Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Miért hízok, ha edzek? fórum

Miért hízok, ha edzek? (beszélgetős fórum)


1 2
51. barbus0501 (válaszként erre: 49. - DTJ13)
2017. júl. 15. 23:23
Igy van
50. Guruljka (válaszként erre: 49. - DTJ13)
2017. júl. 15. 20:03
Magamon is észreveszem. A csökkentett és odafigyelt étkezés mellett is csak akkor fogyok, ha mozgok. Ha nem is sokat, de naponta kell rendesen mozogni valamit.
49. DTJ13 (válaszként erre: 47. - Barbus0501)
2017. júl. 15. 19:50
Egyetértek ezzel is. Ha teljesen rendben lenne minden, haladni kéne. Az elején ha csak a kaloriákra figyel az ember és a minőségi alapanyagokra, már csak az is nagyon sokat számít. Plusz mozgás
48. Guruljka (válaszként erre: 9. - Massalhangzo)
2017. júl. 14. 19:05

Most már értem, miért ellenzed a müzlit.

A bolti kész müzlikkel van bajod, ahogy nekem is.


De eredeti értelmében a zabkása is müzli, ls kapható olyan gabonapehely-keverék, amelyben csak aszalványok és magvak vannak a zab- és búzapelyhen kívül.


[link]

2017. júl. 14. 18:06
Ne haragudj, lehet banto leszek, de az en velemenyem az, hogy nem csinalod te ezt 100%-osan. Ha ugy igazan a szivedre teszed a kezedet. 2 honap alatt azert a normalis kajalas es az edzes mellett szepen latszo eredmenyt lehet elerni. Ne igyal oszilevet, ne egyel fagyit, mert valamit el akarsz erni. Es ne egyel rantott halat. Mert amugy azt hiszed nagyon jol etkezel, de nem. Egyel reggelte zabpelyhet. Egyel sok gyumolcsot, zoldseget. Krumplit valtsd le edeskrumplira. Vegyel barna rizst. Egyel sok huvelyes zoldseget. Meg natur hust.
46. Guruljka (válaszként erre: 44. - Vicus8708)
2017. júl. 14. 17:45

Ja ééértem! Maga a sajt a spagetti!!! :D

Köszi! dekorációs ötletnek se rossz.

2017. júl. 14. 17:39

Nem lehet,hogy sok az izom rajtad? Mivel írtad,hogy sportoltál,szerintem van rajtad izom is,ami többet nyom,mint a zsír.

Válogasd meg az alapanyagokat,egyél teljes kiörlésű dolgokat(liszt,kenyér stb)

Kevesebb cukorbevitel is jó,írtad is, hogy kevesebbet viszel be.A szénhidrátra ügyelj!

2l víz szerintem optimális.Hajrá:)

44. vicus8708 (válaszként erre: 37. - Guruljka)
2017. júl. 14. 06:12

Spaghetti,csak sajttal,ez nem érthető,ugye?

A tészta helyett,nagylyuku reszelőn lereszeled a sajtot,rárakod a darálthúst és eszed,HOL A SZÉNHIDRÁT????

43. Guruljka (válaszként erre: 42. - DTJ13)
2017. júl. 13. 23:05
Igen. Ez egyben a helyes sorrend is. :D
42. DTJ13 (válaszként erre: 41. - Guruljka)
2017. júl. 13. 22:40
Persze hogy mozogni kéne, nem mindegy milyen minőségben fogsz, alakulsz. Az étkezés részére válaszoltam csak, én is edzéssel ÉS diétával csinálom.
41. Guruljka (válaszként erre: 39. - DTJ13)
2017. júl. 13. 16:06

Itt kapcsolódik be a mozgás, mint a kalóriadeficit legbiztosabb létrehozója.


Érthetőbben mondva, mozogni kell.


Aki már eljutott odáig, hogy megadja a szervezetének azokat a tápanyagokat, amire szüksége van, akkor a következő lépcsőfok annak a belátása, hogy az emberi test mozgásra "van tervezve".

Még a legvadabb paleos sem tagadhatja, hogy már az ősember is szinte az egész napját mozgással töltötte. A "nagyanyáink" -ként emlegetett generáció is, ugye "egész nap kapált", de megsúgom, az akkori háztartási munka is felért egy edzőteremmel, az akkori konyhai eszközök fémből voltak, pl. a muzeális krumplinyomóm is 90 deka.


Úgy is lehet fogyni, ha mindig csak ülök, nyomogatom a nyomigát és néha leírom, hogy "nem szeretek sportolni", de ettől még senki nem lett formásabb. Arról nem beszélve, hogy az izomzat hamarabb "lefogy" a koplalással, mint bárki gondolná, és ott marad egy lötyögős, habár tényleg vékony test. A csontokat takaró, vékony zsírréteggel puhított lötyögő bőrrel. Na,akkor aztán lefogyott az illető tökéletesen.


Aki elkezd akár csak napi pár perceket otthon mozogni, érezni fogja, mennyire jól is tud az esni. Nem kell edzőterem és nem kell betartani való, napi x időt követelő, szigorú program.

Lehet akár 10 perces is, ha az már megy, hozzáteszünk egy másik 10 perceset, változatosságképpen keresünk egy másféle 20 perceset... és hoppá, mennek a kilók lefelé, de fel tudok szaladni a lépcsőn is!

40. 10cc61fb5a (válaszként erre: 38. - Guruljka)
2017. júl. 13. 09:36

Hihihiii...igen, jól elírtam. Én imádom a húst. :)) Meg régen totálisan kenyérfüggő voltam, már rögtön ébredés után képes voltam 2-3 szelet kenyeret is megenni. Emlékszem 10 évesen apácskám ébresztett a zsíron sült hagymás kenyérrel. Emiatt képes voltam már 7-kor kiugrani az ágyból hétvégén. :D

De abban egyetértek, hogy mindenki egyen azt, ami neki jól esik. Én pl sokszor update péksütivel kezdem az étkezést. De ma nem. Itt van előttem egy tányér sárgabarack. Most ezt kívánom.

39. DTJ13 (válaszként erre: 7. - Alina08)
2017. júl. 13. 09:09
Szia! Az adataid alapján 1615 kcal az alapanyagcseréd, ez alatt nem szabadna enned, mert attól is megáll a fogyás és különben sem egészséges koplalni. Viszont kcaldeficitben kell lenned, mert fogyni pedig úgy fogsz, ha több kaloriát égetsz el, mint amennyit beviszel. Nyilván az sem mindegy miből viszed be, lehet hogy a cukormentes valamiben cukor ugyan nincs, de ott van egy csomó adalékanyag pl...
38. Guruljka (válaszként erre: 34. - 10cc61fb5a)
2017. júl. 12. 23:31

Gondolom, ennek az ellenkezőjét akartad írni:

"A tojásrántotta reggeli pölö nagyon hatásos, hosszan tartó éhségérzetet biztosít."


Én ébredéskor kávét iszom üresen. Pár órával utána esetleg gyümölcsöt. Vagy valami zabpelyhes dolgot. Húsos ételt valamikor jóval az első 6-8 ébren töltött óra után, ha belegondolok. Mert nem szabályok szerint étkezem, hanem ahogy jól esik.


Én is azt mondom, senki ne tegyen erőszakot magán. Az semmiképpen nem egészséges. Ahogy én sem lennék az, ha tojással kezdeném a napot.

2017. júl. 12. 23:27

A spagetti nem szénhidrát véletlenül? Ráadásul a gyorsabbik fajta? Nem mintha ennék. Általában nem eszem tésztafélét.


Sima zsírszegény vegyes étrenddel fogytam 25 kg-t, és szeretem a zabpelyhet.

Nem eszem viszont töltött káposztát, nem eszem pörköltet, ezt esetleg nagyon ritkán. Nincs az az Isten, hogy én bármiféle fasírtot gyúrjak, és mi az, hogy KÉT szelet sült hús?

Mivel alig használok zsiradékot, nem szoktam savanyúságot sem enni. Igaz,k a zöldségféle is szénhidrát, így a savanyúság is az.


Én nem vagyok zsírpárti. És húspárti sem, hozzám sokkal közelebb áll a húsmentes étrend. Csakhogy idősödöm már, és kell az a nyamvadt fehérje.

Néha eszem tojást, de megvallom, kinyúvadnék, ha a napi első étkezésnek tojást kellene magamba erőltetnem.


Mondjuk ha itthon dolgoznál a húsiparban, akkor Te is sokkal kevésbé ajánlanád a virslit.

36. vicus8708 (válaszként erre: 32. - Guruljka)
2017. júl. 12. 20:55

Senki nem mondta,h azt lehet csak enni,1.egyél akkor rakott karfiolt vagy brokkolit,kenyér és rízs nélkül,sok sajttal és tejföllel,2.sülthús vele sült répa,hagyma,gombastb.,3.spaghetti csak sajttal,4.fasírt kenyér nélkül gyúrva,5.tojás minden formában,6.székelykáposzta kenyér nélkül ,7. pörkölt kenyér,tészta nélkül savanyúval,v. salátával,8. Töltöttkáposzta rízs nélkül,9 paradicsomos gombóc rízs nélkül,10. Óvári sertésborda vmi salátával stb. Lényeg a ch kerülése.Ha a magyar felvágottban,virslifélében nem bízol,te dolgod,én húsipari töltőben dolgozok 6 éve Ausztriában,a keverésnél is ott vagyok,én tudom mit eszek.

A gyengeség addig jelentkezhet (nálam semmi nem volt),míg az agyad át nem áll arra,h zsírból és ne szénhidrátból táplálkozzon.

Egyébként ez a ketogén étrend,én csak azért javasoltam,mert megállt a fogyás,akkor más irányból kell megközelíteni a dolgot,talán lesz eredmény.

35. 10cc61fb5a (válaszként erre: 6. - Alina08)
2017. júl. 12. 10:36

Pajzsmirigyed rendben? Egy vérképet nem ártana kérned, mert lehet ez borult meg nálad és emiatt nem fogysz.

Ha szereted a müzlit, akkor próbáld ki a Kolláth-reggelit. Hasonló, csak vízzel készül, gyümölcsökkel.

A vízbevitel okés, ha tudnál, mehet több, de sztem nem muszáj megerőszakolnod magad, csakhogy lenyomj a torkodon 3 liter.

34. 10cc61fb5a (válaszként erre: 32. - Guruljka)
2017. júl. 12. 10:29
Szerintem tök jó ez az étrend. Én is hasonlókat eszem. A tojásrántotta reggeli pölö nagyon hatásos, hosszan tartó éhségérzetet biztosít. Ebédre a hús szintén hatásos, mert energiát ad és tápláló. Estére én szoktam ch-csökkentett kenyeret enni, kb 2 szeletet és ehhez felvágottat, kolbászt, sajtokat, zöldséget. Így nem a kenyérrel lakom jól, hanem a "kiegészítőkkel". ;)
33. gribedli*** (válaszként erre: 25. - Alina08)
2017. júl. 12. 08:12

Ha versenyszerűen táncoltál és tesitagozatra jártál, megkockáztatnám, hogy azért a többletsúlynak is egy része izom de ezt egy szakembernél végzett mérés tudná megmondani igazán. És egy dietetikusnál kaphatsz személyreszóló étrendet. Azzal minden könnyebb lenne mint a csinâld magad diétákkal.


Milyen magas vagy?

32. Guruljka (válaszként erre: 17. - Vicus8708)
2017. júl. 11. 23:19

Ha én próbálnék így étkezni, fura dolgok jönnének ki a fülemen, már ha bírnék ételre nézni a második naptól. Azért nem fehérje meg zsír jönne ki a fülemen, mert a felvágottak zöme alig tartalmaz húst, a virsli meg ki tudja, miből van, dehogy fogom még kenegetni.


Fogyni, azt tuti fogynék, tele lenne a szám herpesszel a sok zsír miatt és gyenge is lennék, de vékonyabb, az tény.

31. Ikebana3 (válaszként erre: 17. - Vicus8708)
2017. júl. 11. 20:19
Te készítettél már ilyen csokit? Komolyan kérdezem, érdekelne a recije.
30. Alina08 (válaszként erre: 29. - HondaJazz11)
2017. júl. 11. 18:20
23..úgyhogy kétlem,hogy a korommal lenne a bibi
29. HondaJazz11 (válaszként erre: 25. - Alina08)
2017. júl. 11. 12:03
Hány éves vagy? Bizonyos korban nehezebb megszabadulni a zsírpárnáktól.
28. Alina08 (válaszként erre: 11. - Ikebana3)
2017. júl. 10. 18:32
Vizet 1-1,5 litert iszom, annál többet nem tudok. Esetleg ez is gond lehet?
27. Alina08 (válaszként erre: 14. - Channa*)
2017. júl. 10. 18:30
Igen, 1 órát minimum edzek!
26. Alina08 (válaszként erre: 17. - Vicus8708)
2017. júl. 10. 18:29
Köszönöm,kipróbálom!:)
25. Alina08 (válaszként erre: 20. - Eandi78)
2017. júl. 10. 18:28

Az az érdekes, hogy tavaly kezdtem el hízni, azelőtt 60-65kg voltam, pedig ugyanazt ettem.

Mindig mozogtam, versenyszerűen táncoltam 5évig, tesitagozatos iskolába jártam.

Szóval tényleg nem értem :( és már nagyon el vagyok keseredve

2017. júl. 10. 09:28
Hasonló paraméterekkel indultam tavaly ősszel. 1 bő hónapig csak a kajára figyeltem (nekem az update jött be). Aztán mikor ezzel megvolt a motiváció (-5 kiló) eljártam edzőterembe. Eleinte összvissz 20 percet voltam benn, aztán egyre több ideig bírtam a futás, bicaj, ellipszist. Március óta kinn futok a szabadban (futópályán) és a kezdeti 1,5-2 km-t mára már laza 4-5 km-re tudtam emelni. Úgy hogy futás után még erősítek. Ma már min. 1 órás az edzésem heti 3x. A kilóim maradtak, de a testem tökre átformálódott. Az update-et próbálom valamilyen szinten tartani, de már nem drasztikusan, csak inkább odafigyelek.
23. Aidababa (válaszként erre: 22. - Gribedli***)
2017. júl. 10. 09:15
Persze, igazad van, egyetértek. Ez már egy magasabb szint. Csak egy tévhitre akartam utalni, hogy ha valaki edz, vagy mozog valamit, akkor fogy. Sokan hiszik így. 80 kilónál még az elsődleges, hogy veszítsen a feleslegből, ehhez meg a kevesebb kalória-bevitel az alap. A mozgás pedig hab a tortán, fontos, segít és sok mindenre jó. De: ha valaki mozog és nem visz be kevesebb kalóriát a felhasználtnál, akkor nem fog fogyni, ha nem mozog, viszont kevesebbet visz be, akkor fogyni fog.
22. gribedli*** (válaszként erre: 19. - Aidababa)
2017. júl. 10. 08:49

Hát azért a rendszeres minőségi mozgás beindít olyan reakciókat, ami ha nem is teljes mértékben, de tudja valamennyire kompenzálni a diétás hibákat. Pl a vércukor, a zsír felhasználása, a szénhidrátok jobb felhasználása, anyagcsere betegségek megelőzése, szívbetegségek megelőzése, tejsav gyorsabb lebontása, öregedés lassítása stb. A rendszerességen van a hangsúly persze. Ezeknek meg egy része összefügg a fogyással is (többlet izom=nagyobb kalóriaszükséglet=többet ehetünk).


Csak nyer vele az ember:)

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook