Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Nem mindig a jó diéta a nyerő? Fura fogyival fogytam le fórum

Nem mindig a jó diéta a nyerő? Fura fogyival fogytam le (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
109. Channa* (válaszként erre: 108. - HappyDayandNight19)
2016. ápr. 14. 23:09

Azt gondolom, hogy van amit nem tudunk megelőzni.

A pm. pl. ilyen szerintem. A terhességem után kezdődött, de még 10 évig igazán nem volt tünet. Néha lefogytam, aztán egyszer csak el kezdett látszani a nyakamon. A műtétre pedig egy elég kemény stresszes korszak miatt lett szükség.

Nem tudtam nem stresszes lenni, akkor.

Most az IR gyógyszerrel tulajdonképpen az I-es típusú cukorbetegséget próbálja megelőzni a dokim. Remélem azt sikerül megúsznom.

108. HappyDayandNight19 (válaszként erre: 107. - Channa*)
2016. ápr. 14. 22:50

Ezt ismerem.

Nagymamám epe beteg, gerinc, cukorbeteg, koszvenyes, pm es liszterzekeny.


Epe es gerinc nalam pipa.

Aztan minden erommel azon vagyok h a tobbi ne alakuljon ki nalam.

107. Channa* (válaszként erre: 106. - HappyDayandNight19)
2016. ápr. 14. 22:44

Én írtam:D


Mint említettem nálunk genetikus betegségek vannak. Pl. a pajzsmirigy betegség. Én szerencsés vagyok, mert legalább nem híztam el. Nem úgy, mint a nénikém és a bátyám. Mindkettő csak azt hallgatja a dokitól, hogy fogyjon le, de segítséget nem kapnak. A tesóm 2014-ben lett cukorbeteg. 1 hétig volt kórházba, az inzulin beállításon. Még azt sem mondták neki a dokik, hogy csak azt eheti, amit ott kap. Véletlenül derült ki. Nem küldték dietikushoz, stb. Neki kellett önállóan keresnie. Én pl. ilyenekre gondolok. És nem a fogyózni vágyókra....

Az meg a másik, hogy a legtöbb doki nem képes komplexen kezelni egy beteget. A tesómat kezelik cukorral, köszvénnyel, most már fogják pajzsmiriggyel is.

Lehet, hogy az összes a pm-től van, csak azt nem nézték eddig neki....

106. HappyDayandNight19 (válaszként erre: 101. - Channa*)
2016. ápr. 14. 22:26

En is ritkan eszek 5x de a 3 mindig megvan.

Es az minőségi.

En hiszek abban h nagyon sok betegséget meg lehet előzni. Az egészség 40%-ban az eletmodon mulik kb 10% pedig a genetikan.


Tehat lehet lenne olyan genetikai betegség aminek oroklod a hajlamat, viszont az eletmododdal ki is tudod zárni igy kevesebb az eselye.

Mar nem tudom ki irta h nem segítenek az orvosok lefogyni annak akinek azt mondjak h fogyni kellene.


Csak jelzem h en pl. 4 félév dietetikat tanultam, belgyogyaszat, biokemia stb...


Meg is le vagyok baszva h segiteni akarok a tudasommal.

Az orvost is sokszor hülyének nézik, akkor minek faradozzon ilyen teren?

2016. ápr. 14. 22:24
Én egyetemista koromban úgy csináltam, hogy reggel felébredtem, megéheztem, benyomtam egy édes kávét. Utána megvártam, míg ismét megéhezek, egy kistányérra készítettem magamnak kaját: szépen felszeltem a paradicsomot, paprikát, uborkát, pici tonhal, túró, akármi, de mindig szép színes volt a tányér, mindenből egy kevés, és semmi kenyér, liszt, tészta, cukor (a reggeli kávé kivételével). Utána begyalogoltam az egyetemre, majd hazagyalogoltam az egyetemről (összesen másfél óra séta), közben tanultam, korgattam a gyomrom. :) Este megint ettem ugyanígy, néha eljártam futni. Általában két-három hónap alatt megváltam egy huszastól. Amikor bedurvultam, akkor csak almát és uborkát ettem. Ilyen hülyeséget nem csinálnék többet.
104. Channa* (válaszként erre: 100. - Főnix01)
2016. ápr. 14. 22:21

Ja, most már értem!:D

Én kondicionáló tornára járok.

103. Cszsuka (válaszként erre: 45. - Keller Szilvia)
2016. ápr. 14. 22:18
Hát, nagyvonalakban jól érted.
102. Channa* (válaszként erre: 98. - HappyDayandNight19)
2016. ápr. 14. 22:18

Akkor veszek azt:D

Köszönöm!

101. Channa* (válaszként erre: 97. - HappyDayandNight19)
2016. ápr. 14. 22:17

Szerintem kevés az éjszaka. Ha én véletlenül 3-nál többször eszek egy nap, akkor tuti, hogy egész nap kellemetlenül érzem magam.


A kettes főleg genetikus, meg persze az elhízást mondják még, meg a szokásost. Én ezeket nem hiszem el...


A mi családunkban az I-es típus a menő....

100. főnix01 (válaszként erre: 92. - Channa*)
2016. ápr. 14. 22:11

vannak ezek a lépegetös-lötyögös videók, órák. Amik ígérik, hogy zsírégetö meg ilyenek. Szerintem az is jó, ha az ember érzi az izmait. A biviklizést nagyon jónak tartom.

Ès lemaradt egy nulla, nem a 100 kilósokra gondolok, amikor edzésröl beszélek. Mert nekik másra van szükségük.

2016. ápr. 14. 22:09

Ja az osszes kompletta tele van transzzsirsavval.


En egyebkent kokuszos mandulatejet iszom, legfinibb.

98. HappyDayandNight19 (válaszként erre: 96. - Channa*)
2016. ápr. 14. 22:08
Igen lehet habositani a kokusz tejet :)
97. HappyDayandNight19 (válaszként erre: 74. - Channa*)
2016. ápr. 14. 21:57

Mikor pihen a szervezete?

Este alvás kozben.


Ismered a kettes tipusu diabétesz kialakulásának okat?

Nem nem a stressz a fő!

96. Channa* (válaszként erre: 95. - Gribedli***)
2016. ápr. 14. 21:51

Nekem is lement a koleszterinem:DDD

És nem a gyógyszerre gondolok, mert a gyógyszer a szénhidrátot szabályozza. Nem lebontja, csak szabályozza. Ja, a másik viszont nem engedi felszívódni a CH-t. Na, a lényeg, hogy szerintem nekem nem a gyógyszertől ment le, hanem attól, hogy kevesebb ch-t eszek.


Igen, sokaknak nem ártana elmenni dokihoz, csak az a baj, hogy sok doki csak annyit mond, hogy fogyjon le, de abban nem segít, hogy hogyan tegye az illető.


Egy kérdés: én is tejes kávéval indítom a napomat, de ugye nem kéne, mert nekem pl. árt, így valamivel ki kellene váltanom a tejet, csak nem tudom, hogy mivel tegyem. Szerinted? A complettát nem szeretem. A tejszínhab hizlal, ugye? A kókusz tejet vajon lehet habosítani? Ötlet?

95. gribedli*** (válaszként erre: 91. - Channa*)
2016. ápr. 14. 21:44

Ezt azért is írtam, hátha elmegy endokrinológushoz a fórumindító.


Meg azért is, hogy azért ne mondjuk azt, hogy ha ő sokkal "bénábban" eszik, akkor is le fog fogyni. Le, ha a béna evés mellett ott van a gyógyszer.


Ez olyan, hogy apósomnak régebben magas volt a koleszterinszintje. Gyógyszer mellett lement, most azt hiszi, hogy nem beteg, és ugyanúgy eszik, csak mondja, hogy "látjátok, végülis nem a kaja okozza a koleszterin emelkedését". Nem a faxt nem. Csak ha mellette a gyógyszer mindent lebont, végülis tünetmentes lehet, csak ez nem jelenti azt, hogy minden szép és jó, amit a szájába vesz.


Pl a vaj sokkal jobb, mint a pálmaolaj. Mert a pálmaolaj az kábé méreg. Na de az olívaolaj meg jobb mint a vaj. Ez döntések sorozata meg szokásoké. Szicíliában nem vajas kenyeret esznek, hanem olívaolajos kenyeret. Régen szokásból meg muszájból, időközben kiderült, hogy jó az, jobb mint a zsíros vagy vajas.

94. Channa* (válaszként erre: 93. - Gribedli***)
2016. ápr. 14. 21:43

Persze, az egyszeri evés, az nem 1200 kalória.

Én ma egyszer ettem, mert itthon vagyok:D

Kis adag paradicsomos káposzta (150 gr) és 1 db fasírt (50 gr)+ a férjemnek sütöttem tortát a szülinapjára:D és abból is ettem 1 szeletet (140 gr). Ez kalóriában, ha minden igaz (84+119+376=579), és napközben ittam néhány kávét, persze én max 3 dl tejet fogyasztottam ezzel. Tehát, az egész napi kalóriám nem volt talán 900 sem.


Nálunk én vagyok a ritkán evő, a férjem többször eszik és kis adagokat:D

93. gribedli*** (válaszként erre: 74. - Channa*)
2016. ápr. 14. 21:34

Szerintem az a kisebb baj, hogy ő hányszor eszik, a nagyobb az, hogy amikor eszik, az is túl sok. Eddig úgy tűnt. Nekem fájna a fejem, ha nem ennék többször keveset, meg nincs akkora gyomrom mint egy lónak, hogy este be tudjam pótolni. Van egy adott kapacitása, ha csak egyszer ennék, akkor is egy kis adagot tudnék csak enni, vagyis kb 80%-al kevesebb kalóriát vinnék be. Jól működik az éhségközpontom, nem tudok unalomból enni, ha pedig eleget ettem, akkor már nincs étvágyam, vagyis én tök nem tudnék megenni 1200 kalóriát csak vacsira. Egy ilyen ember mellett élek, aki márpedig csak napi 1x eszik (hétvégén ebédel is), és nem szólok bele az ő szokásaiba, neki ez a létszükséglet, nekem meg az, hogy többször keveset.


Egyébként meg oké, elődeink napi 1x ettek, de az leves volt vagy főzelék. Nem 1 liter tej napközben, megfejelve vacsorára egy jó adag sajttal. Gabonakásák, főzelékek, zöldséglevesek, ennyi volt. A szalonnát csak belelógatták egy pillanatra, mert fel volt akasztva az edény fölé, szóval azt sem mondanám, hogy bezabáltak kolbász, szalonnából.


Ja, de. Aki esetleg bezabált, tehetősebb, az úgyis nézett ki, ming egy zsíros paraszt (nem pejoratív értelemben írom, hogy paraszt, de duci volt). És korán meghalt.

92. Channa* (válaszként erre: 88. - Főnix01)
2016. ápr. 14. 21:31

"Na nem a pitymallagos fajtára gondolok. És itt nem a 10 kilósokra gondolok, náluk másra van szükség."


Ezt nem sikerült megértenem:D

91. Channa* (válaszként erre: 87. - Gribedli***)
2016. ápr. 14. 21:30

Október óta szedem a gyógyszert IR-re. És igen, előtte nem ment le a felszedett feleslegem, ami ugye kb. 4 hónap alatt lett. De te tudod, hogy pm. beteg vagyok és jött az IR is, amit októberben tudtam meg.

Azt hiszem engem nem nagyon lehet hasonlítani az egyébként "egészséges" túlsúlyos emberekhez. Már csak azért sem, mert én nem szoktam jojózni, illetve nem szoktam elhízni. Ha meg volt is feleslegem, akkor sem tartoztam soha a kövérek közé. És persze nem csak a némi feleslegem miatt, hanem az alkati adottságaim miatt sem. De erről is beszéltünk már. Én nem úgy hízok, mint sokan. Mondanám azt, hogy nehezek a csontjaim:D De tudom, hogy az emberi csontvázra ilyet nem mondunk, hiszen nagyon kis eltérések vannak csak. Illetve én nem hagyom elszállni a súlyomat. Van egy határ, amikor bekeményítek, ha nem megy önerőből, akkor addig járok dokihoz, amíg nem tesz valamit.


Egyébként írtam már, hogy én kampány evő vagyok. Most a vajas kenyér a menő, előtte párizsis kenyeret ettem, azelőtt pedig téliszalámisat. Nem azt írtam, hogy ennek az érdeme, hanem azt, hogy én sokkal bénábban eszek, mint pl. a fórumindító, mert nekem nem elég, hogy sokszor kihagyok étkezéseket, hanem ráadásul még egyoldalúan is táplálkozok.

Remélem most nem az jön, hogy ezért vagyok "beteg"...., mert nem így van. Nálam ez genetika. Szerencsére megörököltem egy aránylag jó alkatot és ránctalan bőrt, de sajnos kaptam néhány genetikus betegséget, mint a pm., cukor, gerinc, és ha szerencsém lesz, akkor a gyors halált is megkaptam:D

És persze az előbb említett dolgok mellett (kezelt pajzsmirigy betegség, kezelt IR) én sokat mozgok, ami ugye nem mellékes. Mert bár én csak ugrabugrálok:DDDD, meg bicajozok, de azt rendszeresen teszem. gondolom azért ez is számít valamit. Azaz én diétázok (de csak lazán), gyógyszert szedek és mozgok.:D

90. gribedli*** (válaszként erre: 81. - Keller Szilvia)
2016. ápr. 14. 21:21
A többi "fura" módszerednél is pont ez volt. Először "jé, fogytam", aztán meg egy másik néven egy új fórumban megint "jé, fogytam", holott egy nagyobb súlyról beszélünk. Most, ahhoz képest, ami 7 héttel ezelőtt voltál, 11 mínusz. De mennyi voltál az előző fura diétád előtt? Kevesebb mint most lefogyva 11-et. Vagyis híztál! Számolj! A diétáid ELŐTT, amikor még csak kicsi plusz volt rajtad, kevesebb voltál. Ezt meg úgy hívják, hogy jojó. Nem fogyás. Mindig ugyanaz a szöveg...
89. qwertasd (válaszként erre: 83. - Keller Szilvia)
2016. ápr. 14. 21:21

Nagyon sok sikert kívánok neked!


Én hiszek abban, hogy az embernek meg kell találnia a számára megfelelő módszert, mert csak azzal tud sikereket elérni. Mindenesetre az elért súly megtartása az tényleg fontos. Sok esetről lehet olvasni ahol 20-30 kg fogyás után az összeset visszaszedték.

Egy ideig én is úgy próbáltam fogyni, hogy csupa egészséges dolgot ettem a "nagy könyv" szerint, de mivel azt diétának tartottam és nem tudtam beépíteni a mindennapok megszokásába, ezért egy idő után mindig visszatértem a régi szokásaimhoz. Ez valószínűleg az én gyengeségem. Mivel a család mindig mást evett, ezért kétfelé kellett főzni. Ez csak egy ideig ment és mindig feladtam.

A kutatási eredmények meg időről-időre változnak. Ma ez egészséges, holnap meg az. Persze ez csak az én véleményem. Abban viszont hiszek, hogy a szervezetem jelzi, hogy mikor mire van szüksége.

2016. ápr. 14. 21:16

Amúgy a napi ötszöri étkezés nekem sem jön be. Ki ilyen, ki olyan.

Azt biztos, hogy ha valaki diétázik, szüksége van az elegendö fehérjere és természetesen az edzésre. Na nem a pitymallagos fajtára gondolok. És itt nem a 10 kilósokra gondolok, náluk másra van szükség.

87. gribedli*** (válaszként erre: 72. - Channa*)
2016. ápr. 14. 21:15
Ha jól emlékszem, te a gyógyszer miatt fogytál, mert előtte amit magadnak állítottál össze, azzal nem sikerült, amikor meg kaptál gyógyszert, azzal igen. Ezt te írtad. De akkor nem a vajaskenyér érdeme a fogyás, hanem gyógyszer+vajaskenyér. Az meg nem ugyanaz.
86. Channa* (válaszként erre: 85. - Keller Szilvia)
2016. ápr. 14. 21:15

Ez a reggeli szerintem elég érdekes dolog. Nálam mindenképp:D

Ha dolgozok, akkor alig várom, hogy beérjek és megegyem a szokásos vajas kenyeremet, de ha itthon vagyok, eszembe sem jut a reggeli. Ma pl. itthon voltam és így este 7-kor ettem.

Ez van...

85. Keller Szilvia (válaszként erre: 75. - Sajtostallér)
2016. ápr. 14. 21:09
Remélem, akármilyen úton, de sikerül neked is:) Fura, mert úgy gondoltam, aki reggelizős, az nem bírná ezt... Én sose szerettem reggelizni, szívem szerint 2-3 körül ettem volna úgy először, szóval nekem könnyű volt:)
84. Keller Szilvia (válaszként erre: 74. - Channa*)
2016. ápr. 14. 21:07
Aranyos vagy, és nagyon sok mindennel egyetértek... Én se éreztem természetesnek sose a napi 5-szöri kaját, még gyerekkoromban se. És igen, csináltam sokféle fogyit, a nemszeretem meg a kevéssé-szeretem kaják miatt buktam is bele sorra...
83. Keller Szilvia (válaszként erre: 69. - 31bc25d879)
2016. ápr. 14. 21:05
Köszi, aranyos vagy:) Van még bőven hátra, minimum még egyszer ennyi, de igyekszem:)
82. Keller Szilvia (válaszként erre: 81. - Keller Szilvia)
2016. ápr. 14. 21:04
És talán épp ezért is válik be, mert eddig a kajákkal variáltam, most az időzítéssel. Eddig mindig vágytam valamire, amit nem lehetett enni, még kalóriaszámlálással se, mert már túl voltam a limiten pl, most meg simán megeszek bármit, ma 2 ferrero roschét, mert belefér. Nem tör ki a frász, és nem adom fel, majd zabálom tele magam.
81. Keller Szilvia (válaszként erre: 66. - Gribedli***)
2016. ápr. 14. 21:02
Hm, jojóztam én már eleget, másból se állt eddig a fogyi, nekem már az nagy szó, hogy 7 hete nem megy felfelé a súlyom (persze, fél kilós ingadozások vannak, de ennyi). Az előző fogyiknál már másnap megugrott a mérleg, szóval szerintem, ha jojóznék, már kiderült volna, volt olyan nap, amikor nem így ettem, igaz, kevés, mert tényleg nagyon hozzászoktam, nekem beállt egy rendszer, nem is esik jól máshogy enni.
80. Keller Szilvia (válaszként erre: 64. - Pink habroló)
2016. ápr. 14. 21:00
Igen, nyitom a naplót is:) Nem baj, ha okoskodnak, nem bántanak meg, rutinos fórumozó vagyok, tudom, mik mennek, ismerem a hoxát is, bár tény, sokat rosszindulatúsodott az utóbbi időben. De nem baj, vannak kedves lányok is, meg hát jó megosztani az ember diétás napjait, erősíti.
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook