Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Léböjt, tisztító kúra. Hogyan? fórum

Léböjt, tisztító kúra. Hogyan? (beszélgetős fórum)


1 2
38. Getti
2017. febr. 19. 10:16

Egyetértek az elottem szólóval.

Sajna a pajzsmirigy betegség nagyon alattomos cucc.

Elmondom a paromnal mik voltak.

Mindig minden étkezés után ülnie kellett, sokszor bealudt munka közben, es puffadt. Elmentünk endokrinologiara, és a vervetelbol kiderult, hogy enyhe alulmukodese van, amire még nem kell hormont szednie, de szelént igen.

Azóta nem kell sűrűn mennie.

A tisztítókúrával kapcsolatban nincs tapasztalatom, erre nem is írnék mert tudatlanul nem akarok hülyeséget bugyborékolni.

Ami viszont eszembe jutott, az, hogy esetleg a szemeddel nincs-e valami, mert az is okozhat gyomor problémákat. Bár ha van gyomorfekély az megmagyarázza.

Semmiképp nem akarok okoskodni, főleg, hogy nem ertek ezekhez, de a zöldséges diéta jol hangzik.

37. zsanci79 (válaszként erre: 36. - Valakivagyok1984)
2017. febr. 10. 08:58

Kár, hogy abbahagytad, változtatni kellett volna a dózison.

A T3, T4 hiába van a ref.tartományban, ha nem a felső harmadban van az érték, akkor az nem jó!

2017. febr. 10. 07:42

Szedtem letroxot de abba hagytam 3honap utan mert semmi valtozas nem volt..5.valamennyi lett a tsh a t3,t4 normalis

Utana nezek akkor az IR-nek!Nagyon szepen koszonom a sok segitseget!Aranyos vagy!

2017. febr. 9. 19:58

Enyhe alulműködés:DDDD

Na, ilyen nem létezik!

Ha a TSH-d magasabb vagy közel van a felső referenciához, akkor arra már gyógyszer kell.

És persze fontos lenne tudni, hogy milyen ezekhez a T3 és T4 et.


Ettől az enyhe alulműködéstől lehet IR-ed is, illetve egy csomó más bajod is lehet, akár depresszió szerű állapot is.


Na, én a helyedben ráfeküdnék a hormonális kivizsgálásra, azaz irány az endokrinológus, aki a pajzsmirigy mellett megnézi az IR-t is.

34. zsanci79 (válaszként erre: 31. - Valakivagyok1984)
2017. febr. 9. 19:31
Igen, ugyanaz.
2017. febr. 9. 17:32

Sajnos ugy latom kiesett a hasnyalmirigy is..

A Dr House most latom Amilázt is nezett az meg jó lett..

32. Valakivagyok1984 (válaszként erre: 29. - Zsanci79)
2017. febr. 9. 17:27
Köszönöm!Én is igy gondolom!Egyebkent magánban is voltam már Budapestrol Pécsig utaztam a 25.000es viszgalatert.Semmi okosat nem mondtak.Pedig allitolag nagyon jo a doki.
2017. febr. 9. 17:25
Nemtudtam felrakni..a lenyeg ATPO-t ir!az ugyanaz?
30. Valakivagyok1984 (válaszként erre: 28. - Zsanci79)
2017. febr. 9. 17:23

Ja voltam megsincs rajta olyan ertek..

IR az az?nemtudtam!sok tunetem raillik!akkor fel is hivom oket kerek idopontot!lefotoztam a leletet.adatlapomon van

29. zsanci79 (válaszként erre: 27. - 9c485f67e8)
2017. febr. 9. 14:09

Igen, elvárható, ami tüneteivel kapcsolatban felmerülhet. Szerencsétlennek elég kellemetlen lehet ezekkel együtt élni gyerekkorától.


Én sajnos magán orvoshoz járok mert babát szeretnék, pedig egy raklap TB járulékot befizetek én is és a munkáltatóm, de mégsem tudom kihasználni az ottani "SZTK"-s körülmények, hozzáállás miatt!


Úgyhogy igen, vizsgáltassa magát, de eddig sajnos nem sokra jutott....

28. zsanci79 (válaszként erre: 26. - Valakivagyok1984)
2017. febr. 9. 14:05

Az pontosan az IR, amit a hasnyálmirigyről írsz!


Enyhe alulműködésre kaptál gyógyszert? Mert az magától nem fog javulni, csak romlani. Semmit nem lehet tenni vele, a hormont kell pótolni, és ez csak gyógyszerrel lehetséges.

Azt írtad voltál immunológián, az Anti TPO érték pedig pontosan azt mutatja meg, hogy autoimmun-e a pm alulműködés. Autoimmunitás esetén pl. kerülni kell a jód fogyasztást is, mert az mégjobban belobbantja.

2017. febr. 9. 13:39
Elvárható, hogy valakin tetôtôl-talpig mindenféle-akárhány vizsgálatot megcsináljanak?
26. Valakivagyok1984 (válaszként erre: 24. - Zsanci79)
2017. febr. 9. 13:30

Neztek tsh t4 t3 van egy enyhe alulmukodesen..anti tpo-ot nem neztek.

Megnezem a honlapot!Koszonom!

Meg ami eszembe jutott ahogy olvasgatok a neten a hasnyalmirigy helytelen mukodese vagyis az enzimhiany...meg ezt fogom mondani az orvosnak..csak kár h nekem kell google-znom es nem maguktol jutnak eszukbe az ilyen dolgok.

25. zsanci79 (válaszként erre: 24. - Zsanci79)
2017. febr. 9. 12:31
Bocsáss meg Channa, természetesen ezt a fórumindítónak szántam :)
24. zsanci79 (válaszként erre: 18. - Channa*)
2017. febr. 9. 12:31

IR vizsgálatra legegyszerűbb beutaló nélkül a centrum labba menni, magán úton.

Azt hiszem, csak endo doki, vagy belgyógyász szakorvos adhat ilyen vv-re beutalót TB támogatás keretében. Szerintem nem éri meg vacakolni azzal.

Nyilván kellene nézni egy pajzsmirigy hormont (TSH, T3, T4, Anti TPO) ezek is meg voltak?


Én úgy veszem észre, sokat írsz arról, hogy csecsemőkorodban, meg gyerekkorodban nem volt ez meg az, amire itt rákérdeztek a lányok. Azóta sok minden változhatott.


Ekcémára, tisztítókúrára javaslom felkeresni az anatur bioboltot, (www.anatur.hu) rengeteg "csodaszerük" van, béltisztításra, tisztítókúrára is, készségesen válaszolnak a honlapon is, érdemes körülnézni. Én akkor szerettem meg őket, mikor a kisfiam szemölcsével nem tudtak már semmit kezdeni az orvosok, nagyon rossz helyen, a talpán volt. A sok orvosi mókerolásnak köszönhetően, egy pici pöttyből 5 Ft-os nagyságú lett, és jött mégtöbb apró, komolyan mintha rohadt volna szegénykémnek a talpa. Rettentően el voltam keseredve! Elkezdtem ecsetelni azzal amit ott vettem, 2 hónap alatt teljesen eltűnt minden, baba talpa van jelenleg!

Még a bőrgyógyász is mondta, hogy ezt fogja javasolni másoknak is.

Bocs a kitérőért, csak hogy értsd, nem egyszerű esettel voltam én sem.


Szóval kitartás, meríts ötletek innen!

23. Valakivagyok1984 (válaszként erre: 22. - Ironizáló)
2017. febr. 8. 22:42
Hát akkor nemtudom hova menjek ujra ilyen vizsgalatra de utana nezzek!Koszonom!
22. ironizáló (válaszként erre: 19. - Valakivagyok1984)
2017. febr. 8. 22:16
Ez az, hogy elvileg. Azok szoktak ilyen galibákat okozni, még House-nak is nehéz pálya :)
21. Valakivagyok1984 (válaszként erre: 15. - Lonna4)
2017. febr. 8. 22:09
Köszönöm!Akkor valami szolidabb lesz!Megprobalom a zöldsegekkel.
20. Valakivagyok1984 (válaszként erre: 18. - Channa*)
2017. febr. 8. 22:08

Ibs nincs!Csecsemőkban nem letezik olyan.Ezt kizartak.Refluxot nem neztek de semmi olyan tunetem nincs.Az nem ezzel jar.Gyomorfekelyem van arra szedek gyogyszert is ami a refluxra is való.Ha az lenne mar latnek valtozast.

Inzulinrezisztenciat hol neznek?

Annak nincs mas tunete?letezik h 32eve nem jottek volna ra?

19. Valakivagyok1984 (válaszként erre: 16. - Ironizáló)
2017. febr. 8. 22:05
Azert voltam immunologian.Elvileg nincs..
18. Channa* (válaszként erre: 11. - Valakivagyok1984)
2017. febr. 8. 19:37

Csak azért kérdeztem, mert az inzulinrezisztencia okoz ilyen tüneteket. Én amióta kapom erre a gyógyszert, az ilyen gondjaim megszűntek.

Én csak tejet fogyasztok szinte e tejtermékek közül, de azt is csökkentettem, illetve kevesebb gyümölcsöt és zöldséget eszek, mert azok jellemzően puffasztanak


Ezt terheléses vizsgálattal lehet diagnosztizálni (0, 60, 120 perc).

Szerintem ezt még, csináltasd meg, illetve egy hormonsor is mehetne még.


Gondolom IBS-ed nincs, vagy refluxod....

17. Lonna4
2017. febr. 8. 19:10
Zabkasat főztem! Bocs a tablet javít...
16. ironizáló (válaszként erre: 12. - Valakivagyok1984)
2017. febr. 8. 19:09
Ez valami autoimmun betegség lesz, de biztosan mondta már ezt doki. Ebbe az irányba kéne menni szerintem.
15. Lonna4 (válaszként erre: 12. - Valakivagyok1984)
2017. febr. 8. 19:09
Nem kevés. De légyszi a juhar szirupos csillis hülyeséget hagyd. Barátnőm próbálta két hónapban volt mire rendbe jött! Nem éri meg. Ha tisztító kúrát akarsz. [link] Ha személyes tapasztalatra vágysz elmondom az enyémet. Két hétig csináltam. Zöldségeket főztem turmixoltam azt ettem kanállal jó sűrű krémleves képében. Táblázat főztem vízzel , mert sem tejfeleket sem állati fehérjét nem ettem. Almát reszelve kis mézzel. Ha nincs allergiad olajos magvakat is ehetsz vagy keszitcs gabona tejet belőlük. Igyekezz közben annyit pihenni amennyit tudsz.
14. Valakivagyok1984 (válaszként erre: 13. - 9c485f67e8)
2017. febr. 8. 19:04

Hát nem is tudom eldönteni,hogy testileg vagy lelkileg rosszabb e ez:-(

De bízom ebbe!Mindig kell valami remeny..egyebkent a Dr House azt mondta töri rajtam még a fejét.Nagyon rendes doki és igyekszik segíteni csak egyenlőre nemtud.

Azert megírom ha van eredménye ennek a kúrának!

Drukkoljatok:-)

13. 9c485f67e8 (válaszként erre: 12. - Valakivagyok1984)
2017. febr. 8. 18:18
Ezt még leírni, elolvasni is sok/k, nemhogy átélni.
2017. febr. 8. 17:50

Ezeken a vizsgalatokon voltam:

-colonoskopia 4x

-ballonos vizsgalat

-manometria

-hasi ct

-hasi rtg

-hasi uh

-gyomortukrozes

-pajzsmirigy

-immunologia

Laktóz,laktulóz,glutén,porfiria,verből ige meghatarozas


Ezen kivul egy szinten gyogyithatatlannak tunetmentesse sem teheto ekcemam is van amit a beleimmel osszefuggesbe hoztak de attol meg nemtudnak rajonni mi lehet a baj.

Ott is minden bőr es allergia vizsgalaton tul vagyok.

Ezert akarom a tisztitokurat.

11. Valakivagyok1984 (válaszként erre: 8. - Channa*)
2017. febr. 8. 17:45
Elnezest!A cukor az egyetlen amit nem neztek.Illetve a vedono nezte 1x es kicsit elterő volt de azt betudta annak h napkozben csinalta..ez egy ovis egszsegnapon volt..ja meg gondolom terhesseg alatt csak neztek..de ennek mas tunete is lenne..
2017. febr. 8. 17:41

Én nem kioktatast vartam hanem tapasztalatot!Minden vizsgalaton voltam!A magyar Dr House-nal is az atyauristennel es maganorvosnal is és igy szulettem!Vegig sirtam a csecsemokorom!csecsemokent beontest kaptam mostmeg allando hashajton elek!Ennek semmi koze a kajalashoz.És igen!Mindenfele kaja valtason tul vagyok rendszeresen mozgok,de ez nalam nem ok ezt mindegyik orvos megmondta miutan szuletesem ota ez a bajom..es mostmar nagyon nehezen viselem.Se munkam se normalis eletem emiatt.

Ugyh tapasztalatokat vartam,de azt ugy latom nem kapok.Mindegy.Kiprobalom aztan lesz ami lesz.Ennél csak jobb lehet.

9. Valakivagyok1984 (válaszként erre: 5. - Bjudit55)
2017. febr. 8. 17:36
Fél életemet az orvosoknál töltöm 400km-et is utaztam mar szakemberekhez!Nincs olyan vizsgalat amit ne csinaltak volna mar meg!Emiatt nincs munkam se!ugyh le.zarom h miylen veszelyes vagy kockazatos igy nem lehet elni h allandoan faj a hasam!Mindent megorobalok ha mar az orvosokon kifogtam.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook