Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Fogzás - fogkibújás fórum

Fogzás - fogkibújás (beszélgetős fórum)


3. 915e4d9553 (válaszként erre: 1. - 6f257fd90e)
2017. febr. 8. 21:19

Nem lehet meghatározni, hogy mennyi ideig tart még. Mindenkinél más és más. A fogzás kezdete éppúgy eltérő, mint az, hogy melyik baba hogy viseli.


Azt írod, hogy a fiadnak óramű pontossággal jön a foga. Hát, én nem tudom, szerintem ilyen nincs, hogy óramű pontossággal.:)

Két ikerunokámnál is teljesen másként zajlik a fogzás. Egyiküknek négy hónapos korában bújt ki a 2 alsó foga, aztán szépen sorba jött a többi. Most 6 foga van. A másik babának még nincs foga, csak erősen nyálzik. (Nemsokára 9 hónaposak.)

Tehát nincs arra semmilyen szabály, hogy kinél mikor indul, hogyan zajlik, és meddig tart a fogzás.

A lányom nagyon szerencsés ebből a szempontból, mert a babáit nem viseli meg olyan szinten a fogzás, mint a kisfiadat.

A mieink nagyon sokat rágnak, majszolnak, ki-ki adottsága szerint. A fogatlan baba olyan ügyesen "harap" az ínyével, hogy bámulatos.:)

Biztosan a kisfiad is mindent a szájába vesz (életkori sajátosság). Adj neki rágókát, masszírozd az ínyét! Sokat segíthetsz vele.

Ja, még valami: a mieinknek már van fogkeféjük, és bár igazán messze vagyunk az igazi fogmosástól, fogkrém szóba sem jöhet; viszont nagyon jól át lehet dörzsölni az apró (kifejezetten babáknak készülő, speciális) fogkefével az ínyt, és a nyelvet.


Tehát: nincs két egyforma gyermek, nincs recept sem arra, kinél milyen módon zajlik a fogzás, kit mennyire visel meg.

Türelem, türelem. Túl lesztek rajta.

Kívánom, hogy mihamarabb! :)

2017. febr. 7. 10:40

Szia,

Én úgy gondolom ezt nem lehet megjósolni mennyi idő még, de vannak jó készítmények amikkel tudsz neki egy kicsit segíteni. Nálunk annak idején ez mindig esti procedúra volt és a lánykám nagyon szerette. De lehet ha egy tiszta pelussal átdörzsölgeted az is sokat segít és hamarabb kibújik a fogacska. Kitartás!! :)

2017. febr. 6. 19:29

Sziasztok,


Az örök kérdést szeretném feltenni, pontosabban, kb mennyi idő volt a gyereketeknél, amíg kibújt az első két foga?

A fiamnak óramű pontossággal jön a foga, egy hét múlva 6 hónapos, és már látszik az alsó két kicsi foga. Pénteken az egyiknél látszott csak a kicsi fehér csík, a másiknál egy pont, azóta egyre erőteljesebb. Már egy jó ideje rág és nyűgösebb napközben, viszont szombat óta elviselhetetlen. Ölben sem akar maradni, tényleg állandóan sír, ki van pirosodva a szeme már tőle. Az evés, elalvás rémálom, arról nem is beszélve, hogy több, mint fél órát nem bír aludni egyhuzamban.


Kérdés tehát: nektek mi a tapasztalatotok, kb meddig tart még? :(

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook