Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » "Le tudlak fogyasztani" - Paul McKenna új módszere fórum

"Le tudlak fogyasztani" - Paul McKenna új módszere (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 ... ❯❯
478. hidewatch (válaszként erre: 477. - D8908b786a)
2009. ápr. 3. 12:09
Na este kipróbálom, csak le ne forduljak az ülésről :D
477. d8908b786a (válaszként erre: 476. - Hidewatch)
2009. ápr. 3. 12:08
Én is szoktam, de erről látod azt írja, hogy jobban égeti a zsírt. :)
476. hidewatch (válaszként erre: 475. - D8908b786a)
2009. ápr. 3. 12:03
Én könyvet szoktam olvasni, vagy tv-zek szobacangázás közben :)
475. d8908b786a (válaszként erre: 474. - D8908b786a)
2009. ápr. 3. 11:38

"3. Iktass be magas intenzitású intervallum kardioedzéseket!


Mit is jelent ez? Vegyünk egy tipikus kardioedzést, mondjuk szobabiciklizel. Ahelyett, hogy egyenletesen a 120-140-es „zsírégető tartományban” tartanád 60 percig, a következő alapján építed fel az edzésedet:

5 percen át melegíts be. Hangolódj rá és készülj fel a keményebb edzésre.


1 percen át végezd teljes erőbedobással a gyakorlatot (példánknál maradva tekered a biciklit amennyire csak tudod egy adott nehézségi fokozaton).


1 percen át végezd alacsony intenzitáson a gyakorlatot. Ne állj meg, csak csináld úgy, mint aki még egy órán át akar edzeni.


Ezek után ismét 1 perc teljes erőbedobás jön.


Majd 1 perc „életem végéig le se akarok szállni a bicikliről” fokozat. :-)


Ismételd ezt a ciklust még legalább 3-szor, legfeljebb 5-ször. Az 1 perc teljes erőbedobás sokkal nehezebb lesz, mint gondolnád, ezért mondogasd magadban, hogy „ne add fel!” Szintén jó, ha látod az órát magad előtt. Az különösen megnyugtató tud lenni, ha visszafelé számol. Amikor éppen ég a tüdőd, az izmaid, alig kapsz levegőt, és éppen eszedet veszted az erőlködéstől, ezek a kis mentális mankók marha jól tudnak ám jönni. Gondolom ebben a pillanatban hoztam meg a kedvedet az egészhez… :-)


Zárásként végezd a gyakorlatot alacsony intenzitáson 4-5 percen át levezetés gyanánt.


Ráadásul mindez kb. 20 percet fog igénybe venni! Mivel azonban ez a típusú edzés jelentősen növeli az edzés utáni oxigénfelhasználást (ez az úgynevezett EPOC), összességében a ráfordított energia függvényében tízszer (jól hallottad, tízszer!) hatékonyabb zsírégetés szempontjából, mint az egyenletes aerob karidoedzés.


Végezd ezt heti 1-3-szor. A több ez esetben ugyanúgy nem jobb, mint az izomépítésnél a súlyzós edzés. Egy kitétel van: ennek az edzésformának csak akkor van értelme, ha a maximális intenzitású 1 perces intervallumoknál tényleg teljes erőbedobással végzed! Ez roppant kellemetlen edzés közben, viszont rettenetesen kellemes edzés után, amikor jön a sok endorfin. :-)


Bónuszként ennél az edzésformánál még csak nem is kell szembenézned azzal a gyilkos unalommal, ami egy közepes intenzitású 60 perces kardioedzés alatt elengedhetetlenül az osztályrészed. Míg az utóbbi alatt azt sem tudod, mit kezdj magaddal, annyira uncsi, addig az intervallum edzés esetén

a maximális intenzitásnál egyedül arra tudsz majd gondolni, hogy mikor lesz már vége,


az alacsonyabb intenzitású „pihenőszakaszban” pedig örülsz, kapsz levegőt és túlélted a „kiképzést”. :-)"

474. d8908b786a (válaszként erre: 471. - Patrícia2000)
2009. ápr. 3. 10:51
Olvastam a napokban egy cikket. Később megkeresem a linket a szobabiciklizésről. Ott le van írva egy hatékonyabb módozat. :)
473. hidewatch (válaszként erre: 472. - Patrícia2000)
2009. ápr. 3. 10:50
Megnéztem, gratulálok :) Csak így tovább :) A módszerről én is csak ódákat tudnék zengeni :)
2009. ápr. 3. 09:52
írtam naplóbejegyzést,akit érdekel tekintse meg.
471. patrícia2000 (válaszként erre: 470. - Helenhadsell)
2009. márc. 31. 13:30
csak szobabicózás és mostmár kerti munkák,gereblyézés....
470. helenhadsell (válaszként erre: 469. - Patrícia2000)
2009. márc. 31. 09:53
Csak szobabiciklizel, vagy mast is sportolsz.
2009. márc. 31. 09:49
én 82 kiló körül mozgok,ha megnézed a képeimet látni némi változást a régebbi képek és a mostani között. jó,nem a nagyon régi nászutas képeim között,mert ott 65 kiló körül mozogtam. szerintem annyi már nem igen leszek,bár nagyon vágyom rá, hogy olyan jó testem legyen,mint akkor. de a terhesség, szülésnél megnőtt a csípőm, szélesedtem. 90 cm körülre kellene levinnem a csípőmet és most 103-104 cm.a derekam is 74cm körül lehetett és most az 90centi, szóval faragni kellene. csináltam ilyen kávézaccos dörzsölést naribőrre, jó volt egy darabig,de most besokkalt a bőröm,csalánkiütéses lett a combjaim,csípőm,hasam, már kezd elmúlni. szerintem csak 1 hét és akkor tekercselhetek újra. tegnap szobabicóztam 1 órát este, azóta változik az alakom mióta csinálom.
468. hidewatch (válaszként erre: 467. - Patrícia2000)
2009. márc. 30. 15:29

Igen, ennek ez a lényege, és nekem is ezért tetszik amúgy. Mert így eszembe sem jut nassolni, mert valahogy mindig bevillan a hang, ahogy azt mondja: "Képzeld el, hogy..." :) És akkor elképzelem inkább, nasi helyett :)))

És szerintem is érdemes gyakran meghallgatni. Lehet, hogy egy idő után, ha lefogy az ember, és már régóta tartja a súlyát, akkor már nem lesz rá szüksége, mert beléivódik, de az is lehet, hogy mindig lesznek időszakok, amikor jól jöhet.

467. patrícia2000 (válaszként erre: 466. - Hidewatch)
2009. márc. 30. 15:16
NEKEM AZ ELEJÉN JOBBAN MENT A HANGTERÁPIA,DE HA NEM HALLGATOM,AKKOR KÖNNYEN ELFELEDKEZEM A LASSÚ EVÉSRŐL.MOST MEGPRÓBÁLOM MEGINT MINDENNAP HALLGATNI,AKKOR JOBB,MERT BERÖGZŐDIK.ÉN NEM BÍROM MÁR A DIÉTÁKAT, SE A 90 NAPOSAT,SE ILYEN EGYOLDALÚ DIÉTÁT. MERT HA MEGKÍVÁNOK VALAMIT NEM BÍROM MEGÁLLNI,HOGY NE EGYEK. AZÉRT IS JÓ EZ A HANGOS TERÁPIA,ÉS KÉPZELD SOKKAL KEVESEBB ÉDESSÉGET ESZEM,DE HA MEGKÍVÁNOM ,AKKOR ESZEK AZT IS, NEM TILTOM EL MAGAMTÓL. CSAK A SZERVEZETEMRE FIGYELEK.
466. hidewatch (válaszként erre: 465. - Patrícia2000)
2009. márc. 30. 13:04

Én múlt hét vége felé szereztem be a hanganyagot, és azóta igyekszem minimum napi egyszer meghallgatni. Én ezzel a módszerrel a 90 napos diétámat segítem, így nem tudom, hogy minek köszönhető a súlycsökkenésem (-1,5 kg), de az biztos, hogy azóta nem esik nehezemre kevesebbet enni, és abszolút meg tudom menteni a hasamat a teletöméstől, elég csak a hipnózis alatt elképzelt képekre gondolom (elég vizuális típus vagyok) :) Először csak meghallgattam az anyagot, hogy tudjam, mi fog történni. Akkor még nem követtem az utasításokat, de már az is olyan érzékletes volt, mármint, hogy elképzeled, hogy karcsú vagy, meg minden, hogy valahogy belémivódott. Én minden este, lefekvéskor beleteszem a fülembe a fülhallgatót, és úgy hallgatom. Amikor vége, általában felébredek, akkor kiveszem, és alszom tovább :)

Úgy gondolom, hogy ez a módszer hatásos lenne diéta nélkül is, mert volt már olyan régen, hogy valaki nagyon megbántott a súlyom miatt, és állandóan azon járt az eszem, hogy megmutatom neki, mennyi az annyi, és sikerült lefogynom úgy is. Szóval szerintem kezdd el, vesztenivalód nincs :)

465. patrícia2000 (válaszként erre: 464. - Hidewatch)
2009. márc. 30. 12:25
és fogytál sokat, vagy centiben méred magad? én eddig centiztem,kilóban nem soknál tartok. meg is hallgatom nemsokára ezt a hangos t-át,kb 2-3 hete nem hallgattam,pedig ha naponta hallgatom ,akkor jobban berögződik.jobb volt ,csak hát az időhiányom. amikor délután fél 4kor hazaér a kislányom,akkor már nem tudom,mert tanulok vele,aztán szobabicózom,a kedvenc sorozatomat nézem közben.majd írj mennyinél tartasz most és pontosan hány hete csinálod?
2009. márc. 30. 11:30
Nekem eddig beválik. Igazából szerintem a módszer sikere a táplálkozáshoz való viszonyulásban van, az, hogy naponta meghallgatom, nekem arra jó, hogy minden nap emlékeztet, hogy ízleljek meg minden falatot. Persze lehet, hogy a hipnózis közben mászik bele az agyamba, nem tudom, én általában elalszom egy idő után. De lehet, hogy ez másmilyen alvás, nem tudom, de tényleg jó :)
2009. márc. 26. 16:31
van köztetek akinek vannak több kilós fogyásai e módszerrel? én nem mérekezem,még nem.de centiben jó vagyok.javulok.
2009. márc. 26. 14:37
CSERA MEGVAN, KÖSZI
461. csera (válaszként erre: 460. - Patrícia2000)
2009. márc. 26. 07:55
Nézd meg az adatlapomon az "aktivítás" menüben, a "csera összes hozzászólása" alpontban. Nincs túl sok, biztosan megtalálod :)
460. patrícia2000 (válaszként erre: 458. - Csera)
2009. márc. 25. 18:00
hol keressem pontosan ezt a képletet? átküldenéd priviben?
2009. márc. 25. 14:29

Vettem fa hullahoppot!!!! :D

Két helyen biztosan lehet kapni a hagyományos bemegyek és megveszem módszerrel.


Az egyik a 16. kerületbe van, Tutisport. Igazából inkább iskolákkal foglalkoznak, szóval aki itt vesz karikát az ne lepődjön meg (gyakorlatilag a pincébe vannak a cuccok).

A másik pedig az Újpest-központi metro végállomástól pár perc sétára. Szafari sport. Ebben a boltban viszont csak kedden hoznak karikákat (ma hívtam őket).


Ha beütitek a két nevet a keresőbe, akkor megtudhatjátok a pontos címeket. Mindkét helyen ugyanannyi az ára, 3500 HUF.

458. csera (válaszként erre: 457. - Angyalkák)
2009. márc. 25. 11:10

Betettem a "Ne fogyózz, biztosa lefogysz!" topikba egy képletet, ha megvan a testzsír százalékod, kiszámolnád e szerint is?


Majd délután lesz több időm, akkor válaszolok a privire is :)!

2009. márc. 25. 09:16

Ma merek elöszőr mérleg közelébe menni. A gyógyszertárban van egy csoda mérleg ami a testzsirt is méri meg minden félét. Sajnos nem igazán tudtam mindent betartani amit elterveztem, de remélem azért egy icipici változás történt.

majd du jelentkezem

456. 9c8432d068 (válaszként erre: 434. - Fadigflo)
2009. márc. 25. 08:58

Még tartozom ezzel a válasszal is:

A mérlegem az idegeimre megy,digitális,és azt mér,amit éppen kedve van.

Sajnos,a nadrágjaim derekán sem érzem,hogy lazábbak lennének.

Olyan se le,se fel a súlyarányom. De nem adom fel,majd csak kialakul valami.

Mivel már nem vagyok tizen-huszon éves,ezért nyílván nehezebben megy le a súly.

Az elszántságom megvan a fogyás iránt,és az akaratom is.

Talán valamikor eredmény is mutatkozni fog,nem adom fel !!!!!!!!!!!!!

455. 9c8432d068 (válaszként erre: 454. - Fadigflo)
2009. márc. 25. 08:52
Kedves egészségedre a keksz,remélem jól kifejti a hatását,és hamar.2-3 darabot feltétlen egyél meg reggelire,hatás általában másnap van.
2009. márc. 24. 20:34

És igen!

Megsütöttem a kekszecskéket, eszméletlen jók lettek. Most már nem kell pénzt kiadni a győri édes kekszekért ( jó reggelt) ez százszor jobb, egészségesebb, finomabb. :) Nagyon nagyon nagyon köszi Évi.

Még hatását nem látom, max. annyi, hogy nem vagyok teli ugyanannyi mennyiségű keksztől, mint jó reggelt-től. És ez jó.


Mindenkinek ajánlom figyelmébe, mert remek reggeli-vacsi vagy nasi. :)

Nos, hát mindenkinek olvadozó kilókat kívánok :)

453. patrícia2000 (válaszként erre: 452. - Gbobek)
2009. márc. 24. 15:42
köszi,aranyos vagy,pedig nem különösen fogyózok.
452. gbobek (válaszként erre: 451. - Patrícia2000)
2009. márc. 24. 14:53

Szia Ani!

Gratulálok a kitartásodhoz, tényleg látszik már a fogyásod.

Ügyi vagy.

2009. márc. 24. 11:10
tettem fel képet, 3-at, a lenes ruhát most vettem leárazáson 200 ft-ért, a farmernacit is 1000-ért, ha a régebbi képpel összehasonlítjátok, lehet látni, hogy kezdek fogyni.
450. fadigflo (válaszként erre: 445. - 9c8432d068)
2009. márc. 23. 21:18
Köszi. :)
449. fadigflo (válaszként erre: 448. - Bébó23)
2009. márc. 23. 21:18

Hát én csak annyit mondanék, hogy üdvözöllek a "klubban", és sok sikert.

Csini leszel és elégedett a diplomaosztódon, amiért előre is gratulálok :)


Én meg... elhatároztam, hogy veszek kondibérletet. Váh, de várom már :))

❮❮ ... 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook