Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mindent, csak kevesebbet diéta fórum

Mindent, csak kevesebbet diéta (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 ... ❯❯
1758. Százas Evelin (válaszként erre: 1756. - Guruljka)
2017. okt. 26. 15:36

Nálam sincs baxus. :-) Pedig most derült ki, hogy tartanom kellett volna itthon zabkekszet... Ha visszaolvasol kicsit, ott van hogy minek, nade csak ha kedved van méltóztatni. :-)))

Ez mán csak az én egyéni cociális problémám. :-)

1757. szabot.88 (válaszként erre: 1755. - Százas Evelin)
2017. okt. 26. 15:32

Elég sok mindent lecserélték már, mert a lányom IR-es, ami szintén a cukorbetegség előszobája. Tk kenyeret szoktam sütni. A fehér lisztet és a cukrot minimálisra próbálom leszorítani.

A lelki okok...hát igen...én inkább olyan kényszerevő vagyok.:(

Őstermelő vagyok, és a téli hónapok nagyjából semmittevéssel telnek...

1756. Guruljka (válaszként erre: 1754. - Százas Evelin)
2017. okt. 26. 15:21

Nálam nincs itthon keksz. :D


Majd kifigyelem ezt a dolgot. :D


(Budapesten voltam két napot.)

1755. Százas Evelin (válaszként erre: 1745. - Szabot.88)
2017. okt. 26. 15:16

Szia szabot.88!

Nem baj, ha "gyenge" vagy diétázni, csak cserélj le néhány szokvány anyagodat valami egészségesebbre, ugyanannyit ehetsz mint addig, és valószínűleg mégis fogysz picit.

Abban a teában szerintem nincs semmi, ami bánthatná a gyomrot, még az íze is elég jó. Ha igaz, hogy ez még annál is fogyást eredményez aki az evési szokásain mit sem változtat (ezt saját példával nem tudom alátámasztani, mert én most kevesebb kalóriát is nyomok) akkor leadsz pár kilót, na és evés közben jön meg az étvágy... Akkor talán majd már nem is érzed gyengének magad. :-)

1754. Százas Evelin (válaszként erre: 1750. - Guruljka)
2017. okt. 26. 14:59
Szia Gurujka! Már hiányoltalak. :-) Ha savas gyümit eszel, mint pl. narancsot, mandarint, amire most épp rávetetted magad, az tuti jó kis étvágyat csinál... Fojtsd le egy kis korpás keksszel. :-)
1753. Százas Evelin (válaszként erre: 1746. - Katus73)
2017. okt. 26. 14:51

Katus, tényleg az lenne a szuper, ha ki is tudnád kerülni. Erre ugyan nincs 100 %-os garancia, az ördög tudja, hogyan működik valójában az a bizonyos genetika.

Mindenesetre amit meg lehet tenni ellene nekünk magunknak is, az érdemes is megtenni. Jól csináltad az eddigieket, de csináltass évente A1C vagy terheléses vércukor tesztet, a te családi háttereddel az igen hasznos lehet.

Ne is mondd azt, hogy már az is jó, ha öt évvel kitolódik... Tovább kéne azér annak kitolódnia. Vagy el se kéne kezdődnie.

Nade nem akarok átmenni itt eü. fórumba, tudom előbb-utóbb úgyis rámszólnak ezért... :-) De a kaja meg a kaja okozta állapotok (sajnos) ugyanabban a csomagban vannak.

1752. Guruljka (válaszként erre: 1751. - 12d083b51b)
2017. okt. 26. 14:39

Köszönöm, jól éreztem magam.

Még az IKEÁ-ban is sikerült megvenni, amit szerettem volna már régóta.

1751. 12d083b51b (válaszként erre: 1750. - Guruljka)
2017. okt. 26. 14:38

Szia! Üdv. itthon! Eredmény???


Az biztos, hogy nekem az alma savat csinál, utána biztosan enni kell valami olyat, ami a savat semlegesíti.

1750. Guruljka (válaszként erre: 1731. - Zsókica21)
2017. okt. 26. 14:34

Ismerem a kölesgolyót, szeretem is, habár arányaiban zsíros, viszont tényleg alig pár gramm, ha beletesszük valamibe. Akár levesbetétnek is jó lehet.


Most Pesten voltam két napot, távol az itthoni szokásoktól, és lássatok csodát, bőségesen elég volt a napi két határozott étkezés.

A gyümölcs hiányzott, de van itthon mandarin, narancs, mindjárt rávetem magam.


Most még arra is gondolok, hogy a gyümölcs-nassolás tesz éhessé vagy kívánóssá itthon?

2017. okt. 26. 14:30

Persze, én is azt vallom, hogy minden betegségnek lelki okai vannak. Amikor hirtelen felszedtem a többlet kilókat, én is elkezdtem magamnak megmagyarázni, hogy:

- állítólag azok szednek magukra plusz kilókat, akik úgy érzik, hogy a környezetük körében nincs a szavuknak súlyuk, a környezetük nem tekinti őket figyelemre méltónak... így akarják magukra felhívni a figyelmet (Akkor lettem nyugdíjas!)

- akiknek kisebbségi érzései vannak, és ezzel a plusz kilóval akarnak kitűnni a tömegből (?)

- akik belülről eszik magukat, valami lelki problémán rágódnak, és ezt a rágódást a kajákon való rágódással vezetik (nasizás, túlzabálás, folyamatos evési kényszer) vezetik le (akkoriban valóban valaki eléggé beletaposott a lelkembe!)


És én persze még ezek mellé odaraktam, hogy a cigiről való leszokás eredménye.


Azért hiszem el ezt a variációt, mert kismillió másik ember is azok után lesz dundi, amikor abbahagyja a cigizést. És én hiszem azt, hogy a szervezet sejtszinten reagál valahogyan a nikotin elmaradására, hiányára. Mintha valami kibillenne a korábbi működéséből, és attól kezdve kezd el raktározni???

2017. okt. 26. 14:18

Szia Katus! Örülök, hogy benéztél ide is! Hogyan is számolgatod a napokat? Meddig? :)))


Évek óta a kínai zöld teát iszogatom, mert hogy az segít. Már egészen hozzá szoktam, el sem tudnám képzelni a napomat nélküle. Pedig hát egy dekányi nem sok, annyi nem ment le. De azért hősiesen iszom. :))


Ma már gyalogoltam éppen eleget, de ha holnap d.e. még szép idő lesz, akkor elsétálok a bio-s üzletembe. Ő eléggé kiesik a megszokott körutamból, de akkor majd arra veszem az irányt, és kikérem a véleményét!

1747. Katus73
2017. okt. 26. 13:46
Ez az ukkó tea nekem is teljesen új. Szerintem januárban ha otthon leszek rendelek belőle és kipróbálom. :)
1746. Katus73 (válaszként erre: 1738. - Százas Evelin)
2017. okt. 26. 13:45

Sziasztok!


Nálunk a családban halmozottan fordul elő a cukorbetegség. Nálunk ez az anyai örökség. :( Nálam még egyenlőre minden rendben, de ha azzal, hogy lefogytam/lefogyok és odafigyelek a kajálásra csak 5 évvel ki tudom tolni az már jó. Ha meg még el is tudnám kerülni, na az szuper lenne. :)

1745. szabot.88
2017. okt. 26. 13:39
Sziasztok! Régóta olvaslak benneteket. A diétához "gyenge" vagyok. Felbátorodván megrendeltem egy doboz teát. Tudom, h így nem olyan takarékos, de szeretem először kicsiben kipróbálni. A gyomrom elég válogatós....
1744. Százas Evelin (válaszként erre: 1741. - 12d083b51b)
2017. okt. 26. 13:23

Nincs mit, Hópihe. De bátran megvehetsz egy 100 g-osat is "akármennyi" pénzért, ha egy evőkanálnyi adagot (annyi kell a napi 1,5 teához) kétszer is lefőzöl, akkor azon a pénzen neked dupla adagod lesz. Jó az úgy kétszer használva is, eleinte sajnáltam is kidobni az egyszer lefőzöttet, szemmel láthatólag nagyon "élő" volt még az a tea. Kb. két hétig kidobáltam első főzés után, kb. két-három hét óta meg már kétszer főzöm le, és az étvágyam nagyon leszelídült. Hiszen te már iszol zöld teát... Amúgyis főzögetsz teát.

Nadehát aludj rá, persze. Kinek ez jön be, kinek az. :-)

1743. Százas Evelin (válaszként erre: 1742. - Judit36)
2017. okt. 26. 13:05

Azt a bőrfeszesítő házi izét (1 tk. citromlé, 1 tk. méz, 1 tk. őrölt szerecsendió, 1 ek. fahéj por, 10 percig az arcon hagyni, vízzel lemosni) még csak most fogom kipróbálni, nem tudom, valójában szuper-e.

A tied az micsoda, hogyha megkérdezhetem?


Stimmel az a lelki szint, mert nálam az okozta a túlsúlyt, nna az viszont fizikailag is visszaütött, már itt a pre-diabetesz.

Mostmár hiába vagyok lelkileg jól, a konkrét fizikai problémát lelki szinten nem lehet kezelni. Arra bizony diéta, mozgás, valószínűleg még gyógyszer (metformin) is kell, bár a gyógyszer még nem biztos, az a terheléses cukormérés konkrét eredményétől függ.

Én is úgy gondolom, hogy nálad a cukor elvileg rendben kell legyen, hiszen már nagyon sokat fogytál, és hozzám képest nagyon fiatal is vagy. De sajnos nem korfüggő...

Több évnyi túlsúlyosság az már beindíthat egy kicsit már rossz irányban módosult cukor anyagcserét, aminek se tünete nincs, se az éhgyomri cukorérték nem mutatja ki, - és mégis ott van... Már abban a szakaszban is sokszorosára emeli a kapcsolódó rizikó faktorokat.

Én persze most kellőképpen meg vagyok rémülve, nade majd megnyugszom, engem megnyugtat ha legalább tudom, mi ellen kell védekeznem.

Nem a saját "dilim" miatt írtam, hogy figyeljen mindenki erre aki érintettnek érzi magát (van erre a Fiskars teszt, ha jól írtam a nevét) - de még az is aki nem.

Ez nagyon alattomos dolog. Akinek a közvetlen hozzátartozói között előfordult már cukorbeteg, az meg ne is várja meg, hogy holmi tünetet érezzen. Csináltasson átlagolós vagy terheléses vérvizsgálatot, ha annak a tesztnek az alapján ő veszélyeztetett kategóriába tartozik, akkor kap rá beutalót, nem kell érte fizetni.

Azt a kis időt meg rá kell szánni, az egészség fontosabb mint bármi más.

1742. Judit36 (válaszként erre: 1738. - Százas Evelin)
2017. okt. 26. 12:02

Huh, ez nagyon jó. Azt is írja a szakirodalom :D, hogy heti max 1 kg teljesen jó.


Nekem is van olyan szuper arcfeszesítőm. Vicces, ahogy szárad, úgy érzem-és úgy is látszik-, mintha hátul össze lenne fogva a hajam és valaki jól meghúzná arcbőrrel együtt :D

De legalább kisimít :)


A cukorral remélem semmi problémám nincs.


Én úgy hiszem, hogy minden gond -fizikai-lelki- okozója lelki szinten történik.

Ezzel foglalkozom, a hozzám fordulóknál nagy hasznát veszem ennek a tudásnak, mert irtó hamar ki lehet bogozni, hol a bibi.

Ebből fakadóan a cukor nálam rendben kell, hogy legyen :))

1741. 12d083b51b (válaszként erre: 1740. - Százas Evelin)
2017. okt. 26. 11:19
Köszi! Majd rákérdezek a bio-boltban, ahova járni szoktam, alszok még rá egyet-kettőt. :))
1740. Százas Evelin (válaszként erre: 1739. - 12d083b51b)
2017. okt. 26. 10:52

Hópihe, nem aggódom a havi 4 kg minuszért sőt inkább örülök, de az eddigi átlag 1,5 kg-hoz képest tényleg gyorsabb ütem, az arcbőrömön (a pofazacskókon) ez most picit látszik is. nem győzök krémezni, majd du. valami pakolást is felviszek, azt is itt a neten találtam. :-)

Spéci általános bőrápolóm az már van. :-)

Én az ukko teát a gyártótól rendeltem, valami szigetszentmiklósi cég. Fenn van a honlapjuk a neten. Négy db 150 g-os csomagot rendeltem egyszerre, mert akkor a negyedik az ajándékban ingyen van, így a legkedvezőbb az ára. Kiszállítással együtt 7890 ft volt. Ez négyhavi adag, de én egy teatojást használva egy adagot két egymást követő nap is használok (minden nap egyszerre lefőzöm az aznap szükséges 1,5 litert) és így még feleződik is a költség, egy hónapra 1000 ft kiadás jut. Hát ennyi azért még belefér. A jelek szerint nálam nagyon jól löki a súlyvesztést.

Igen, minden infó jól jön. Én is sokmindent "hasznosítottam" már amit itt láttam, segítsük csak egymást továbbra is, amiben csak tudjuk. :-)

1739. 12d083b51b (válaszként erre: 1738. - Százas Evelin)
2017. okt. 26. 10:39

Köszi, hogy leírtad, bizony minden infó jól jön, amikor valakinek az egészsége forog kockán.


Azért ez az 1 hónap = 4 kg mínusz, az még belefér állítólag, mert azt mondják az okosok, hogy az egészséges fogyás a heti 0,5 kg - 1,0 kg között van. Márpedig az 1 hónap = 4 hét (vagy éppen 5 hét), és azért azt se feledd, hogy eléggé kemény fizikai munkát végzel mellette. Le a kalappal előtted! (Várj, mindjárt megkeresem!) :)))


Erről az ukkó teáról még nem hallottam, most néztem utána, te mennyiért veszed, ill. van-e nagyobb kiszerelés, mint amit láttam itt a net-en, a 100 gr-os?

2017. okt. 26. 09:56

Sziasztok lányok!

Furcsa dolog történt. Ma reggelre megint egy kg minuszt mutatott a mérleg, és még az is egy hónapon belül van. Ezek szerint ez a hónap nekem összvissz 4 kg mínusz volt, ez volt most a 17. kilócska a sorban. Ezt meg egy kicsit túl gyorsnak tartom, tudom nekem aztán rém nehéz a kedvemre tenni... :-)

Az ukko teát "gyanúsítom", konkrétan érzem is, hogy az bizony eléggé étvágycsökkentő.

Edzőterem helyett meg már napok óta a "falevelek beásása a veteményesbe" című kardio gyakorlatokat végzem, és abból még van is hátra kb. ugyanannyi mint amit eddig már megcsináltam.

Azt hiszem, ma kicsit korábban meg is reggelizem majd, mint ahogy mostanában szoktam.

Különbenis, a jelek szerint pre-diabeteszes vagyok. Az még nem cukorbaj, de már annak az előszobája, és már ebben a szakaszban is ott vannak a fokozott kockázati tényezők, amik a szüleim esetében már sajnos be is ütöttek. Stroke, infarktus. Túlélték, nadehát köszönöm szépen.

Jajistenem. Az A1C teszt (átlag vércukor-szint kb. 3 hónap távlatában) nálam tulajdonképpen már kimutatta a pre-diabateszt.

Most csináltattam OGTT-t (terheléses vércukor mérés) is, annak kedden lesz csak eredménye, de a dietetikus már most is meg van arról győződve, hogy ez csökkent glükóztoerancia (IGT) lesz minden bizonnyal, mert az éhgyomri cukor az nálam abszolút normál.

Egy prediabateszesnek meg nem szabad éhezni. Arra is vigyázni kell, hogy ne ugráljon napközben a cukor, meg lehet enni pl. a szőlőt, szilvát is de akkor nyomni kell utána egy pici lassítót, mint pl. korpás keksz.

Én meg ezt nem tudtam. Túl későn reggeliztem, a cukorbomba gyümik után nem ettem lassítót... stb.

Na ez a laborozás is milyen már. Én kezdeményeztem mert gyanakodtam a problémára, és az első "átlagolós" cukorérték eredmények láttán az idős orvos azt mondta hogy semmi bajom, gyógyszer sem kell.

De engem nem nyugtatott ez meg, a konkrétan cukorbeteg anyám is mondta, hogy menjek tovább, csináltassam meg a terhelésest is...

Az az idős orvos talán még nem is hallott a pre-diabeteszről? A dietetikus bezzeg egyből "vágta".

Nna itt tartok. Némi küzdelemmel meg szerencsével ebben a szakaszban még elkerülhetem a cukorbetegséget, de ha mégcsak nem is tudok az "előszobában levésről" akkor az nekem hétszentség be is üt.

Kicsit nem olyan fiatal, kicsit túlsúlyos lányok, figyeljetek oda erre. Méressétek meg a cukrot, de az éhgyomri érték nem elég. Átlagolós kell, vagy a terheléses.

Judit, neked valószínűleg semmi bajod nincs ezzel. Hópihe, te meg valószínűleg tudod ezt, mint ahogy Gurujka is.

Hátha valaki még nem hallotta... :-)

1737. Judit36 (válaszként erre: 1736. - 12d083b51b)
2017. okt. 26. 08:21

Hú, ez igen!

Én konkrétan senkit sem ismerek, akinek hozzád hasonlóan fontos, hogy rendben legyen egészségileg és lelkileg (szerintem összefügg).


Hát igen, a 13 naposba belebuktam annak idején, nem bírtam az íztelenséget, sótlanságot, a keserű kávét :))

2017. okt. 26. 08:10

Hát igen! Fiatalon én is könnyedén megcsináltam a 13 napost, a röpke két hét alatt letudtam minden gond nélkül 8-9 kg, és évekig tudtam tartani. De így, hogy lassan 7-essel kezdem írni az éveim számát, bizony-bizony a kilók is nehezebben mennek lefelé, ha mennek. Az intenzív torna, futás, kerékpár és hasonlók már szóba sem jöhetnek. Marad a napi séta-gyaloglás. És elnézem a házban lakó magam korú embereket, még így is ezerszer jobb vagyok náluk. Csak hát én ennél is jobb akarok (szeretnék!) lenni. :))


De jó, hogy itt vagytok, és tudunk egymásnak oda-vissza egy-egy kis biztatást, ezt-azt adni-kapni.

1735. Judit36 (válaszként erre: 1734. - Százas Evelin)
2017. okt. 25. 21:33

Köszi :)


Az edzőtermezés nekem is csak az első időszakban volt ennyire intenzív, amikor még "be voltam kattanva" :)


Mostmár csak itthon hébe-hóba szobabicaj vagy taposó, néha egy kis súlyzózás és várom, hogy megint bekattanjon valami :)

1734. Százas Evelin (válaszként erre: 1733. - Judit36)
2017. okt. 25. 19:08

Hát ez ám a nem semmi kitartás. :-) És még mindig van energiád tovább is csinálni...

Én viszont már 50-es vagyok, annak is a legvége.

Nem tudom, az edzőtermezés egyáltalán opció lehetne-e, bár a 31 éves fiam aki ott "gyúr" azt mondja, vannak ott ilyenek is mint én... De nekem azt hiszem egyszerűen ciki lenne.

Marad az a mozgás amit itthon is meg tudok csinálni, meg séta, és tervben van még a bicikli.

Igyekszem mindent megenni, ami nem tud elfutni előlem :-) De csak módjával, és kiegészítgetve olyasmikkel amit eddig nem használtam (köles, hajdina) pedig kellett volna.

Most ez így jónak látszik, mennek lefele a kilók. De tartok attól hogy egyszercsak majd nem és nem megy tovább, na akkor majd kitalálok valamit. :-) Csak legyen kedvem végig, úgy mint neked.

Köszi az írásodat, sok sikert a továbbiakhoz!

1733. Judit36
2017. okt. 25. 18:05

Három éve, 41 évesen lett elegem magamból.

Nem mellesleg egy hónapok óta tartó nagyon-nagyon fájdalmas derék és térdprobléma azért elég indok volt.


Elhatároztam, hogy fogyni fogok. Elmentem egy konditerembe, ahol az állapotfelmérés méricskézéssel kezdődött. Hagy ne mondjam :(( Évek óta nem álltam mérlegre és amikor megláttam azt a háromjegyű számot, majdnem elsírtam magam.


Attól a naptól kezdve minden nap!! edzőteremben voltam. Előfordult, hogy kétszer is (reggel-este) mentem és szorgalmasan végigcsináltam a kapott edzéstervet. Valószínűleg ennek köszönhetem, hogy a bőröm nem plötty :)


Diéta.

Először a 90 napos diétát választottam hosszas kutakodás után, de csak 1 hónapig csináltam. Ez alatt az idő alatt 9 kg ment le, viszont megvoltak a hátrányok is. Az egyoldalú táplálkozásnak hajhullás és nagyon komoly (majdnem injekciós) vérszegénység lett a következménye, hiszen egy-egy féle ételhez csak 4 naponta jutott a szervezetem.


Ezután belefogtam a turbo.slim-be és újabb -már nem emmlékszem pontosan, de kábé- 9 kg ment le.

Volt 13 napos, de csak 3-4 napig bírtam, mindenbe belekezdtem. Dukán, szétválasztós, minden, de huszonpár kiló után az istennek se akart menni tovább.

Így kb 1 évig elvoltam ennyivel.

Ekkor futottam bele az akkor számomra totál ismeretlen clean9-be és ez visszahozta a kedvem.

Fogytam kilóban, centiben, úgyhogy ennél maradtam.


Most viszonylag alacsony szénhidráttartalmú étkezést folytatok, a 9 napos csomagnál megszoktam a gélt, amit minden regel iszom és a fehérjeport, finom és krémes, különösen a csokis, úgyhogy nasinak vagy egy étkezés helyett most azt iszom. Sok zöldet igyekszem enni és mindent magamnak készítek (csalamádé, lekvár, lecsó, minden itthon áll a polcon az 5. emeleten :D), mert ebben csak az van, amit én tettem bele.


Hát nagyjából ennyi.

Még kb 10-15-öt szeretnék leadni.

1732. Százas Evelin (válaszként erre: 1730. - Zsókica21)
2017. okt. 25. 12:59

Mennyire örülnék is, ha már csak 3 kg-nyira lennék az óhajtottól. :-) Ennyi kis ingadozás talán még nem is jelentős, ha nincs benne némi állandó pici gyarapodási tendencia. Majd megtalálod a módot ezt is kiküszöbölni, végülis te már profinak számítasz.

Zsókica, annak a face linknek nálam csak a képe jön be, hang nélkül. Majd megpróbálom megkeresni direktben is.

1731. Zsókica21 (válaszként erre: 1706. - Guruljka)
2017. okt. 25. 12:18

Én vettem puffasztott kölest!Véletlenül láttam meg!

A reggeli zabkásámba raktam mindig 1 evő kanállal!Tartalmasabb lett sokkal!Később éheztem meg!Sok sikert az élet minden területén!

2017. okt. 25. 12:09
Szép napot hölgyeim!visszajött megint 1 kg!Megy - jön,2 hete 62,6 kg voltam!most 63,6 kg.Valami nem stimmel velem!Az már biztos!Próbálkozom vmi-vel!Egyszer már bejött!60 kg szeretnék lenni!
2017. okt. 25. 12:05
<iframe src="https://www.facebook.com/plugins/video.php?href=https%3A%2F%2Fwww.facebook.com%2Fferenczy.laszlo.7%2Fvideos%2F10203468737234376%2F&show_text=0&width=560" width="560" height="420" style="border:none;overflow:hidden" scrolling="no" frameborder="0" allowTransparency="true" allowFullScreen="true"></iframe>
❮❮ ... 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook