Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Lelki terror - szóbeli erőszak fórum

Lelki terror - szóbeli erőszak (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... ❯❯
732. ab4b6bc17d (válaszként erre: 731. - Rosa)
2008. nov. 18. 14:23

Sziasztok! Hálisten már több mint két éve elköltöztünk tőlük, de sajna elég közel, egy faluban lakunk és néha-néha ők mennek a gyerekért/gyerekekért, de igyekszem úgy alakítani, hogy ne legyen sokat velük, mert apósom egy állat, anyósom meg szintén nem képes megvédeni őket!

Tegnap is, mit mesél a kislányom? Hogy a papa letérdepeltette a hideg kőre és lespriccelte a hűtőből kivett, szintén hideg szódával (előzmény: hisztizett, mert nem engedték el az unokatestvéreihez). Könyörgök, ez a megoldása egy 3,5 éves kislány "hisztijének"? Hát, komolyan mondom, nem komplett! A legszívesebben megrugdosnám, de most komolyan! MOST HOGY ENGEDJEM KÖNNYŰ SZÍVVEL HOZZÁJUK, mondjátok meg!??

731. Rosa (válaszként erre: 728. - Ab4b6bc17d)
2008. nov. 17. 09:04
Szia!Te szegény,nem vagy könnyű helyzetben!Ráadásul egy házban laktok?És a férjed mit szól mindehhez?Talán ha ő kiállna melletted,az javitana a hozzáállásukon.
2008. nov. 17. 08:43
ez a kettő rosszabb mintha megvernék
729. ab4b6bc17d (válaszként erre: 727. - Skorpió73)
2008. nov. 14. 14:21

Köszönöm skorpió!


Tartsunk össze!!! :)

728. ab4b6bc17d (válaszként erre: 725. - Skorpió73)
2008. nov. 14. 14:18

Köszi, hogy írtál nekem. Nem tudom, miért van ez így, csak érzem, hogy nem jó ez így, hogy nem tudom magam megvédeni. És ezt nem panaszkodásképpen írom, egyszerűen nincs meg bennem, hogy kinyissam a számat.


Egyszer tettem meg, akkor is szépen, udvariasan. Csak dióhéjban, még egész pici volt a lányom, karon ülő csecsemő és sógornőm a két nagyobb unokatestvérével becsődült hozzánk betegen. Torokgyulladásuk volt.

Lényeg a lényeg, nem ez volt az első eset, hogy betegen jöttek hozzánk. Én meg úgy vagyok vele, hogy aki beteg, az ne menjen már egy egészséges baba/gyermek/ember közelébe. Hát, ők folyamatosan megtették velünk, nem törődve a picurkámmal, hogy esetleg elkaphatja.

...és akkor elszakadt bennem a cérna, s megkértem, hogy betegen ne hozza már a kisbabám közelébe őket.

Hááát... látnotok kellett volna! Még ő volt megsértődve, rohant le/jobban mondva lerángatta a gyerekeit a földszintre az anyjáékhoz, hogy én úgy bánok velük, mintha leprások lennének... bla...bla...bla... - holott tényleg csak finoman megkértem, hogy ne jöjjenek betegen.


Este anyós-após mindennek lehordott, hogy hogy merem én az ő kislányukat elzavarni, meg az unokájukat (érdekes, az én kislányom, aki szintén az unokájuk érdekeit egy percig sem tartották szem előtt, mintha ő nem is unokájuk lenne!), s nem hiszitek el, de mindennek elmondtak (pedig esküszöm, soha az életben nem voltam tisztességtelen/szemtelen/nagyszájú, stb. velük szemben), most mégis nagyon igazságtalanul leordított főleg az apósom (anyósom nem kiabált, de ő is odamondogatott, ő inkább a szemeivel ölt...). A végén már majdnem fogtam magam, hogy a lányommal együtt megyünk. Na, akkor anyósom megijedt, de csak azért szerintem, hogy mit szól majd a falu...

Ez volt.

727. skorpió73 (válaszként erre: 722. - Ab4b6bc17d)
2008. nov. 13. 21:16

Nem hiszem, hogy nyuszi lennél. Inkább azt hiszem az okos ember tudja mennyi mindent nem tud. Az intelligens pedig mosolyog egyet és ráhagyja a másikra, akivel nem lehet kommunikálni, hiszen jobb a békesség. Hiába veszekednél vele úgyis meggyőzne, hogy a piramisok nem ott vannak ahol. Feleslegesnek tartottam. Az a baj, hogy te, úgy ahogy én is a lelkemre veszem a dolgokat. Engem is sokszor megbántanak az anyósomék és én is "nyuszi" vagyok. Mit tehetnék? Legyek szemtelen a férjem szüleivel? Ellenségeskedést szítsak. Bár volt erre példa. Elpattant egy húr, betelt a pohár és mindent a fejükhöz vágtam. Talán kevésbé szólnak bele az életünkbe. Mindenki a saját igazát véli igaznak. Nagyon nehéz elhitetni, hogy hagyjon békén. Neked külön életed van. De ha nagyon gáz a helyzet, kérlek tedd meg minél előbb. Ne gondolkozz! Ösztönből védd meg az életedet. Foglalkozzanak a saját dolgukkal. Te meg a Tiéddel. Ha harc lesz, Te leszel a győztes.

Foglalkozzanak a saját dolgukkal. Neked megvan a Tiéd. Ne számolj be semmiről. Dolgod van és kész.

Nem hozzájuk mentél "feleségül" és egyébként is.

Kemény és határozott legyél. Nem megy másként.

Ugyanazt éltem át amit Te.

Nagyon értékes ember vagy.

726. skorpió73 (válaszként erre: 698. - Kriszy86)
2008. nov. 13. 20:58

Kedves Kriszy86!

Borzasztó dolgokon mentél keresztül.

Hidd el jobb egyedül, mint egy férfival aki ver, megaláz és fontosabbak a barátai és az ital, mint a saját gyermeke.

Hidd el találsz magadnak különb társat, hosszú még az élet. Sokféle ember van. Nem szabad feláldoznod magad. Ha rendőrségre, perre kerül az ügy, te fogod megnyerni. Szabadulj meg tőle. Elsősorban érzelmileg. Ha ez működik fizikailag is el tudod küldeni, küldetni. Nagyon szurkolok. Vigyázz magadra!

725. skorpió73 (válaszként erre: 710. - Ab4b6bc17d)
2008. nov. 13. 20:45

Sajnos nagyon kevés időm van, hogy minden hozzászólást elolvassak, de az amit írtál megfogott.

Miért hisszük el azt amivel bántanak minket? Miért akarunk mindennek ellenére megfelelni? Miért hagyjuk, hogy az anyós, após beleavatkozzon az életünkbe csak azért, hogy ráhagyjuk a dolgot. Ne legyen veszekedés. Lehet, hogy egy hatalmas balhé kellene, mindenki tudja meg hol a helye és mihez van köze. Csak ez nagy kitartást, akaratot és talán segítséget igényel. Nem tudom. Sajnos valamikor működik, valamikor valakinél nem.

724. ab4b6bc17d (válaszként erre: 722. - Ab4b6bc17d)
2008. nov. 11. 13:13

..már úgy értem, nem ver, hanem beszól, mármint az apósom. Én meg sajna nem vagyok nagyszájú, hogy rögtön visszapofáznék neki, pedig sok esetben azt kéne.

Mindig csak tűrök. Akkor szakad a cérna, amikor veszélyezteti a gyerekem (az unokája) testi-lelki épségét.

723. ab4b6bc17d (válaszként erre: 717. - Gingerspice)
2008. nov. 11. 13:09

Sajnos nehéz helyzetben vagy. Tényleg olyan hülye a magyarországi jog, hogy amíg nincs vér, addig semmit nem csinálnak.

A barátod meg - a leírásod alapján - egy bűnöző, aki bizony kijőve sem javult meg, sőt... rajtad éli ki erőszakos hajlamait.


Nem értem, miért szereted, vagy hogy hogy szeretheted továbbra is, ha közben folyamatosan bántalmaz???

722. ab4b6bc17d (válaszként erre: 716. - Rosa)
2008. nov. 11. 12:38

...de van. Most az apósomtól kapok néha, mert nyuszi vagyok odamondogatni neki. Hálisten csak ritkán találkozunk, inkább elkerülöm.


Régebben meg a mostohaapám és mostohabátyám mellett éltem meg a poklok poklát.

2008. nov. 11. 08:24
A döntést neked kell meghozni mi csak szorítunk,hogy jól dönts és nehogy bajod essen.A sógrom munkahelyére nem rég ment dolgozni egy nő (eldugott kis faluba)albérletben lakik a kislányával és csak annyit mondott mindenkinek nem mond semmit a múltjáról de menekült.Remélem nem lesz semmi bajod szorítok majd.
2008. nov. 10. 23:11
Nagyon kedves tőled Rosa és trimama, köszönöm hogy írtatok.Megpróbálok eltűnni, csak állandóan úgy érzem hogy időre van szükségem hogy feldolgozzam a dolgokat.Pénzem sincs hogy kifizessek két havi kauciót,plusz a jelenlegi bérlet díját is fizetnem kell.És a legnagyobb bajom az, hogy hiába költöznék el.egy városban lakunk,innen nem akarok elköltözni,hiszen itt van mindenki és minden aki és ami számomra fontos.Már nem vagyok fiatal ahhoz hogy új életet kezdjek egy másik városban.és ha elköltöznék akkor előbb utóbb egyszer úgyis megtalálna,vagy valamelyik barátja meglátna és elmondaná neki.a rendőrség pedig csak akkor segítene ha már döntő bizonyítékom lenne konkrét életveszélyes sérülésről. azt pedig nem akarom kivárni.ha az ajtómon dörömböl és kihívom a rendőrséget,mire kiérnek addigra ő már rég elment. Kell vennem egy rácsot is az ajtóra.(az ajtóm egyelőre a legvékonyabb üvegből és fából készült ajtó)Imádkozom. és egyelőre ha vele vagyok úgy teszek mintha minden rendben lenne, aztán így majd el fogok tudni tűnni úgy hogy nem gyanakodik.
719. Rosa (válaszként erre: 717. - Gingerspice)
2008. nov. 9. 16:01

Szia!

Te szegény!Szerintem is sürgősen változtass,mig nem késő!

Hidd el tudom miről beszélünk,sokmindenen keresztül mentem,engem ütött-vert a férjem,2x voltam kórházban agyrázkódással,az ilyen ember sosem változik meg!

Ha eldöntötted,hogy elhagyod,akkor rajta,mig nem töri rád az ajtót.

Sajnos ilyen helyzetből csak úgy tudsz kikerülni,ha teljesen eltűnsz a szeme elől,új lakóhely,új munkahely,stb.

Kivánok neked sok sikert,erőt,egészséget a folytatáshoz!

718. 9bbaa658f2 (válaszként erre: 717. - Gingerspice)
2008. nov. 8. 21:27
Próbálj meg elköltözni ,lépj ki ebből a kapcsolatból addig amíg nem késő.Tudom könnyű tanácsot adni de ha albérlő vagy talán sikerülhet.Nem szabad így élni.
717. gingerspice (válaszként erre: 698. - Kriszy86)
2008. nov. 8. 17:37
szia Kriszy, ugyanabban a cipőben járok amiben te,de nekem még nincs gyerekem.A párommal még nem költöztem össze,három éve vagyunk együtt.Évek óta rettegésben élek, és nem merem vele megszakítani a kapcsolatot,mert megfenyegetett hogy megver és megöl.Kb. fél éve megtudtam hogy már volt börtönben egy évig hasonló üggyel Németo.ban, de nem tudtam meg pontosan infókat.Nagyon szerettem őt, mindig bíztam abban hogy megváltozik, de egy-két éve minden héten történik valami szörnyűség,(ordibálás, vagy nagyon durva szavak,türelmetlenség,hazudozás(a részéről) dobálás,gyilkossággal és veréssel való fenyegetés és még sorolhatnám)Többször megvert és egyszer kórházban is voltam mert majdnem kiverte a szememet,de nem mertem feljelenteni.Utána persze nagyon szégyellte magát, és bocsánatot kért.Sokáig füvezett(azt hiszem mostanában is, de tagadja) és nem minden nap, de rendszeresen iszik.Az elmúlt években ráadásul rendszeresen eltűnt 1-2 napig, és amikor mondtam hogy nekem így nem jó,bocsánatot kért és egy ideig megváltozott, aztán pár nap múlva előről kezdődött minden.Többször megtudtam hogy megcsalt és hazudott.Eleinte többször próbáltam elhagyni, de mindig elhittem hogy szeret és túlságosan szerettem őt,úgy éreztem megőrülök ha nem láthatom többet.Rendszeresen fenyeget hogy megöl ha elhagyom,ezért nem merem megszakítani vele a kapcsolatot.Két év eltelte után viszont már nagyon elfáradtam mindig megbocsátani és állandó félelemben élni.Az a szörnyű hogy amikor nem iszik, akkor is nagyon hamar felhúzza magát és olyan hangosan üvöltözik, hogy nem is hallja hogy én mit próbálok neki mondani.Én viszont nem bírom ki hogy ne mondjam el őszintén neki azt hogy mit érzek,és nem tudom magamba fojtani a sírást.Most egy kicsit jobban érzem magam, mert elment külföldre,és egyedül voltam pár hétig.Először nagyon fájt az a gondolat hogy mintha meghalna, örökre el kell őt magamtól taszítanom, meg kell szűntetnem vele teljesen a kapcsolatot, és a telefont sem szabad felvennem.Önvédelemből az is bennem van, hogy ha nem veszem fel a telefont nem fogom tudni hogy visszajött Budapestre. Nincs kulcsa a lakásomhoz, illetve lecseréltettem a zárat,de ha itt randarílozni kezd, a tulaj lehet hogy kitesz a lakásomból. és a lakáson kívül is megverhet amikor utánam leskelődik.úgyhogy nekem is el kellene költöznöm.tegnap visszajött Bp.re, felvettem a telefont,és mondtam neki hogy nem akarok vele találkozni. Azt hiszem nem hitte el, azt hiszi hogy a szokásos. De most már tényleg el akarom őt hagyni.Egyelőre nem tudok elköltözni mert nincs rá pénzem, és a munkám is a lakáshoz köt.Időnként még el fog menni még az országból egy-két hétre, ha nagyon nagy bajba kerülök, majd megpróbálok elköltözni hogy ne zaklasson.most hívott most ide akar jönni. gyorsan elmegyek egy barátomhoz, majd még jelentkezem.még csak azt akartam írni, hogy beszéltem egy rendőrrel aki egy barátom barátja, és azt mondta hogy amíg nem folyi k vér addig a rendőrség nem tesz majd semmit, hiába jelenteném fel.
716. Rosa (válaszként erre: 715. - Ab4b6bc17d)
2008. nov. 8. 14:22

Igen...a pokol tüze...erre még nem is gondoltam...

Van egy mondás,valami olyasmi,hogy amibe nem halunk bele az megerősit.Hát ez igy van.

Na,ezért becsülök sokra minden apró örömöt,amit az élettől kapok.Csodálatos férjem van,imádnivaló gyerekeim,több boldogsággal nem kárpótolhatna a sors!Bár minden nőnek sikerülne kitörni!

Téged miért foglalkoztatnak ezek a dolgok?

Csak nem rossz tapasztalatod van neked is?

2008. nov. 8. 13:29

Hát, nem semmi...


...ezt tényleg csak az értheti, aki átélte a poklot!


Most meg az a kérdés foglalkoztat, hogy hogy alakulhat át egy ember vadállattá??? - azok iránt, akiket állítólag szeret..

714. Rosa (válaszként erre: 713. - Ab4b6bc17d)
2008. nov. 7. 20:55
Igen,jön egy idő után a kitörési vágy...de odáig el kell jutni..nehéz dolog ez..utólag én is gondolkodtam sokat,hogy miért tűrtem olyan sokáig a megaláztatásokat.Talán sokáig reménykedtem hogy majd jobb lesz...talán nem ismertem a különbséget rendes és nem rendes férfi között,nagyon fiatal voltam még..szerettem...és nagyon féltem tőle...aztán végső elkeseredésemben abban a ruhában elmenekültem ami rajtam volt...
713. ab4b6bc17d (válaszként erre: 711. - Rosa)
2008. nov. 7. 11:34

Értem. Meg én is olvastam már erről.


Azért valahol megmarad a kitörési vágy, hogy valami nem stimmel, nem? Hogy miért mindig én vagyok a rossz, a csúnya, az ügyetlen, az stb.???

712. 9bbaa658f2 (válaszként erre: 709. - Ab4b6bc17d)
2008. nov. 7. 08:43
Sajnálom.Egyébként amit túl sokszor beléd sulykolnak a végén elhiszed .A történelemben is volt rá példa.Az én gyerekeimnek is fájó pont ez,ők elhatározták 18 évesen megváltoztatják a vezetéknevüket,fölveszik az enyémet mert azt a nevet szeretnék tovább adni majd aki felnevelte őket.A legnagyobb már túl van rajta a középső jan.-ban tölti.
711. Rosa (válaszként erre: 710. - Ab4b6bc17d)
2008. nov. 6. 20:52

Hűűű,nehezeket kérdezel...először nagyon szerettem...bolondulásig...őrülten...és nem hittem a családomnak akik védeni akartak...később meg már nem volt kihez mennem,a családtól elszakadtam...féltem...de mégis elszöktem egy anyaotthonba.

Ha folyamatosan belédsúlykolják,hogy semmi vagy,haszontalan,csúnya,és nem kellesz már senkinek,akkor a végén elhiszed....pedig nem szabadna...

710. ab4b6bc17d (válaszként erre: 707. - Rosa)
2008. nov. 6. 20:25

...de miért hiszitek el, hogy semmire sem vagytok jók?-ahogy ők fogalmaznak. Tényleg ennyire szeretitek akkor még őket? Hogyan alakul át ez a dolog függőséggé? Vagy ez egyfajta védekezőmechanizmus? Ha bealázkodunk, könnyebb túlélni?


Én is megfigyeltem magamon, hogy - habár nem alázkodom meg apósom előtt -, de sokszor ráhagyom/ráhagyok dolgokat, mert akkor nem piszkál már tovább. De utólag bánom, hogy nem álltam ki az igazamért.

709. ab4b6bc17d (válaszként erre: 705. - 9bbaa658f2)
2008. nov. 6. 20:21
Most leestem magamnak is :) örök fájó pont az életemben :( az én apám sem kíváncsi rám már 31 éve...
708. 1e958693ca (válaszként erre: 698. - Kriszy86)
2008. nov. 6. 20:08

Nem szeretnék az életedbe beleszólni, de szeretném a véleményem megírni, ami a következő : Valószínűleg a párod nem egy érett férfi....sőt, sem az apaságra, sem az együttélésre nem érett.Valószínűleg a saját önértékelése a romokban hever, amit azzal kompenzál, hogy megpróbálja veled elhitetni, hogy semmmit sem érsz. Ezt ne hidd el! Az érzelmi erőszaknak lehetőleg ne engedj, tudom, nagyon nehéz...

Ott már megizélte az ég, ha odáig fajul a dolog, hogy egymás édesanyját szidjátok, és tettlegességre is sor kerül. Viszont annak örülök, hogy van hová menned. Egy tanácsom van ( amit nem muszáj megfogadni): ne hagyd magatokat megalázni ! Kitartást, erőt kívánok Nektek!

707. Rosa (válaszként erre: 698. - Kriszy86)
2008. nov. 6. 19:43

Sziasztok!

Hááát,még hallani sem szeretem,hogy nő ilyen helyzetben lehet!

Tudom miről beszélsz,én is 18 évesen hozzámentem egy hülyéhez,szültem neki egy kislányt,és 8 évig tűrtem a megaláztatásokat!Ivott,haverok voltak mindig az elsők,csajozott,ütött-vert,elitta minden pénzünket...a végén már én is odáig jutottam,hogy elhittem,én vagyok a hibás,semmire nem vagyok jó...de tudtam változtatni(menekültem),és életem legjobb döntése volt!!!!Ennek 10 éve,azóta boldog házasságban élek és született két gyerkőcöm.

Szóval hidd el,mindig van remény,és ne félj változtatni a saját és gyermeked érdekében!!!

Tedd meg mielőbb,és ne reménykedj,hogy megváltozik,mert SOHA nem fog!Majd megtalálod te is a boldogságodat más mellett!

Én drukkolok!Sok sikert!

2008. nov. 6. 19:33
Mostanában nincs sok időm írni ide de majd jövök valamikor.Most hétvégén sem leszek mert megyünk anyához-egy kicsit nyugi lesz,aztán lehet végre megtudom mikor költözünk!
705. 9bbaa658f2 (válaszként erre: 703. - Ab4b6bc17d)
2008. nov. 6. 16:17
Akkor kérdezd meg a volt férjemet ő tudja rá a választ.6 éve nem látta a 3 gyerekét és nem is fizet rájuk semmit.
704. 9bbaa658f2 (válaszként erre: 698. - Kriszy86)
2008. nov. 6. 15:46
Jaj Kriszy ne tűrd ezt neked bárhol jobb lenne!Ne félj tőle nem veheti el tőled a lányod.Van törvény is.Menekülj ebből a helyzetből mert ez nem jó sem neked sem Aminának.Ha már felnőttél a "pokolban" ne tedd ki neki a lányod találj ki bármit csak hagyd ott mert esküszöm én húzok be neki egyet.Csodálkoztam miért nem írsz másik fórumban már beszéltünk nem gondoltam ennyire rossz lett a helyzeted.Nagyon sajnálom ami veled van.
703. ab4b6bc17d (válaszként erre: 702. - Nancy)
2008. nov. 6. 15:29
Hát, nem semmi a történetetek. Utána nem keresett? Nem bánta meg, hogy - már bocsi -de ilyen hülyén viselkedett a lányával? Fel nem foghatom, hogy lehet nem szeretni a saját gyerekünket!
❮❮ ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook