Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Hogyan lehet tartósan, de nem véglegesen a betonra írni? fórum

Hogyan lehet tartósan, de nem véglegesen a betonra írni? (tudásbázis kérdés)

12. fincsi5 (válaszként erre: 11. - Doubt)
2017. ápr. 6. 21:38
Tényleg próbáld ki a zsírkrétát, aztán ha nem jó, jöhet a drágább, amivel a graffitisek dolgoznak.:))
11. Doubt
2017. ápr. 6. 20:51
Szerintem az aszfaltkréta,amennyit én láttam belőle, pár nap, jobb esetben pár hét után sehol sincs már, én meg a "megmarad egy darabig" alatt évekre gondoltam, mert hogy emlék lenne belőle. Csak közben a kérdésemhez a címet átírták, és így kicsit félrevezető. Nekem ezért jutott az alkoholos filc először eszembe, mert akárhova gondoltam, akár régen a suliban, akár az utcán falakon, tömegközlekedésen, ahol összefirkáltak valamit, az tényleg még évek múlva is megmaradt, csak gőzöm nincs, mennyire működne az betonon. Azért kérdeztem itt, hátha tud valaki valami extrább dolgot, ami tartósan ottmaradna.
2017. ápr. 6. 19:49

Zsírkréta, aszfaltkréta ha már nem friss a beton.

Gyereknapon van / szokott aszfalt rajzverseny lenni. Jó darabig látszani szokott.

9. Doubt (válaszként erre: 8. - Töprengő)
2017. ápr. 6. 17:56
Sajnos ez már kèsz, szilárd beton, pedig ez lenne a legtartósabb megoldás :) kipróbálom majd a zsírkrétázósdit, odafent, az épület tetején a taposás veszélyeinek nem nagyon lesz kitève, csak az eső miatt aggódtam :)
2017. ápr. 6. 17:15

Mikor a járdát készítettük friss betonból, biza belekarcoltuk a dátumot.

Oké ez nem az amire gondolsz...

7. 12d083b51b (válaszként erre: 5. - Doubt)
2017. ápr. 6. 17:01
Vedd meg, próbáld ki! Tudod, a puding próbája az evés! De szerintem jónak kell lennie, kismillió helyen látni főleg nyáron, hogy a kis iskolások az utcán, a járdára rajzolnak, festenek, és bizony elég sokáig megmarad.
6. Doubt (válaszként erre: 2. - Channa*)
2017. ápr. 6. 16:56
Igen, festék sprayt, vagy hogyishíjják', csak nekem valami olyan köll, amivel kisméretben lehet írni, a fújóssal meg szerintem nem lenne hozzá kézügyességem, hogy megvalósítsam :/
5. Doubt (válaszként erre: 3. - 12d083b51b)
2017. ápr. 6. 16:52
Hm. Hát megmondom őszintén, a kréta alatt én a száraz krétára gondoltam, nekem a zsírkréta eszembe sem jutott... pedig milyen jó ötlet. Szerinted egy akármilyen olcsó gyerekeknek való is megteszi?
2017. ápr. 6. 16:24
zsírkrétát mondanék én is,millió félét árulnak már...
3. 12d083b51b (válaszként erre: 1. - Doubt)
2017. ápr. 6. 16:11

Akár tetszik, akár nem, akkor is azt mondom:

zsírkréta, színesben is árulják, nagyon szépen lehet vele dolgozni, és nem árt neki sem eső, sem lábnyom...ráadásul olcsó és nem ráz!

2017. ápr. 6. 16:11

A graffitisek mit szoktak használni?

Valami fújósat, nem? Festékboltot ajánlanám, ott tudnak segíteni.

2017. ápr. 6. 15:56
Az az igazság, hogy ez egy nagyon hülye kérdés lesz, igen... de egy szintén hülye ötlet miatt fel kell tennem. :) Szerintetek, sima felületű, de mindenféle extrák nélküli betonra, mivel lehetne úgy írkálni, hogy az egy jó ideig meg is maradjon rajta, és azért ne tudjam kézzel lesöprögetni (kréta, kavics off), és ne mossa le az első esò sem tempera off), meg az sem volna rossz, ha nem kéne az írással sokat macerálni, értem ez alatt pl, hogy nem valami kis ecsetkével kéne babrálni..? Az alkoholos filcre gondoltam, de nem tudom, megmaradna-e rajta..? Esetleg, valami ritka csoda folytán valakinek tapasztalat? Vagy vélemény, vagy egyéb ötlet? Köszi

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook