Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Ha erős a szoláriumban a ventilátor, kevésbé barnulunk? fórum

Ha erős a szoláriumban a ventilátor, kevésbé barnulunk? (tudásbázis kérdés)


2016. nov. 10. 22:11

persze...elfújja a fényt!



:)))

2016. nov. 10. 16:29
Már kétszer voltam azóta, mióta kiírtam a kérdést és mind a két alkalommal levettem 2-es fokozatra a ventilátort, így nagyon jó volt! :-) Ugyanúgy 6 percre mentem és valóban jobban "megfogott"! Köszönöm a segítségeteket, aranyosak vagytok!
12. simple (válaszként erre: 11. - Klarisszima)
2016. nov. 3. 15:25

De nem erről volt szó. :D Nézd meg a kérdést. Arról szól, hogy kevésbé barnul-e, ha megy a ventilátor. Erre pedig a válasz az, hogy igen, kevésbé barnul, mivel melegben jobban kinyílnak a pórusok, és jobban elnyelik a sugarakat.

Te jársz szoliba? Mert én közel 20 éve, tehát bőven van tapasztalatom, és ez bizony így van, ha megy a hűtés, alig lesz valami kis színem, míg ha nem megy akkor nagyon jól barnulok. Ezért én mindig azzal kezdek, hogy lekapcsolom.

11. Klarisszima (válaszként erre: 10. - Simple)
2016. nov. 3. 15:02

Akkor télen, fent a hegyekben, bár süt a nap, de nem lehetne fél óra alatt leégni a mínusz 2 fokban... ugyebár.

Úgyhogy nem, a meleg nem befolyásolja a barnulást, mert még borús időben is, ha nagy az uv sugárzás, nem lehetne leégni, márpedig le lehet.

10. simple (válaszként erre: 9. - Simple)
2016. nov. 3. 13:32

"Az ő álláspontjukhoz csatlakoznak a szolárium szakemberek is, mondván, hogy a meleg hatására a pórusok kinyílnak, az UV-sugarakat jobban beengedik, így a bőr rövidebb ideig tartó besugárzás mellett is érezhetően barnul. Megjegyzendő, hogy ezt a hatást – az UV-sugarak könnyebb bőrbe jutását – szolgálják a szolárium aktivátorok is, amelyek használata egyértelműen javasolt…


Végül, de nem utolsó sorban, szintén a szaunázást követő szoláriumozás létjogosultáságát támasztják alá az úgynevezett infraszoláriumok is. Ezek ugyanis – ha nem is a szaunázáshoz hasonló mértékben, de – előbb felmelegítik a bőrt – igaz, nem az egész testet! – elősegítik, hogy a pórusok kinyíljanak, s a barnító UV-sugarak mélyebben hatoljanak a bőrbe."

9. simple (válaszként erre: 1. - Melody*)
2016. nov. 3. 13:24
Igen, befolyásolja, mivel minél melegebb van annál jobban barnulsz. Én mindig legkisebbre állítom, amióta erre rájöttem.
8. NomNom (válaszként erre: 7. - Melody*)
2016. nov. 2. 19:27

Lehet, hogy aki előtted volt feltekerte aztán úgy maradt.

Én mindig elaludtam a jó melegben. :D

Most már féltem a bőrömet és nem megyek. Pedig télen jól esne néha.

2016. nov. 2. 18:29
Miután leállt a gép, utána megtaláltam a ventilátor tekergetőjét!:-)Eddig azért nem kerestem egyik alkalommal sem, mert mindig kellemesen jött a levegő. Talán emiatt sem égtem le soha (pedig fehér nagyon alapból a bőröm), mert jól jött a levegő. Nade így még soha nem jártam, hogy fázzak a szoláriumban. :-))
2016. nov. 2. 18:09

Attól, hogy a melegét nem érzed, a sugarak ugyan úgy elérnek a bődödig. :)

Egyébként nem állítható a ventillátor? Én már évek óta nem voltam, de régen tudtam szabályozni az erősségét.

5. Linzerkarika (válaszként erre: 1. - Melody*)
2016. nov. 2. 17:43
Annyira nem fújhat, hogy a barnító sugarakat félrelökje! :))) Az viszont kellemetlen lehet, ha az erős széltől fázol. Szólni kell, biztos van ott aki beállítja neked és nem neked kell keresgélni a megfelelő gombot.
2016. nov. 2. 17:34
Nyilván a gépek között is van különbség, mert pár éve mikor másik gépbe jártam heti rendszerességgel (heti 1*6 perc), akkor szép barna lettem, sőőőt, már túlságosan is. Most viszont nyilván gyengébbek a csövek vagy nem tudom. Engem ez a ventilátor idegesített nagyon, mert így még soha nem voltam, hogy annyira erős legyen, megfájduljon a fülem. Mindenesetre köszönöm a segítséged!
2016. nov. 2. 17:21
De heti 6 perctől nem is leszel barna.
2016. nov. 2. 17:19
Nem befolyásolja.
2016. nov. 2. 17:18
Az lenne a kérdésem, hogy a ventilátor erőssége befolyásolja-e azt, mennyire barnulunk? Álló szoláriumban voltam már pár alkalommal, de ezidáig nem zavart a ventilátor erőssége (nem is tudtam, hol kell állítani), de ma nagyon rossz volt, még a fülem is megfájdult. Miközben bent álltam, nem akartam semmit sem matatni, nem voltam biztos abban, melyik gomb szabályozza a levegő fújását. Miután végeztem, megtaláltam a tekerőjét, legközelebb kisebb fokozatra állítom, viszont most 6 perc alatt felmelegedni sem volt időm, szinte fáztam. Hetente egy alkalommal megyek, de nem nagyon látszik a hatása, enyhén vagyok csak barna. Elképzelhető, hogy azért nem barnultam nagyon, mert nagyon erős volt a ventilátor? Vagy ez hülyeség és a barnulást nem befolyásolja?:)Előre is köszönöm a segítséget.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook