Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hozzátáplálás - beszélgessünk ki hogy csinálja! fórum

Hozzátáplálás - beszélgessünk ki hogy csinálja! (beszélgetős fórum)


1 2
53. R_e_G (válaszként erre: 52. - Nefaria)
2016. dec. 21. 11:40

Husit még nem adok, talán majd januártól.

A védőnő azt mondja egy kis narancsot adhatok az ételébe csavarva, de ezt most kihagyom.

Banánt kap egy ideje, nálunk a répa fogta meg a hasiját.

2016. dec. 20. 09:54

Husit adtal mar? En epp tegnap (tegnap volt 7 honapos ❤), izlett neki :)


Neked.mit mondtak a citrusokrol? Az en vedonom azt modnta 1 eves kor a legujabb ajanlas. Te adsz neki? Es banant? Azt nem merek, igy is szorulasos lett kisse :(

2016. dec. 20. 09:51

Itt nem a hazi nem hazi a kerdes, a cekla mutragyatol függetlenül nitrat halomozo.

En nem adok neki még.

Van errol egy csomo anyag a neten, de.persze mindenki eldonti hogy hogy csinalja :)

50. 388b941089 (válaszként erre: 48. - Nefaria)
2016. dec. 19. 15:48
Heti egyszer kaphatnak cèklát korábban is. A nitrátmèrgezès a nagy mennyisègtöl fordulhat elö
49. R_e_G (válaszként erre: 48. - Nefaria)
2016. dec. 19. 14:43

Köszi. A céklát főve szereti. (Kaptam házi céklát, így annyira nem aggódom a nitrát tartalom miatt)

Végül nem kapott zöldséglevet, mert szottyadt volt a répa, de az almalevet nyakalta.

Most az ünnepek miatt leállok a kísérletezgetéssel. A héten még barátkozik a paradicsommal, utána jönnek a megszokott ízek.

48. nefaria (válaszként erre: 47. - R_e_G)
2016. dec. 16. 00:00
A ceklat a nitrat miatt ovatosan. Az újabb ajanlasok 8 ho utanra teszik. Repa mehet ha megissza ;) almaval csináld én úgy szoktam (magamnak)
47. R_e_G
2016. dec. 12. 10:07

Nyers zöldséglevet (répa, cékla) kaphatnak a picik?

Beújítottam egy gyümölcsprést :)

Szereztem gabonapépet. A héten bevezetjük a glutént. Inkább most, mint az ünnepek alatt. Akkor elég sokk lesz neki a vendégjárás...

46. HDiana90 (válaszként erre: 45. - R_e_G)
2016. nov. 30. 09:55

Én is sajnálom szegényt, sokat szenvedett már a hasával.

Nem sajnos. Gasztroenterológushoz járunk, az elsővel nagyon nem voltunk kibékülve. A második azt mondta türelmesnek kell lennünk, felnőttek között is sokan puffadósak, én pl, örökölhette. Szerinte az általam felsorolt ételek mint valóban puffasztóak, nincs más, el kell kerülni. Illetve sokkal jobban oda kell a diétára figyelni, pl az alföldi kenyérnek elvileg tejmentesnek kellene lennie de inkább csak vizes zsemle. Na most mondott valamit, mert mióta zsemlézik szerintem javult a helyzet. Most arra is oda kell figyelnünk, hogy olyat se kapjon, ami nyomokban tartalmazhat tejterméket, csak nehéz. Szóval lehet csak hiba csúszott a diétába.

45. R_e_G (válaszként erre: 44. - HDiana90)
2016. nov. 30. 09:07
Sajnálom a picidet. Tanácsot nem tudok adni, mert a kisfiam még csak 6 hónapos, és eddig (lekopogom) mindent meg tudott enni amit kapott. Az orvos vagy a védőnő nem tud semmi okosat mondani?
2016. nov. 29. 06:51

Az én kisfiam már 14 hónapos, 7,5 hónapos koráig nem emésztett meg semmit de 11 hónapos korig a kaják felétők fájt a hasa szóval simalmasan álltunk addig. Tejallergiás és refluxos is, külön kell azóta is főzni neki, sokmindent azóta se bír, az 1 éves kortól adható dolgok közül egyedül a tojás nem okozott gondot meglepetésemre, a halat pedig nem eszi meg, citrusfélék reménytelen, hüvelyesek, keresztesvirágúak esélytelen meg sok más is pl paradicsomra is allergiás, paprikát se bírja és még sorolhatnám.

Van/volt valaki ilyen helyzetben? Sose lesz rendben. 😢



A glutént 7 gabonás péppel vezettem be.

43. R_e_G (válaszként erre: 42. - Nefaria)
2016. nov. 19. 19:03

Cukrot én sem adnék neki. Nekem a háztartási kekszet javasolták... de jobb lenne olyat adni neki amiben tudom mi van.

Az én fiam is nagy cicibűvölő. De most hogy már forog, kúszik, nem ér rá cicizni. Inkább alvás előtt meg közben szopizik.

2016. nov. 19. 18:32
Van aki egyszeruen ad egy kiflicsucskot vagy ilyesmit. Vagy vannak gabonapépek, babapiskota...csak en nem akarok cukrot adni, a mi haztartasunkban nem nagyon hasznalunk.
2016. nov. 19. 18:31

En delben adom neki, egyszerűen akkor jut ra időm. Ket szopi kozt...de o nagy cicifuggo, nimcs igazan rendszere a szopizasnak, hacsak az nem hogy 2-2,5 orankent kéri. Eves utan is cicizik, ilyenkor nem eszik sokat mellbol.


En csak egy kis kanal sult almaba tettem tönkölypelyhet, es be van vezetve :)

Majd később a gyumolcsbe fogok tenni ezt vagy zabpelyhet, ilyesmit.

40. R_e_G
2016. nov. 19. 13:13
Te hogy csinálod? A glutént milyen formában érdemes adni?
39. R_e_G (válaszként erre: 38. - Nefaria)
2016. nov. 19. 13:11

Még nem adok glutént. Délelőtt kapja két szopi között a kanalas ennivalót, de volt hogy kitolódott délre. Utána megkínálom cicivel, de nem szokta kérni. Eddig almát, krumplit meg körtét kapott. Sajnos nem fagyasztottam előre semmit, így csak az van, amit a boltban kapok.

Jövőhétre van banánom meg uborkám :)

Aztán talán kapok házi céklat meg sárgarépát.

38. nefaria (válaszként erre: 36. - R_e_G)
2016. nov. 19. 11:09

En ugy csinaltam hogy keszult egy egesz adaf sult alma sult meggy, es a meggybol kapott 1 kanallal az almabol meg egy adagot. Másnap meg mar osszekevertem a kettot. Szerintem minden uj izt igy fogok bevezetni :)


Te mikor adod amugy? Délelőtt, ebedre vagy delutan? Szopi elott vagy utan?

2016. nov. 19. 11:07

En még csak gyumolcsot adtam, almat, meggyet es barackot (ezek fagyasztobol). Ezeket mind a sutoben sutom, mert a fiam pocakját megfogta a nyers alma.

Ebből ket napi adagot keszitek (khm 4 főre, mert mi is esszuk, joghurttal, zabpehellyel, tonkolypehellyel)


A krumpli is lehet sztem ket napi, anni ugy csinaltam hofy a fozovizben hagytam állni a hutoben masnapig es abban melegitettem, aztan turmix.


Glutent adtal mar?

36. R_e_G
2016. nov. 19. 08:59
A másik kérdésem: azt tanácsolják az új ételből először csak 1-2 kanállal kapjon. Akkor aznap adjak mellé valamit amit már ismer, vagy aznap diéta van? Most még annyira nem lényeg, de később lehet fellázad ha kevés hamit kap, mert hát van amit 1 évesen ehet először.
35. R_e_G
2016. nov. 19. 08:33
Azt nem tudod, hogy a házilag főtt ételt el lehet-e tenni neki másnapra? Eddig mindig frisset kapott, de ha el lehet tenni, akkor nem dobnám ki mindig a maradékot. Gyümölcsnél nincs gond, akkor keveset reszelek a maradékot meg megeszem. De pl a krumpliból keveset nem tudok turmixolni, a 80% a kukában végzi, mert csak pár kanálkával eszik.
34. R_e_G (válaszként erre: 33. - Nefaria)
2016. nov. 19. 08:28

Szia! Igen, elkezdtem 5 hónaposan, nagyon érdekelte az étel. De még csak kóstolgat, nem eröltetem. A kanalakért oda van, profin tömi a szájába.

Ti hogy álltok?

2016. nov. 17. 21:37

Szia Reg :)

Na, elkezdted a hozzátáplálást már?

Én 5 és fél hónaposan elkezdtem :)

Ti hogy álltok?

2016. szept. 16. 16:29

Nehéz eldönteni, hogy mikor jó kezdeni a hozzátáplálást, mi 4 hós korától kezdtük. Bár, ha a vedőnő nem tanácsolja, nem kezdem el.

Rokonok pedig már 2-3 hónaposan szerették volna, ha etetem csülkös bablevessel.

:D

Már szinte mindent eszik, velünk együtt. (9 hós)

Imádja a pocakját, elbújva szoktam enni, nehogy sírjon, olyan étel miatt, amit még nem merek neki adni.

Van egy táblázat, kor szerint, hogy mikor mit ehet. :)

De, nem kell napra pontosan figyelni.

Sok sikert :D

31. 6496c360f6 (válaszként erre: 2. - R_e_G)
2016. szept. 16. 12:12
Van mikor azt mondják etesd a 4.től, van, mikor a 6.tól de ha nem eszi meg, mondhatnak bármit. Tesómé volt vagy 9hónapos mikor hajlandó volt enni, a másik azonnal. Én megfogom próbálni 4hónaposan, ha kell neki megeszi, ha nem, akkor nem. De még nem tartok itt. Mi is felnőttünk, úgy, hogy 4hónaposan kaptuk az almát. Az emberek hajlamosak szerintem túllihegni a gyerek körüli dolgokat. Nincs minden kőbevésve, minden gyerek más.
30. 388b941089 (válaszként erre: 25. - R_e_G)
2016. szept. 16. 11:30
Fagyassz le gyumolcsot
2016. szept. 16. 11:11
Es meg ami nekem is uj mert anno nem volt annxi tejem, hogy a fozelekbe is lehet tenni a turmixolasnal. Ezt biztos ki fogom most probalni.
28. nefaria (válaszként erre: 25. - R_e_G)
2016. szept. 16. 11:03

Ugyanezen gondolkodtam en is :)

Viszont lesz friss sutotok banán es cekla.a fagyasztas jo otlet, ugy viszont szerintem "csak" atfozve finom, mert hűtő ízű.

27. nefaria (válaszként erre: 24. - R_e_G)
2016. szept. 16. 11:00
Igen en is igy lattam :( ezerz is leptem ki mar egy ideje mert senki sem volt aktív (a FB klubba jottunk at sokan, az eleg aktiv).
26. kszb (válaszként erre: 25. - R_e_G)
2016. szept. 16. 09:47
Tegyél el most a fagyóba! 😉 Mirelit megfyet, szilvát télen is kapni, én ilyesmit nem is fagyasztottam emiatt. Alma, krumpli, édesburgonya, sütőtök, cukkini, meg ilyesmi pedig lesz télen is a piacon! Paradicsomot tehetsz még el, h ne a primört kelljen adni, hanem a finom nyári, édeset majd. Kápia paprikát én meg szoktam sütni és a húsát kiszedem a héjából, még így kap paprikát. Így is fagyaszthatsz le. Tököt szintén kapsz mirelitet, z. babot is, meg egy csomó mindent.
25. R_e_G
2016. szept. 16. 09:12
Ami kicsit bánt hogy ha kivárom a 6 hónapot akkor télen kezdem a hozzátáplálást. Akkor már csak az alma, répa, banán stb lesznek elérhetőek. Kétlem hogy a decemberi barack olyan finom lenne, még ha kapható is.
24. R_e_G (válaszként erre: 22. - Nefaria)
2016. szept. 16. 09:08

A klub ahogy néztem behalt.

Nem is tanàcs kellene elsősorban, hanem egy hely ahol lehet beszélgetni a témáról meg esetleg kérdezni is.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook