Ahogy a legtöbb weboldal az interneten, ez a webhely is cookie-kat használ, melyekre szükség van a weboldal teljes működéséhez. Weboldalunk böngészésével Ön elfogadja a cookie-k használatát. További információ
Belépés | Regisztráció | Elfelejtett jelszó

Fórum - 2017 októberi babák

Kategória: Összes fórumtéma » Babák & mamák » Terhesség

A hozzászóláshoz be kell jelentkezned!

Amennyiben még nem regisztráltál nálunk, itt megteheted, ha pedig már van azonosítód, lépj be itt!

1032. főnix012018-02-12 10:29
Babaùszàsra èn is szerettem volna vinni, de fèlek, hogy megfàzik. Sokat kellene gyalogolni ès busz nem megy arra.
Nem tudom, hogy Dominàl a fogcsìràk mocorognak màr, de egy hèttel ezelöttig szèpen vègigaludta az èjszakàt. De azòta minden nap nyüglödik., egyszer kel èjszaka, illetve most 2x kelt.
26-àn megyünk babamasszàzsra, 5 alkalmas, nagyon vàrom :)

1031. dpetrus902018-02-12 10:18
Az úszáson fogásokat gyakoroltunk, hogy hogyan fogjuk a babát a vízben biztonságosan hason/háton és sok vizes játékot játszottunk. Mindig más játékok vannak, de pl mindig egy köszöntő énekkel kezdünk és énekkel fejezzük be az órát. :)
Először én is egy óriás sporttáskával mentem, de a fele cuccot elő sem vettem végül. Nálunk egy kicsi uszodában van a babaúszás,ahol csak mi vagyunk és a pelenkázók a medence két oldalán vannak, így sokkal könnyeb az egész baba öltöztetés. :)
(válasz Pera0322 1029. hozzászólására)

1030. dpetrus902018-02-12 10:09
Már annak is örülnék, ha csak egyszer kelne éjszaka. :D
Mi is elkezdtük a kóstolgatást, én répát adtam. Nem mondom, hogy nagyon lelkesedett volna, de elfogadta. :)
(válasz Amisu88 1028. hozzászólására)

1029. Pera03222018-02-10 14:43
Nálunk is úgy megy az alvás, hogy 9 után elalszik és 4-5 között felkel egyet enni és alszik tovább 8-ig. Ez már sokkal élvezetesebb időszak :)
A hozzátápláláshoz nem tudok hozzászólni, nálunk még mindig csak anyatej van. A babaúszáson miket csinálnak a babával? Én is tervezek elmenni, csak pont az tart engem is vissza hogy körülményes, mert még simán elindulni is olyan macerás bárhova és annyi cuccunk van, hogy leszakad a kezem :)

1028. Amisu882018-02-10 07:06
Érdekes, hogy egy napon születtek a babáink és mégis, mennyi különbség van köztük az alvàs terén... 😊 Szerintem lassan nálatok is végig fogja aludni.
Én is terveztem, hogy elviszem úszni, de eddig még nem vettem rá magam. 😊
(válasz dpetrus90 1027. hozzászólására)

1027. dpetrus902018-02-09 21:41
Sziasztok!
Nálunk a kisfiam még soha, egyetlen éjszakát sem aludt át teljesen.. :D Viszont most elég kellemes időpontokban kel és nagyon gyorsan elalszik, így azért ki lehet bírni.
Járunk már úszni is, nagyon élvezi és annyira nem is körülményes a dolog, mint gondoltam. :)
Nálunk 3 napja kapta a második oltásokat. Most is nagyon sírt és be is dagadt a helye az egyik oldalon, még ma is borogattam. Remélem holnapra már nem fog fájni neki.

1026. Amisu882018-02-09 08:53
Szia!
Nem lehet, hogy megkezdődött nála a fogzás, azért ébred? A lányom 2 napja lett 4 hónapos, ő is 2 hónapja este 9-től reggel 5-ig vagy 6-ig alszik, aztán eszik és vissza alszik még 2-3 órát. Attól tartok, hogy a fogzás miatt nálunk is borulni fog ez.
Tegnap óta már teljesen tápszeres lett, illetve tegnap előtt kezdtem meg nála a hozzá táplálást is. Almával kezdtem, eddig annyira nem ízlik neki de még próbálgatom. 😊 Írt fel a doki neki tejpépet, azt viszont imádja. 😁
Hogy érted, hogy most kapja az első igazi oltását? Milyet kapott eddig? Nálatok nem 2 hónapos korban adják az elsőt? 😊
Hogy viselte, így utólag? Nálunk a 3 hónaposnál egy nyikkanás sem volt, mikor beadták csak összehúzott szemöldökkel nézett, hogy ez most mi volt? De utána sem volt egyáltalán még nyűgös se.. most a 4 hónaposnál volt egy kis sírás, de csak pár másodperc,mikor öltöztünk már vigyorgott. 😍
Most viszont volt egy kis hőemelkedése és picit nyűgös volt.
(válasz főnix01 1025. hozzászólására)

1025. főnix012018-02-07 03:12
Sziasztok!
Ki hogy van? Hogy telnek napjaitok?
Nálunk borul az èjszakai alvás, megint èbred, pedig már 2 hónapja átaludta. Most lesz a hèten 3 hónapos :) ma megyünk gyermekorvoshoz, lehet most kapja az első igazi oltását. Remèlem nem lesz komoly utóhatása. Kinek csak tápszeres a babája? Mikor kezditek meg a hozzátáplálást?

1024. Pera03222018-01-25 14:34
Én a hozzátáplálással megvárom a 6 hónapot. Sokkal egyszerűbb szoptatni, mint főzni :D
Nálunk sincs napirend, pedig a lányom elmúlt már 3 hónapos. Délelőtt van egy rövidebb alvás, délután pedig egy hosszabb. De hogy mikor, az attól függ, hogy hajnalban mikor ébredt először. Én minden alvás előtt jól kifárasztom, és mikor már dörgöli a szemét, berakom az ágyába, beadom a cumit és szépen elbóbiskol. Az esti alvás előtt pedig már nem hagyom aludni. 8 körül fürdetünk mi is, aztán még kis játék, eszik és jön az alvás.

1023. Amisu882018-01-25 06:10
Ez nálunk is így van. Bár azért alakulgat ez a napirend dolog. De minden borul, ha valahova időre kell menni... szóval nem egyszerű. Mi 8-kor szoktuk fürdetni, amit imád, aztán vacsi és irány az ágy.
Amit nem értek, hogy este altatgatás nélkül csak beteszem a kiságyba és elalszik magától, max jelez egyszer ha kéri a cumiját. Na ez nappal nem működik... napközbeni alváskor a mi ágyunkra fektetem és mellé fekszen, simogatom úgy alszik el, így szoktattam le a ringatásról, pont a súlya miatt, hogy ne legyen gond később. Arra gondoltam, hogy amiatt alszik el este simán, minden altatás nélkül, mert akkor teljesen sötét van nála, csak a zenélő forgója világít egy darabig. Napközben meg hiába húzom le a redőnyöket, nem lesz olyan sötét. 😊 Van tippetek hogy mit csináljak hogy az ágyában aludjon nappal is? 😊
(válasz főnix01 1022. hozzászólására)

1022. főnix012018-01-24 20:32
Nektek van valamilyen napirendetek? Nálunk az a napirend, hogy nincsen :D kajával is el tud szüttyögni, egyik nap 30 perceket alszik, másik nap 1-1 órákat, szóval káosz. Ami nem zavar, de lehet neki jobb lenne a rendszer. Az esti hat órai fürdès a biztos pont. Igaz, mèg nincsen három hónapos, lehet idő kèrdèse.

1021. Amisu882018-01-22 19:34
Az én kislányom is sokkal kevesebbet sír, bár előtte se volt nagyon sírós szerencsére. 😁 Viki is mindig vidám, imád játszani, mostmár kacagni is szokott. 😍
Mivel ő inkább tápszeres és már csak naponta 2x kap anyatejet, így én szerintem 4 hónaposan elkezdem neki a hozzá táplálást. Ő is szereti nézni ahogy mi eszünk, mindig mosolyog rajta.
(válasz dpetrus90 1020. hozzászólására)

1020. dpetrus902018-01-22 14:21
Nálunk este szinte mindig a férjem altatja a babót, mert olyankor sokáig kell ringatni mire elalszik és már van vagy 8,5 kg.. :D Nap közben könnyen elalszik, ha már elfáradt akkor elég pár percig ringatni.
Nálunk az elmúlt pár hétben rengeteget javult a helyzet, sokkal kevesebbet sír, sokat játszik, szinte mindig jó a kedve. :) Járunk egy babás csoportba és jövő héten kezdjük az úszást is, kíváncsi leszek, hogy hogy fog neki tetszeni, a nagy kádban imád fürdeni, pancsolni.
Ti mikor kezditek a hozzátáplálást? Itt azt ajánlották, hogy várjam meg a 6hónapot mivel csak szoptatok, de már annyira nézi ha eszünk és szépen tartja a fejét is a kisfiam, hogy azon gondolkozok, hogy előbb elkezdem.

1019. Pera03222018-01-15 07:22
Persze, nekem is volt ilyen már hogy elfogyott a türelmem és nálunk is a férjem altatta el akkor :) Utána meg lelkiismeret furdalásom volt emiatt.
Nálunk is szereti a baba a sétákat, mindig elalszik a levegőn meg az autóban is.
Közhelynek hangzik, de tényleg egyre könnyebb lesz, hidd el. Addig meg ki kell tartani!

1018. Amisu882018-01-14 22:01
Az enyém szerencsére már 1 órája durmol. 😊 Nekem volt ilyen... de úgy 1 hónapja már nem. Nagyon sírt és nem tudtam megvígasztani, feszült lettem, ezt ő is megérezte és csak jobban sírt. Apa átvette és elaltatta, én meg addig kimentem a fürdőbe és jól kibőgtem magam. Néha sokat segít egy jó sírás. Azóta mindig meg tudom nyugtatni, de talán azért is van mert kezdem kiismerni, hogy mikor mi a baja, na meg ő is kevesebbet sír. 😊
Kitartás! Lesz ez sokkal jobb is. 😉
(válasz főnix01 1017. hozzászólására)

1017. főnix012018-01-14 21:15
Most sem alszik :( reggel tíztől másfèl órát aludt összesen :/ modt is bevágott 150 milit ès bukja vissza. Nektek is szokott ilyen lenni, hogy a tűrérshatárotokhoz èrtek?
(válasz Amisu88 1016. hozzászólására)

1016. Amisu882018-01-14 19:42
Főnix, az nem lehet hogy azért sírdogál mert esetleg növekedési ugrása van és kevés neki a tápszer?
Nálunk most ez volt a helyzet. Mostanában megeszik 160 ml tápszert.
Viki imádja a sétákat, általában 13.00-16.00-ig szoktunk sétálni és végig alszik, sőt van hogy feljövünk és még itt fent is alszik tovább.. 😊

1015. főnix012018-01-14 19:12
Pera0322 dejó, hogy nálatok kezd könnyebb lenni :) èdes lehet, ahogy elfoglalja magát :)
Nálumk most katasztrófa volt az elmúlt két nap. Lehet az újfajta tápszertől, de csak sirdogált, nem aludt, bármit csináltunk vele :/ remèlem elmúlik.
Ti babáitok szeretnek sètálni? Domi nem rajong èrte, nem alszik. Vagy összehúzott szemöldökkel nèz vagy nyűgösködik :/

1014. Pera03222018-01-12 17:58
Jó régen írtatok, de gondolom mindenki elfoglalt :)
Én mostanában érzem úgy, h könnyebbek a napok a babával. Napközben már magában is el tud nézelődni a játszószőnyegen, vagy a pihenőszékben.
A látogatásokra visszatérve: nálunk a szülés után volt egy tatárjárás amikor 2 hétig kb mindenki jönni akart hozzánk. Én párom testvérével össze is vesztem, mert nem értette meg, h nem akarom magam szülés után 10 nappal puccba vágni és kávét főzni nekik. Megkértem h jöjjenek kicsit később, hát azóta sem jöttek. Mondjuk én nem bánom. Én úgy vagyok vele, h aki megsértődik, az így járt. Anyósommal is küzdök, állandóan rajtunk lógna, viszont valamilyen szinten muszáj elfogadnom, hogy ő a gyerek nagymamája is. Ilyenkor meg önzőnek is tartom magam, de valahogy mégis csak hármasban a legjobb :)

1013. Amisu882018-01-05 22:01
Sziasztok!
Nekem akkor ezek szerint szerencsém volt. 😊
Ahol én szültem ott látogató nem jöhetett be a csecsemős osztályra, csak a folyosón van egy ablak amin keresztül (a csecsemős szobába ha betoltam) meg tudták nézni a picit. Ennek én örültem, mert nem akartam, hogy apán kívül bárki fogdossa a lányom. Igaz, így apa is csak az "aranyóra" alatt foghatta meg, legközelebb meg itthon. De jó volt ez így. Én igyekeztem úgy alakítani, hogy itthon se nagyon jöjjenek látogatók, pici a lakás és emiatt nem szeretjük ha valaki ide jön, így inkàbb én vittem a gyeeket az ismerősökhöz, mikor már lehetett. 😊
Egyébként nálunk sem lehetett kivenni a kocsiból a folyosón csak a szobában.
Nagyon jó baba, este 9-kor beteszem a kiságyba és magától alszik el, legközelebb reggel 5-6 körül ébred. 😊😉 Nappal viszont nagyon nem alszik jól... alig tudom elaltatni..

1012. főnix012018-01-05 12:19
Nekem szerencsère nem volt ez. Ilyenkor jól jön a 900 km távolság. Elhiszem, hogy idegesített Tèged a helyzet, abszolút nem is èrtem, hogy ilyenkor mièrt nincsenek tekintettel az anyukára. A szülèst is ki kell heverni, ahhoz pedig nyugalom kell.
Amit nálunk sajnálok, hogy nem voltunk nagyon együtt hármasban :( első hèten anyu volt itt, második hèten anyósèk, utána meg férjem elkezdte tanulni a jogsit, tehát lefoglalta az, majd két hét múlva elkezdett dolgozni.
Nekem hatalmas szerencsèm van Domival. Komolyan egy csodababa. Hangját alig hallani, jó az alvókája (tegnap is ès ma is 7 órát aludt egyhuzamban), ritkán fáj a pocakja. Adok neki espumisan cseppet, mert ha nem kapja, akkor neki s fáj. Férjem nem sokat segít szegèny, alig van itthon. Viszont az estèknèl valamikor kiborulok. Nem mindig csinálja, de pl tegnap is 3 órán keresztül nyűglődött-sirdogált. Semmi nem volt jó, szerintem túl fáradt volt a kis hercegem. Ès ezt nem viselem jól :D
(válasz Pusszancs88 1010. hozzászólására)

1011. dpetrus902018-01-05 11:47
Nálunk is hasonló volt, lehetett látogatni amég a rendes osztályon voltunk. Viszont nekem nagyon sok volt, kb fél óra után megkértem mindenkit(anyósomék és párom testvérei), hogy menjenek haza és a nagymama ne is jöjjön be, mert soknak érzem. Megértették. Másnap anyósomék jöttek volna, viszont mivel áthelyeztek minket a babaintenzívre oda csak a férjem jöhetett be. A saját szüleim nem jöttek ki a szüléskor, csak december elején, amikor a kisfiam már nagyobb volt.
Nekem magát a szülést is nehezemre esett feldolgozni, azt meg, hogy a babámmal nem mehettünk rögtön (3nap után) haza pláne... A gyermekágyi idöszak nekem 2 nap volt, onnantól kezdve örülhettem, hogy bent maradhattam én is a kicsivel, mindegy volt, hogy milyen körülmények között. A férjem nem kapott szabadságot a szülés után, így ahogy hazajöttünk napközben azonnal egyedül voltam a babával. Párom családja eléggé tartja a távolságot, pedig nem lenne rossz kicsit több segítség. Ti hogy vagytok ezzel? Mennyire bírjátok egyedül/ kaptok illetve tudjátok elfogadni a segítséget?
(válasz Pusszancs88 1010. hozzászólására)

1010. Pusszancs882018-01-05 08:35
Kicsit nosztalgikus kerdes de szult valamelyikozok az Uzsokiban? Ott ugye veled lehet a pici egesz nap es a folyoson lehet latogatni.
Az hogy szules utan anyosom es anyukam ott volt az oke. De masnap jott a ferjem 3 testvere is, a szulei, a nagymamaja es a kisbabam kezrol kezre jart. Leszogezem nagyon nagyon szeretem a csaladjat. Aztan masnap megint jottek a szulei es hoztak anyosom unokatestveret es feleseget is akiket amugy imadok meg szeretek veluk talalkozni de miutan mondtam h jaj de jo hogy jonnek, igy elgondolkodtam hogy uhh...biztos szeretnek veluk "így" talalkozni? Az így alatt a csaszar utani allapotot, kozerzetet, kinezetet ertem. Azert igy utolag visszagondolva megkerdezhettek volna hogy johetnek e. Anyosom hivta oket oda.
A folyoson, mondtak hogy legyen a baba a kiskocsiban ezert en ott ki se vettem,(egyszer vettem ki de egy nover ramszolt h tegyem vissza) de mindenki fotozkodott a kisbabammal. Es mondtak hogy en nem vagyok irigy biztos odaadom stb. Anyosom koraszulott osztalyon volt apolo szoval hulyen jott volna ki ha neki nem adom oda. Aztan a tobbiekkel meg ő segedkezett hogy hogy fogjak meg a babamat stb.
Masodik nap mikor jottek en mar annyira kivoltam... Mar a siras kerulgetett hogy adjak mar vissza, ugy ereztem elveszik tolem. :( merhetetlenul duhos voltam. Kovetkezo nap mar hazaengettek minket a korhazbol.

Ezt hogy ez nekem milyen rossz volt, nem reg mondtam el a ferjemnek mert valahogy szoba kerult. Olyan jol esett elmondani. Ez engem annyira nyomasztott.Ugy ereztem ezert valamelyest serult a kapcsolatom a babammal. Még valamiert mindig nyomaszt ez a dolog. Ti hogy vagytok ezzel? Van hasonlo tapasztalatotok?

1009. Pusszancs882018-01-03 00:05
Bdog Uj Evet mindenkinek! 😊
Remelem jol vagytok!

Most olvastam vissza. Szerencsere a Picikem nem lazasodott be ugyh nem kellett kupot adnom neki.
Van az a hűthető szemmaszk. Na en azzal borogattam utana. Szarazon ruhan keresztul is hatasos 😊

1008. dpetrus902018-01-02 12:16
Boldog Ùj Èvet kívánok mindenkinek! :)

1007. főnix012017-12-31 13:25
Boldog Új Èvet Kívánok mindenkinek! A következő èvetek is legalább olyan sikeren legyen, mint az idei!🎉🎊🎆

1006. főnix012017-12-24 21:02
Bolsog, békés, nyugodt karácsonyt kívánok Nektek!

1005. főnix012017-12-24 21:02
Boldog

1004. Lilla09882017-12-24 08:42
Boldog karácsonyi ünnepeket kívánok🎄🎄🎄

1003. Amisu882017-12-22 17:00
A Rota itt sem kötelező, de mi is beadattuk neki.
Mit gondoltok, arról, hogy ingyenes és kötelező lesz a bárányhimlő elleni védőoltás?! Amúgy beadattátok volna?