Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 1, 5 éves gyerek még mindig nyáladzik és folyton tátva a szája. Hova forduljak? fórum

1, 5 éves gyerek még mindig nyáladzik és folyton tátva a szája. Hova forduljak? (beszélgetős fórum)


18. Pengő Gyöngyi (válaszként erre: 17. - E8da813d29)
2017. febr. 25. 10:44
Én is erre gondolnék.
2017. febr. 25. 10:42

Fül-orr-gégész.

Vélhetően nagy az orrmandulája, ezért nem kap levegőt orron át, és a nyálat nehéz lenyelni nyitott szájjal.

2017. febr. 25. 10:37
Fül orr gégészhez vinném első körben,amit írsz nekem úgy tűnik,hogy allergia vagy mandula gond lehet.
15. lapbarna (válaszként erre: 14. - 9c485f67e8)
2017. febr. 24. 16:15

Obligát orrlégzés kb. 4-6 hónapos korig. Ez a hivatalos megfogalmazás. Tehát a sírást leszámítva, az orrukon lélegeznek. Pont ezért szívás, ha kicsi babák fáznak meg, nem tudnak evés közben levegőt venni. Kiköpik a cicit-cuclit, sírnak, kapnak levegőt, esznek, és minden kezdődik elölről. Ez saját tapasztalat.

A fórumindító hsz-re nem tudok reagálni, nekem egyik gyerekem sem ejtette le az állát.

14. 9c485f67e8 (válaszként erre: 13. - Zebracsikó)
2017. febr. 24. 15:47

Így tudom én is. Pedig nem mai csirke vagyok.

Anno ezt mondta a gyermekorvos is.

13. zebracsikó (válaszként erre: 10. - Kanyo83)
2017. febr. 24. 13:31
a csecsemők szájlégzők?? ez nagyon nagy tévedés.
12. zebracsikó (válaszként erre: 9. - Kanyo83)
2017. febr. 24. 13:31

Na, ugye hogy ugye :)


Szóval keress egy jó fül-orr-gégészt

11. zebracsikó (válaszként erre: 8. - Kanyo83)
2017. febr. 24. 13:30

ha kap az orrán levegőt, akkor az izomrenyheség az ok


mindenesetre első a fül-orr-gégészet


mielőbb járj utána, mert nem természetes ez az állapot és nagyon sok mindenen nyomot hagyhat


az "beszéd" kifejezés alatt az artikulációra gondoltam

2017. febr. 24. 13:29

Védőnőnek nem tűnt fel emrt amugy nem feltűnő, inkább nyitva a szája mint tátva. A nyálözön az már feltűnőbb.


Pici kora óta igy van.De ugye csecsemőként még szájlégző mint, aztán alakul ki az orr...nekem ezt modnták

2017. febr. 24. 13:27
És igen, hajlamos a fülgyulladásra, a takony általában rögtön rámegy.
2017. febr. 24. 13:27

Dévényre azért jártunk mert nem emelte magát hason, de ez gyorsan megoldódott, ennyi volt csak, tökéletes volt a mozgásfejlődése. Nem volt semmi rendellenessége és születése is gyors és könnyű volt. Már szalad. Semmi gondja. Az oooo meg a beszéd és szépen halad.


Az orrmandula nekünk si eszünkbe jutott, a füle jó zsiros, az orvos is modnta hogy szűkebb a hallójárata és majd valószinű sokat fogunk a későbbiekben járni mosatni.


Éjjel nem horkol, nem szörcsög, inkább a torkában tűnik úgy mintha állandó lerakódás lenne.

Az allergia is szóba jött, hogy ezt a hörgést nem e az okozza, de nem tudjuk mire, az orvos szerint pedig ilyen kicsin az allergiateszteknek még nincs értelme.


Sokszor ugy aludt hogy a cumisüveg a szájában volt, olyankor tuti az orrán lélegzett( sosem cumizott)Szernitem nem egyértelműen szájlégző.

7. zebracsikó (válaszként erre: 1. - Kanyo83)
2017. febr. 24. 13:18

fül-orr-gégészhez és neurológushoz


nem véletlenül kellett Dévényre járnotok, a probléma még mindig fennáll: hipotón az arcizomzata (nem lennék meglepve, ha testszerte renyhébb izomzatú lenne a gyermeked)


Volt valami a születése körül?


Elképzelhető, hogy megnagyobbodott az orrmandulája és emiatt szájlégző

De más , pl. neurológiai dolog is lehet


AZ a baj, ha szájlégző, az nagyon kellemetlen neki, s sokkal több por és egyéb jut a légutakba, mintha az orron kereszül lélegezne


Ha szájlgző, akor valószínűleg nem jó a fülkürt funkciója és a fülgyulladásra is hajlamosabb


Ha szájlégző, akkor előbb-utóbb még fogsorzáródási rendellenessége is lesz valószínűleg


És a beszédfejlődést is nagyon hátrányosan befolyásolja


Mindenképp járj utána, ne hagyd magad lebeszélni fogzás meg akármi okán a gyerekorvos által. Minden gyerek fogzik, de nem mindegyiknek van leesve az álla és nem mind tátott szájjal él.


Horkol alvás közben? Vagy szörtyög?

2017. febr. 24. 13:06

Gyerekorvoshoz vinném első körben.

Így tök látatlanban arra gondoltam, hogy talán nem kap rendesen levegőt, ezért a száján veszi.

5. 915e4d9553 (válaszként erre: 1. - Kanyo83)
2017. febr. 24. 12:18

Már másfél éves a gyerkőcöd.

Gyerekorvosnak, védőnőnek nem tűnt fel?

Én feltétlenül kérnék neurológiai vizsgálatot.

2017. febr. 24. 11:39
fül orr gégészet
3. Bichi (válaszként erre: 1. - Kanyo83)
2017. febr. 24. 11:22

Először a háziorvoshoz, majd ő beutal, ahova kell. Nem akarlak riogatni, de ez szerintem nem normális helyzet.

Én nem nagyon várnék vele, de igaz, én már eddig sem vártam volna. Mondjuk nem írtad, mióta tart ez az állapot...

2017. febr. 24. 10:55
Lehet allergia, orr fül gégészet allergia vizsgálat mert lehet az orrán nem kap rendesen levegőt... A bátyám rengeteg mindenre allergiás és kiskora óta a száján veszi a levegőt mert el van dugulva az orra, egy idő után már megszokásból is így csinálta azóta sem tudott változtatni pedig már gyógyszert is szed az allergiára...
2017. febr. 24. 10:44
A Problémánkra régen mindig legyintettek hogy biztos jön a foga.Igen, de azért nem állandóan. Neki viszont mindig tátva a szája,pontosabban leesve az álla, a nyála folyamatosan folyik.Nyálkendő(k) nélkül élni se tudunk. Nem tudom hova forduljak. Elvileg fejlődési rendellenessége nincs, régen arcizmai Dévényes is masszírozta, de nem lett jobb. Iszik pohárbol, eszik darabosat, bár nagyon habzsol, egyszer majdnem meg is fulladt, kórházba kerültünk. Volt valaki hasonló helyzetben? hova forduljunk?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook