Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mindent, csak kevesebbet diéta fórum

Mindent, csak kevesebbet diéta (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 ... ❯❯
1548. Guruljka (válaszként erre: 1539. - 12d083b51b)
2017. okt. 17. 14:20

Gondoltam rá, Hópihe, hogyne. Vannak kifejezett levélre novő zöldek is, nem lenne nagy dolog.

DE!!!


A büdös macskák imádják a cserépben levő földet. Fekvőhelynek. A cserép vagy a láda széle még támasztja is a hátát... Kifeküdte az egyik a gyömbéremet is, pedig hogy örültem, hogy kihajtott a gumóról!


Sajnos a ház fekvése miatt még elég fény sincs, hát majd veszek több zöldet, ha kapok, és lefagyasztom kockákban. Egy jó adag kapor már a hútőben van, olivaolajban, üvegben.

1547. 12d083b51b (válaszként erre: 1546. - Százas Evelin)
2017. okt. 17. 13:54

A napi 1200 kcal az a minimum, amit szakemberek szerint egy felnőtt embernek minimum meg kell ennie. Volt már a tavasszal is, hogy egész jól el voltam vele, csak a nyári gyümölcs zabálással engedtem el magam. Most vissza kell állítani a gyomromat, hogy érje be ennyivel.

Hiszen, ha a napi mozgásom is lényegesen alatta van annak, amit más más felnőtt emberek mozognak naponta, akkor a fogyáshoz = kalória deficithez, a bevitt kcal mennyiségét kell csökkenteni.

Ezért van, hogy kiszórtam az étrendemből a szervezet számára haszontalan kajákat, leginkább odafigyelek, hogy az alacsony GI %-os kajákat egyem, ha van lehetőségem választani, és a napi deficitre koncentrálok.

1546. Százas Evelin (válaszként erre: 1545. - 12d083b51b)
2017. okt. 17. 09:47

Megkönnyebbültem, hogy nem tartottál tolakodónak :-)

Egyébként határozottan azt ígéri az a diéta, hogy 3 évig biztosan nem szeded vissza...

Hát én még mindig cigizek. (Gurujka meg fog ölni). 12 egész éven át le voltam már szokva, aztán jött egy olyan krízis hogy úgy éreztem, muszáj hogy valami megnyugtasson, ez még a legkevésbbé rossz, amit megengedhetek. :-)

Nem kevés az az 1200 kcal amit el szeretnél érni? Meddig lehet vajon azzal ellenni? Nehogy tartalékolásra álljon a szervezet...

A kaját sorrendje egyébként állítólag tényleg befolyásoló. Mindig a nehezebben emészthetőket kell először enni, aztán a többit. Nna ez pont olyasmi amit én eléggé útálok, bár már befészkelt a tudatomba, így aztán vagy betartom, vagy nem. :-)

Nameg azonos kalóriaszám mellett ehetsz olyasmit, ami végülis jól eltelít, nem érzed magad éhesnek, és azok a telítős jellegű dolgok mind olyanok, amik gyorsítják elvileg az anyagcserét. Ebben tényleg lehet ám valami.

Én teljesen képtelen lennék rá, de az az én dolgom. Csináld csak szerintem nyugodtan, ha kedvet érzel hozzá.

Én is fogytam már egyszer a Norbi updatéval 25 kg-ot (akkor is csak 70 körülre mentem le) - de ott az ember maga találhatja ki a választékot, az adott elég sokféle alapanyagokból. Na az kreatív... De az után nem lett volna szabad voltaképpen soha visszaállni az eredeti étkezésre, mostmár tudom.

Azért keresek most olyasmit, ami nyugodtan, az evésnek is örülve, egész életen keresztül is tartható. :-)

1545. 12d083b51b (válaszként erre: 1544. - Százas Evelin)
2017. okt. 17. 08:58

Köszi, hogy leírtad a véleményedet. Kíváncsi vagyok én arra is!

Valamikor kb. 30 évvel ezelőtt végig csináltam egy hasonlót, de az nagyon durva volt. Pl. olyan nap is, hogy csak 1 liter rostos gyümölcslé... az is a két hét alatt 8 kg-ot igérte, rólam lement akkor a 6 kg. És valóban 2-3 évig tartani is tudtam.


Egyébként napi átlagban 1300-1400 kcal között eszek, a jelenlegi adataim alapján a BMI szerint is 1400-at kellene, csak én szeretnék a napi minimum = 1200 kcal körül enni...

De ez a módszer nem tilt semmit, ugyanúgy mint a jelenlegi "Mindent csak kevesebbet" módszer, csak éppen most azt mondja, hogy ez alatt a 2 hét alatt ezt edd, ilyen sorrendben... még zsömle is van benne!!

A hét végén: szombat-vasárnap-hétfő = 3 nap ünnepnap egymás után, akkorra már készítem a gyomromat egy kis csirke pörköltre nokedlivel, de meglehet, hogy utána csak megpróbálom.


Csak annyiból vagyok türelmetlen, hogy 5-6 évvel ezelőtt letettem a cigit, akkor jöttek rám a plusz kilók, és azóta annyi mindennel próbálkoztam már... szeretnék ismét vékonyabb lenni, nem pedig ilyen széle-hossza-egy méret! :))

1544. Százas Evelin (válaszként erre: 1542. - 12d083b51b)
2017. okt. 17. 08:42

Majd ideér Gurujka is. Én most épp itt voltam. :-)

Szerintem is klassz étrend, de nekem az a halálom, hogyha előírás szerint kell csinálni valamit. Azt szeretem enni, amire kedvem támad, mégha annak kicsit soványabb dolognak is kell(lene) lennie. Nem tudom, te mennyire tolerálod a direkt vezénylést, ott aztán semmi helye a kreativitásnak. :-)

Másrészt meg a hirtelen fogyás csak fiatal korban megengedhető szerintem. Akkor még kellően rugalmas a bőr...

De sokszor engem is elfog a türelmetlenség. Talán valamivel meg kéne "lökni" az ütemet. Hát én ilyesmivel nem tudnám. Pszicho lennék tőle... Meg az is félő, hogy ez lényegében sokkal kevesebb kalória mint amit nyilván mostanában eszel, "x" ideig nyilván ez is tartható, de ha utána visszatérsz az addig megszokottra, mi fog történni?

Azt hiszem, most ez amolyan fogadatlan prókátorkodás volt. :-) Bocsánat. :-)

1543. Százas Evelin (válaszként erre: 1538. - 12d083b51b)
2017. okt. 17. 08:27

Mindent, amit a nyuszi megeszik, - ez igen jó kis egészséges felfogás. :-) Én görög salátát szoktam csinálni, azt nagyon szeretem. Azt hiszem, a mediterrán konyha nekem eléggé bejön.

Ügyes vagy azzal a zöldséges lekvárral. :-) Én nyáron már annyi baracklekvárt készítettem, hogy sok is lesz. De a szüleimnek meg maga a náluk termett gyümölcs a sok, jórésze nálam köt ki...

Akárhogy is igyekszem, annyit egyszerre én se tudok megenni. Pedig nagyon igyekszem, imádom a gyümit.:-) Én amellett is tudtam fogyni, gondolom azért mert jó sok feleslegem van még mindig. De ez a kaja reformizálgatás szerintem jó lesz, egészségesebb dolgokat kell enni és kész.

Ma reggel már nagyon közel volt a mérleg mutató a 77-hez... Seperc alatt meglesz a mostmár 15 kg minusz. :-)

Hát azon a folyadékmennyiség dolgon erősen gondolkodom. Meg tudnám én inni a 4 litert is, nincs az már olyan messze a 3-tól, amit mostanában lenyomok. Nade már ettől is tényleg úgy üzemelek, mint egy törpe vizierőmű. :-) Ezt valahogy nem érzem "rendes" dolognak.

Gurujka, elolvastam az idevágó dolgokat, most el kéne döntenem, hogy én diétázom-e valójában, vagy nem. Mert ha igen, akkor tényleg kell a több folyadék. Egyébként a bőrnek is kell, arra ebben a korban már nagyon ajánlatos vigyázni, különösen egy ilyen fogyogató időszakban. Nehogy ott maradjon, ahol volt... :-)

2017. okt. 17. 08:25

Tegnap találtam, nem igazán szoktam elfogadni az ilyen módikat. De ma ismét átolvastam, és gyakorlatilag nem tűnik megterhelőnek, mert az egyes evéskor elfogyasztható zöldség-gyümölcs mennyisége nem korlátozott, tehát alapjaiban nem kiéheztetési alapon működik, ha működik.


Van benne zsemle, tojás, sertés/pulyka szelet, hal (=jó oda 1 doboz olajos hal is!) 1 grill csirke, (de ha kevesebbet eszel, és otthon sütöd)

sonka, spenót és bármennyi zöldség-gyümölcs, répa!!! paradicsom!!


Azt írja, két hét alatt 9 kg, de ha 5-6 kg lenne, azzal is jelentősen meg lehetne dobni az éppen stagnáló kilókat. Másrészt az első hét után már érezni lehet, hogy érdemes-e folytatni. Gondolom én. Még alszom rá!


[link]


Vélemény??? Gurulja, kíváncsi vagyok, te egy ilyen étrendhez mit szólsz??? Szerintem benne van minden, ami a szervezetnek az egészséges életmódhoz szüksége van!

1541. Százas Evelin (válaszként erre: 1537. - Guruljka)
2017. okt. 17. 08:04

Aha. Hát ez akkor nem pont nekedvaló recept. Ráadásul még menta is kell bele. Nekem az is van saját házi, mert átkúszott a szomszéd kerítése alatt. Annak a köretnek a mediterrán ízvilágához meg szerintem bele kell tenni, amit bele kell tenni.

A cserepes, vagy erkélyládás zöldfűszer tartás tényleg jó ötlet.

2017. okt. 17. 06:58

Tegnap erőt vettem magamon, és nekiálltam megfőzni a lekvárt.

A sütőtök 0,5 kg volt, ehhez tettem ugyanennyi répát, és födő alatt pici vízzel pároltam őket. Amikor már majdnem készen lett, belekockáztam 2 db almát, bár utólag úgy gondolom, hogy ez teljesen felesleges volt, az ízén nem jött ki. A legvégén raktam bele 3 ek gyümölcs-cukrot, és kb. 2 ek. citromlével ízesítettem.


Megmondom őszintén, vagy a citromlé volt a kevés, vagy valami más egyéb ízesítő még kellene bele. De így is ehető. Ebből a mennyiségből lett tele az a nyári ovális jégkrémes doboz, amikből már ezer éve kinyaltam a jégkrémet, de a doboz nagyon jó akár kocsonyának, akár más egyéb főtt kaja maradéknak. Most lekvár került bele. Jöhet a palacsinta.

1539. 12d083b51b (válaszként erre: 1537. - Guruljka)
2017. okt. 17. 06:53
Guruljka! Nem gondoltál még arra, hogy cserépben, vagy akármilyen ládában nevelj magadnak bent petrezselymet, hasonló zöld fűszereket? És akkor nem leszel a bolthoz kötve, ha kell valami főzés közben.
2017. okt. 17. 06:45

Szevasztok! Amíg ti kellemesen társalogtatok, én az igazak álmát aludtam. De most vissza olvastalak titeket.

Jó ez a tabulé, a nyáron én is sokszor készítettem ilyen vegyes salátát. Igaz, hogy bulgurt nem tettem bele, és nálam ennek a neve: "Mindent, amit a nyuszi megeszik!" Ha nyersen, akkor nyersen, de ha úgy gondolom, akkor még hagymát, z-paprikát, káposztát is szelek közé, és minimális vízben megfőzöm levesnek!


Én örülnék, ha napi 2 liter vizet meginnék, de még a nyári nagy melegben is erősen oda kellett figyelnem. Pedig valóban szüksége van rá a szervezetnek.

1537. Guruljka
2017. okt. 17. 00:22
A petrezselyemmel gond lesz, mert a helyi boltokban nem kapni.
1536. Guruljka
2017. okt. 17. 00:21
A gép mellől ugrom fel, nem a kép mellől.
1535. Guruljka (válaszként erre: 1534. - Százas Evelin)
2017. okt. 17. 00:21

Mer hülye vagyok.

Szinte pont a duplát ettem. A tápanyag-arányok betartásával.


Dolgozom (fordítok), de egy idő óta ezt veszem észre, hogy mint aki igazából nem is akarja csinálni, gyakran felugrom a kép mellől, és eszem. Amíg eszem, munkaszünet. Olyankor olvasgatok a neten.


Hát így. A Bázison nagyon hosszú a napom listája, még akkor is, ha a több alkalomra megevett gyümölcsöt összesítem. Mire lejutok a vacsoráig, már nem kellene vacsorázni...

És mivel mindig van valami a gyomromban, nem kívánom a mozgást...


Nem kell egyébként három litert se inni. nem vagyunk víztornyok, és már meleg sincs!


Nézz csak ide:

[link]


Én a méregtelenítésben is Zacher doktorral értek egyet. :D

1534. Százas Evelin (válaszként erre: 1533. - Guruljka)
2017. okt. 16. 23:26

Azt hiszem, akkor én is. :-) Nadehát mindenhol nagyon hangsúlyozzák a folyadékmennyiséget. Minimum 3 lityi legyen. Hát ha az a minimum, akkor annál tényleg több az ami kell. Most láttam először így testsúly kg-ra is meghatározva, és szabályosan ledöbbentem. Nem is tudom, megpróbáljam-e. Már a 3 lityitől is eléggé sokat kell járkálni biztos sejted hova, ha meg elmegyek itthonról, inkább nem is iszom egyáltalán (csak pár kortyot, azt viszont mindig tartok magamnál), - aztán meg ha hazajöttem nem győzöm pótolni, van hogy estig nem is sikerül.

A 3 litert is csak most nyáron tanultam meg meginni, akkor kellett mert csináltam egy méregtelenítő kúrát. Amellé muszáj.

Úgyhogy ez már nem okoz gondot, nade akkor most négy? Jaaaaj.

A tabuléhoz nagyon sok petrezselyem zöld kell. Nekem ipari mennyiségben van itthon, de ha megveszel 2 csokrocskát amennyit a recept ír, nem tudom az elég-e. Merthogy van kis csokor, meg van jó nagy is. :-)

Én ma ezzel együtt is keveset ettem, tegnap is mert chia-magos utifűmaghéjas yoghurtot nyomtam este. Reggel kb. negyed-fél kilóval kevesebbet is mutatott a mérleg. :-) Kíváncsi leszek a holnap reggeli mérésre.

Te mér ettél rengeteget?

1533. Guruljka (válaszként erre: 1532. - Százas Evelin)
2017. okt. 16. 22:49

Nem, ennyi lé biztosan nem kell.

Minden számításban ott a tévedés lehetősége. Én tegnap valami testzsír-kalkulátort csináltam meg, azt hozta ki, hogy ha 35 kg felett vagyok, akkor elhízottnak számítok!


Tabulét én még nem ettem, majd megnézem a receptet. Nem tudom, a fiam mit szólna hozzá. A bulgurt azért megeszi.


Megint rengeteget ettem ma.

2017. okt. 16. 20:37

Ma nem jár erre senki? Azért én elujságolom a vadonatúj kajámat, majdcsak erre téved valaki. :-)

Betankoltam a bio boltban, nemcsak bulgurt vettem hanem sokminden ilyen jellegű alap-anyagot, és kipróbáltam a bulgurt a tabulé nevű étellel. Remek volt. :-) Ha érdekel valakit a receptje, leírom.

Zsókica, ha én eddig valamit rosszul csináltam az életben, akkor az az volt, hogy nem készítettem tabulét. :-)

Gurujka, leriszáltam a 10 percet a Tina... akárkinek a videójára, nem is volt olyan gyors. :-)

Hópihe, vettem darált husit is, a legközelebbi kaja kísérletem a te rizottód lesz. :-)


Egyébként, a napi folyadék kívánatos mennyiségéről mi a véleményetek? Én nagynehezen feltornáztam 3 l-re, de már erre is folyton figyelnem kell, hogy azt tényleg meg is igyam. Nade a napokban elszörnyülködve láttam, hogy testsúly kg-onként 0,5 dl kell, azaz az én mostani 78 kg-mommal 3,8 l, szóval majdnem négy liter.

Ti megisztok egy nap ennyit?

1531. Százas Evelin (válaszként erre: 1527. - 12d083b51b)
2017. okt. 16. 08:37

Hópihe, nagyon rokon lelkek vagyunk, ezek engem is rendkívül érdekelnek, szintén "végigvettem" mindezt, bár gondolom te azért kissé alaposabb lehettél nálam. :-)

Nagyon szép összefoglalást írtál, köszönöm mindenki nevében, ezt nagyon jólesett olvasni.

Szerintem viszont olyannyira összefügg a lélek és a test, hogy nem is lehet csak az egyiket "kezelni" a másikkal meg nem törődni, ezt egyszerre kell csinálni.

Én pl. ahányszor kibillenek lelkileg, az testileg is visszaüt, de fordítva is igaz, ha fizikailag jobb állapotba sikerült hozni magam, akkor boldogabb is vagyok. :-)

Ezért elnézést kérek, hogy belekeveredtem az evésen kívül egy másik témába is, az össszefüggés miatt történt, de tényleg igyekszem majd témaorientáltabb lenni. :-)

1530. Százas Evelin (válaszként erre: 1526. - 12d083b51b)
2017. okt. 16. 08:29

Szép jó reggelt!

Hópihe, ez remek recept. Egyszerű, és biztos nagyon fincsi. Ilyenekre gondoltam, amikre le kellene cserélnem a hagyományos pörkölt-valami körettel kombót. :-)

Ma beszerzem a bio boltban az összes kipróbálandó dolgot, és a bulgurral indítok. :-)

1529. Százas Evelin (válaszként erre: 1525. - Guruljka)
2017. okt. 16. 08:25

A jóga oktatás nekem is szimpi, de még nem szántam rá magam. Azt soványabban kellene...

Igyekszem egyébként majd téma-orientáltabb lenni. :-)

Én sem szenteltem neki magam, de elbűvölőnek találtam és annak találom a tao-t még mindig. :-)

A riszálásről nekem is igen jó véleményem van. :-)

2017. okt. 16. 07:50

Mert tegnap ahogy rákattantam a töklekvárra, és a rizottó mellé nem rántottam ki azt a sütőtököt, amit eredetileg terveztem. De jó is volt, hiszen a rizottó önmagában is bőven elég.

De a lekvárt sem főztem meg, ahogy gondoltam, valahogy elment rajtam az idő.

Mert délelőtt elindultam egyet kerülni, meg még a tenisz-gurukat (!) is néznem kellett a tv-ben!


De azt írják, hogy már csak a jövő hét végéig lesz ilyen szép időnk (enyim nyaram!) ki kell használni. Így várok még egy kicsit, és ma is elindulok egy körre.

1527. 12d083b51b (válaszként erre: 1524. - Százas Evelin)
2017. okt. 16. 07:40

Az elmúlt 30 év alatt (immár közel a 70-hez!), sok tao-t (= utat) bejártam, mivel kíváncsi voltam, hogy az egyes vallások, hitek, stb. stb. miben térnek el egymástól, hát azért elég jól beleástam magamat a dolgokba.

Mert azt mondtam, nem lehet sem elfogadni, sem elutasítani semmit, amit nem ismerünk!


- Ateistaként először megismerkedtem a Bibliával, Istennel, Jézussal, a keresztyén hittel, tanítással: a szeretet, a megbocsátás, az elfogadás...


- Majd a buddhizmus, a kínai vallás, hitrendszer, és az ősi keleti tanítók, tanítások. A Ji-Csinget (változások könyve) és éveken keresztül használtam is. Legfontosabb tanítását ma is nagyra tartom: Ne ragaszkodjunk semmihez, az életben semmi sem állandó, csak a változás!


- Ehhez áll nagyon közel a tibeti buddhizmus, az elfogadás-elengedés tanítása, és hasonló bölcsességek:

"Aki az egyik szemét állandóan a célon tartja, az könnyen elvéti az oda vezető utat!" Vagyis: elsődlegesen az út a lényeg, hogyan, milyen módon éled le az életedet, és nem feltétlenül a cél elérése a fontos.

Másik, nagyon fontos tanítás: "Élj úgy, hogy amikor lepereg előtted életed filmje, érdemes legyen azt végignézned!"


- A hinduktól ered a jóga, a belső út keresése. A nagy hindu-kutató, Baktay Ervin könyvei közül a hatha jóga, és a jóga-légzés az, ami nekem sokat nyújtott, még ma is elég sokszor előveszem ezt, ha a belső békét, harmóniát, megnyugvást keresem.


- És ezek után természetesen a természet gyógyászat, az ezoterikus tanítások, és hasonlók sem maradhattak ki. Mivel egyik ágát közelebbről is megismertem, megtanultam, csináltam, így a csakrák, meridiánok, az akupunktúrás pontok és társaik sem ismeretlenek előttem.

"A nap terád is süt, csak menj át a napos oldalra!"


De ezek a lélek, a szellem különböző útjai, itt és most a test által cipelt kilók csökkentése a fő téma!!

Persze vannak elméletek, mely szerint a felszedett kilóknak is sok esetben lelki okai vannak/lehetnek.

Mivel ez szinte mindenki esetében más és más, és a többlettől való megszabadulás módja is lehet más és más, itt és most!!! a "Mindent, csak kevesebbet" módszertől várjuk, reméljük a megoldást!


Elég hosszú lett, és nem is igazából akartam én ebbe belemenni, de hogy olvastam a tegnap esti beszélgetést, én sem akartam kimaradni belőle! :))

1526. 12d083b51b (válaszként erre: 1518. - Százas Evelin)
2017. okt. 16. 07:07

Kedves Evelin!

- Intersparba nem szoktam járni (nálunk nincs is!), de a bulgurt gyógynövény üzletben, vagy bio-boltban, hasonlóban keresd. Élelm. üzletek nem igazán árulják.

Egyébként a rizs kiváltására tökéletes. Van aki a bulgurt, mások kölest vagy éppen a hajdinát választják a rizs helyett. Én a bulgur mellett kötöttem ki. Majd látod, neked melyik jobb.


Ahogyan én csináltam most a rozottót:

darált húst a dinsztelt hagymára tettem, fűszereztem és kevés vízzel födő alatt puhára pároltam. Ha a belevaló zöldség nyers, akkor azt is vele együtt párolom. Most konzerv kukorica, borsó volt itthon. Azokat kavartam bele az előre megfőzött bulgurral (rizs helyett!!) együtt.

1525. Guruljka
2017. okt. 15. 22:13

Jártam jógaoktatásra, és szerencsémre véletlenül nagyon jó oktatói csapatra találtam, a tetejébe egy saroknyira az iskolától, ahova jártam. A szellemisége is ránk ragadt, és habár már nem gyakorlok aktívan, még van utóhatása a lelki oldalának.

Javamra válna a fizikai gyakorlás is, épp eléggé berozsdásodtam. :D beszélgetni nem szoktam róla, talán ezért nem jutottam el Dokantuhoz.

A tao-ról egy érdekes könyvet olvastam félig. :D Érdekes, de nem szentelném neki magam.


Itt elsősorban a kevesebbet evésről beszélgetünk, a mozgásról másutt beszélget nagyjából ugyanez a csapat, csak mutatni akartam valami nem-jógát.


A tempó feszes, de lényegében csak riszálás, ami viszont jóval hatékonyabb, mint az ember hinné!

1524. Százas Evelin (válaszként erre: 1523. - Guruljka)
2017. okt. 15. 22:00

Hát az időhiány az tényleg nem játszik. :-) De az a tempó nekem eléggé feszesnek tűnik. Na most megnéztem, ez már fogyi? :-)

Jól van jól van, majd reggel meg is próbálom. :-)

Te jártál valami jóga oktatásra?

Nekem a tao az egyébként nagyon bejön. :-) De csak a szellemisége, ezt nem tudom, hogyan "jógásítják". Igen, emlékszem, a Dokantu mindig ezt a taoista külső-belső gyakorlatozást favorizálta. Légzések, "áramoltatás", ilyesmi. Ez nekem - tao ide vagy oda -, magas mint nyuszinak a lórács. :-)

A Dokantu egy valóságos "guru", azt hittem, itt a hoxán mindenki valahogy eljutott már hozzá, aki érdeklődik a jóga iránt. Legfőképpen azért, mert valószínúleg ő jelenik meg mindenhol, ahol ez a téma.

1523. Guruljka (válaszként erre: 1519. - Százas Evelin)
2017. okt. 15. 20:23

Nem ismerem Dokantu-t.

Rákerestem erre a 8 irányra. Hát fura. :D


Azzal kezdi, hogy a taoisták gyakorolják.

Ez olyan, mintha azt mondanám, hogy a katolikusok reggel lábujjhegyen járnak. Túl általános!


A gyakorlatok egy része a jógából van.


Nem kell ide misztikum, ezt a tornámt én pl. nagyon szeretem:

[link]


Ez még vidám is.

Tiffany Rothe-nak aztán van nehezebb gyakorlatosra is, de annyira rövidek, hogy az időhiány nem lehet kifogás.

1522. Százas Evelin (válaszként erre: 1521. - Zsókica21)
2017. okt. 15. 20:17

Szia Zsókica!

Jól csináltuk, nem jól csináltuk, az is csak az életünk része volt. :-) Most viszont már így közel a 60-hoz, illendő lenne mindent szépen, okosan csinálni. Rajta vagyok. Majd tanulgatok tőletek. :-)

Én ugyan már sokszor lefogytam, de a súlytartás (a jelek szerint) még sosem sikerült. Most már fog, mert nem az motivál, ami a korábbiakban.

Szép kiránduló időd volt ma!

2017. okt. 15. 19:37

Szeretettel üdvözöllek Evelin!Soha nem késő változtatni ha rájövünk hogy valamit nem jól csináltunk!Én is te korodbeli vagyok!58 éves voltam májusban.

Sohasem késő újra kezdeni!

1520. Zsókica21 (válaszként erre: 1504. - 12d083b51b)
2017. okt. 15. 19:32
Szép estét mindenkinek!Én is ma vagyok a szeptember 14-ei súlyomnál.Az a fránya gyümölcs!Én ma motorozni voltam a Bükk-be!Hasáb burgonyát és Büki borzaskát ettem!Szép napom volt!Ugrál a kg-om 62 és 64 között!Jó érzés volt hogy kényelmes volt a motoros ruházatom!
1519. Százas Evelin (válaszként erre: 1515. - Guruljka)
2017. okt. 15. 18:21

Te aztán tényleg jól leszedted a keresztvizet erről a könyvről. :-)

Ne küldd el németül, mert én csak kicsi orosz, kicsi angol... :-) Azt mondod, nincs is ilyen nevű író? A nemjóját. Hát valaki csak megírta... Nekem is volt egyébként egy ilyen Kék Hold Völgye utánérzésem... Azt is olvastam. :-) Azt sem vettem túl komolyan, és ezt a fiatalság forrását sem, jó lenne ugyan (talán) hinni és elmerülni az ilyesmiben, de én reménytelenül racionális vagyok.

Mindezzel együtt eléggé magávalragadó hangulatú írás. Nade a gyakorlatokhoz ezt nem szükséges elolvasni, azt csak csinálni kell és úgy is hat. (vagy nem). A te mostani felvilágosításod nélkül is kiábrándultam már kissé, a négyes gyakorlatot pl. még így több mint három hónap után sem tudom megcsinálni csak valami hasonlót, meg annak a helyettesítőjét. Mecsoda szégyen. :-) Nade, kedvem támadt az "igazi" jógázásra. Ez eddig végülis jó kis előgyakorlaltozás volt, nincs már semmim bemerevedve meg berozsdásodva. Hát arra azért jó volt ám ez... Nem is tudom, miért beszélek múlt időben. Van itt egy tag, a Dokantu, biztos ismered is. Ő írta, hogy jobb ennél a 8 irány gyakorlat, majd megkeresem azt valahol. :-)

❮❮ ... 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook