Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Megbüntet a kalauz? fórum

Megbüntet a kalauz? (tudásbázis kérdés)

16. Piroska52 (válaszként erre: 15. - Gmonix)
2017. szept. 5. 14:57
egyébként tegnap beszéltem egy kalauzzal nem büntethet meg ad egy papírt,amivel 15-napod van arra hogy igazold hogy jogosan utazol féláron 1300-ft-ot kell fizetni de csakk ott ahol bemutatod a diákod,ha nem akkor jön a bünti 8000-ft,a vonaton nem kérhet pénzt,legfeljebb attól akinek nincs jegye,de az már más téma
15. gmonix (válaszként erre: 12. - Piroska52)
2017. szept. 5. 12:16
...nem kérte a diákig. csak a jegyet....
14. gmonix (válaszként erre: 7. - Gyöngy:))
2017. szept. 5. 12:15
...végül nem kérte a diákigazolványt csak a jegyet...
13. gmonix
2017. szept. 5. 12:14
Itt vagyok :) nem kérte a kalauz a diákigazolványt, mivel nem egyedül voltam hanem több diákkal és csomagokkal így csak a jegyet kellett odaadni. A diákigazolvány már megvan igényelve még nekem is papírom van csak. Köszönöm a válaszokat...
12. Piroska52 (válaszként erre: 6. - Gmonix)
2017. szept. 2. 14:00
nem írtad meg mire jutottál a kalauzzal??????
11. Piroska52 (válaszként erre: 10. - Shanalyl)
2017. szept. 2. 10:35
ez így van vannak rendes udvarias kalauzok,és vannak a bunkók és ostobák ,szerencse dolga kit fog ki az ember lánya
10. Shanalyl (válaszként erre: 9. - Epresturmix)
2017. szept. 2. 09:29

Attól függ, milyen kalauzzal futsz össze. Engem egyszer azért akart megbüntetni, mert diákhelyettesítő papírral utaztam (abban az évben volt, h nagyon sokáig szarakodtak az új diákok gyártásával és rengetegen ilyen igazolással utaztak). Rendesen lepecsételve, hitelesítve, ami kell. Erre kitalálta, h az csak diákigazolvánnyal együtt érvényes és anélkül megbüntet, mert jogosulatlanul veszem igénybe. Mi van? XD És kb 5 percig szócsatáztunk, h értse már meg, h nincs diákom, azért van a papír, ha lenne, nem kéne a papír, és nem akarta felfogni, h egy hülyeség amit beszél. Végül a fülkében velem utazók oltották le, h álljon már le, tök ciki, h ilyen ostoba, h nem érti, mi van. De ha nem állnak ki mellettem, simán megbüntet...

Egy másik meg azért akart, mert több km-re szólt a jegyem, mint amelyik vonalon ültünk. De csak engem, anyát nem, aki szemben velem tök ugyanazzal a jeggyel ült. Mert nem tudta, h együtt vagyunk és egy 15-16 évessel könnyebb izmolni, mint egy felnőttel.

2017. szept. 1. 19:17
A kalauzok rendesek! Adj neki egy 500-ast, kv-ra! Ha látja, hogy legalább normális vagy, nem fog szórakozni. Tuti, hogy nem büntet meg! Egy haverom kalauz, mindig meséli mennyien bliccelnek így! Nem igazán veszik az ilyent komolyan. ;)
8. gmonix (válaszként erre: 7. - Gyöngy:))
2017. szept. 1. 17:18
...még nem
7. gyöngy:) (válaszként erre: 6. - Gmonix)
2017. szept. 1. 17:01
Volt már a kalauz?
6. gmonix (válaszként erre: 5. - Gyöngy:))
2017. szept. 1. 16:36

Köszönöm!

Hamarosan kiderül...

2017. szept. 1. 16:32

Ezt találtam:


"Ha a jegyvizsgáló un. Utasleadási lapot állított ki az utazás során, akkor Önnek lehetősége van 15 naptári napon belül a menetjeggyel az utasleadási lappal és az érvényes diákigazolvánnyal bármely pénztárunkhoz odafáradni, és a bemutatási díjat befizetni, ami jelenleg 1.300 Ft.


Ha Ön a vonaton megfizette a jegyvizsgáló által felszámított összeget, akkor lehetősége az utólagos bemutatásra, amennyiben 15 napon belül a menetjeggyel, a jegyvizsgálótól kapott menetjeggyel és az érvényes diákigazolvánnyal bármely személypénztárunkba befárad. Ez esetben a vonaton fizetett összeget, az 1.300 Ft bemutatási díj levonása után visszatérítik Önnek."

2017. szept. 1. 16:31
Szóval a vonaton vettem észre, hogy nincs nálam
3. gmonix (válaszként erre: 2. - Dc658b6ed0)
2017. szept. 1. 16:30
Igen.... csomagolás rohanás a vonathoz ès a diákigazolvány elmaradt
2017. szept. 1. 16:28
huhhh cidrizhetsz...nem tudom, ez lutri...megírod majd, hogy mi történt???
2017. szept. 1. 16:24
Megbüntet a kalauz? 50% - os jegyet vettem a vasútra de otthon maradt a diákigazolványom és már utazok...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook