Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mit tegyek ha már az agyamra megy a diéta? fórum

Mit tegyek ha már az agyamra megy a diéta? (tudásbázis kérdés)


1 2
41. globus (válaszként erre: 6. - Guruljka)
2017. okt. 15. 13:29
:DDD
40. jennyvagyok (válaszként erre: 33. - Guruljka)
2017. máj. 15. 22:31
:D
39. 12d083b51b (válaszként erre: 36. - Guruljka)
2017. máj. 15. 08:47
Igaz! 3x eszik!
38. 12d083b51b (válaszként erre: 36. - Guruljka)
2017. máj. 15. 08:45

Szerintem senki sem úgy étkezik, hogy percre pontosan meghatározott időpontban. De amit itt a fórum indító ír, hogy naponta 2x eszik... az biztos, hogy nagyon kevés.


Nálam is leginkább a reggeli-tízórai kimarad, mert eszembe sem jut, először ebéd, majd az uzsonna-vacsora, stb. De az, hogy naponta 2x, és akkor nagykanállal, sokat, az biztos nem a legjobb módszer.

37. globus (válaszként erre: 34. - 12d083b51b)
2017. máj. 15. 08:34
Nekem orvosi előírásra kellene ötször étkeznem, de pl. munkahelyen ez tarthatatlan. Néha próbálok zsebből enni valami szárazat, de erre sem mindig van lehetőség. Itthon könnyebb. Igyekszem :)
36. Guruljka (válaszként erre: 34. - 12d083b51b)
2017. máj. 15. 08:29

Nem írja, hogy 2-szer enne.


Én nem is figyelem, hányszor eszem. A szokásoktól eltérően, én a rendszerességtől borulok ki. :)

2017. máj. 15. 08:19

Mi így csináljuk!


[link]


Olvass bele, gyere közénk, gyere velünk...

2017. máj. 15. 08:14

Ne diétázz! Egyél "Mindent, csak kevesebbet!". Figyelj oda, a napi rendszeres evésre, a napi 2 az nagyon-nagyon kevés! Egyél napjában többször, de keveset = kistányért elő! És az eddigieknél valamivel több mozgás. Mindegy milyen, amit tudsz, amit bírsz, csak legyen a napi elégetett kcal több, mint a napi bevitt kcal, és akkor naponta valamennyit ledolgoztál. Majd jönnek az eredmények is.

Lassan járj, tovább érsz!

33. Guruljka (válaszként erre: 32. - Jennyvagyok)
2017. máj. 15. 06:15

Persze.

Sokak számára a séta az egyetlen mozgásforma, ezt akartam ellenezni. :D Persze extrém túlsúly esetén nagyon is jó, már csak az általad is említett kikapcsolódási tényező miatt is. Kell néha "világot látni".


Én olyan helyen lakom, ahol a "világlátás" buszjárathoz kötött tevékenység, a bolthoz vezető egyetlen lehetséges útvonalat (az utcánkat) meg se szerettem soha, de ráadásul nagyon meg is untam. :D

32. jennyvagyok (válaszként erre: 19. - Guruljka)
2017. máj. 14. 22:30

OK. Én Bp-i vagyok, és megyek a szabadba, amikor tehetem! A séta nagyon jót tesz. Nem az a kalória amit elégetsz a séta folyamán. Hanem a stresszoldás! Ha valaki városi életet él, nagyon sokat jelent. Én ma is voltam, kimentem a Molnár szigetre, még sosem voltam, de nagyon nyugtató élmény volt, csend, napsütés, jó levegő. (belvárosinál biztos jobb) :))

És kell a keményebb edzés is természetesen! Akár otthon, akár fitnesz teremben!

2017. máj. 14. 21:19
Mi itt nagyban megvitatjuk a témát, de az érintett meg eltünt.. Remélem még jelentkezik.
2017. máj. 14. 17:28
Ne fogyókúrázz! Válts életmódot, egészséges ételeket fogyassz és ne kalóriát, hanem szénhidrátot számolj! Egyél napi ötször! És sportolj rendszeresen! Bármilyen mozgás jó!
29. Csemetekuckó (válaszként erre: 28. - Guruljka)
2017. máj. 14. 15:03
Teljesen igazad van, a koplalas csak legyengiti a szervezetet. Enni kell rendesen, de azert nem bezabalni. Meg persze a bevitt energiat hasznositani.. Jo lenne tudni a forum indito alkatat, v hogy mekkora felesleg van rajta..
28. Guruljka (válaszként erre: 27. - Miss Angel)
2017. máj. 14. 13:38

Nekem segített a számolás, amikor sokat kellett fogynom. Ami azóta visszajött rám, azt tudom, hogy az összevissza evés miatt és az edzés elhagyása miatt.

Nem akarok viszont megint számolni. Tényleg elég strapás.


A mozgás nagyon, nagyon fontos, főleg ahogy az idő halad.

És koplalni sem szabad, tényleg. Az a baj, hogy sokan simán meggyőzik az agyukat, hogy "de én nem vagyok éhes", közben alig esznek.

27. Miss Angel (válaszként erre: 26. - Miss Angel)
2017. máj. 14. 13:32
ja és lehet ezért sokan megköveznek,de én hagynám a fenébe a kalóriaszámlálgatást,abba bele lehet bolondulni.Odafigyelés,súlymérés minden nap,utána nézni,és kitapasztalni inkább mit ehetek,mit nem,vagy amiből kevesebbet,én így csinálnám,az amúgy már leírtak mellett....a drasztikus koplalást is kerülve mert annak mindig jó nagy "bezabálás a vége"úgyis,mert a szervezet kiköveteli magának,amire szüksége van
26. Miss Angel (válaszként erre: 7. - Ppllm)
2017. máj. 14. 13:28

szia,ne haragudj hogy ezt mondom,de a pörköltet és hasonlókat el kellene felejteni,ha hízékony vagy.

és sport,sport,sport,ezt nem győzöm hangsúlyozni....hiába a diéta,ha az ember mellette nem mozog/nem olvastam csak a fórum elejét tehát nem tudhatom,sportolsz-e/-annyit tudok tanácsolni,hogy a lassú fogyásra álljál be,ha mindenképp fogyni szeretnél,jó,olvastam hogy nem drasztikus a diétád,de sokan ottt követik a hibát-én ahogy látom-hogy türelmetlenek,és túl gyorsan akarnák a változást.Abba tényleg belebolondulsz,pláne 17évesen,aki egy fejlődő szervezet vagy és szükség van a napi normál kalóriabevitelre....

ami nagyon fontos:ha sportba kezdesz,mindenképp olyat válassz,amit szeretsz,amihez kedvet érzel,mert ha utálni fogod,úgyis előbb-utobb belefáradsz és abbahagyod.

még 1 nagyon jó tanács:én sose fogyoztam,mert nagyon vékony vagyok,de 1 dolgot megfigyeltem magamon:imádom a tojást,főleg főtt állapotában.Volt olyan napom,hogy csak tojást ettem,annyira kívántam egész nap,és bizony fogytam!már másnap láttam a mérlegen/minden nap megmérem a súlyom reggel,ez nálam amolyan szokás,bár én inkább a fordítottja miatt,hogy nem fogytam-e/.A tojást meg sokféleképp fogyaszthatod,megbolondíthatod ezzel-azzal,rántotta,főve,tükörtojás stb stb stb......én se hittem el hogy ez igaz,a tojás fogyaszt,állítólag,mikor ezt először olvastam ,csak legyintettem rá.Én kiprobálnám a helyedben,csak pár napot.....nyilván ezt a tojásdiétát se csinálhatod a végtelenségig mert a végén megutálod:) de kitartanék pár napig ,ha már ennyire akarok fogyni és figyelnék.Mellette sok folyadék,még ha nem is fogysz nagyon gyorsan,de sztem néhány,vagy egy,két kilótól úgyis megszabadulnál.Én kitartást kívánok és nagyon szorítok!

25. Csemetekuckó (válaszként erre: 5. - Ppllm)
2017. máj. 14. 11:38
17 evesen még nem szabad diétázni.. Más az ha tudatosan táplálkozol, az nem diéta. Sportolsz valamit? Az is sokat tesz.. Nagy súlyfelesleged van? Bocsi a kiváncsiskodásért, csak érdekel, hogy mi lehet a gond és hogy tudok-e segiteni valamiben..
2017. máj. 14. 05:46
Kicsit hagyd abba, aztán majd nekiveselkedsz újult erővel:)
2017. máj. 14. 05:01

mindent nem javítok ki


minden nap ---másként

Főszerek, sütve vagy főzve....

22. bc681dac13 (válaszként erre: 7. - Ppllm)
2017. máj. 14. 04:57

Annyit eszel, mint egy kismadár. A pörkölt tésztával is jó, főleg, ha délután edzeni akarsz.


Amúgy meg engedd el! Nem tudom mennyiből menyi akarsz lenni, de engedd el, főleg, ha először veszed észre, hogy ilyet csinálsz, mert kutya káros.

- Vedd a fő elveket (idényzöldséggel, ~gyümölccsel nem olyan drága, hanem csináld minden nap sokfélére).

- Az nem túlzott, de rendszeresen tartható mozgást csináld!

- Ez a TE döntésed. Ha anya tésztát csinál, te meg salátát, akkor az lesz. A felnőtté válás része, hogy magad csinálod a kaját, nem csak ekéd tolják.


Ha ez már megy, lehet csiszolni ;) Hajrá!

21. Guruljka (válaszként erre: 20. - Andi6020)
2017. máj. 13. 22:39

Beírogattam.


BMR: 1185 Kcal, testsúlya megőrzéséhez 1422 Kcal.


A fogyáshoz tényleg annyit ír, ami nagyon kevés, de ugyanakkor figyelmeztet, hogy 1200-nál kevesebbet ne, igazad van.


Azt szoktuk a Kalóriabázison ajánlani, hogy a BMR fölött 100-200 Kcal-al kell beállítani.Azzal nem éhezel, megvannak az alap tápanyagok, és szépen lassan fogysz. Ha edzel, akkor pláne.

20. andi6020 (válaszként erre: 17. - Guruljka)
2017. máj. 13. 22:30

hát passz


151 cm

49 kg

45 év

csekély aktivitás

19. Guruljka (válaszként erre: 18. - Jennyvagyok)
2017. máj. 13. 22:29

Már ha a szabadba csak úgy ki tud menni. Nagyvárosban ez nehezebb. Még én se megyek a szabadba, pedig falun lakom.


Sok jó kis edzés van, amit le lehet tölteni. Mozogni, azaz edzeni mindenképp kell, és én normál esetben a sétát nem tartom edzésnek.

18. jennyvagyok (válaszként erre: 7. - Ppllm)
2017. máj. 13. 22:05
Ha 17 éves vagy, szerintem egyszerűen csak mozogj többet, az olcsóbb is és egészségesebb is, és kevesebb időd is marad a kaján agyalni. Ne olvass többet, vegyél egy füzetet, abba írd le, mit szeretnél, csinálj egy tervet, és azt kövesd. Ezen túl ne agyalj, mert tényleg be lehet sokallni. Itt a tavasz, inkább élvezd az életet! Spuri ki a szabadba!
17. Guruljka (válaszként erre: 10. - Andi6020)
2017. máj. 13. 22:00
Próbaképpen beállítottam 80 cm-es, 80 kg-os nőt, de arra is többet adott meg ennél.
16. andi6020 (válaszként erre: 15. - Guruljka)
2017. máj. 13. 21:59
az nullán van
15. Guruljka (válaszként erre: 12. - Andi6020)
2017. máj. 13. 21:56
Ott van a heti csökkentés mértéke, kilóban és fontban is választhatóan.
14. plavalaguna (válaszként erre: 1. - Ppllm)
2017. máj. 13. 21:49
állj át az aktív élet, mindenből mértékkel módszerre ;) Fontos hogy mindkettő kell. csak a fele sehova se visz :D De ha ez a kettő megvan, akkor viszlát diéták ;) A jó külső meg mellékhatásként szépen kialakul emellett.
2017. máj. 13. 21:48
Sőt, még kevesebb, mert nem állítottam át a nememet nőre. Így 884.36
12. andi6020 (válaszként erre: 11. - Guruljka)
2017. máj. 13. 21:46
Nem kellett olyant beírni. Testsúly megtartás, csökkentés, növelés. Ezek közül választottam a csökkentést, és kiadta az említett adatot.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook