Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Pánikbeteg vagyok! fórum

Pánikbeteg vagyok! (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 ... ❯❯
44863. Sleek (válaszként erre: 44862. - Szidury)
2014. dec. 31. 11:44
Nagyon pániknak tűnik.
44862. Szidury (válaszként erre: 44861. - Szidury)
2014. dec. 31. 07:38
ja még annyit hogy először 17 évesen, 8 éve volt ilyen, akkor viszont nap közben, a metroban tört rám, teljesen a semmiből, akkor azt hittem h be fogok ugrani a metro alá, nagyon megijedtem, az volt talán a legrosszabb eddig, csak legugoltam, és a kezembe temettem az arcom, remegtem mint a nyárfalevél, és alig mertem metrozni utána elég sokáig, de utána nem volt semmi, reméltem hogy egyszeri alkalom volt ...:(
44861. Szidury
2014. dec. 31. 07:33

Sziasztok, a véleményeteket szeretném kérni!

Kb két éve kezdődött hogy néha elég nehezen aludtam el, amikor már félálomban voltam erős szívdobogásérzésre riadtam fel, ami csak pár másodpercig tartott, viszont volt hogy 5-6x is megismétlődött elalvásnál, így előfordult hogy 2-3 órát is forgolódtam... Aztán később ehez a szívdobogás érzéshez már nyomasztó gondolatok is társultak, konkrétan (tudom hogy röhejesen hangzik) attól rettegek ilyenkor hogy kiugrok az ablakon (persze eszembe sincs) Olyan erős ilyenkor a félelem hogy azt hiszem megőrülök, rettegek hogy elveszítem a kontrollt magam felett, legszívesebben lelifteznék a ház elé, úgy érzem nem bírok a lakásban megmaradni, de tudatosan "nem engedem" magamnak mert félek hogy onnantól kezdve minden éjszakám a ház előtti padon való ücsörgéssel telne... Ezek a "rohamok" mindig este vannak, lefekvés után. Ha nem egyedül vagyok akkor jobb, ha elő is jön, csak gyengén, és könnyebben el is múlik. Mostmár rendszeresítettem itthonra xanaxot, abból szoktam bevenni ilyenkor 0.25-0.5öt, állt már érzem hogy jönni fog és azonnal beveszem akkor elég 0.25is, de most már lényegében elaludtam amikor felriadtam a szívdobogásra és olyan erővel tört rám a szorongás, hogy 0.5 után is egy óra volt mire vissza tudtam feküdni.

Az a kérdésem hogy ez lehet pánikbetegség? A szívdobogáson kívül más fizikai tünetem nincs, bár tegnap a víz is levert... Inkább az intenzív rettegés ami ilyenkor a legerősebb, és egyfajta mentális köd...

44860. Sleek (válaszként erre: 44857. - Sly001)
2014. dec. 31. 01:34

Frontin nekem nagyon ritkán van egy évig elegendő a 30db s 0,25 ös.

Abból is marad kb 15-20db.

Viszont néha nagyon kell mert bekattannék annyira szorongok.

A 0,25 ös ből felet veszek be vagy ha nagyon nagyon gáz van akkor egészet

azzal elvagyok

CSak nem szabad olvasgatnom bizonyos dolgokról.

Ami persze nem nagyon megy.

Akkor kész a pánik és szorongás

44859. Dodi44
2014. dec. 31. 00:51

en is, ha latom, hogy a makos retes megborzongato gyorsasaggal tunik el a talcarol, ...es mar csak ketto maradt!

Nekem meg meg van egy fel a sutis tanyeromon...

Majd beleesek a ketsegbe! (es onnan hogyan fogok majd kilabadozni?)

:D

(csak egy vicces megkozelitese a temanak...)

44858. Sly001 (válaszként erre: 44854. - Sleek)
2014. dec. 31. 00:41
Ismerem a stresszdokit, kértem is tőle tanácsot a kérdezős rovatban. Elég érdekes választ kaptam :)
44857. Sly001 (válaszként erre: 44856. - Sleek)
2014. dec. 31. 00:39

Én jelenleg inkább vele, mint nélküle...

Az egyik felírta, hogy szedjem.

A másik azt mondja, rakjam le, de csak antidepi mellett lehetne. Ha letettem a BZD-t, maradna az antidepi. Csak azt ne mondja nekem senki, hogy az antidepi nem okoz függőséget!

Nem egyeznek az álláspontok az orvosoknál sem.

Én majd úgy szeretném letenni a BZD-t, hogy nem szedek mellette (és utána) semmi mást.

Amúgy napi 2-szer 0,5 mg Helex sr az adagom, 6 éve.

44856. Sleek (válaszként erre: 44855. - Sly001)
2014. dec. 31. 00:16

Értem. Tudom mit írsz. Nekem is mondta a doki a legtöbb embernek támasz a bzd. Idézőjelben sajnos.

Sajnos nagyon kevés dilidoki ismeri el ,hogy nem kellene rászoktatni a beteget.

Persze erről mennek a viták rendesen

44855. Sly001 (válaszként erre: 44854. - Sleek)
2014. dec. 31. 00:01

Én sajnos a BZD-t szedem, és hosszú távon: 6 éve

Ha nem emelgeted az adagot, akkor nincs gond vele szerintem hosszabb távon sem.

Mióta szedem, olyan kifejezett "pánikrohamom" nincs.

44854. Sleek (válaszként erre: 44853. - Sly001)
2014. dec. 30. 23:46

Azért írtam aki tőlem több vitamint meg fehérjét szed az hazudik. Az orvos majdnem tépte a haját. Nem beszélve vödörszámra fogy a fehérje.

Volt amikor nekem is elmúlt fél évre tök hittem benne minden oké. Azt egyszercsak megint kezdődött.

Felhívtam a régi dili dokimat.

Azt mondta ne aggódjak segít nekem. Nem elsődleges a gyógyszer de ha úgy érzi beszéljük meg és kitalálunk vmit.

Annyit mondott még a Bzd típusú gyógyszert felejtsem el hosszú távon. Az nem adható.


Olvasd el ha van kedved.. ;)


[link]

44853. Sly001 (válaszként erre: 44849. - Sleek)
2014. dec. 30. 22:42
Aki azt állítja, hogy "csupán" a megadózisú vitaminoktól elmúlik a pánik, soha nem is volt pánikos.
44852. djatis
2014. dec. 30. 22:35

Na skacok most mi van ilyenkor.

pár napja mióta kezdett bejönni a hidegebb idő olyat művelek hogy alapból nyugodt vagyok éjjel is tudok viszonylag aludni de egy napközbeni lepihenés tv nézés pihenés ami kb eltart legalább félóráig tök nyugodt vagyok minden ok pulzus is vérnyomás is.

amint felállok érzem hogy ugrik felfele minden a pulzus kb 120 ra a vérnyomás kb 160 ra na ezekután rá is stresszelek ugy már rosszabb de ha elkezdek sétálgatni állandóan akkor mintha javulna de általában sokára inkább ilyenkor beveszek egy fél tensiomint meg egy fél betalockot meg ha régen vettem be akkor egy negyed vagy fél 0.50 es rivotrilt.

Utána helyrerázódik de mostanában így pörög fel napközbeni pihenésből felkelve.

Nem is kell mondanom hogy a gyomorsavam is sok meg refluxom is van bár ez utóbbi inkább stressz hatásra fokozódik.

Tegnap nem birtam ki ettem sült szalonnát fehérkenyérrel.

utána hátradöltem a fotelban és néztem a tv-t semmi gond nem is volt de kb egy óra műlva feláltam olyat éreztem mintha a gyomrom belengett volna és hopp éreztem a bepörgést.

már nagyon unom ezeket mert utána aznap vagy még másnap is elkap a szorongás és az rosz.

Viszont rájöttem hogy a rivotril annyiban jó hogy nem altat el de nyugodt vagyok tőle.

estére viszont jobb egy 0,25 xanax vagy fél vagy egész attól függ de az legalább altat is egy kicsit.

44851. kafa
2014. dec. 30. 17:22
Sziasztok!Annak idején én említettem a vitaminokat és az aminosavakat,ezért reagálnék.A Multi Pro igaz tartalmaz mindent,de csak keveset!!A sok fehérje(amino)-bevitel meg nem ér sokat,ha nincs benne(benned)az emésztő enzimje(Proteáz) is!Ezt is említettem és jó esetben nincs felszívódási gond sem...Boldogat mindenkinek!
44850. Sleek
2014. dec. 30. 14:39

Nah éljen megint minden kezdődik elölről.

Ismét kardiolóushoz küldtek.... Mert a doktornéni szerint lehet nem pszichés a mellkas nyomás.

Nagyon rendes és türelmes volt.Ő azt mondta ne szedjek gyógyszert menjek pszicho terápiára.

Szerinte sokat segít.

44849. Sleek (válaszként erre: 44848. - Imre87)
2014. dec. 29. 18:46

Egy időben én a fürdőkádban lettem rosszul a meleg víztől. Nah akkor volt menekülés . Vízhűtés ezerrel. Utána szép kis nátha.

Ma délutántól kóválygós vagyok nem szédülök csak ilyen nyomott kedv meg itt ott fáj a mellkasom a vállam derekam.

Sokan azt mondják jó a pszicho terápia csak sajnos nekem hetenként nincs rá 8ezer ftm 50 percre :(

Amúgy én is megadózisban eszem a vitamint meg az aminókat de már nem segít. Szerintem akkor segített amikor hittem benne. Nem is volt rohamom csak fél évente egy egy.

Scitec multi pro plus t szedek akkor scitec b 100 plusz 5-6gramm omega3

Prbáltam a rhodiola rosea kapszulát is de nekem az semmit nem használt.

Most azon vagyok ráállok a gyógyszerre . Nem tudok mit tenni.

hiába félek tőle ez van.

Amúgy én kicsit hipo is vagyok mert sok dolgot betudok képzelni azt egyből jön a szorongás.

Sajnos a net az ellenségem. Meg a sok hülyeség amit írnak.

44848. imre87
2014. dec. 29. 18:33
Hali.A fehérjés (aminosav) és mega adag vitaminos kommenthez szólnék. Több mint két évig jártam megszakítás nélkül konditerembe úgy hogy mellette nagyon figyeltem a kajalasra tehát rengeteg fehérje zsirmentes húsokbol plusz tapkiegeszitobol is sok feherje plusz mega adag vitaminok és ez év tavaszán rengeteg àtélt és bennragadt stressz hatàsàra előbb pàniktünetek majd depresszió jött ki rajtam.Edzeni azóta se tudtam visszamenni mert kb. fél éve szedem a bogyokat és járok pszichologushoz de még nem vagyok százas erősebb érzelmi és fizikai megterhelésre is van hogy elojon ez a kovalygas szedules menekules fura erzese.Legutobb pl.pont pár órája. De lekuzdom és nagyon ritkák ezek szrrencsere. Ja meg ha sokaig nem eszek és éhes vagyok akkor jön ez elő inkább. Illetve ez a szem és arcpirulas fáradság érzéssel együtt valamiert akkor jön elő ha nagyon meleg vízzel zuhanyzok vagy ha borotvalkozok. Érthetetlen. Nektek hasonló hülye tapasztalatok?
44847. Sleek
2014. dec. 25. 22:24

Nagyon okos dolgokat mond :)


[link]

44846. SSszonja (válaszként erre: 44844. - Sleek)
2014. dec. 25. 17:02

Elolvasom mindjárt, amit betettél. Ez a placebo hatás érdekes. Magamnál is megfigyeltem, hihetetlen. Nekem elég volt pl elmennem a neurologushoz, bevenni egy fél szemet az antidepiből és minden tünetem elmúlt aznap.. fejfájás, koválygás stb.. pedig az sem hat rögtön és mégis.

Ugyanezt eljátszottam antibiotikummal. Már nem tudom mi van, úgy össze vagyok zavarodva. Most egy nagyon erős migrénes fejfájásom van.

44845. SSszonja (válaszként erre: 44844. - Sleek)
2014. dec. 25. 16:59
Iszonyat ez az egész, remélem, hogy helyre lehet jönni.. én sosem gondoltam, hogy ez ilyen rossz lehet, hogy ennyire nem tudom irányítani a testemet és ilyeneket okoz..
44844. Sleek (válaszként erre: 44843. - SSszonja)
2014. dec. 25. 15:57

Évekig szedtem mega dózisú vitamint egy darabig jó is volt

+ omega 3 ból 5-6 grammokat. Ameddig beképzeltem ,hogy jó addig jó is volt.

Most azon a ponton vagyok elkezdem a gyógyszert mert nem normális az ,hogy havi szinten 20-25ezerben vannak a vitaminok és egyre rosszabb lesz csak. Régebben fél évente volt egy egy roham most már 2 havonta 2 hetet kb.

Több ismerőst az anti depi rendbe vágta 4-5 hónap alatt azóta semmi pánik és semmi szorongás. Annyi ,hogy ők nem szedtek nagy dózisú Bzd t

Itt tudsz olvasni róla

[link]

44843. SSszonja
2014. dec. 25. 10:55

Sziasztok!kicsit visszaolvasgattam a forumban és kafa írt arrol, hogy milyen szükségesek a tápanyagok, merthogy az okozza a pániktüneteket, hogy pl nincs elég aminosav amiből pl a szerotonin is képződik. Csak annyit szeretnék írni, hogy rengeteget kutakodtam én is a tüneteim miatt és pl a bakteriális fertőzések pl a Lyme okoz ilyet, hogy ahogy halnak meg a baktériumok neurotoxinok (idegméreg) szabadulnak fel, amik felborítják a szerotonin és egyéb neurotranszmitterek egyensúlyát. Szoval sok esetben az is elképzelhető, hogy egy ilyen fertőzés van a háttérben. A Lyme tipikusan pánik és szorongásos állapotot okoz a semmiből.


Én most ott tartok, hogy elképzelhető, hogy van Lyme fertőzésem (van egy határeset leletem, amit a tünetekkel összevetve a Lyme orvos szerint tuti, más orvos szerint nem)és nagyon erősen jelentkeznek a szorongásos pánik tünetek. Erre szeretnék rákérdezni, hogy ilyet ti tapasztaltatok?:

Tehát néha hullámokban olyan érzés jön, mintha nem lennék része a világnak, mintha távolrol egy üvegfal mögül nézném a világot. Borzaszto rossz, sokszor mintha egy álomban járnék olyan fura minden.De nekem nincs se szívdobogásom, se elfutás érzésem, se olyan, hogy ne mernék felszállni egy buszra, se izzadás. Az arcom meg a szemem viszont szokott égni, meg a torkom is fáj hullámokban.

Ti tapasztaltatok ilyeneket?

Végül kaptam egy kis adag antidepit és attol érezhetően jobb lett, elmúltak a fura érzések,tehát nagyon vloszínű, hogy ezt a szerotonin hiánya okozná?

(Volt MR-em, mindenre kivizsgáltak engem is...)

44842. Regin_a (válaszként erre: 44841. - Sleek)
2014. dec. 23. 21:07

Bizonyára úgy van ahogy mondod! A jó szó, a szeretet

Dehát az élet nem ilyen, adunk , kapunk, oszt nézünk ki a fejünkböl néhanapján


Kívánok én is pánikmentes Karácsonyi Ünnepeket mindenkinek

44841. Sleek
2014. dec. 23. 20:37

Kellemes Karácsonyi Ünnepeket Kívánok Minden Fórumtagnak

Van a csoda... Karácsony csodája. Amire várunk. És ami teljesedik. De ez a csoda nem a színes szalagokkal átkötött dobozokban rejlik. Nem a feldíszített zöld fenyő alatt találod. Ezt a csodát másutt kell keresni, másutt lehet megtalálni. Ez a csoda a kedves szavakban, őszinte, szívből jövő kívánságokban, szerető érzésben érkezik. És kell ennél nagyobb ajándék? A következő háromszázhatvanöt napban ezek kísérnek, ezek adnak erőt. Nem a csomagokban lapuló tárgyak, hanem csakis ezek. Csak ezek... Ez a karácsony csodája.

44840. djatis
2014. dec. 16. 16:44

Tegnap voltam megint egy pszihiáternél mert a multkori csak 5 perc alat mrghalgatott és felirt xanaxot meg antidepit amit természetesen nem kezdtem el szedni.

A tegnapival már kb t9bb mint félórát beszálgettem és az jött le neki hogy nem igazán pánikbetegség áll a háttérben és nem is olyan nagyon komoly a szorongásom viszont az ithoni dolgokat csaláti vizonylatban helyre kell tenni mert ez a baj oka.

Antidepit nem írt fel csak a xanaxot amit eddig is szedtem persze csak reggel felet estére lefekvéskor majdnem egy egész 0,25-öst már kb 2 hónapja persze legtöbbször csak 2 -3 felet hogy rá ne szokjak.

ó azt mondta erre hogy ha feleket szedek ennyi idó alatt már csak placebo hatása van persze hat az valamennyit de ha ezzel el vagyok akkor nem olyan nagy a gáz.

Változóak a tünetek mint fenyőfán a különböző díszek .

Viszont elküldött pszichologushoz és elkezdek kognitív terápiát .

Rendes volt és már csak a tegnapi beszélgetés óta nem annyira szorongok jobban érzem magam.

Persze a xanax helyett mondtam neki hogy a rivotrilt ki lehet e próbálni mert állítólag az jobb hát tegnap egy 0,5 nek a felét bevettem aludtam is rendesen bár az asszony azt mondta dumáltam sokat reggel nem voltam túl fáradt lehet hogy segitett de valahogy másképp mind a xanax mert ennek nem nagyon van altató hatása.

Erdekesen éreztem magam tőle vagy mág uj a xanaxhoz képest lenyugtatott azt éreztem.

Szerintetek maradjak a jó öreg xanax mellett egyenlőre vagy a rivót nyomjam persze csak amíg a terápia nem segít ?

44839. 099c0bed40 (válaszként erre: 44838. - Regin_a)
2014. dec. 12. 20:26
Ha jólesik akkor váljék egészségedre! :)
44838. Regin_a (válaszként erre: 44837. - 099c0bed40)
2014. dec. 11. 20:14

Azért képes voltam abszolválni a mai napot/nem részletezem/

+ is veregettem a vállam, most meg szopogatok egy pezsgőt

Természetesen Xanaxra

:)

44837. 099c0bed40
2014. dec. 11. 06:46

Hali, vagyunk ezzel páran így, szerintem kevés pánikos és szorongó csípi a karácsony előtti időszakot meg azt hogy hetekig esik vagy borult és nem látjuk még a napot sem.

Én már ott tartok hogy meg se próbálok mosolyogni, úgyis csak vicsor sikeredik a vigyor helyett, még a végén megijednek a népek hogy mikor kezdek el harapni.:)

44836. Regin_a
2014. dec. 10. 21:34

Nehogymár Lsűlyedjen ez a jó kis topik!

:)


Mit mondjak, nem valódi a mosoly az arcomon mostanság.

Vagy túlélem vagy nem ezt a "periódust".

44835. djatis
2014. nov. 26. 18:07

Csak hogy legeyen egy bejegyzés részemről is.

mostanában kordában tartom a rohamokat amik igaz kijönnek így is de lényegesen gyengébben és gyorsabban lefut mint régebben akkor még egy pár napos Utálatos szorongás és félelem jött.

A titkom csak annyi hogy a pszihiáter irt fel gyogyszert e a pároldalas mellékhatások tekintetében nem kezdtem el szedni.

csak a tűzoltás ként felírt 0,25 xanaxból reggel fé este fél plusz ha érzem hogy felmegy a pulzus akkor egy fél betalock.

na ez eddig bevált és nem kellett nagyon emelni az adagot már féléve így megy bár visszajön itt ott a roham de gyorsabban le is cseng.

remélem ez még javulni fog idővel.

van olyan persze amikor napközben még egy féllel meg kell pótolni de az semmi.

mostanában inkább kb egy héten egyszer van olyn hpogy egész éjjel kb ürénként kell kimennem vizelni de utána alszok egy kicsit meg este viszonylag könnyen elalszom de reggelre nem érzem magam annyira féradtnak de a lepedő alattam úgy néz ki mintha csigában összetekeredett volna tehát valószínű hogy eléggé izgek mozgok nameg társul mellé egy adag reflux is.

44834. Sly001 (válaszként erre: 44830. - Betta77)
2014. nov. 10. 23:04
Én hallottam ilyenről, az idegességtől köhécsel az ember, még gyerekeknél is előfordulhat.
❮❮ ... 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook