Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Kötelező csapatépítő fórum

Kötelező csapatépítő (beszélgetős fórum)

1 2
2020. aug. 31. 16:46

Sziasztok! Őket nagyon tudom ajánlani olyan teameknek is akik nem személyesen egy irodában dolgoznak, vagy épp nincs idejük személyesen találkozni. A vírushelyzet miatt is tökéletes választás szerintem: [link]

Géza

51. moonlight13 (válaszként erre: 50. - Moonlight13)
2017. máj. 27. 18:19
Meg lehet érteni akart lenni, nem építeni. :D Annyira a csapatépítést olvasom, hogy ezt írtam le. :D
50. moonlight13 (válaszként erre: 49. - Gabbbicica)
2017. máj. 27. 18:18
Azt nem olvastam, de egyszer rákérdeztem erre is. Szerintem akkor nem azzal kellene indítani, hogy csapatépítőre nem akarok menni, hanem azt elmondani, hogy családi okok miatt nem tudok éjszakára kimaradni. Ezt szerintem meg lehet építeni, a csapatépítőt kevésbé.
49. gabbbicica (válaszként erre: 46. - Moonlight13)
2017. máj. 26. 08:18

Végül kiderült, hogy összességben nem a csapatépítővel van a gond, hanem azzal, hogy családi okok miatt nem tudja megoldani, hogy ne menjen haza éjszakára :( Mindegy, hogy vidéki/külföldi munka miatt, ott alvós tréning agy csapatépítő miatt.


Nem a rendezvény a gond, hanem a nem otthon töltött este/éjszaka.

48. csikil4ny (válaszként erre: 47. - Channa*)
2017. máj. 26. 07:40
Én is így vagyok mindennel, ami kötelező. Aztán hat a csapatszellem. XD
47. Channa* (válaszként erre: 45. - Moonlight13)
2017. máj. 26. 07:08

Én se értem, hogy mi a gond egy csapatépítéssel...

Én is mindig úgy vagyok, hogy de csinálnék mást, aztán utána még évek múlva is arról beszélünk, hogy mennyire jó volt:DDD

46. moonlight13 (válaszként erre: 1. - Lili85)
2017. máj. 25. 18:33
Elárulnád nekünk, hogy mi a gondod a csapatépítővel?
45. moonlight13 (válaszként erre: 44. - Channa*)
2017. máj. 25. 18:31
Ezek szerint úgysem lett volna neked való az a munka. De egy csapatépítő nem értem, hogy miért probléma. Nekünk sem volt soha kedvünk ilyenre menni, aztán mindig jól éreztük magunkat.
44. Channa* (válaszként erre: 40. - Moonlight13)
2017. máj. 25. 06:04

Nem tudom, hogy mi a jó és mi nem, de én voltam néhány éve egy interjún, ahol 2x elmondtam, hogy valamit azért nem szeretek, mert unatkozok közben és én ahhoz túl pörgős vagyok.

Nem is vettek fel, mert a meló szerintük hozzám túl unalmas lett volna....

43. c9f9b53798 (válaszként erre: 39. - Mmacus)
2017. máj. 24. 19:57
Nem arra írtam, hanem, hogy valaki írta, hogy reggel bemegy, este ér haza. Persze, állami cégnél voltam vezető, estétől-reggelig, és volt rendszeresen kihelyezett tréningünk, Bp-en konferenciák. Arra írtam, hogy ez nem fér nálam már bele.
42. moonlight13 (válaszként erre: 1. - Lili85)
2017. máj. 24. 19:08

A fejvadász cégeknek szerintem fogalmuk sincs arról, hogy van-e csapatépítő az adott cégnél.

Egyébként én voltam olyan maszek cégnél, ahol Balatonon voltunk két napot, úgyhogy ezt nem tudni előre, hogy hol mi lesz, a vezetőn sok múlik.

41. moonlight13 (válaszként erre: 16. - Lili85)
2017. máj. 24. 19:03
Ha pl. családi ok miatt nem tudsz ilyeneken részt venni, azt gondolom, megértik, ha jó munkaerő vagy. Egyébként szerintem egy állásinterjún nem annyira tűnik szimpatikusnak, ha már előre kihúzod magad a közös programokból.
40. moonlight13 (válaszként erre: 5. - Lili85)
2017. máj. 24. 18:57

Jobb, ha ilyen kérdést nem teszel fel! Kevés helyen van több napos csapatépítő, egy-egy napos össznépi vacsora vagy valami játékos program inkább.

Nem értem egyébként, hogy mi a problémád a csapatépítéssel.

39. mmacus (válaszként erre: 38. - C9f9b53798)
2017. máj. 24. 15:14
Nem biztos, hogy az állami szférában elkerülhetők az említettek. Én is ott dolgozom.
2017. máj. 24. 15:09
Ezert keresek csakis az állami szférában. Nehezebb lesz találni, de nem csuggedek. Vagy akkor a két gyerekemet megbízható??? babysitter fogja felnevelni.
2017. máj. 24. 14:49
Multinál képtelenség kikerülni, én is mindig abban bizakodom ritkán kell menni. Család?! Esti hazaérkezés csak sajnos minden nap...de nincs más lehetőség itt :/
36. PöttyösPanka (válaszként erre: 31. - Yennefer)
2017. máj. 24. 13:42
Ez így van. A multiknál magától értetődő, hogy akkor és oda mész, amikor ők kitalálják. Ha pár hónap külföld, akkor pár hónap külföld. Bár gondolom, vannak olyan pozíciók, ahol nem jellemző az utazgatás.
35. Channa* (válaszként erre: 34. - Mmacus)
2017. máj. 24. 13:20

Nekem nem kell utaznom, bár időnként rákérdeznek, hogy van e kedvem, de azt felelem, hogy még mindig nincs:D

Igaz, a mi oktatásunk, ha szükséges, akkor a munkahelyen történik, csak nagyon ritkán van, hogy szállodában, de akkor is városon belül és munkaidőben,


Én a csapatépítésre, bulikra elmegyek, de dolgozni nem megyek vidékre.

34. mmacus (válaszként erre: 33. - Lili85)
2017. máj. 24. 13:07

Nekünk nem a városban van, hanem egy közeli város szállodájának éttermében.

Egyébként azt, hogy soha sehová nem kell majd menned, nem hiszem, hogy garantálja egy munkahely is... Pl. amikor új pénzügyi programot vezettek be, akkor kellett mindenkinek többnapos továbbképzésre utazni, egy Balaton melletti szállodában volt megrendezve. Azért az nem olyan borzasztó. De ezt még fél évvel előtte sem tudta senki...

33. Lili85 (válaszként erre: 32. - Mmacus)
2017. máj. 24. 13:02
A karácsonyi vacsora az rendben van, azon mindig részt veszek, de az itt van a városban. Nem kell elmenni 1-2 napot vidékre.
32. mmacus (válaszként erre: 23. - Lili85)
2017. máj. 24. 13:00
Nem tudom, mennyire lehet teljesen elzárkózni minden közös rendezvénytől. Nálunk pl. hagyomány a karácsonyi vacsora, nőnapi köszöntés stb. ahol nem hogy illik, de igencsak ajánlott megjelenni. És ez nem is multi...
2017. máj. 24. 13:00

Multihoz csak akkor menj ha se kutyád se macskád de legfőképp életed nincs.

Alapvető elvárás (évek óta nagy multiknál dolgozom )

Családom nincs így nem izgat ha el kell utazni. Az ingyen kajapiaszállás meg nem olyan szörnyű.

2017. máj. 24. 12:53
Én amikor 'komoly' pozíciókra jelentkeztem és eljutottam az interjúkig kivétel nélkül rákérdeztek arra, hogy van e kérdésem a céggel kapcsolatban és fel is tettem azokat. Szerintem simán fel lehet tenni egy ilyen kérdést is.
29. Lili85 (válaszként erre: 28. - C9f9b53798)
2017. máj. 24. 11:44
Nagyon szépen köszönöm a biztatást! Úgy fogok tenni, ahogy leírtad! Nem vagyok egy tapasztalt pályázó, nagyon lojális voltam eddig a céghez, de ezt ők nagyon kihasználják, és muszáj váltanom.Sajnos minden másra hivatkoznak, hogy senkinek ne kelljen fizetésemelést adni, ez már több éve így megy, és lassan már annyit keresek mint egy kezdő recepciós.....ahogy látom, a kollegáim is most kezdenek észhez térni ebből a szempontból...
2017. máj. 24. 11:36
Ha valaki egyedul neveli a gyereket, segitseg nelkul mar kész is. Ennyi. Igen tisztázd! Az őszinteség a legjobb. En hreskent tudom értékelni. Bar én is váltásban vagyok, hasonlo okokból. A tulorara, utazásra való rugalmassagom nem mukodik, sot meg a teljes munkaidő sem. En ezt mar a motiváció levelben nyilvan leirom. A részmunkaidot, ne raboljuk egymas draga idejét. Ugyhogy a preferenciaid között emlitsd meg interjún, hogy záráskor, tervezeskor, bevallaskor a túlóra tekintetében rugalmas vagy, de csaladi korulmenyeid mobilitást nem teszik lehetővé. Eleg nagy a munkaerőhiány, semmi sem esélytelen, ha szakmailag toppon vagy, plusz tiz éves tapasztalat rengeteg, vezetői poziciokra is palyazhatsz siman!
2017. máj. 24. 11:26
Minden teruleten van továbbképzés, ami lehet kihelyezett. Ezé alol kibújni nem lehet. Ez egyértelmű.
2017. máj. 24. 11:24
Az, ha valaki nem csapatjatekos, szerintem nem kizáró ok, hogy bizonyos munkakörökben ne teljesitsen kimagasló szinten, ha az adott mumkakorre nem a projektkozpontusag, hanem a folyamatkozpontusag, vagy ismétlődés jellemző. Ez pedig egy számviteli teruleten teljesen adott. Van aki tud egyedul is, önállóan döntést hozni, felelősséget vállalni. Van akinek kell a csoport támogató közege, biztatása, szakmai tudása. Ez kétoldalú!!!ilyet nem lehet kijelenteni!
25. zebracsikó (válaszként erre: 16. - Lili85)
2017. máj. 24. 11:21

Rá kell kérdezz! Nincs mese.

Ha Te elvárod tőlük, hogy ezt a kívánalmad maximálisan tolerálják, akkor Neked is korrektnek kell lenned velük szemben.


Ha olyan családi okod van, ami tényleg áthidalhatatlan, akkor nyilván megértik és eldöntik majd, kellesz-e nekik.


Ha meg olyan családi ok áll a háttérben, ami nem is valós a munka szempontjából, de mégsem tudod áthidalni (pl. extrém féltékeny, percre pontosan elszámoltató férj), akkor nem Te vagy az ő emberük.

2017. máj. 24. 11:13

Az az igazság, hogy ha én lennék a HR-es, nem téged választanálak, ha alapból nem akarsz részt venni a "csapatjátékban".

Az ivós buli és a csapatépítő tréning két külön dolog...

23. Lili85 (válaszként erre: 22. - Gabbbicica)
2017. máj. 24. 11:11
sajnos nem lehet:(
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook