Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2018 márciusi babát várók, gyertek! fórum

2018 márciusi babát várók, gyertek! (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 ... ❯❯
2017. szept. 5. 13:08
jaj bocsi a sok elütésért aber új a telefonom és más a telepített billentyűzete....borzasztó
2017. szept. 5. 13:03

Én a bonprix-ről rendeltem mert féláron volt jó pár terhesnaci és annyi pénzért megkockáztattam egy esetleges mérethibát de szerencsére tökéletesek. A gumis pocakr~szben mondjuk még van hely de az kelleni is a későbbiekben. Nagyon kényelmesek.

Én is még mindig lila vagyok a múltheti vérvételtől. Elég nehéz nálam vénát találni de mindig megmutatom hova kell szúrni. Hát most picit megkínoztak. Beszúrás utpán még bent mozgatta a tűt többször is, csak hogy jó legyen...

Már hasi UHt csináltak vagy még hüvelyit?

782. Mermancs (válaszként erre: 781. - Medvécske)
2017. szept. 5. 12:25

Ugye milyen jó? A c&aban jó kis nacik vannak, én 23 euro körül vettem, tök szupi :)

Tegnap voltam amúgy a 12 hetes uhn és vért is vettek. Olyan lila lett a helye meg fáj, nagyon kezdő volt a nénike.

781. medvécske (válaszként erre: 780. - Mermancs)
2017. szept. 5. 12:20
én is beszereztem már kettőt. 😊
2017. szept. 5. 12:18

Én nem veszek ilyen kütyüt, de szerintem akit megnyugtat, igenis használja :)

Én vettem már magamnak kismami nacit, sokkal kényelmesebb és végre nem vág be a hasamnál x)

779. vivi888
2017. szept. 5. 12:11

en is tuti fogok venni ilyen szivhang figyelot (meg se gyozhetnenek arrol hogy ne) inkabb jobb az hogy esetleg 1 oraig idegeskedsz hogx miert nem talalod a szivhangot mint 3 hetig folyamatosan idegeskedsz a kovetkezo vizsgalatig.

annak nem jo aki amugy nem idegeskedik annyira mert nincs esetleg rossz sajat tapasztalat-de akinek van annak szerintem is segitseg.

nekem ma eleg emelygos napom van,es azon gondolkozom hogy nem vennek eszre a kollegak hogy alszok egyet? 😃

2017. szept. 5. 11:44

Sziasztok!

Tegnap voltam a védőnőnél és rákérdeztem, hogy ő mennyire ajánlaná a magzati szívhang figyelőt így, hogy ennyire félek attól, hogy minden rendben van-e a picivel. Azt mondta, hogy ha bennem ez a kérdés frusztrációt okoz, akkor érdemes beruházni rá, hogy ezzel is kevesebb legyen a stressz. Ennek örömére sikerült is beszereznem egy ilyen kütyüt és annak ellenére, hogy a dobozán azt írja, hogy a 16. héttől használható (mi meg még csak a 11.-ben járunk), tegnap este kb negyed óra próbálkozás után sikerrel jártam :) Pár másodpercig hallgatóztunk csak, de így teljesen megnyugodtam :) Persze úgy készültem, hogy egyszer sem biztos, hogy bármit hallunk majd, de nagyon örülök, hogy mégis sikerült :)

777. Nerátia (válaszként erre: 771. - Pukkancs)
2017. szept. 4. 19:48
Hipp Natalt. Nekem még sajnos nincs erőm a mozgáshoz,de már nagyon hiányzik. Borzasztó gyenge, fáradékny vagyok. Néha egy megállóval előbb szállok le, hogy legalább annyit mozogjak:).
776. nikkencs29 (válaszként erre: 773. - Nephra6)
2017. szept. 4. 19:05
Én nem tudom, ott nem vagyok tag.
775. medvécske (válaszként erre: 774. - Vivi888)
2017. szept. 4. 16:51

a 6. héten picik kisebb volt mint kéne de nem sokkal. 2,7mm volt

Hát itt Németországban minden doki "magándoki" de a betegbiztosító fizeti. Igen ~n akkor már láthattam agogy pulzált a szíve.

a 9. héten már teljesen babakinézete volt és sokat mozgott. 10 héten elmentem a genetikai vérvizsgálatra és 13. héten lesz az uh genetikai vizsgálat.

774. vivi888
2017. szept. 4. 16:31

hat en annyira aggodom hogy minden ok e hogy legszivesebben ket hetente mennek...

engem is a 12.hetire akart volna kuldeni a 6 hetes utan de mondtam hogy na neeeee...aztan mosolyogva mondta hogy akkor jojjek 3het mulva de az is olyan messze van. meg ket het.

773. Nephra6
2017. szept. 4. 16:15
Amúgy a facebook csoportban nagyobb az élet?
772. nikkencs29 (válaszként erre: 767. - Vivi888)
2017. szept. 4. 16:08
Nálunk 6+5 hetesen volt szívhang, utána már csak a 12 hetes genetikai ultrahangra hívott vissza, de én még 10+2 hetesen visszamentem valamit megbeszélni, és akkor is bekukkantottunk :)
771. pukkancs (válaszként erre: 764. - Nerátia)
2017. szept. 4. 15:04

Szió!:) Mindenkinek màshogy

Reagàl a szervezete, de nekem a mozgás nagyon sokat javít, segít. Volt, h annyira émelyegtem, h inkàbb kimentem sétàlni, 5kmt és kb10perc utàn jól voltam... én is izgulok a vizsgálat miatt, de párom is nagyon, bízik benne, h megtudjuk a nemét😂😂akkor már elmúlunk 13hetesek.. szval van rà esèly:) a húst én sem kívàntam a legelejèn, se a kvt. De most ezek is visszatértek a mindennapjainkba:) milyen vitamint szedsz?

770. pukkancs (válaszként erre: 758. - Mermancs)
2017. szept. 4. 14:57

Szia Mermancs:) A mozgás/futás/edzés nálam terhesség előtt is a mindennapjaim része volt, így az első vizsgàlat utàn a doktornőm javaslatára; mértèkkel (140bpm alatt) de mindennap mozgok. A fura az, h az émelygés kb. Akkot múlik el nàlam, ha elmegyek egy nagy sétára, vagy kismamáknak kialakított edzést vègzek;) uh win-win:) bár a nyugalmi pulzusom 65rôl felszaladt 100ra😳😳😳😳 amin kicsit ledöbbentem, de a doki megnyugtatott, h ez a normális az elején... hatalmasakat sétàlunk;) és sztem kismanó is èlvezi, szerencsère nem feszülök be.. nem kemènyedik a poci. Kaja... no hát a konstans émelygès miatt folyton olyan dolgokat ettem az elején amit terhesség előtt nem, pèksüti tèsztàval!!! Minden mennyisègbe, de ettől meg hasmenèsem volt😳😳és úgy puffadtam estére mintha nem 10-12 hetes lennék hanem vagy 25!! Az elmúlt 1hétben ismét meg tudom vàlogatni mit eszem, nem kívànom a péksütit, gyümi, zöldsèg, hal, csirke minden mennyisègben!😜Azóta nem puffadok;) Na persze a

Csokiadagomról nem mondtam le;) jelenleg elhagytunk a 12.+4er ès kb. 70dekàt híztam... mellre, aminek férjuram igencsak örül:) bàr màr nem tudom hanyadik melltartót veszem....:) vitaminból a czeizel fèle vitamint szedem vas kiegèszítèssel mert már most vérszegènysèget àllapítottak meg... olyan jó, h itt vagytol!!🌸💘✨🎀

769. vivi888
2017. szept. 4. 14:28

medvécske te magan dokihoz jarsz? en is 6hetesen voltam eloszor (neked mekkora volt a babud? volt mar szivpulzalas?)

9.heten fogok menni legkozelebb (ami most nagyon messzinek tunik)

utana viszont mondta hogy 12.heti genetikaira kell mennem majd de az mar a korhazban lesz.

768. medvécske (válaszként erre: 767. - Vivi888)
2017. szept. 4. 13:45
Én a 6. héten a 9. héten voltam dokinál és a következő időpontot a 13. hétre kaptam.
767. vivi888
2017. szept. 4. 13:15

hat ja mindig jon valami ujdonsag-meg ami nrkem most par napja tart 3-4kor hajnalba felkelek es kb 1-2 orat felvagyok nem birok visszaaludni.

ti milyen idokozonkent jartatok dokihoz a 12. het elott?

2017. szept. 4. 13:04

Úgy látszik ezek a tavaszi gyerekek mindenkinél sok tünetet okoznak :P

Én pár hete főleg pirítóson élek, néha egy kis párizsi vagy valami light-os felvágottal. Ezzel nem szokott gond lenni.

Múlt hét óta tudok jobban enni. Tökfőzelék, pici husi de amúgy én sem kívánom. A finom káposzta saliból viszont egy vödörnyit tudnék enni.

A kaukázusi kefír szokott jól esni még. Pedig a tej nem hiányzik egyáltalán. Ma reggel is ittam egy kicsit de nem volt jó ötlet :(

Édeset egyáltalán nem kívánok, bár a múltkor lecsúszott egy marcipános süti.

A hideg szőlő meg dinnye jöhet még. A barackkal megint összevesztünk délelőtt, azt hanyagolom.

Most inkább a 13. hét elején a szagokkal vannak problémák, ha valami nem tetszik akkor már dobom is a taccsot. Pedig amúgy már jól vagyok, nincs rosszullét.

Viszont a fülem majdnem minden nap reggel bedugul, 10 percig tart kb, a vérnyomásom tökéletes, és minden nap csuklom párat...

Ha felkelek, vagy forgolódok én akkor érzem, hogy van egy kis súly a hasam alatt, húzódik, mostanában többet érzem, hogy kicsit görcsöl vagy feszül, ahogy nő és nyúlnak a szalagok.

Most meg majd azt várjuk, hogy végre mozogjon, mert ezek a tünetek elmúlnak, akkor meg az lesz a furcsa :P

765. vivi888
2017. szept. 4. 12:43

en csak azt ugy erezgettem hogy huzodik, hogyha hason fekszek akkor mintha nagy buborek lenne,de most nem erzek semmit.a kaja is fura mert amugy egesz nap ha kajara gondolok akkor fujj,ha elkezdek enni akkor nagyjabol jolesik utana megint azt erzem hogy vissza akar inkabb jonni.nekem 3h mva lesz uh majd csak,addig kb megbolondulok.😯

es csak a 7.het van meg-meg erosodnie kellene a rosszulleteknek nem??

764. Nerátia (válaszként erre: 757. - Pukkancs)
2017. szept. 4. 12:10
Szia! Én is pont szept.12-én megyek:) És borzasztóan izgulok, alig várom, hogy jövő kedd legyen...Lassacskán nekem is múlik az émelygés, az elmúlt 3hétben nem sokat ettem. Kezd most már megjönni az étvágyam,de a hússal még hadilábon állok:) Én a táplálkozásra nagyon odafigyelek, de én ezzel ezelőtt is így voltam. Rengeteg gyümölcs, zöldség,teljes kiőrlésű cuccok,tejtermékek,még jobban próbálom előtérbe helyezni a lassabban felszívódó ételeket.A 12.hét után szeretnék sportolni. Remélem nem lesz akadálya és fizikálisan is jobban leszek addigra:)
763. fiabesca (válaszként erre: 761. - Vivi888)
2017. szept. 4. 11:57
Én most járok a 11. hétben és a tüneteim nagyrésze elmúlt...már nem nagyon émelygek, fáradt se vagyok annyira, egyedül a húst nem kívánom, meg hosszabb séták vagy mozgás után szokott fura érzés lenni a hasam alján, de kb. ennyi...és én is eléggé parázok emiatt :( ráadásul uh-ra is csak két hét múlva megyek :(
762. Nephra6 (válaszként erre: 761. - Vivi888)
2017. szept. 4. 11:52
Én őszintén megmondom így a 12. héten se érzem hogy lenne bármi is a hasamban,kivéve ha nagyon beeszek. :)
761. vivi888
2017. szept. 4. 11:45

sziasztok,mi a 7. hetnel tartunk-es most aggodom mert nem vagyok ugy felpuffadva mar ...

olyan mintha ures lenne a hasam-es ettol most nagyon megvagyok ijedve.

nagyon pici emelyges van,hust azt en se birom semmilyen formaban. krumpli, meg zoldsegek.

de most telleg aggodom.volt nektek ilyen?

760. Nephra6
2017. szept. 4. 11:25

Szia! Én a 6-10. hét között voltam nagyon csehül, állandóan émelyegtem, és ötletszerűen -ha valami nem tetszett "neki" - hánytam.

Nekem a doki már most mondta hogy próbáljak cukorbeteg diéta szerint enni, sokszor keveset, figyelve a szénhidrátra, annak ellenére, hogy nem vagyok megállapított terhességi cukorbeteg. Előtte is kb. eszerint étkeztem, szóval próbálom betartani, most kezdek visszaállni rá. A rosszullevős hetekben nem ment, ugyanis valamiért kizárólag a csokis kekszeket, krumplit és rizst szerette az új főnök, hiába próbálkoztam csirkével, tojással stb. :) Szerencsére már jobb.


Holnap megyek egyébként genetikai UH-ra már nagyon izgulok. Ha minden rendben, akkor én elkezdenék sportolni is, mert ezelőtt is sportoltam, de az első 12 hétre nem javasolták. Sétálnék, illetve saját testsúlyos edzéseket szoktam csinálni.

2017. szept. 4. 10:32

Sziasztok

Én szerencsés voltam és elég későn jelentkeztek nálam a rosszullétek kb a 8 hét után. Bár akkor elég intenzíven. Hányás nem volt csak egyszer de olyan rossz volt a gyomrom , hogy néha azt kívántam bár csak inkább hánynék utána talán jobb lenne.

Sose voltam gyümölcsös de pár hete nagyon kívánom. Most is egy banánnal indítottam a napot. Nem eszem túl sokat, ha meg is kívánok valamit pár falat után már nem kell és úgy is érzem magam mint aki megevett egy fél lovat. Múlthéten már kevésbé gyakran jöttek napközben a rosszullétek, már tudtam főtt ételt is enni, igaz nem sokat mindig csak pár falatot de legalább ettem megint húst. Az a baj, hogy megkívánok valamit, elkezdem megfőzni, és olyan rosszul leszek a szagoktól amik főzés közben keletkeznek, hogy utána alig bírom magam rávenni, hogy beleegyek abba amit főztem. Gyümölcslevet iszom sokat, azokat nagyon kívánom, főleg a narancslevet mert az nem túl édes picit fanyar. A terhesség elején sokszor kívántam a kólát amit előtte nagyon ritkán ittam, most meg rá se tudok nézni. Na jó ha esetleg becsúszik egy meki akkor persze az kólával az igazi, de a hétköznapokban nem tudnám meginni. 90%ban vizet iszom, de azt sokat.

Mozogni nem mozgok, előtte se tettem. Nekem a derekam fáj mostanában, úgy érzem mint ha be akarna csípődni.

758. Mermancs (válaszként erre: 757. - Pukkancs)
2017. szept. 4. 05:51

Szia :)

Én mindent eszem, bármikor, amit megkívánok, persze a tiltott ételeken kívül :)

Nálam is múlik a rosszullét, bár sajnos gyakran gyötör fejfájás. Amióta újra kávézom doki tanácsára, jobb lett.

Húst ritkán eszem, nem igazán kívánom, a krumpli gyakran "nyugtatja" meg a gyomrom meg néha csak a gyümölcs csúszik.

Mozogni nem nagyon mozgok, mostanában többet is fáj a hasam meg a hátam.

Te hogy állsz ezekkel a dolgokkal?

2017. szept. 3. 20:17
Sziasztok! Mi is 2018 márciusra vagyunk kiírva, de majd szeptember 12-én, a genetikai vizsgálat pontosítja a dolgokat:) lassan múlnak az émelygős időszakok vèègre;) ki mit eszik? Odafigyeltek az étkezèsre?mozgásra?
2017. szept. 3. 08:24
Van?*
2017. szept. 3. 08:24
De nagy a csend. Ki h va:)
❮❮ ... 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook