Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Álomház forgalmasabb helyen fórum

Álomház forgalmasabb helyen (beszélgetős fórum)


1 2
39. fincsi5 (válaszként erre: 38. - Simple)
2016. márc. 11. 11:09

Azért bosszantó, ha csak emiatt nem lehet megvenni.:((

Nekünk nincs garázs, én úgy sajnálom rá a pénzt, de értem, hogy annak a háznak annyi volt az ára, ha használod a garázst, ha nem.

38. simple (válaszként erre: 37. - Fincsi5)
2016. márc. 10. 21:46
Nekünk a garázs alap, főleg ennyi pénzért. Hiába van garázs, ha nem tudunk beállni, olyan, mintha nem lenne. :D
37. fincsi5 (válaszként erre: 33. - Simple)
2016. márc. 10. 19:19
Garázs miatt nem hagynék ott egy jó házat.:)
2016. márc. 9. 08:54
Nálam a nyugalmas, csendes környék ,,kártya,, mindent visz.Ha közel van a szórakozóhely, ahhoz, ahol a kiszemelt ház van, akármennyire tetszik, én tovább keresgélnék. Később Nehogy megbánjátok a választást.
35. simple (válaszként erre: 34. - Mazsinka)
2016. márc. 8. 21:11
Mi úgy vagyunk vele, ha már ekkora összeget elköltünk akkor legyen olyan amilyet szeretnénk. Mert hosszú távra tervezünk, mégegyszer nem akarunk utána költözni. Voltak jó házak, csak azok meg pocsék helyen voltak... Tehát mindig van valami ami nem passzol. De szerencsére nem hajt a tatár, most is olyan házban élünk amilyenben szeretnénk, csak ez bérelt, és nem eladó.
2016. márc. 8. 21:02
Azért egy idő után csak beadnám a derekamat, tíz évig biztosan nem várnék. De mindenki másképp csinálja.
33. simple (válaszként erre: 32. - Mazsinka)
2016. márc. 8. 20:46
Hidd el, hogy nincsenek nagy igényeink. Az elvárás az lenne, hogy nyugodt csendes helyen legyen de ne a világ végén. Legyen a nappalin kívül minimum három háló, ha több az még jobb.Legyen garázs, vagy lehessen építeni ha nincs. (ez a telek beépíthetősége miatt szokott gond lenni) Kert az tök mindegy, mondjuk kisebb jobb lenne, de ha nagyobb az sem gond. Belsővel kapcsolatban vannak elképzelések, így ha nem olyan az elrendezése lehessen alakítani kedvünk szerint, tehát falak mozgathatóak legyenek. És manapság a teljesen lerobbant házakat is újszerű áron akarják eladni, nem azt nézik hogy még 30 milliót rá kell költeni, és akkor nekem már nem éri meg, hiszen amennyiért adni akarja annyiért már új házat is vehetünk. Találtam egyszer egy álomházat, ahol minden klappolt, de tényleg, bele is szerettem, hetekig jártunk ki tárgyalni és egyeztetni, egyetlen dolog volt a baj, a garázs. Mert volt ugyan, de olyan meredek lejáróval, hogy az egyik autónknak leakadt az alja, a másiknak a dőlésszög miatt a tetejét darálta volna le. :D Tehát lett volna egy kétállásos garázsunk amibe egyik autónkkal sem tudtunk volna beállni. Vittünk magunkkal építészt, tervezett sokat, volt többféle verziója de végül semelyik sem lett volna jó sajnos. Így fájó szívvel de el kellett engednem. Én nem gondolom, hogy túl irreális elvárások ezek. Mondom ezt úgy, hogy elég komoly összeg áll rendelkezésünkre, nem kell se hitel semmi, és mégsem találunk.
32. Mazsinka (válaszként erre: 31. - Simple)
2016. márc. 8. 20:14
Amikor az ember már nyolc-tíz éve keresi a megfelelő házat, akkor már el lehet azon gondolkodni, hogy az embernek vannak-e túl nagy igényei, s nem a házakkal van a baj. Mert elmegy felettünk az élet, miközben várjuk az igazit.
31. simple (válaszként erre: 9. - Mazsinka)
2016. márc. 8. 17:20
Pontosan tudom miről beszélsz, mi ugyanebben a helyzetben vagyunk, csak mi 8-10 éve keresünk. Nekem nagyon fontos a csend és a nyugalom. forgalmas út mellett, központi helyen nem veszünk éppen ezért, pedig ilyen környéken már lett volna nekünk megfelelő ház. Én inkább a házzal kapcsolatban engednék el dolgokat. Az persze nagyon vonzó, hogy ott a bolt is, de ha a kocsiban hallottad a dübörgést, akkor biztos a házban is lehet hallani, plusz az ilyen szórakozóhelyek környékén mindig van nagy zaj, mert mivel nem lehet bent cigizni, mindenki kint bagózik, sokszor kint nagyobb buli van mint bent... Ezt nagyon át kell gondolni. Vagy megkérhetitek az eladót hogy engedjen be éjjel, amikor nyitva van a hely, hogy meghallgassátok bent mit hallani. Ha el akarja adni ezzel sem lesz gond. El kell menni oda többször, éjjel nappal, hétvégén, és megfigyelni a környéket. Szomszédoktól lehet érdeklődni milyen a környék, ők biztosan igazat mondanak.
30. fincsi5 (válaszként erre: 1. - Mazsinka)
2016. márc. 8. 16:53

Játszótér, bolt, szórakozóhely....ezek mind vonzzák a nem kívánatos embereket.

Mióta árulják azt a házat, azt tudjátok?:)

29. fincsi5 (válaszként erre: 28. - 1967f14e72)
2016. márc. 8. 16:45
Ezt akartam! Az már rég rossz, mire odajut,hogy észre sem veszi, hogy zavarja a zaj, mert akkor már az idegeket őrli fel, tudtán kívül.
28. 1967f14e72 (válaszként erre: 25. - Mazsinka)
2016. márc. 8. 16:23

Mi forgalmas utcában lakunk.Velünk szemben iskola,az utca végén 3 étterem,ebből pont a legközelebbi brutális bulikat csinál péntek szombat..Minden nyári hétvége egy rémálom.Többször hívunk rendőrt is!Most már olyannyira eldurvult,hogy idén télen becsukott ajtók ablakok és bekapcsolt tv mellett sem lehet aludni a tuc-tuc zenétől.

A forgalmat egy idő után már észre sem veszed,de a zene az idegeket őrli!!

27. bázis22 (válaszként erre: 25. - Mazsinka)
2016. márc. 8. 14:09

Amennyiben szórakozóhely van, kalkuláld bele.bármikor változhat a tulajdonos. Esetleg más nyitva tartással, de persze a jelenlegi is változtathat ezen.

Lehet, hogy amikor zár túráztatják a kocsikat, motorokat.....persze marad a feltételes mód. A szomszédokat is megkérdezheted nyáron milyen, lehet sokkal hangosabb, mert ők is nyitva tartják a nyílászárókat.

26. puritan (válaszként erre: 11. - Mazsinka)
2016. márc. 8. 14:01

Nekünk szerencsére a nappali nézett a forgalmas részre, a hálók parkra, patakra és erdőre néztek :)


Mondjuk engem a zaj amúgy sem zavar alvás közben, de ezzel egyedül voltam a családban, tudom jól, hogy a legtöbb embert zavarja.

2016. márc. 8. 13:51
Nos, igen, ez a mi döntésünk. Egyelőre fogalmunk sincs... Az éjszakai zaj annyira nem idegesít, mert különben is tévére alszom el. Direkt beállítom, mielőtt elaludnék, hogy kapcsoljon ki x idő múlva, mert úgy szeretek aludni. Éjszakai zaj meg a hét napból csak egy-két napon lenne, ha lenne. Most magamat győzködöm? :)
24. Hoxa (válaszként erre: 22. - Mazsinka)
2016. márc. 8. 13:47

Értem. Hát, azt mondják, minden megszokható. Én is laktam pl. a X. kerületben pár évig, a csattogós éjszakai buszok vonalán. :) Ezek alapján tudom is magamról, hogy halálra idegel, ha éjszaka is zajos a környék.

Át kell rágnotok, hogy nálatok mik a legfontosabbak, lehet, hogy kárpótol a zajért az, hogy pl. mindenhová pár perces gyaloglással eljutsz. Gondold át, hol éltél eddig, ott mik voltak a pozitívumok, negatívumok és mi a legjobb nektek!

2016. márc. 8. 13:42
A városnak kb. 23 000 lakosa van, nincs villamos, metró, reptér, semmi ilyesmi, még vonat sem közlekedik, városi busz sincs, csak egy buszállomás, messze innen.
22. Mazsinka (válaszként erre: 20. - Hoxa)
2016. márc. 8. 13:40
Álomház alatt egyáltalán nem kacsalábon forgó palotát értek, hanem azt, hogy a ház maga a mi elképzeléseink szerint néz ki, teljesen alap dolgok: nem vizes a fal, jó a tető, nem akar ránk dőlni, pont annyi szoba van, amennyi kell, és az elrendezésük is pont tökéletes. Nincsenek fölösleges, kihasználatlan terek, a konyha-ebédlő elrendezése pont olyan, amilyet szeretnék, van kis terasz, ami pont a kis zöld díszkertre néz, ami nem hatalmas, hogy nagy teher legyen rendben tartani, de nem is kis ocsmány betontenger, van bent megfelelő fűtés, amivel nem lenne gondunk. A nagysága pont megfelelő, se több, se kevesebb, és az ára is elfogadható, vagyis egy teljesen átlagos házról van szó igazából, ami a mi álomházunk lehetne, ha megfoghatnám a kéménynél, és átteleportálhatnám egy szimpatikusabb utcába. Számomra is kritérium volt, hogy központ kizárva, aztán most itt vagyunk. Hiába nézünk nem központit, ha több más kritériumnak meg nem felel meg. Én nem szeretnék még évekig építkezni, és nagy hiteleket felvenni, például ez is egy olyan kritérium, amiből nem engedek.
21. Hoxa
2016. márc. 8. 13:32
Amúgy laknak emberek vasútvonal és m3 bevezető mellett is, nekik a csend nyilván nem szempont.
20. Hoxa (válaszként erre: 16. - Mazsinka)
2016. márc. 8. 13:30

Az átépítés nem azonnali létszükséglet egy lakható háznál. Megveszed az álomhelyen lévő nem álom vityillót, esetleg olcsóbban, mint az álomház, aztán még gyűjtögetsz pár évig, vagy lassacskán alakítod olyanra, amilyenre szeretnéd.

Amúgy ha "nincs miből", akkor egy álomház fenntartása is gond lehet majd, mert hidd el, nem marad álom a végletekig, egy háznál állandóan van munka, javítani-való, szinte minden évben van valami, amire költeni kell, akár nagyobb összeget is.

19. nefaria (válaszként erre: 15. - Mazsinka)
2016. márc. 8. 13:27

Ezt is javasolni akartam :) én anno pl. a repülők zaját nem bírtam, a "felszálló ág alatt" néztünk ki egy házat, odamentünk nyáron csúcsidőben amikor tudtuk hogy sok repcsi száll fel, és figyeltünk, majd döntöttünk - nem akarunk alattuk élni.


Nekem ez pl sok lenne, ha a kocsiból hallod a basszust. Az a mély monoton dübörgés .... anno az egyetemen az egyik koli épületben volt szórakozóhely, nyáron nem lehetett nyitott ablaknál aludni.

18. nefaria (válaszként erre: 1. - Mazsinka)
2016. márc. 8. 13:25

Mi is sokáig kerestünk anno, és valóban kompromisszumot kell kötni. Gondold végig, hogy miben tudsz engedni. Én a forgalmas helyek, utcák kizárva - elvből nem voltam hajlandó engedni, ahogy a nm költözöm ki Bp mellé csak azért hogy házban lakjak - elvből sem. Másban engedtem, engedtünk végül, ezt a kettőt nem tudtam feladni.


A ház lényege a kert pl., hiába a jól szigetelt ablak, ha kint miközben a gyereked hintáztatod zavar a zaj. Neked kell tudnod, hogy mennyire hangos, és hogy azzal együtt tudsz-e élni vagy sem. Erre a kérdésre próbálj meg választ találni, sok sikert a döntéshez!

17. mrfoglalt (válaszként erre: 16. - Mazsinka)
2016. márc. 8. 13:24
Akartok ti egyáltalán vásárolni?
16. Mazsinka (válaszként erre: 14. - Hoxa)
2016. márc. 8. 13:16
Át lehet építeni, ha van miből.
15. Mazsinka (válaszként erre: 12. - Bázis22)
2016. márc. 8. 13:13
Voltunk éjszaka. A kocsiban halkan hallottuk a basszust. De nem voltunk a házban vagy ilyesmi. Ez a kisebb baj. A fiatalok kijönnek szellőzni, és az utcán, kb. száz méterre beszélgetnek, ki tudja, hajnalban, részegen mit csinálnak. Ez a hely csak pénteken és szombaton hangos, egyébként nem szól a zene.
14. Hoxa
2016. márc. 8. 13:11
Ha már kompromisszum, akkor inkább a ház ne legyen tökéletes. Mi így választottunk pár éve, nem bántuk meg. A helyen és a forgalmán nem tudsz változtatni később, hiába zavar, de egy házat bármikor át lehet építeni, ha nagyon akarod.
13. bázis22 (válaszként erre: 11. - Mazsinka)
2016. márc. 8. 12:55
Bocsi, előbb kezdtem írni, aztán felálltam a géptől és folytattam. Nem szándékosan ismételtelek :)
12. bázis22 (válaszként erre: 1. - Mazsinka)
2016. márc. 8. 12:54

Menj el éjszaka, hétvégén , mennyire is zajos az a kis szórakozóhely. A közelünkben volt, sokat harcoltunk, hogy bezárják, mire sikerült. Időnként lehetetlen volt pihenni.

Azt is kalkuláld bele, ha netán változtatnak a forgalmon, ráengedik a traktorokat stb, arra az útra.

Valamint a hangszigetelt ablakok költslge, csináltatása, ha új ablakokat tesznek be, lehet már nem ua. lesz a mérete, esetleg akkor a külső vakolatot is kell javítani. A jóminőségű hangszigetelt ablak, ami szellőtik is elég húzós, ha meg nem szellőzik, párásodhat a fal , attól meg penészesedik.

11. Mazsinka (válaszként erre: 10. - Puritan)
2016. márc. 8. 12:40

Köszi! De mi a helyzet nyáron? Amikor az ember nyitott ablaknál alszik általában? Szellőztetni meg egyébként is kell. A hálószoba az utcára néz. Kb. ott tartunk, hogy éjszaka kimegyünk a környékre, és figyeljük a forgalmat, az autókat, mennyi van, a szórakozóhely hogy hallatszik oda, hány ember csámborog locsogva az ablak alatt. Nem bízzuk a véletlenre! :DDD

Emígy ott a másik oldal (ezzel nyugtatom magam), nem kell a világ végére mennem egy kenyérért vagy bevásárolni. Mert tök szép és jó, vadromantikus a városszéli élet, de azért kétszer is meggondolnám, hogy kell-e az a kenyér, ha épp nincs otthon a kocsi.

10. puritan (válaszként erre: 1. - Mazsinka)
2016. márc. 8. 12:35
Igen, jól hangszigetelt ablakkal tökéletesen hangtalan lehet a ház, vagy az a szoba, aminek az ablakai a forgalmas útra néznek, de számítsd bele azt is, hogy az ablakoknak csukva kell lenniük, ha mondjuk tévézni akarsz. Én imádtam forgalmas helyen lakni, és tényleg teljes csend volt csukott ablakoknál.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook