Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mindent, csak kevesebbet diéta fórum

Mindent, csak kevesebbet diéta (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 ... ❯❯
1698. Guruljka (válaszként erre: 1697. - 12d083b51b)
2017. okt. 23. 15:54

Nagyon gusztusos!


Kíváncsi vagyok, hogy sikerült a kölessel való találkozás.

1697. 12d083b51b (válaszként erre: 1696. - Százas Evelin)
2017. okt. 23. 14:08
Látod, ez a tetejére egy kanálka tejföl + reszelt sajt ötlet, és kész akár egy következő napi menü, hozzá pár szem karikára szelt sült krumpli, csemege uborkával... folyik a nyálam...
1696. Százas Evelin (válaszként erre: 1695. - 12d083b51b)
2017. okt. 23. 12:29

Nem tojásoztam össze csak azt a felét, amit betöltöttem. Igazad van, a paprikába töltés és megsütés az remek ötlet a maradvány további felhasználásra. Esetleg a végén még rá egy kis reszelt sajt... Ez így összességében nem lehet másmilyen, mint jó. :-)

Igen, így ahogy mondod, majdcsak megy. Túl nagy hősiességre szerintem nem is szabad törekedni, hát ki a fene tudna állandóan akkora nagy fegyelemben élni. :-)

1695. 12d083b51b (válaszként erre: 1694. - Százas Evelin)
2017. okt. 23. 11:31

Mivel van benne nyers tojás, sokáig nem tartalékolnám. Most az jutott eszembe, ha: z-paprikát hosszában ketté vágsz, belerakod ezt a tölteléket és a sütőben megsütöd!! Egy vacsit kiad így is!


A pótvacsira csak a nyáron kutyultam el, korábban már nem csináltam. De most már kezdek vissza állni, majd csak megy ez! :))

1694. Százas Evelin (válaszként erre: 1693. - 12d083b51b)
2017. okt. 23. 10:59

Még semmivel, csak most készült el a töltelék. Köles, párolt bimbóskel és kockázott répa meg kis nyers kockázott paradicsom, vágott zellerzöld, fűszerek, nyers tojás. Sok is lett egy kicsit, csak abba a felébe tettem tojást ami majd belefér a dagadóba. Máris gyártottam egy tartalék köretet, máskorra. :-)

Ne is mondd, azok a főzős műsorok... Én is imádtam a tv paprikát, de most egyszerűen nem merek ilyesmiket nézni, veszélyes lehetne... :-) Már nem is pótvacsizol? Az kemény. Én tegnap elég későn ettem az utolsó rendes kaját, azután már nem éhségemben nasiztam épp az almát. Még így is hősnek éreztem magam. De te tényleg az vagy. :-)

1693. 12d083b51b (válaszként erre: 1692. - Százas Evelin)
2017. okt. 23. 10:34

Ügyes vagy! Mostanában én sem pótvacsizok, pedig a Konyhafőnök nézem. Lehet, hogy nem igazán szeretnék azokból a fincom-fáncom kajákból enni???


A végén mivel sikerült megtöltened a dagadót???

1692. Százas Evelin (válaszként erre: 1688. - Guruljka)
2017. okt. 23. 09:06
Biztos az a motorozós Mel Gibsonos első rész volt. Az tényleg elég nyomi. De jó. Ez már 2015-ös Tom Hardys volt, teljesen sci-fi, látványban fenomenális, történetben meg érzelmes, mese-mese-meskete, az un. kemény jeleneteket én halál flegmán tudom nézni. :-) És nem ettem ez alatt a film alatt jégkrémet. :-) Egy almát rágcsáltam. Én is hősnek éreztem magam. :-)
1691. Százas Evelin (válaszként erre: 1690. - 12d083b51b)
2017. okt. 23. 08:57

Jó reggelt! Szia!

Igen, sajnos tökéletes. Itt tegnap már délelőtt is annyira lógott a lába az esőnek, hogy át is programoztam ijedtemben magam, nem főztem hanem megcsináltam hamar kinn amit még feltétlenül meg kellett az eső előtt, bár végül csak du. 5 körül kezdett rá. A fiam meg hozott nekem egy kis s.o.s. varrnivalót, úgyhogy maradt a becélzott töltött dagadóm mára. :-)

Megyek én is a konyhában topogni. :-)

Jó főzögetést kívánok!

2017. okt. 23. 07:15

Ma meg kellene főzni a tervezett karalábé levest, és a pörkölt mellé a krumplit.

Tegnap hoztam egy kis túrót, hogy palacsintát is sütni kellene. Az időjárás tökéletes a konyhai topogásra! :))

2017. okt. 23. 07:13

Jó reggelt, szép napot mindenkinek!

Este 9-kor elkezdett esni, egész éjjel hallgattam, hogy verte a redőnyt. Kb. fél órával ezelőtt hagyta abba.

1688. Guruljka (válaszként erre: 1687. - Százas Evelin)
2017. okt. 22. 21:07
jaj, amikor először láttam, napokig nyomasztott. Aludj jól!
1687. Százas Evelin (válaszként erre: 1686. - Guruljka)
2017. okt. 22. 21:04

Jó, megoldom a gyömbér adagolást. Lehet hogy azért nem használom, mert egyszer nagyon elvitte valaminek az ízét, biztos túladagoltam.

Én is szoktam rendelni, mert nekem meg nincs bérletem, itt a városban kocsival meg nem érdemes közlekedni, nem lehet sehol megállni. Ha el akarok valahova buszozgatni, az jegyárban több mint a rendelés kiszállítás. Na persze, erre azért csak ritkán ragadtatom magam.

Gurujka, én mára ennyi voltam, puszka, aludj jól, elmegyek Mad Maxet nézni. _)

1686. Guruljka (válaszként erre: 1684. - Százas Evelin)
2017. okt. 22. 20:17
Én sok mindent rendelek. A bulk boltból is rendelni fogok. Olcsóbb, mint az útiköltségem lenne.
1685. Guruljka (válaszként erre: 1684. - Százas Evelin)
2017. okt. 22. 20:16

Porban, az legalább állandóan kapható.

Több hónapomba telt, de tartják az itteni boltban rendszeresen.

Lehet, többen kipróbálták. :D


Késheggyel adagold eleinte. Nálam vannak régről ilyen apró műanyag lapátkák, régen jégkrémhez adtak talán olyat, az érzékenyebb dolgok üvegében olyan van. Vagy szirupos gyógyszer adagolókanálkája.

Találtam pár darab mokkáskanalat, kisebbet, mint a normál. Azok is a fűszerekbe kerültek, csak a nyelüket hajtottam vissza kicsit.

Sok a fűszerem. :D

2017. okt. 22. 18:40

Elhiszem, hogy ez nagyon tudhat fájni. Fontos tényezők az életünkben a szülők. Nagyonis. Kár, hogy olyan fiatalon meghalt, és a nagyszülőkért is kár.

Gondolom a gyömbért azt porban használod. Vagy megveszed a gumót? Porom az nekem is van, majd próbálom nem nagyon megborítani. :-)

Egyébként málnalevelem is van. Ott van kinn a bokrokon, egy részük még nem is száradt el. Nem az a bajom nekem, hogy megbillen-e a kanál a kezemben, hanem ehhez a füvesasszonykodáshoz talán kétszer is nyögdíjba kellene menni... Épp eleget molyolok én minden mással is, akkor most még ez is. Azt hiszem, épp itt húzódik a határ, hogy eddig és ne tovább... :-)

1683. Guruljka (válaszként erre: 1681. - Százas Evelin)
2017. okt. 22. 17:59

Mi az, hogy volt... már 30 éve meghalt, de még most is apahiányom van.


Kiskamasz koromban jártam hozzájuk hétvégente, de akkor a felesége (gyerek nem lett) amennyire ostoba volt, beszólogatott anyám ellen, amit nehezen viseltem. Utólag nagyon sajnálom, hogy nem tartottam ki, mert az ott élő nagyszüleimmel is elveszett a kapcsolat.


Apuval sikerült felvenni a fonalat, a halála előtt egy-két évvel.


Bátran ajánlom a gyömbért, de eleinte csak óvatosan. Anélkül egy idő után nem lesz jó a krumplifőzelék sem! :D Gulyás, zöldséglevesek, zöldségételek, sült és párolt húsok... :D


Nem hinném, hogy bármi hatáskülönbözet lehetne, ha a málnaleveles kanál megbillen a kezedben... :D

1682. Százas Evelin (válaszként erre: 1679. - Guruljka)
2017. okt. 22. 17:54
Ja, egyébként a matéra is igaz mint általában mindenre, hogy a kis kiszerelés az baromi drága. Én amíg rendszeresen fogyasztottam, sose vettem 10 dkg-osat hanem csak 50 -eset. Vadászni kellett rá, Pesten is csak pár helyen volt olyan. Már nem emlékszem, az akkor árban mennyi volt, de szinte csak a fele.
1681. Százas Evelin (válaszként erre: 1680. - Guruljka)
2017. okt. 22. 17:48

Olvastad volna fel az árlistát a vásárlás előtt, akkor lehet hogy meggondolom. :-) Mostmár nem fogom, bár ha én kutyulnám össze, ziher hogy hasonló összeg jönne ki mint amit ki is fizettem. Gurujka, nem fog a földhöz vágni az a havi ezres. :-)

Igen, a mate tea óriási, fogyaszt (állítólag) meg étvágyat is csökkent, és olyan jó kis élénkítő közérzetjavító. Azért mondom hogy állítólag mert a Norbis korszakomban is csináltam mindent egyszerre ami fogyasztani tud, és emellett nyomtam a matét. Hát vagy fogyasztott az is, vagy nem.

De ez az ukko szerintem biztos, hogy igen. Sosem fogytam még egy hónap alatt eddig 1,5 - 2 kilónál többet. Mostmeg hármat, persze máris esztelenül reménykedem, hogy ez így is marad. :-)

A kávét valóban kiüti, reggel iszom egy pohárral addig amíg a tea is elkészül, azután már egyszerűen nem kell több.

Tudom, hogy nem szabad leforrázni, egyébként természetesen ezt az ukkót sem. Toszhatom az elektromos teafőzőmet... :-) Kannában felforralom a vizet, egy percet várok, akkor kb. 70-80 fokos, bele a cuccot, lefedem, 10-15 percig áll. Attól, hogy kávé emellett nekem már nem kell, még nyugodtan megihatom később este is, tudok tőle aludni. Ha még 8 hónap múlva is inni akarom ezt, majd összekutyulom. Bár nem biztos, mert arányaiban nincs ott hogy ez milyen, még elrontanék valamit.... :-) Különbenis elég macerás. Nem vagyok én füvesasszony. :-)

Én kajában eddig nemigen használtam gyömbért, de a "kedvedért" kipróbálom azt is. :-)

Neked meg apahiányod volt? Odaadtam volna szívesen az én kis házisárkányomat, egyből úgy érezted volna, hogy na ő meg sok. :-) Csak viccelek, nagyon szeretem, hát istenem, olyan amilyen. :-)

1680. Guruljka
2017. okt. 22. 15:05

Egyébként a mate önmagában is jót tesz az anyagcserének. Viszont elvileg nem teának számít, eredetileg másképpen fogyasztják. Nem is szabad túl forró vizet önteni rá.


[link]


Ha megkedveled a matét önmagában, a gyömbért elkezded ételekben használni (remekül összehozza a zöldségfélék ízét, nem ég meg sütéskor sem, húsok sütéséhez isteni...).. és málna-fodormenta teát is iszol egyet-kettőt egy nap, eléred ugyanezt a hatást, sokkal olcsóbban, ráadásul a maté koffeintartalma miatt talán a kávét sem fogod kívánni, azt is megspórolod legalább részben,

1679. Guruljka
2017. okt. 22. 14:53

Hajjaj... akinek volt apja, annak az a baj.

Az én szüleim elváltak, Apu kicsi koromban nem is volt nekem... nekem meg az a baj.


Te Szézaska,


Amit leírtál, túlfizeted.


Most nézegettem. Mate 100 gramm, 800 Ft, málnalevél tea és fodormenta a herbáriánál 264, illetve 200 Ft a 40 grammos csomag. Őrölt gyömbér sem egy ökör ára, és még megtölteni való teafilter is egy ezres a 100 db.


Megveszed, egyszer összekevered, jó darabig elég. Nem?

1678. Százas Evelin (válaszként erre: 1675. - 12d083b51b)
2017. okt. 22. 14:01

Na látod Hópihe, te is megbízhatatlankodtál. :-) Gurujka meg el is követte azt, amitől engem "óvni" akart az apám, aztán olyan jól megóvott hogy az nekem csak korlátokat jelentett.

Szép is a falusi élet... :-) Én is ott laktam, aki túl gyorsan "lebabázott" azt azért szólták meg, aki meg neadjisten még húszon felül is pártában volt, azt meg azért. Én már régen vénlánynak számítottam, amikor 25 évesen férjhezmentem. :-)

Gurujka, kinek mit dob a gép... :-) Bennem azt hiszem simán nem bízott az apám, legyen ez csak az ő baja, bár egy "gyanús nőnemű egyed" (apám szemlélete) képességei nem pont azon múlnak, hogy fiúzgat-e fiatalon vagy nem.

Téged toltak volna, engem meg némileg akadályoztak ezzel a mielőbbi szakmaszerzési mizzériával, de felnőve ez már aztán úgyis mindenkinek a maga dolga, maga felelőssége.

Hagyd a túróba a fagyasztót, olyanoknak való az akinek sem cipekedni nem kell emiatt, sem a pucolási súlyveszteség nem számít, mert amúgyis nagyon olcsó vagy ingyen volt a cucc.

Hópihe, az ukko tea egyik összetevője is a zöld tea. De abban mate (azt ittam a Norbizás alatt) tea is van, meg ezen kívül még gyömbér, fahéj, málnalevél meg fodormenta, ez ilyen mix. Az összetevők hatóanyagai meg nem egyszerűen összeadódnak, hanem egymást erősítik, - na ez a reklám helye volt. :-) Ebből viszont napi 3 x fél litert meg kell inni, nekem ez már semmi gondot nem jelent, a sima vizet meg úgyis baromira untam már. Ez a tea nagyon kellemes. :-) De én nem akarom reklámozni. :-)

Szokásom szerint persze ezzel is trükközök, beleteszem egy tea-tojásba a szükséges mennyiséget és én azt kétszer használom, szerintem marad abban másnapra is annyi anyag, hogy még ugyanolyan jó legyen. Ezt úgysem a maradéktalan tea aroma kedvéért issza az ember. :-) Azért használom kétszer mert 8 ezer ft négyhavi adag (abban már a kiszállítási díj is benne van), nade felezve csak csak 1000 ft jön ki egy hónapra, az még azért elviselhető. Azért érdemes egyszerre négyet rendelni, mert akkor három csomaghoz jár egy plusz is bónuszban.

Viszont tényleg nem lehet tudni, hogy a tea jótékony hatása volt-e vagy minden egyébé is - az hogy most egy hónap alatt rólam végülis nem 2 kg ment le hanem 3.

Csak azért írom ezt neked, mert nálam hatni látszik, és igen hasonló alkatú meg korú is vagyok mint te, és én is egy megtorpanás, súlyberagadás után kezdtem el inni ezt a teát. Megintcsak reklámnak tűnik (a részemről pedig tényleg nem az) hogy azt írják róla, akár az is fogy tőle havi 2 kg-ot aki az evésén nem is változtat semmit. Nagyon szép kis honlapjuk van, nézd meg ha van kedved. :-)

1677. 12d083b51b (válaszként erre: 1676. - Guruljka)
2017. okt. 22. 13:50

Engedély a házasságkötéshez???? Hát még hogy engem nem kérdeztek meg, az egy dolog! De hogy még édesanyámat sem, csak a fiú szülei nagyanyámmal megbeszélik és mint eldöntött tényt közlik...


Egyébként a sógornőm sem spájzol, csak az előre fagyasztott zöldségeket vásárolja. De ők beülnek a kocsiba, kiszaladnak a város szélén levő Tesco-ba és ott vásárolnak télen is olcsó zöldséget. De én itt a zöldségesnél pl. borsót nem is kapnék télen, éliboltban pedig a fagyasztott 3x annyiba kerülne, mint a Tescoba.

Egyébként gyakorlatilag csak a borsónak van jelentős tisztítási vesztesége, minden más egyébnél (bab, zöldség, karalábé stb.) minimális a leeső rész, és ugye a csomagolást sem kell megfizetnem.

Tudom, mikor még nem volt fagyóm, és télen a krumpli mellett gyakorlatilag a kelkáp-ot tudtam megvenni. Ha akartam egy kis húslevest, a répa-gyökér horror áron volt... jó ez így nekem, biztonságérzetem van tőle.

1676. Guruljka (válaszként erre: 1675. - 12d083b51b)
2017. okt. 22. 12:59

Azért abba se nagymamád, de a fiú szülei sem gondoltak bele, hogy igencsak engedély kellett volna a házasságkötéshez. Hogy is képzelték!


Én nyáron is fagyasztott zöldségféléket veszek. Például igazi, fejteni való zöldborsót nem is tudom, mikor láttam utoljára. A kilós fagyasztottat pedig már pucolni sem kell.

Ehhez hozzáteszem, egyik főzelékféléből sem fogy nálunk normális mennyiség. Úgy értem, annyi, mint másnál. Levest például nem eszünk. Nem elhatározásból, hanem mert senki nem kívánja.


A fagyasztóm egy régi típus, elég sokat fogyaszt.

Ha hazabuszoznék a szerzeményekkel valamelyik távolabbi multiból, és betárolnám, a villanyszámla lenne magasabb, és meggondolandó, hogy akkor, a buszköltséget és a cipekedést is beleszámítva, tényleg megéri-e. A tisztítási veszteséget is számolni kell, mert azzal is az ár nő. De cipelni a héját is cipeljük hazáig.


Én örültem volna egy szakmának, de egyetemre szántak. Ahová nem felvételiztem, mert férjhez mentem, nagy szerelmesen. - Így "legalább" szakma nélkül tengődtem a válás és a Gyes után. Mit mondjak, csodás volt.


Most azért jobb tanulni, mert jobban ráérek: jóformán csak magamra van gondom, illetve kutyára-macskára, de ők az én döntésemből vannak velem.

1675. 12d083b51b (válaszként erre: 1674. - Százas Evelin)
2017. okt. 22. 10:51

Most eszembe jutott. Hetedikes, vagy nyolcadikos voltam, amikor szegény nagyapám meghalt, és hogy a nagyi ne maradjon este-éjszaka egymagára, én iskola után mentem hozzá aludni.

Lakott tőle nem messze egy srác, pár évvel idősebb volt nálam, ő már dolgozott persze szakma nélkül, betanított munkásként valahol. Mindegy, naponta várt az utca sarkon, hogy mikor megyek, és jól eldumáltunk ott egy kis időt... ennyi.


Néhány hónap múlva jön hozzánk nagymamám, hogy megbeszélte a srác szüleivel, hogy ha elvégeztem a 8 osztályt, megtartjuk az eljegyzést, és még abban az évben az esküvőt, mert úgy látják, hogy mi ketten nagyon jól egymásra találtunk...


Hát gondolhatod, hogy édesanyám is, én is totál ki voltunk akadva, hogy nagyanyám 14-15 éves koromban már férjhez akart adni... úgyhogy nagyon boldogan mentem én akármilyen iskolába tovább tanulni... :))


Egyébként vacsi előtt kb. 1 órával szoktam egy csésze zöld teát meginni. Az már szinte szertartás nálam! :))

1674. Százas Evelin (válaszként erre: 1673. - 12d083b51b)
2017. okt. 22. 10:37

Tudom én, hogy nekem is csak jót akartak, de rém sok vargabetűt okozott később a közgé, tudod néha a pokolba vezető út is jószándékkal van kikövezve... :-) Fátylat rá.

Igen, valamikor még az is nagy szó volt, ha egy nőnek egyáltalán van valamilyen szakjáma, már az igen nagy előrelépés volt az előzőekhez képest. Nekem viszont pont az jelentette volna az egyenjogúságot, hogyha azonos esélyekkel indulhatok a gimiben végzettekkel, az általános iskolai színötös bizim után ennyi azért talán "járt" volna.

Járni járt, csak nem jutott, az apám szerint a női egyedek általában is megbízhatatlanok, én meg aztán különösen... :-) Konkrétan attól tartott, hogy én legalább 18 körül már úgyis a családalapítás felé kacsingatok, nem fog érdekelni más. Az élet nem ezt igazolta, nade mostmár ez tényleg nem számít. :-)

Az sem lehet véletlen, hogy az apámat én mindmáig magázom, az anyámat meg mindig is tegeztem. :-)

Hópihe, a mi korunkban nem szabad már hajrázni a fogyival. Nekem most épp meglendült picit (hálisten) de egész biztos majd megint megáll valahol, január óta már kétszer is megtorpantam. Neked is majd megyeget az szépen lefelé. Te iszol valami fogyis teát? Az mondjuk eléggé kajafüggetlen dolog. A megszokott étkezést cseppet sem befolyásolja, de állítólag az anyagcserét azt igen. Ebben az értelemben mégiscsak egy és ugyanaz a téma.

1673. 12d083b51b (válaszként erre: 1672. - Százas Evelin)
2017. okt. 22. 09:14

Szerintem akkor kezdett el ide is begyűrűzni az egyenjogúság. Nagyanyáink és még talán anyáink is, hogy nem volt szakmájuk, "csak" háztartásbeliek voltak a nők, és ugye ezért inkább nyeltek, a ház urának nem szóltak vissza, mert ha esetleg elválnak, akkor miből élnek meg??


Azzal, hogy a lányoknak valóban olyan szakmát adtak a kezükbe, hogy ha úgy alakul, akkor is saját lábra tudnak állni, és nem feltétlenül kell egész életükben csak nyelni, és hallgatni...


Emlékszem, amikor a 60-as évek elején még nagyapám tegezte nagyanyámat, de visszategezni nem volt szabad. Aztán egyszer csúnyán összevesztek, és nagyanyám is visszategezte nagyapámat, akkora szentségtörés volt, hogy még a szomszédok előtt is titkolták... Ma már egy kicsit ennél előbb vagyunk! :))


Ha az én súlyom hajlandó lenne 80 alá menni, akkor már bíznék abban, hogy lesz az még kevesebb is. De bizony ahhoz még kellene bő 3 kg, hogy 7-essel kezdjem el írni a számokat.

2017. okt. 22. 08:32

Sziasztok, jó reggelt!

Hópihe, engem is a "közgébe dugtak be". :-) Én nem tudom, valami erősen fertőző járvány volt ez akkoriban? :-) Egy lánygyereknek legyen csak mielőbb szakmája... :-) Holott rajtam is már nagyon korán látszódott, micsoda könyvmoly vagyok, minden érdekel csak épp a "közgé" nem...

Aztán meg nem győz az ember korrigálni. :-(

Igen, így ahogy mondod, nemcsak praktikus a fagyót használni, hanem egyben költségkímélő megoldás is.

Tegnap már szedtem kinn annyi répát ami a mai kajához kell, a többit is kiszedem majd délután, azt meg homok között a pincében fogom tárolni. Ma főzős napot tartok. :-)

A súlyom meghálálta a kerti szorgoskodásomat, ma reggel egy egész kilócskával kevesebbet mértem. :-) Ja, gyalogolgattam is. Azt a fránya mozgást tényleg egy kicsit jobban kellene máskor is forszírozni. Bár mostmár erősen keverednek a dolgok, nemigen lehet eldönteni, hogy a "magvak" használata ilyen jó amit csak mostanában kezdtem, a fogyis ukko tea mert azt iszom kb. egy hónapja, vagy a kerti munkálatok, vagy mindez egyszerre. :-)

Most akkor 76 vagyok. Erre nem lehet azt mondani, hogy hurrá, nade mégis kevesebb mint ami volt. :-)

Jó hétvégét mindenkinek!

2017. okt. 22. 07:30

Egyébként már egészen kislány koromban rengeteget olvastam, elsősorban az egyiptomi ásatások, a maják-inkák-aztékok által hátra hagyott építmények, majd Szécsényi Zsigmond, Molnár Ferenc Afrika-kutatók, könyvei.... szóval régész akartam lenni én is, hogy majd valahol, valamit én is kidúrok a földből.

Később ahogy kezdtem leszállni a földre, úgy gondoltam, hogy ált. isk. után majd elmegyek fényképész-tanulónak, vagy valamelyik (porcelán, majolika) gyárba tányérokat, csészéket festeni... a végén bedugtak a közgébe, mert az volt itt a városban egy olyan középsuli, ami szakmát is adott... a kislánykori álmokból ez lett.

Nem baj, majd talán a következő életemben. Ha lesz! :))

2017. okt. 22. 07:21

Amíg kertes házban éltem, én is szerettem vetni, ültetni, kapirgálni. És valóban nem is igazán számoltuk, hogy megéri-e vagy nem. Ott volt a kert, csináltuk, örültünk neki, amikor láttuk, milyen szépen teremnek. És hát ugye raktuk le a pincébe, hűvös kamrába, krumplit-hagymát-zöldséget.

Amióta itt élek fent a második emeleten, és az üzletekben nem igazán lehet nyugdíj-barát árakon vásárolni... ahogy egyik ismerősöm mondta: mi a lányommal nagyon szigorú beosztással élünk, és nem pazarlunk, nem dobunk ki semmit. Valahogy így! :))

2017. okt. 22. 07:15

Kombi hűtőm van, azt hittem mikor vettem, hogy a fagyasztó rész 2 fiókos, mondom elég az nekem, de kiderült, hogy csak másfél fiók, mert a háta mögött ott a trafó.


Így tavasszal, ahogy jönnek ki a földből a friss zöldségek, amikor a legolcsóbban meg lehet venni, úgy spájzolom be őket a fagyóba télire. Borsó, bab, karalábé, karfiol, tök, répa-gyökér, zöldpaprika, petrezselyem. Mind-mind felpucolva, felszelve...

Ha ezt nem tenném, télen a kevéske nyögdíjből és a fűtés számla kifizetése után, semmi zöldségfélére nem futná. Amikor egyik nap a zöldségesnél még 300 Ft-ért 1 kg zöldpaprikát adnak, másik napon ugyanannyiért csak 1 db-ot!!! Nyáron pedig a lecsó-paprikát veszem meg 150 Ft-ért kilóját!!! Felszelem, bezacskózom... és ugyanígy minden mással.


Nem zavar, ha nincs benne kilószámra a tartalék húsféle télen, annak az ára sohasem emelkedik annyira drasztikusan, mint a zöldségek-gyümölcsök.

Most örülök, hogy tudtam csinálni benne annyi szabad helyet, hogy a birkából tudtam berakni későbbre. És amíg nem fogy belőle a zöldség, addig húsfélét csak annyit vásárolok, ami rögtön 1-2-3 nap alatt el is fogy.

Én így tudok spórolni, és nyáron, amikor nincs gázszámla, ill. van, de lényegesen kevesebb, mert nem fűtünk, és sokkal olcsóbban meg tudom venni, elrakni télire, havonta erre a célra 1500-2500 Ft-ot még ki lehet szorítani, és 5 hónapig lehet belőle gazdálkodni!

❮❮ ... 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook