Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » A párod mellé állsz egy vitában, akkor is, ha nem értesz vele egyet? fórum

A párod mellé állsz egy vitában, akkor is, ha nem értesz vele egyet? (beszélgetős fórum)


1 2
2016. dec. 11. 21:39
dehogy állok mellé.
43. gribedli*** (válaszként erre: 40. - Bc681dac13)
2016. aug. 5. 12:40
Ja, és az sem, hogy házasokról!:) Párokról van szó, úgyhogy lehet akár egy kezdeti fázisban is, amikor még nem ismerik annyira egymást.
42. ina87
2016. aug. 4. 21:12
mindèg melè àllok.persze ez nem jelenti azt h vanak dolgok amirol màst gondolok
41. Magdalénia (válaszként erre: 40. - Bc681dac13)
2016. aug. 4. 21:05

Tapasztalatlan vagyok, vagy feledékeny. :)


Nekem nem volt ilyen problémám és a férjem se állt ki ellenem.

Egy asztaltársaságnál autonóm személyiségek vagyunk és nem jut el odáig az ember, hogy ne vegye figyelembe a másik szubjektív véleményét. Hacsak nem azt mondja, hogy 2+2 az öt.

40. bc681dac13 (válaszként erre: 38. - Magdalénia)
2016. aug. 4. 19:53

Szerintem bármilyen nagy átlag egyetértésben megeshet, hogy pár dologról mást gondolnak. Főleg ha a felvetés csak a vita alatt jön fel, és rögtönzött a fejtegetés.

Meg nem is volt itt kritérium, hogy csak 1000 éves házasokról beszélünk.

39. Magdalénia (válaszként erre: 33. - 31bc25d879)
2016. aug. 4. 19:18
Viccesnek tűnik, de tényleg így van jól. :)
38. Magdalénia (válaszként erre: 34. - Bc681dac13)
2016. aug. 4. 19:10

Mennyire szerteágazó lehet. :)


A blődséget kizárnám, mert egy házaspár az évek alatt egymáshoz szokott, egymáshoz idomult és nem gondolom, hogy egyik el tudja viselni a másik blődségét hosszútávon.

37. michelle.r (válaszként erre: 33. - 31bc25d879)
2016. aug. 4. 18:38
naná :DDDDD
36. gribedli*** (válaszként erre: 33. - 31bc25d879)
2016. aug. 4. 18:35
:DDD
35. gribedli*** (válaszként erre: 34. - Bc681dac13)
2016. aug. 4. 18:34
Ez igaz:D
34. bc681dac13 (válaszként erre: 32. - Magdalénia)
2016. aug. 4. 18:24
A más vélemény csak akkor kínos, ha pl. egy lehordással párosul, ugyanakkor az égéstől menthető valaki, ha blődséget állít, és jobb belátásra bírjuk vagy a vizától elállásra.
2016. aug. 4. 16:31

Általában igaza van ha mással vitatkozik, így mellé állok.

Ha velem vitázik akkor természetesen nincs igaza, így nem áll módomban mellé állni:)

32. Magdalénia (válaszként erre: 31. - Pengő Gyöngyi)
2016. aug. 4. 15:32

Tart az asszonytól, nem akar konfrontálódni. Belesimul, ilyen a természete.

Nem tudni, hogy az asszony hogyan reagálna, ha egyszer nem neki adna igazat.


Talán működik az a nevelési elv, hogy mások előtt ne hozzuk kellemetlen helyzetbe egymást. Egy családtagot sem.


A szeretet csupán nem lehet akadálya, hogy ellentmondjunk, ezért ez hibás hivatkozás szerintem.

31. Pengő Gyöngyi (válaszként erre: 25. - Magdalénia)
2016. aug. 4. 14:54
Az általam említett házaspár esetében nyilvánvaló, hogy a pasinak sokszor nem ugyanaz a véleménye, ha a feleségével van, mint amikor nélküle...:)
30. Pengő Gyöngyi (válaszként erre: 19. - Panna.33)
2016. aug. 4. 14:51

"Ha nincs, akkor meg velem vitatkozik..."

:DDDDDD

29. Pengő Gyöngyi (válaszként erre: 23. - Gribedli***)
2016. aug. 4. 14:50
Nem azt mondom, hogy nem szeretik egymást, csak olyan érzésem van, mintha ezt a szeretetet ezzel a mű-lojális viselkedéssel próbálják demonstrálni.
2016. aug. 4. 14:08
Nem. Egyetért Michelle-el.
2016. aug. 4. 12:28

Nem. A vita éppen arról szól, hogy érvek sorakoznak érvek ellenében. Elvtelenül veszekedni még soha nem láttam, nem tudom mit tennék abban az esetben.


Őszintén szólva azt sem szeretem, ha az én konfliktusaimba beszáll bárki. Ha veszélyben lenné, nyilván örülnék, ha valaki megvédene, de verbálisan nem szorulok támogatásra ;)

2016. aug. 4. 10:58
Attól függ, mennyire durva a vita. Alapvetően mellette állnék, ha pedig úgy érezném, nem értek egyet vele, inkább nem avatkoznék bele. Nagyfiú, megoldja a vitáit amúgy. ;-)
25. Magdalénia (válaszként erre: 13. - Pengő Gyöngyi)
2016. aug. 4. 10:53
Ilyen házaspárt én is ismerek, de a lojalitás mellett az is látszik, hogy inkább a harmadiknak akar ellentmondani, csak a párja háta mögé bújik.
24. Magdalénia (válaszként erre: 20. - Fincsi5)
2016. aug. 4. 10:47

Én is így gondolom.

Megtörtént, de ebben az esetben a apuka szolidaritása felülírta az ilyen esetekben elvárható magatartást.


Enissa(15): Tavaly abban az időben többnyire migránsok voltak a Keletinél lévő bisztróban, akiket nem volt nehéz megkülönböztetni a honi lakosságtól.


Csak azért hoztam ide a példát, mert ebben az esetben is egy harmadik személy magatartása miatt alakult ki a konfliktus.

23. gribedli*** (válaszként erre: 13. - Pengő Gyöngyi)
2016. aug. 4. 09:33

Miért kirakatszerű? Ha valaki megvédi a társát mások előtt, akkor azért kirakatszerű, és "tuti nem szeretik egymást", ha pedig nem védi meg, akkor meg azért "tuti nem szeretik egymást".


Nézőpont kérdése. Vagyis inkább arról szól a nézőpont is, amit a néző bele akar látni.


Ha pedig nyíltan veszekszik/vitázik olyanról, amiről tudjátok, hogy nem is úgy gondolja de csak a felesége miatt teszi, az nem a kapcsolatuk hibája, hanem az egyén hibája, az az illető nem hiteles, de nem a kapcsolata (vagyis azt nem tudhatjuk, de nem lehet ebből a dologból kikövetkeztetni)

2016. aug. 4. 09:25

Nehéz olyat találni, amiben annyira nem értünk egyet, hogy nekiállnék támadni olyan szituációban, amikor már vitázik valakivel.


Vicces kontesztusban már előfordult (de csak mert tudom, hogy a másiknak van hozzá humorérzéke és nem veszi komolyan), viszont komoly dolgokban ha annyira nem értek egyet, inkább hallgatok és megmondom utólag négyszemközt. Támadni, vagy 2 az 1 ellen (ha az az egy ráadásul a férj, barát, partner) gusztustalan.

2016. aug. 4. 09:12
Nem, az igazság mellett állok, de csak diszkréten vagy négyszemközt jelzem, hogy téved.
20. fincsi5 (válaszként erre: 12. - Magdalénia)
2016. aug. 4. 08:23

Ez hülyeség, akárhol írták le. Bárki idegen felkaphatná a gyerekeket puszilgatni, pusztán azért, mert az övé eszébe jutott.

Még ilyet!:((((((


Most ez a vélemény független attól, hogy bevándorló, átutazó, vagy unokáitól távol élő nagymama.

2016. aug. 4. 08:10

Nem az a vitatkozós fajta. Ráadásul általában igaza van. Ha nincs, akkor meg velem vitatkozik, úgyhogy olyankor nem állok mellé.

Komolyan, nem jut eszembe olyan szituáció, hogy valaki mással vitatkozott volna, és ne lett volna igaza.:))

18. 937a2a883a (válaszként erre: 1. - Pengő Gyöngyi)
2016. aug. 4. 07:43
Igyekszem nem beleszólni, ha mással vitázik. Rendezzék le ők. Amúgy ritkán van olyan, hogy nem vele értek egyet. Ettől függetlenül minek avatkozzak bele? Persze előfordult már, de akkor mindig vele értettem egyet és a másik fél stílusa kiakasztott, ezért szóltam bele.
2016. aug. 4. 07:38

Ha idegennel vitatkozik, akkor többnyire igen, a véleményemtől függetlenül.

Családtagok közti vitából ki szeretnék maradni, párom, szüleim, gyerekem közt nem sziívesem választanék.

( a férjem a legreménytelenebb leghülyébb szituációkban is maximálisan, sőt harciasan kiállt mellettem, ami nagyon jól esett )

16. 12d083b51b (válaszként erre: 1. - Pengő Gyöngyi)
2016. aug. 4. 06:59

Nem szólok bele!

Max. ha azt látom, hogy nem tudják egymás között símán lerendezni, akkor a páromat arra próbálom rávenni, hogy hagyja abba a vitát. De annak eldöntésében nem veszek részt.

15. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 12. - Magdalénia)
2016. aug. 4. 00:39

Gyerek Keletinél bisztróban mit keres?


A helytől függetlenül az anyának volt igaza, senki ne puszilgasson egy gyereket, még azt sem szerettem, ha a rokonok puszilgatták.

Migráns? Rá volt írva, hogy az? :DD

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook