Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Pénzkérdés fórum

Pénzkérdés (beszélgetős fórum)

58. gribedli*** (válaszként erre: 55. - 31bc25d879)
2017. jún. 14. 08:46

Ez így jó, mi is így csináljuk, igyekszünk, hogy mindegyiknek megvehessük mi, ebben a dologban nem fogjuk magára hagyni egyik gyerekünket sem,felőlem mondhat bárki bármit, "segge alá tolták", stb. Az ilyen kommenteket butaságnak tartom, melyik szülő nem tolná a gyereke segge alá, ha megteheti? És a férjem szülei is ezt tették, szóval a minta adott:)


Sajnálom,ha valakinek nincs erre lehetősége, de akinek meg lenne, csak direkt nem ad,az meg milyem szülő már?

57. 31bc25d879 (válaszként erre: 56. - Epervirág)
2017. jún. 14. 08:44
Ha mindent kifizet (rezsi, hitel, gyerekek ovi iskola, autó) és úgy él fél millából, hogy "csak él" az igen, az így sok... de rengetegnek akkor sem mondanám, de ha a fél millából kell a felsoroltakat is kifizetni, én azt nagyon nem tartom rengetegnek.
2017. jún. 14. 08:33
Az biztos,hogy règen könyebb volt.A szüleim a 83-ban kapták a szövetkezeti lakást.Igaz pár èvet kellett várni,de simán ki tudták fizetni a beugró rèszletet ès a havi rèszleteket.Aztán pár èv múlva a hátra maradt lakás árát.Mi 11 ève fizetjük a hitelt.A fele az elejèn ki lett fizetve mèg van 9 èv.esèlyünk sincs a hátralèvő több mint 4 milliot kifizetni.Az,hogy valaki fèl milliobol èl havonta az rengeteg pènz.Legalábbis itt Magyarországon!
55. 31bc25d879 (válaszként erre: 54. - Gribedli***)
2017. jún. 14. 08:24

Abban biztos, könnyebb volt, hogy halomra épültek a tanácsi és otp öröklakások. Más volt a "szociális háló". Nekünk az utóbbi volt. Akkor 900 ezer volt az ára, új építésű, mi voltunk az első tulajok. Volt 100 ezer önerőnk és felvettünk 800 ezer hitelt. Igen segítettek a szüleim. Én ezt hoztam otthonról és ezt adom tovább. Ezt a szemléletet örökítem az enyémekbe.

Ekkor 1985-86'-ot írtunk. Fiatal házasok voltunk. Akkor volt a fizetésem 3.500.- ft. A havi törlesztésre már nem emlékszem, de a bevételhez képest nem volt kevés. Az más dolog, hogy oltári szerencsénk volt, kifizettük idő előtt, mert akkor jött az, hogy aki kifizeti a talán 60 %-át elengedik a 40-et, vagy valahogy így.


Egyébként a régi tanácsi lakásokat potom pénzért lehetett akkor megvenni. Így aki megvette úri, frekventált helyen jutott tulajdonhoz amit megörököltek a leszármazottai. Azt elhiszem, hogy az igenis nagy segítség volt.


De a régiek, vagyis mondjuk mi, az én korosztályom is megdolgozott azért amije van.

54. gribedli*** (válaszként erre: 53. - 31bc25d879)
2017. jún. 14. 07:55

Szerintem arra gondolt, hogy mindenki azt szokta mondani, hogy régen könnyebb volt lakáshoz jutni pedig nem volt szülői segítség. Így most az a generáció, aki könnyebben jutott lakáshoz, nem tett félre semmit a gyerekeinek és nem segíti őket, de folyton azt lobogtatja, hogy ő is egyedül szedte össze rá. De ha olyan könnyű volt, akkor miért nem tett félre a gyerekeinek, lévén, hogy könnyebb dolga lett volna félretenni neki, mint most a gyerekének összeszedni önerőből?


Tisztelet a kivételnek. Szerintem akkor sem lehetett könnyű de akinek az volt, az lehetett volna előrelátóbb. És persze volt, akit már akkor is segítettek az akkori szülők, szóval nem mindenki a rendszernek köszönhette, amije volt, ha pl a rendszer kirekesztette.

53. 31bc25d879 (válaszként erre: 52. - Globus)
2017. jún. 13. 21:15
Jó, akkor majd ha egyszer lesz kedved meg időd. Én már fáradok és tényleg nem értem mit akarsz ezzel mondani, de mindegy:)
52. globus (válaszként erre: 50. - 31bc25d879)
2017. jún. 13. 21:11
Pedig logikus. Meg hosszú...
2017. jún. 13. 20:54

Nekünk 500ezer a havi bejövőnk, kis hitelünk van,a havi kaidásokra ennyi kényelmesen elég, ezt úgy kell értnei, hogy nem kell filléreskedni a boltba, vagy gondolkodni egy-egy nagyobb kiadáson, de félrerakni kevés.

A férjem a munka mellett vállalkozik isebből bejön átlagosan még 100ezer havonta, de így semmilyen szabadideje nincsen, úgyhogy csökkenteno fogjuk az aktivitást, mert nem ér annyit a pénz.

50. 31bc25d879 (válaszként erre: 47. - Globus)
2017. jún. 13. 20:53

Ne haragudj, de nem értem mit akarsz mondani.


Nem tudom, hogy régen könnyebb volt-e, más volt az biztos.

Szülői segítség nélkül akkor sem volt könnyű, manapság meg szinte lehetetlen, persze vannak kivételes helyzetek.

49. fincsi5 (válaszként erre: 44. - Simple)
2017. jún. 13. 20:52
Akkor az már nem semmi autó, ha 400 000 a cascoja.:))
2017. jún. 13. 20:51
Még annyit akartam, hogy ez a félretenni, és azért kicsit spóroljunk ez folyamatos, mondhatni egy életen át tartó folyamat egyrészt amit írtam a gyerekeinken segítünk, másrészt - nagyon fontosnak tartom! - így lehetünk biztonságban, van vésztartalékunk, tudunk mihez nyúlni, nem stresszelünk akkor sem ha ne adj'Isten nem várt dolgok, betegségek felütnék a fejüket.
47. globus (válaszként erre: 45. - 31bc25d879)
2017. jún. 13. 20:43
Itt lép be egy képzavar... amikor azt mondják a fiatalok, hogy bezzeg régen minden jobb volt, lakáshoz jutni könnyű volt, kontra szülők nem tudnak segíteni, csak nekem furcsa ez?
46. Sirga (válaszként erre: 9. - 10cc61fb5a)
2017. jún. 13. 20:39
Az összeg stimmel, 3 gyerekkel. Jól megvagyunk. Vannak vágyaim, és bízom benne, hogy egyszer sikerül valóra váltani, de nincs különösebb hiányérzetem.(Pedig az egyik fiam egyetemista ...)
2017. jún. 13. 20:37

Én azt gondolom, hogy akinek gyereke van és teheti ösztönből és előrelátóan félretesz hisz a gyereke, unokája javát akarja és ahogy tud segít.

És igenis az is költség.


Én még mindig kíváncsi lennék a fórumindító "vitájára" mely alapján megszületett ez a fórum. Már mint a két fél ellenvéleményére.

44. simple (válaszként erre: 22. - Gribedli***)
2017. jún. 13. 20:13
Nagyon jól leírtad. Mi most költöztünk végre saját házba, és hirtelen elment 4 millió forint, és még szeptemberben fog 2, a kazánt is kicseréltetjük, mert ami most van az zabálja a gáz. Két autónk van, az enyémre például a kisszervíz 80000 ft, a nagy az 200-300 között van,a cascom 400000 ft évente. Az éves adó rá szintén 38000, meg kell vennem az éves autópályamatricát is, mert lényegesen olcsóbb így nekem, mintha mindig vennék hetit mert állandóan használom a pályákat. Kötelező biztosításom majdnem 70000 ft évente. És ez itt még csak az egyik autó... Egyáltalán nem élünk nagy lábon, de ilyen árak mellett egy nagyobb bevásárlás 25-30 ezer forint. És nagyon megnézem, hogy mit veszek meg! De mi például fizetjük a fundamenta lakáskasszát is mindketten, abból is lakást fogunk venni, ha tehetjük mindig veszünk egyet, így van már pár, mind ki van adva, szerintem nagyon jó befektetés.
43. simple (válaszként erre: 27. - Moonlight13)
2017. jún. 13. 20:04
Többet, olyan 1 millió kétszáz körül.
42. 4c1a787e8f (válaszként erre: 1. - Mazsinka)
2017. jún. 13. 19:56

Nekünk most havi 550 körül van, a 4 gyerekkel ez elég kevés.


Olyan havi 800-900 lenne a jó. Az még nem lenne luxus.


Ezzel együtt amiért nem aggódok, hogy ez a fizetés saját vállalkozásból van, és bírna a cégünk még többet is, ott van némi vagyonka, csak nem akarunk többet kivenni, mert forgatunk vissza, műhelyt veszünk, stb.. Tehát van jövőnk, olyan dolog, ami megy is, és szeretjük is csinálni, így mi nem akarunk menni egyenlőre, bár hívnak sokszor.


Nem kizárólag az összeg számít, hanem inkább a jövőkép szerintem.

2017. jún. 13. 19:46

Ha csak rezsit, kaját, szórakozást, sportot, ruházkodást számolunk, akkor fejenként 200 ezer kell havonta szerintem.

Ha félre akarunk tenni bármire (utazás, nagyobb kiadás, stb.), akkor már kell a fejenként 300 ezer is.

40. bnedora (válaszként erre: 37. - 1c2bf7d42c)
2017. jún. 13. 19:46
A gyermekeim egyik sem a felsoroltak közül, mégis jól keresnek.
39. 10cc61fb5a (válaszként erre: 38. - Fincsi5)
2017. jún. 13. 19:25
Ez választás kérdése. Aki csak emiatt szül, arról meg van a véleményem. Aki szereti a gyerekeket, annak jó, ha több van, főleg, ha jól el tudják őket tartani. Én személy szerint egynél megállok. :))
38. fincsi5 (válaszként erre: 36. - 10cc61fb5a)
2017. jún. 13. 19:17

Természetes gondolkodás!:))

Mármint részemről, és az is, hogy nem kell 3-4 gyerek pl. a csok miatt.

2017. jún. 13. 19:16

Az ilyen havi jovedelemhez vajon milyen munkakor-foglalkozas dukal?

vezerigazgato, bankar, capaugyved, foorvos, gyar-cegtulajdonos, Kossuth-dijas karmester, hangszeres muvesz, operaenekes, tozsdeugynok, Ybl-dijas epitesz?

36. 10cc61fb5a (válaszként erre: 33. - Globus)
2017. jún. 13. 19:15
160ezres fizetésből -még ha nem is nélkülözünk- azért félretenni nem igazán lehet. Illetve, lehet, a jövő évi nyaralásra. :) A gyerek max megörökli a nagyszülők lakását.
2017. jún. 13. 19:14

Nagyban függ attól, hogy mit lát otthon. Az én fiam már az egyetemi ösztöndiját is félrerakta. Most, hogy viszonylag jó fizetése van, most meg pláne- Tőlem tanulta a vállalkozói anyagi kiszámithatatlanságomat látva, hogy sose költekezzen túl, gondoljon mindig a rosszabb időkre. És visszagondolva tényleg takarékosan éltünk, de nem is mradtunk le semmiről.

( én állom a házt. és a rezsik költségeket, igy mondjuk nem olyan nehéz spórolni)

34. fincsi5 (válaszként erre: 33. - Globus)
2017. jún. 13. 19:09
Az Isten szóljon belőled; hátha így gondolkoznak, csak én nem tudok mindent. :))
33. globus (válaszként erre: 32. - Fincsi5)
2017. jún. 13. 19:06
Muszáj félretenni korábban is, ha előbbre szeretnének lépni az életben... az nem működik, hogy 40-ig bulizunk, aztán minden legyen, de izibe' :)
32. fincsi5 (válaszként erre: 30. - Globus)
2017. jún. 13. 19:00

Jogos, csak én fiatalokra gondoltam ennél a kérdésnél. Olyan 40 éves korig nem igazán kezdenek el félretenni, így számoltam.

Én mindig számolok. D

31. 10cc61fb5a (válaszként erre: 29. - Fincsi5)
2017. jún. 13. 18:58
Persze, hogy lakáson, mert kicsik a gyerekeink. Velük közösen összegyűlni kertben vagy télen lakásokban sokkal jobb. ;) És általában mindenki hoz valamit alapon eszünk-iszunk.
30. globus (válaszként erre: 26. - Fincsi5)
2017. jún. 13. 18:55
Tartalék képzése szükséges a nyugalom érzetéhez. Számomra fontosabb tétel, mint venni valamilyen, akkor fontosnak tűnő múlékony dolgot, amire egy hónap múlva már nem is emlékeznék.
29. fincsi5 (válaszként erre: 28. - 10cc61fb5a)
2017. jún. 13. 18:52

Persze, hogy.:))

Az én gyerekemék sűrűn vannak barátokkal, de lakásokon. Szerintem ott kötetlenebb is, na meg 1-1 üveg bor árából 3 összejövetel is kijön, nem? D


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook