szúrás-fájás-nyomás pedig a bordaközi izmok és idegek okozzák, illetve a refluxom. A reflux szívinfarktuszserű tünetekket okozhat, aztán a pánik ezt fokozza. nekem a gyógyszer mellett a 90-100 közötti pulzusom 65-75 közöttire állt be. Már nem járok havonta a sürgősségire "infarktussal". Gondolom már hiányolnak is :-D
44576. grizus (válaszként erre: 44575. - Djatis)
2014. júl. 16. 22:06
Nyilván, mert akkor feljön a sav.
44575. djatis
2014. júl. 16. 21:27
Na és ha felülök miért nem érzem ?
44574. djatis (válaszként erre: 44573. - Regin_a)
2014. júl. 16. 21:26

Kösz a tippet akkor a szívdobogás érzésre a xanax ?

:-))))

44573. Regin_a (válaszként erre: 44570. - Djatis)
2014. júl. 16. 21:19

A refluxom miat talán belül puffad és...


Nyugi már!!

Értem én hogy mindenfélét beképzel az ember ilyen állapotban, de ezek hülyeségek


Te is tudod hogy mi a reflux és a pufadás a belekben képződik, soha nem fogja nyomni a szívizmot

Xanax be!

44572. Regin_a (válaszként erre: 44567. - 2883723cae)
2014. júl. 16. 21:15

Gúnyolódás??

Tévedni teccett !

44571. grizus (válaszként erre: 44570. - Djatis)
2014. júl. 16. 21:00
Nekem is ég a gyomrom, mikor lefekszem.
44570. djatis
2014. júl. 16. 20:58

Két napja próbálom tartani magam és nem idegeskedni nem gondolni hülyeségekre tegnap is csak este egy kis szívdobogás érzés volt nem bírtam elaludni csak későn mert zuborgott a gyomrom és jött fel a sav is felülve már nem volt bosszantó és a szívdobogást sem éreztem egyáltalán miért épp fekve érzem ?

A refluxom miat talán belül puffad és a szívizomhoz ér a gyomorfal és azért érzem ? Mert ilyet már hallottam.

44569. djatis
2014. júl. 16. 20:55

Már csak azt lenne jó tudnom hogy egy ilyen pulzus kiugrás mert nálam ez már a második mindig utána bizonytalanság érzet mintha kisebb szédülések kerülgetnének főleg akkor amikor hirtelen fejmozdulatot veszek és ezt hangsúlyozom mindig utána pár napig viszonylag erősebben utána az idő teltével gyengül és elmúlik ez mitől lehet ?

Kopásos eredetű ?

44568. dittiritti (válaszként erre: 44562. - F2c113fbbd)
2014. júl. 16. 20:38
Én is hívő ember vagyok, sajnos az én hitem nem elég erős ezek szerint...de már az isteni kegyelem, hogy úgy érzem, találtam egy olyan gyógyszert, ami segít...Jézus is a sárral gyógyított, nem csak egy kéz simításával egy vakot...engem most a cipralexxel
44567. 2883723cae
2014. júl. 16. 19:23
Gondoljátok, hogy a gúnyolódás segít egy pánikbeteg emberen? Szerintem örüljünk, hogy valaki jól van és gyógyultnak érzi magát. Ha ez Istennel történik, még inkább. Mindenkinek kívánok szívből javulást és békét a szívetekbe és azt, hogy tudjunk örülni egymás örömének.
44566. Regin_a (válaszként erre: 44562. - F2c113fbbd)
2014. júl. 16. 18:39

Apropo, Jézus használta a király titulust önmagára?

Pilátus elött igen, amikor töviskoszorút nyomtak a fejére és gúnyodsan szólitották a zsidók királyának

Ha már hívő vagy..

44565. unom (válaszként erre: 44562. - F2c113fbbd)
2014. júl. 16. 18:37
Melyik istenhez imádkoztál?
44564. Regin_a (válaszként erre: 44562. - F2c113fbbd)
2014. júl. 16. 18:35

Jól nevelt ember nem használja a pogány kifejezést!

És ki a pogány, aki ugyan nem ateista de nem tud imádkozni, vagy a bálványhívő?


Katolikus vagyok keresztség szerint és ezzel még keveset is mondtam, de nem gyakorlom a vallást és hiába imádkoznék mert nem hiszek benne, nem áll rá az agyam/lelkem

Akkormost?

Az imádság nem más mint agykontroll és nem lebeülcsve mondom ezt.


Majd térjünk vissza 5-10 év mulva a gyógyulásra )

❮❮ ... 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook