Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Nem minden "fogyatékosság" látható! fórum

Nem minden "fogyatékosság" látható! (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Nem minden "fogyatékosság" látható!

1 2 3
2017. máj. 18. 13:14

Na gyerekek vettem egy lazmerot a rossmanban es basszus farenheitben mér!

A blokkot mar kidobtam es kivittem az udvari kukaba a szemetet! Most nem arrol az ezer forintrol van szo, de na!

2017. máj. 18. 12:53

Köszönom, hogy leirtad ezt. Eszben fogom tartani, amikor epp dohogok, hogy a gyerek miert sir a boltban, miert hisztizik. Vagy amikor epp a sajat gyerekemmel vagyok turelmetlen :(


Oda fogok erre figyelni, es igy most bocsanatot kerek az osszes olyanert, amikor : Minek kell a gyereket boltba hozni, ha nem birja gondolat megfogalmazodott bennem... :(


Picit most el is szegyelltem magam. :s

2017. máj. 18. 10:24

A kisfiamat tavasszal egy 30as férfi leköcsögözte, mert ráesett egy biciklire megsérült a lába s autistaként nem tudta kezelni a fájdalmat....elkezdte mondogatni a biciklis néninek hülye néni hülye néni(kb ezt a csúnya szót tudja csak) én elmagyaráztam gyorsan a hölgynek, hogy ne haragudjon csak a seb miatt csinálja.A hölgy kedves volt...de persze a párja aki mindezt nem hallotta szükségét érezte hogy odaszóljon a fiamnak hogy:


a szó amit keresel bocsánat kisköcsög...


én persze megint lefagytam...még ha neveletlen is akkor se így kezelje valaki a helyzetet.


A végén a fiam is megértette s felfogta hogy nem így kezeljük a helyzetet...


rengeteg ilyen szituációnk volt...borzalmas...

2017. máj. 18. 10:21

Vegigolvasva a cikked erzem hogy kaptal hideget meleget boven. Teljesen igazad van. Minden ember eloiteletekkel van tele. SAJNOS. Es eszre sem veszik, csak ilyenek.

En is utalom az ilyen embereket, bar gyermekeimnek semmi gondja nincsen, megsem egyszeru veluk. Latni az idegenek szemeben az elitelest amikor egy szokasos 2-3 oras bevasarlas vegen mar hullafatadt es sir. Te meg ugy erzed magyarazkodasra szorulsz mert gyermeked ugy viselkedik mint egy gyerek.

Neked nagyon sok kitartast kivanok es biztos fantasztikusan helytallsz a nehez helyzetekben. Legy buszke magadra es csemetedre hogy szereto csalad vagytok. Ne foglalkozz masokkal...nem tartozol beszamoloval bizonyitekkal senkinek, eleg ha te tudod FANTASZTOKUSAK VAGYTOK! Vegsosoron Ti vagytok a legfontosabbak! Az emberiseg butasagan pedig nem tudsz valtoztatni...bar lehetne!

Energiat a mindennapokhoz es boldogsagot kivanok nektek!

2017. máj. 18. 10:20

Megértem az érzéseidet, amelyek miatt ezeket megírtad. De nem tehetsz egy cetlit a homlokodra, hogy hé emberek, ez a helyzet!


Attól tartok, hogy emellé a helyzet mellé el kell fogadnod azt is, hogy bizony az emberek könnyen, gyorsan és infók nélkül ítélkeznek, ennek bizony hangot is adnak, másokat megbántva akár.


Neked lesz könnyebb, ha megtanulod ezeket nem meghallani, semmibe venni, mert az embereket megváltoztatni nem tudod, de a saját hozzáállásodat igen.


Ehhez kívánok neked sok erőt és türelmet!

2017. máj. 18. 10:03

Szépen összefoglaltad, tetszett az írásod. De, van a másik oldal, amikor egy teljesen egészséges gyerekre mondják, hogy hiperaktív, meg bla bla közben pedig csak a kedves szülő lusta, vagy ostoba és egy elkényeztetett hisztis gyerekkel állsz szemben!


Ismerek egy nagyfiút, születése óta egyedül neveli az anyukája, lassú, mozgás kényszeri, tikkjei vannak, de az anyukája türelmes és imádja a fiát. Amikor a boltban a pénztárra várva a fiú a legdrágább italok mellett kezdett el rugózni, az anyuka nagyon szelíden áthúzta a másik oldalára és arra kérte karoljon belé, mert most neki (az anyukának) erre van szüksége, hogy egy kicsit megtámaszkodhasson az ő erős nagy fia vállán. Az a nő óriási erőfeszítéseket tesz, és tuti, hogy nagyon hasznos könyvet tudna írni az életükről. Én pl csodálom őt!

2017. máj. 18. 09:08
Speciális nevelési igényű gyermek anyukája vagyok. Minden napom küzdelem, hogy működjön az életünk. Kérlek titeket, NE NEHEZÍTSÉTEK az ilyen szülők életét azzal, hogy kritizáltok, ítélkeztek, klisékkel és hülyeségekkel traktáltok minket! A legnagyobb segítség az lenne, ha nem hinnétek, hogy minden a mi hibánk!

Ugrás a teljes írásra: Nem minden "fogyatékosság" látható!
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook