Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 3,5 éves kisgyerek itatására vannak jó ötleteitek? fórum

3,5 éves kisgyerek itatására vannak jó ötleteitek? (tudásbázis kérdés)


1 2
32. Valakivagyok1984 (válaszként erre: 17. - Cippora)
2016. márc. 16. 14:10

En is ezt csinalom!

Ja meg azt is hozza teszem h nemtudsz k.ilni..fajni fog stb..

En is csak igy tudom ravenni h igyon.

31. Valakivagyok1984 (válaszként erre: 4. - ---Anita---)
2016. márc. 16. 14:06

Az en 6evesem is alig iszik..allitom fel liternel nem tobbet..

Egyszeruen elfelejt inni..Itthon ugye mondom neki,raparancsolok de az oviban biztos vagyok benne h alig iszik..

Ugyh varom en is a javaslatokat:(

Es drukkolok neked forumindito h megoldodjon a problema!

30. IzaHold (válaszként erre: 26. - ---Anita---)
2016. márc. 16. 01:09

Akkor azért nagy gond nincs, szerintem ne csinálj ügyet belőle, fokozatosan. Lehet, hogy a sok kérdezgetés miatt csinálja. Ha nem kérdezgeted, itatod, pedig abbahagyja majd ezt.

Vagy még egy ötlet, amivel nem érzi, hogy ő van a középpontban, játék vagy evés után: "Na, most iszunk egy pohár vizet, mindenki vegye a poharát." És te is igyál vele, illetve aki ott van. ezt persze előre meg kell velük beszélni. A koccintás is jó ötlet, szeretik a gyerekek általában.

29. ---Anita--- (válaszként erre: 18. - Vadvackor)
2016. márc. 15. 21:50

Már kérdeztem a dokit... Azt mondta, ilyen piciknek még nem ír tablettát, fél, hogy félrenyeli... amit nem értek, mert összetöröm, és belerakom neki ugyanúgy valamibe, csak akkor nem olyan nagy mennyiséget, hanem legalább kevesebbet. Azt mondta, legalább 6 éves korig szirup, de ő szívesebben írja még tovább.

Egyébként nagyon durva. Egyszerűen annyira undorodik tőlük, hogy kihányja. Nurofent sem lehet beadni neki, inkább tolja le a nadrágját, hogy ő inkább kúpot kér! Más gyógyszerekre meg azt mondja, inkább injekciót. Mikor a dokinak meséltem, azt hitte, viccelek. Múltkor egy hosszan tartó betegség után nekem is átfutott az agyamon, hogy jobban járnánk szurival (már ha van), mert nagyon nehéz. Egyedül úgy eszi meg, hogy krémtúróba keverjük és versenyt eszik az apjával. De aközben is vágja a pofákat és mondja, hogy fura ízű. Nem rég a pici meg kapott köhögés elleni trutyit, neki meg annyira ízlett, alig lehetett elszedni tőle. :D Remélem, ő legalább később is így lesz...

28. ---Anita--- (válaszként erre: 16. - *Csajszi*)
2016. márc. 15. 21:43

Ez nagyon jó ötlet, kipróbálom ezt is! :)

Nem is konkrétan csak erre. :)

27. ---Anita--- (válaszként erre: 15. - Kisj)
2016. márc. 15. 21:42
Közben valaki linkelt egy másik cikket, abban csak 6 (vagy 7?) deci van, az szerencsére azért megvan, úgyhogy már nem is aggódok. :)
26. ---Anita--- (válaszként erre: 13. - IzaHold)
2016. márc. 15. 21:41

Leveseket, főzelékeket szereti szerencsére, joghurtokat is, azért az is valamennyire folyadék...

Gyerekorvos 2 naponta látja, elég alapos is, úgyhogy látható jele kiszáradásnak biztosan nincs. CSak mégis zavar, hogy ha nem szólok neki, képes lenne egész nap semmit sem inni.

25. ---Anita--- (válaszként erre: 10. - Imisz)
2016. márc. 15. 21:39

Szereti a sósakat, bár nem kap olyan túl sokat azokból sem, de nem is változtatja a víz igényét.

Koccintást nem próbáltam még, ez jó ötlet, holnap bevetem! :)

Leveseket, főzelékeket szerencsére szereti. Bár most ugye, mióta megkezdődött az ovi, kb. folyton beteg és étvágya sem volt olyan, mint egyébként.

24. ---Anita--- (válaszként erre: 9. - Cucicsillag)
2016. márc. 15. 21:37

Szia Cuci :D


Rég hoxáztam már, de ezt gondoltam, megkérdem itt, hátha kapok jó ötleteket. :)


Egyébként a picúrom is szopizik még. Nem is értem, hogy van még neki... főleg, hogy én sem viszem túlzásba az ivást mostanában. Szoptatás jó pár első hónapjában viszont folyamatosan szomjas voltam.

23. ---Anita--- (válaszként erre: 8. - Zebracsikó)
2016. márc. 15. 21:34

2,5 éves korában kapott először tejet. Ekcémás is volt eléggé (a pici is az), szóval nagyon nem akartam elkapkodni. Most megszűnt az ekcémája, úgy voltam vele, hogy örülök a tejnek is, csak igyon!


Az óvónőkkel már letisztáztuk ezt az első hetekben, szerencsére nagyon kedvesek, rugalmasak, neki mindig hoznak vizet. :)


Rendes pohára van, Babócás, nagyon szereti, szívószál nem jött be neki... Sokat beszélünk róla, mindig mondom neki, hogy sokat inni egészséges, stb.

Mióta az ovi megkezdődött nagyon beteges, de ez ettől független, most mindent elkap ott. Vérszegény is kissé, most vasat kapott, valszeg. a fáradékonysága is ettől van, nem a nem ivástól. Legalábbis mióta kapja a vasat, nem fáradt.

22. ---Anita--- (válaszként erre: 20. - 408020f45e)
2016. márc. 15. 21:28
Ez mindjárt jobban hangzik, mint az 1,6 liter! :) Meg nem mondom most hirtelen, hol olvastam azt.
2016. márc. 15. 18:07
nálunk is gond volt az állandó könyörgés az ivásért, aztán vettem neki egy Jégvarázsos szívószálas poharat, na abból hajlandó inni :D
2016. márc. 15. 18:02
19. 408020f45e (válaszként erre: 1. - ---Anita---)
2016. márc. 15. 18:00
Ekkora gyereket már nem kell itatni. Kér ha szomjas vagy iszik önállóan. Normális pohárból.
18. vadvackor (válaszként erre: 4. - ---Anita---)
2016. márc. 15. 17:26

Egy ötlet: ha beteg, beszéld meg az orvossal, hogy inkább tablettát írjon neki a szirupok helyett, ha azt könnyebben be tudja venni. Az én lányom is már 3 évesen inkább "keserűt" kért a doktorbácsitól, és azt be is vette. A szirupok, pezsgőtabletták, hasonlók a mai napig is csak látogatást tesznek a gyomrában, mégis felnőtt.

Ugyan az eredeti problémára ez nem megoldás, de hátha segít egy picit az ötlet.

2016. márc. 15. 17:22

Az én lányom sem iszik semmit ha nem szólok.

Én mondjuk nem tökölök a dologgal,oda adom neki a poharat,leültetem,és addig nem mész el,míg meg nem iszod.Hiába tiltakozott az elején,most már leül,és issza,tudja,hogy hamarabb szabadul.Néha vannak napok mikor magától iszik,de általában noszogatni kell.Én ezt tartom jónak,nem fogok vacakolni ilyen-olyan poharakkal ha nem megy.Elhiszem,hogy ő tök jól el van,meg nem kívánja,de a veséi tönkremennek,így én ehhez folyamodtam.

16. *Csajszi* (válaszként erre: 4. - ---Anita---)
2016. márc. 15. 15:30

Nalunk ami sokmindenre (meg a fiam kormenek tordelesere is) bevalt, az a sticker. Nemtudom magyarul, de biztosan erted. Rendeltem ebayrol semmi penzert mosolygos meg szomoru szmajlikat, csinaltam mindket gyereknek heti naptarat (lent egy link, hogy ertsd ha esetleg nem tiszta mirol beszelek), erre a papirra -hetente nyomtatom, el van mentve gepemen- irjuk ha valami szuperjo dolgot csinalt aznap, vagy vmi nagyon rosszat, es megy a mosolygos vagy szomoru szmajli. Nem feltetlen kell sticker, eleinte rajzoltam nekik, annak is ugyanugy igyekeztek. AMiota ez van, lanyom napi 2x jar pisilni iskolaban (addig egyszer sem volt, valamiert utalja az ottani klotyot), fiam 'megtanult' osszepakolni maga utan, es nem ragja, tordeli a kormeit. Ja, es a fiam epp 3.5 eves, szoval egykoruak, probald meg ezt.


[link]

15. kisj (válaszként erre: 4. - ---Anita---)
2016. márc. 15. 15:09

Egy 3,5 éves gyereknek napi 1,6 liter folyadékot kellene innia?

Ezt nagyon nem hiszem

14. Imisz (válaszként erre: 12. - Zebracsikó)
2016. márc. 15. 13:55
Ezért kezdtem úgy, hogy lehet, hogy hülye ötlet. Egyébként nem zacskószámra gondoltam. Csak magamból kiindulva, a sósra szomjas leszek. Akkor javaslom a vajas kenyeret sózva :) Én pl. a paradicsomot, paprikát, uborkát, retket, semmi ilyesmit nem sózok meg. Én így szeretem. De a családtagjaim bizony jól megsózzák és isznak is rá. Bár nálunk már mindenki felnőtt. És én is csak azért iszom, (jó ha napi 1 L-t) mert tudom, hogy kell. Egyébként nem vagyok egyszerűen szomjas. Hogy mitől van ez? nem tudom.
13. IzaHold (válaszként erre: 6. - ---Anita---)
2016. márc. 15. 13:48
Az étkezése miből áll, gondolok itt arra, hogy nem lehet, hogy sok főzeléket, levest ilyesmit eszik? Azért a gyerekek érzik mikor szomjasak. Ha kevés ilyesmit is eszik, akkor viszont a gyerekorvossal megnézetném, mert ha ez nem tegnap kezdődött, akkor látható jelei is lennének rajta. Szerintem.
12. zebracsikó (válaszként erre: 10. - Imisz)
2016. márc. 15. 13:48
semmi értelme a ropiztatásnak, mert az a sómennyiség, amit bevisz, elviszi az összes rá megivott vizet a feldolgozása alatt, vagy még többet is
2016. márc. 15. 13:40

Nálunk is van mindenhol palack, ha kell, iszik.

De én nem figyelem, mennyit iszik. Iszik, ha szomjas.

Ha az orvos szerint nincs semmi baja, nincs kiszáradva stb., nem kel gyötörni az ivással.

10. Imisz
2016. márc. 15. 13:36

Lehet, hogy hülye ötlet de ha sós ropit eszegetne étkezések között? Nem szomjazna meg rá? Egyébként leveseket szereti? Az is folyadék ha csak 1-2 dl is.

Egyébként meg ha ennyire tolakodásnak veszi akkor ne kérdezgesd 5 percenként. Viszont óránként, másfél óránként ne kérdezz csak adj egy kis pohár vizet (max 1 dl) és koccintsatok :) Rokon kisgyereknél ez bejött.

Napi pisilések száma, mennyisége változott a kevés folyadékhoz képest?

9. Cucicsillag (válaszként erre: 4. - ---Anita---)
2016. márc. 15. 13:34

En kisfiam is szeptemberben kezdte az ovit es ugyanezt vettem eszre,hgy sokkal kevesebbet iszik. Szinten csak vizet iszik. En nem trukkozom vele, de pl.szokott enni sos mogyoroot, na arra sokkal jobban csuszik a viz :)

A hazban tobb helyen van vizes flakon es abbol is szokott inni, mert van kulacsa, pohara, bogreje, minel tobb fele, annal jobb sztem, mert akkor valaszthat melyikbol is inna.

En meg folyton iszom, muszaj is mert a kicsim meg szopizik :)

2016. márc. 15. 13:33

Örülj, hogy nem issza a tejet. Ez volt az első gondolatom


Én biztos vennék neki valami jópofa szívószálas itatót, és megbeszélném vele, mennyire fontos a folyadékfogyasztás.

Az óvodában pedig meg lehet beszélni az óvónőkkel, hogy nei tea/gyümölcslé helyett vizet öntsenek, ezen nem szoktak fennakadni.


Ha te sem vagy egy nagy folyadékigényű, akkor örökölhette ezt. Ha nem beteges, akkor szerintem a normál noszogatáson, kínálgatáson kívül nem kell semmit csinálni

2016. márc. 15. 13:33
Van egy 1 éves, 4 hónapos picúrunk is, ő viszont rengeteget iszik. Hozzá képest főleg ijesztő a nagyobbik kislányunk.
6. ---Anita--- (válaszként erre: 3. - IzaHold)
2016. márc. 15. 13:31

Közben írtam bővebben. :)


Konkrétan hogy HOGYAN lehetne rávenni, hogy minél többet igyon.

5. ---Anita--- (válaszként erre: 2. - 5c54c8b1c1)
2016. márc. 15. 13:30

Van kedvenc pohara, azt nagyon élvezi is, hogy ő tud engedni magának vizet bele a fürdőszobában, de persze nagy részét kipancsolja csak.

Szívószálat próbáltuk, nem izgatja, nem tetszett neki. :/

2016. márc. 15. 13:28

Bővebben: 3,5 éves kis lányom csak és kizárólag vizet iszik. Én szoktattam így, örültem, hogy ez ízlik neki, nem a mindenféle cukros lötyik. Régebben nem is volt ezzel gond, viszont jó ideje iszonyat keveset iszik, már nem tudom, mitévő legyek. Ha 5 percenként kérdezem, akkor is mindig azt mondja, nem szomjas, nem kér, sokadik után már mérgesen elküld, hogy hagyjam már, nem értem, hogy nem kér?! Most már úgy voltam vele, hogy tök mindegy, csak valamit igyon, úgyhogy gondoltam, rakok a vizébe kis őszilevet, bármit. Nagy könyörgés árán megkóstolta, azonnal ki is köpte. Szeptemberben kezdte az ovit, ott sem iszik mást. Első hetekben SEMMIT nem ivott, mert ott meg ált. valami tea, gyümölcslé, ilyesmi van, azt meg ugye utálja... így mondtam neki, nyugodtan megmondhatja, hogy ő vizet kér. Azóta pár kortyig eljut, de nagyon kevés így is. Most már pedig tényleg örülnék bárminek, csak igyon! Nagy bajban vagyunk most, az új ovis betegségekkel is, mert a szirupok is egy kínszenvedés, mire valahogy belerakom neki valamibe és megeszi... pedig állítólag szeretik a gyerekek, de ő ennyire utálja az édeset. (Annak ellenére, hogy az oviban rászoktatták a cukrozásra. :/ )


Régebben még ivott közel 3 deci tejet reggelire is és vacsira is még cumisüvegből. Erről leszokott, egyszer csak nem kért. Na, most pár napja nagy örömömre legalább újra kér, de még ez is nagyon kevés a napi 1,6 liter ajánlás mellett.


Egyébként nekem is nagyon erőltetnem kell magam, mert én is iszonyat keveset iszok, de most igyekszem jó példát mutatni neki és nagy ünneplést csapunk, ha végre iszik akár csak pár kortyot is. De jó lenne, ha némileg egyszerűbben menne...

2016. márc. 15. 13:21
Konkrétan mi lenne a kérdésed? Hogy hogyan? Vagy hogy miből?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook