Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » CSOK 2016 - Családi otthonteremtési kedvezmény fórum

CSOK 2016 - Családi otthonteremtési kedvezmény (tudásbázis kérdés)


162. moonlight13 (válaszként erre: 160. - Sorean)
2016. jan. 12. 19:54
Látom a hozzászólásaidból, hogy te alaposan körebejárod a témát, és fel vagy készülve minden eshetőségre. De hidd el, hogy nem mindenki így gondolkozik, csak belevág.
161. moonlight13 (válaszként erre: 160. - Sorean)
2016. jan. 12. 19:53
Volt aki pl. az 5 éves kamatperiódust úgy értette, hogy maximum 3 % lehet a kamat. Pedig ez közel sem azt jelenti.
160. Sorean (válaszként erre: 159. - Moonlight13)
2016. jan. 12. 18:43
A buktatókra IS? Ha így volna, egy szót sem szólnék, de szerintem inkább csak a vélt vagy valós árnyoldalak vannak emlegetve itt.
159. moonlight13 (válaszként erre: 156. - Sorean)
2016. jan. 12. 16:35
Milyen ellendrukkerekről írsz? Örülj neki, hogy egy pár ember felhívja a figyelmet a buktatókra is, mert úgy látom, egy-két ember azonnal fejest ugrana bármibe, mert csak a milliók lebegnek a szeme előtt. Tisztelet a kivételnek!
158. moonlight13 (válaszként erre: 153. - Geranna7)
2016. jan. 12. 16:32
Nem vetted észre, hogy a CSOK-ot nem a bankok találták ki?
2016. jan. 12. 13:09
156. Sorean (válaszként erre: 155. - 5c54c8b1c1)
2016. jan. 12. 10:27

Lehet gúnyolódni, de amíg az ellendrukkerek nagy része anno maga is hitellel indult el, addig ez elég vicces...


Mennyi sok pénzügyi szakértő van ezen a fórumon, akik a meglévő hírmorzsákból összegyúrva előre látják az új intézkedés összes várható következményét...

155. 5c54c8b1c1 (válaszként erre: 154. - F8db0709b8)
2016. jan. 12. 10:14
Hogy te milyen irigy vagy!! :D :D
2016. jan. 12. 08:21

Az új támogatásnál a 2008.jul 1 után épült házak számítanak újnak....

De nézzük az érem másik oldalát..egy olyan réteg fog 3.gyereket vállalni akiknek abszolút nincs rá szüksége....iszonyatosan sok felelőtlen ember fog fejest ugrani ebbe a dologba és évek múlva kb a fele csődben lesz.....szóval akármilyen szépek a leírtak...nagyon alaposan át kell gondolni....

2016. jan. 12. 07:58
Szerintem ez a devizahitel utódja: ezzel is lesznek jól járók,lesznek,akiknek gatyájuk-bugyogójuk rámegy és akiknek az életét oltja ki! A devizahitel is a bankoknak volt kasszasiker,most az alacsony kamatok miatt szalmazsákban tartják sokan az apró pénzt is,a bankok haszonszerzésre találták ki a CSOK-ot ,nem a családok megsegítésére! A devizahitel miatt családoktól elvett lakásokat is értékesíteni kell a bankoknak,nem maradhatnak a nyakukon.És élénkül az ingatlanpiac,kac,kac,...
152. pista55 (válaszként erre: 151. - Tulli)
2016. jan. 10. 23:13

Épít mindenki ha nem vesz igénybe állami támogatást ahogy akar. Bővítésnél miért kellene? Gáznál más a helyzet, ott biztosan szükség van tervrajzra és nyomáspróba jegyzőkönyvre, de ha nem kell használatba vételi engedély akkor a kutya sem fog foglalkozni vele, hogy van-e. Én például anno azért nem tudtam használatba vételi engedélyt kapni bővítésnél mert bevallottam, hogy csak úgy bevezettük a gázt az újan épített szobába. Ha azt mondom fával fűtök megadták volna.

Azt nem értem én sem, hogy miért nincs egy oldal ahol mindent részletesen leírnak és ezt az oldalt ajánlanák mindenkinek a tévében, rádióban nem pedig mindenféle emberkék nyilatkoznak egy-egy részletről. Akkor nem kéne ilyen fórumokon érdeklődni egymástól, hogy vajon ki mit tud.

151. Tulli
2016. jan. 10. 22:22

Én azt nem értem, hogy az új ingatlan építésénél hogy-hogy nem kell építési engedély? Csok-tól függetlenül. Hogy fog ez működni?

Bővítésnél kell, ugye? Bár a bankban azt mondták, nem kérik. Nem kérnek egy statikai szakvéleményt se egy ráépítésnél? A fűtésrendszer belső bővítése biztos, h engedélyköteles pl. gáznál. Azt is terveztetni kell, nem? Sok változás jött be egyszerre. És kevés az infó.

150. pista55
2016. jan. 10. 21:25
Ez nagyon megdrágítja az új lakások építését.
149. pista55 (válaszként erre: 148. - Sorean)
2016. jan. 10. 21:24

Ezt a szigorítást már tavaly bevezették és csak az államilag támogatott lakásokra vonatkozik, az önerősökre nem.


[link]

148. Sorean (válaszként erre: 147. - Pista55)
2016. jan. 10. 21:11

Egy másik csok-kal foglalkozó topikban írta valaki, hogy ő könnyűszerkezetes házat szeretne, megérdeklődte a bankban és elvileg nincs akadálya. Nem értem.

Én is azt olvastam minden ezzel foglalkozó oldalon, hogy nem lesznek energetikai megkötések, amit elég hitetlenkedve fogadtam, mert eddig is voltak.

Én A+-os házat szeretnék majd egyszer, de az sem olyan alacsony fenntartási költségű, mint egy passzív ház.

147. pista55 (válaszként erre: 146. - Sorean)
2016. jan. 10. 21:01
Én is úgy tudtam, hogy már építési engedély sem kell 300 négyzetméter alatt de a héten hallottam ezt a rádióban. Hamarosan el akarják érni, hogy szinte passzív házak épüljenek.
146. Sorean (válaszként erre: 145. - Pista55)
2016. jan. 10. 20:51
Én úgy tudtam, hogy az energetikai előírások már nincsenek érvényben.
145. pista55
2016. jan. 10. 20:04
Azt tudtátok, hogy rendkívül szigorú hőtechnikai előírások lesznek az új lakásokra?
144. moonlight13 (válaszként erre: 142. - Globus)
2016. jan. 10. 17:33
Olyat ne írjatok alá, mert akkor még te magad sem adhatod el, ha találsz rá vevőt, mert akkor is le akarja venni a jutalékát.
143. moonlight13 (válaszként erre: 126. - Tulli)
2016. jan. 10. 17:33
Én sem akartam ingatlanost látni, de egy idő után csak azok hívtak fel, és ott bizonygatták, hogy majd ők... Volt vagy négy helyen is a lakásom, de semmi. Végül jött egy, aki egyáltalán nem volt szimpatikus, sőt szinte erőszakos volt. Na, mondom, ha ez ilyen, hátha eladja... Ő adta el.
142. globus (válaszként erre: 141. - Moonlight13)
2016. jan. 10. 17:26
Kizárólagos szerződésre.
141. moonlight13 (válaszként erre: 124. - Globus)
2016. jan. 10. 17:23
Melyik kifejezésre gondolsz?
140. Tulli (válaszként erre: 139. - Pista55)
2016. jan. 10. 14:50

Igen, ez így van. Legalább is ezt mondták nekem is.


Sőt minden számlának saját névre kell szólnia amit vásárolsz az építkezéshez vagy bővítéshez.

139. pista55
2016. jan. 10. 14:49

Azt hallottátok, hogy új lakás vásárlásánál csak akkor lehet visszaigényelni az áfát ha saját névre vásárolják az építőanyagot? Tehát a régebben épült új lakásnál ezek szerint nem.


Csak, hogy ne offoljam szét a fórumot. :)

138. Tulli (válaszként erre: 137. - Tulli)
2016. jan. 10. 14:45
Persze a Dunántúlon sem rózsás a helyzet mindenütt... Lásd. Baranya sok vidéke, Zala, Somogy stb.
137. Tulli (válaszként erre: 136. - Pista55)
2016. jan. 10. 14:41

:( Igen, ez nehéz helyzet.

Én dunántúlon lakom: sok jól képzett, fiatal egyedülálló és családos jön ide dolgozni, főleg agrár- és más mérnöki végzettséggel, mert a Hajdúságban, Borsodban, Nyírségben (stb.) nem találtak semmilyen lehetőséget maguknak. Mondjuk én nagyon örülök, ha itt letelepszenek, mert működik az óvi, az iskola van élet, vannak családok, fiatalok. De ez az otthonmaradókat nem vigasztalja, sajnos.

136. pista55 (válaszként erre: 134. - Tulli)
2016. jan. 10. 14:35
Sajnos most nálunk nagyon sok eladó ház van mert kevés a munkahely. Talán nincs is olyan utca amelyikben ne lenne. Nem faluban lakom egyébként, de lassan az lesz ha így haladunk. A fiatalok elhagyják így és mennek külföldre. Az én fiamék is ott vannak és eszük ágában sincs itt lakni. Szép lassan már csak nyugdíjasok maradnak a városban.
135. Tulli (válaszként erre: 133. - Pista55)
2016. jan. 10. 14:31

Az biztos, h macerás, de én azt hittem, ha valakinek ez a dolga, csak rászánja az időt. Én tanultam műszaki rajzot, az az igazán melós, főleg, amikor tussal kell húzogatni... ott lehet végleg elrontani.


Nem akarom szétoffolni a topikot, úgyhogy a témához visszatérve olvastam, hogy az igénylt támogatás összege nem haladhatja meg a számlával igazolt bekerülési költség 50%-át. Ez az előzetes költségvetés készítésénél sarkalatos pont. Azt viszont nem nézik, h mennyi önerőt raksz bele a bővítésbe. A bővítésnél a hitel részt nem értem. Mondjuk, ha pl. szét kell bontanom a tetőt, mert a ráépítés kapcsán keletkezik egy új tetőrész és azt nem lehet a meglévőhöz hozzáépíteni, akkor az már korszerűsítés és arra nem adnának pl. hitelt? Vagy azt hogyan mérlegelik, h egy bővítésnél mi az ami nettó az új helyiséghez tartozó építési munka, mi az ami viszont a meglévő ház miatt szükséges "korszerűsítés" azaz átépítés. A bankok építésvezetőket alkalmaznak? Vagy kik lesznek az ellenőrök? Becsüsök, banki ügyintézők?

134. Tulli (válaszként erre: 132. - Pista55)
2016. jan. 10. 14:22
Korrekt, ezt így lehet csinálni, főleg nem városban. 15 éve, amikor az első ingatlanunkat vettük fiatal házasként, kinéztük a falut, ahol lakni szerettünk volna. Elmentünk és kérdezgettünk, van-e eladó ház. És megtaláltuk az első házunkat, ami azóta is a családé. Valamikor ez így volt természetes. Akkor falun még nem nagyon voltak ingatlanosok.:-)
133. pista55 (válaszként erre: 131. - Tulli)
2016. jan. 10. 14:18
Én is egy programmal csináltam alaprajzot. Először rajzolni akartam alkoholos filccel, de teljesen vacak lett. Egyébként megértem miért nem csinálnak. Sok időt el lehet vele tölteni.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook