Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mitől lehet, hogy rögtön hajmosásnál is kellemetlen "szagú" 4 évesem haja? fórum

Mitől lehet, hogy rögtön hajmosásnál is kellemetlen "szagú" 4 évesem haja? (tudásbázis kérdés)


13. Zoé5 (válaszként erre: 12. - Magdalénia)
2016. okt. 3. 22:20
Rendben!Köszi :-)
12. Magdalénia (válaszként erre: 11. - Zoé5)
2016. okt. 3. 20:41

Szívesen. Majd írd meg, hogy mire jutottál.


Ha az ecetes öblítést alkalmazzuk, akkor egy lavór vízbe 1 evőkanál bőven elegendő.

Nem tudom, hogy mennyire lehet irritáló, eddig nem volt ilyen tapasztalatom.

Én a kén jelenlétére vagyok allergiás és az minden samponban benne van. Muszáj jól kiöblítenem.

11. Zoé5
2016. okt. 3. 16:17
Köszönöm mindenkinek!
10. papája (válaszként erre: 7. - Zoé5)
2016. okt. 3. 15:34
Nagyon enyhe, épp hogy csak ecetes legyen az öblítővíz. Nem fontos, ezt csak azért használják, hogy a sav semlegesítse a lúgot. Egyáltalán nem érződik a szaga száradás után.
9. zebracsikó (válaszként erre: 8. - Zoé5)
2016. okt. 3. 15:03

A Babé-nak jó samponjai vannak.


Én kerülném az ecetet. Szerintem tök felesleges. Nehogy irritálja a fejbőrét

8. Zoé5 (válaszként erre: 4. - Magdalénia)
2016. okt. 3. 14:55
Köszönöm!veszek akkor valami semleges(?)samont a patikàban!
7. Zoé5 (válaszként erre: 5. - Papája)
2016. okt. 3. 14:53
Köszönöm!Megpróbàlom a semleges sampont és az ecetes öblìtést.Nem lesz ecet szegú a haja?😯
6. Zoé5 (válaszként erre: 3. - Szabi90)
2016. okt. 3. 14:50
Ha fúj a szél akkor igen,de mindìg időjàràsnak megfelelőt és pamut vagy jó anyagút vàlasztok.
5. papája (válaszként erre: 1. - Zoé5)
2016. okt. 3. 13:28
A bőr az egyik legfontosabb kiválasztó szervünk. Izzadsággal választja ki a szervezetből pl. az illó anyagokat. A 4 éveseknek még nem működik úgy a verejték mirigyük, mint egy felnőtté, tehát nem izzad minden testrészük. A fejbőr, ami már csecsemőknél is képes erőteljesen izzadni, az választja ki ezeket az illó anyagokat a kicsiknél. Fürdetés, hajmosás, szárítás mind "meleg" tevékenység, tehát jobban fokozza az izzadást, ezért lehet, hogy a frissen mosott haj is kellemetlen szagú lehet. Próbálj figyelni rá mit evett-ivott a gyerek, aminek az illatát/szagát kiválaszthatja a verejtékezés. Pl valamelyik étel vagy fűszer. Lehet ez akár "ártalmatlan" is, de a gyerkőc verejtékmirigye másként reagál. Próbálj meg esetleg valamilyen semleges sampont, vagy szappant. Szappan után enyhe ecetes vizes öblítést alkalmazz, az semlegesíti a szappan lúgosságát és szép fényes lesz a haja, de vegyszer mentes. Ha nem tudsz rájönni mi a probléma érdemes bőrgyógyásznak vagy gyermekorvosnak megmutatni.
4. Magdalénia (válaszként erre: 2. - Zoé5)
2016. okt. 3. 13:19

Próbálkozz semleges samponnal, hogy a sampon illata ne zavarjon be. Jobban érzed a saját illatát.

A másik, hogy zuhannyal nehezebb az öblítés, mint két váltott lavór tiszta vízzel, - sűrű haj esetén.

2016. okt. 3. 12:52
talán jobban izzad mint egy átlagos gyerek... sapkát v hasonlót visel amibe bele izzadhat?
2016. okt. 3. 12:40
Nem koszmós, nincs semmilyen elváltozás a fejbőrén, mégis bármilyen illatos samponnal mosom a haját "átüt" az a "kellemetlen fura szag"...
2016. okt. 3. 12:39
Mitől lehet, hogy rögtön hajmosásnál is kellemetlen "szagú" 4 évesem haja?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook