Normix (beszélgetős fórum)


2022. jan. 23. 08:43

Jár még erre valaki??

Normixot kaptam de nem merem bevenni.

Ugyanazok a mellékhatások mint a hasi panaszaim.

Segitsetek

2016. jan. 22. 20:37
valaki van itt?
27. 891542758c (válaszként erre: 26. - VendrinerPiroska)
2015. dec. 21. 22:42
egyébként egészséges embereknél is gyorsabb a bélműkődés menseskor és nem kórós a hasmenés sem. Régebben is volt de nem mindig és csak első nap, de inkább ilyen pépes volt. Ami most nálam megy az már tuti kóros, április óta szenvedek vele
2015. dec. 21. 22:34
Persze. Mint írtam az enyém nagyon vacak. Viszont menses idején mindig aktívabb volt a bélműködésem, ami normális a menses alatt.
25. 891542758c (válaszként erre: 24. - VendrinerPiroska)
2015. dec. 20. 13:15
de te akkor nem csak akkor vagy rosszul ha megvan, én szinte csak akkor, a többi nap olyan mint a többi és soha sem volt olyan, hogy 10x szaladnom kellett volna
24. VendrinerPiroska (válaszként erre: 22. - 891542758c)
2015. dec. 18. 22:51

Én elég sok gyógyszert kapok. Omeprazol, Imuran és Pentasa + vitaminok, fellángolás idején steroidokat is. Viszont nekem, ha fellángolásom van, naponta vagy tízszer kell rohannom és erősen véres a székletem.

Érdekes módon nekem az első colitis fellángolás előtt kb. 2 évig enyhébb székrekedésem volt, aztán átbillent.

23. 891542758c (válaszként erre: 21. - Katus3)
2015. dec. 18. 12:16
Oké köszi, akkor lehet én értettem félre
22. 891542758c (válaszként erre: 19. - VendrinerPiroska)
2015. dec. 18. 12:16

CT-re akart küldeni de kiderült hogy voltam ezért nem látta szükségesnek. Odairta hogy gasztroenterológiai eredet nem egyértelmű és felirta a normixot meg egy savcsökkentő, utóbbi nem használt. Annyira nekem nincs hasmenésem, inkább menstruáció előtt vagy/és közben, de akkor is napi 1-2x van nem többször, nem rohangálok.

Tükrözést nem látta indokoltnak. Általában lazább székletem van de nem hasmenés, mikor a panaszok előtt keményebb volt és gyakoribb volt a székrekedés, most már soha sincs az.

Neked milyen gyógyszert irtak fel? Segített?

21. katus3 (válaszként erre: 20. - Katus3)
2015. dec. 18. 09:57
Bocs, elírtam 2*2, azaz 4 szemet és 6 napig.
20. katus3 (válaszként erre: 18. - 891542758c)
2015. dec. 18. 09:56
Én is napi 6 szemet kaptam. Nincs elírva az adagod.
2015. dec. 18. 00:36

Irtad, hogy voltál gasztro vizsgálaton. Milyen vizsgálatokra küldtek el?

Nekem colitis ulcerosam van, amit fekélyes vastagbél gyulladásnak is hívnak. Az is hasmenéssel jár és arra is írhatnak fel antibiotikumot.Ezt általában vastagbél tükrözéssel állapítják meg. Van, akinek rendszeresen megy a hasa, de még kezelhető. Nekem a súlyos változata van, ami ritkán indul be, de akkor annyira, hogy kórházban landolok. Viszont én is rosszabbul vagyok menstruáció idején.

18. 891542758c (válaszként erre: 17. - Katus3)
2015. dec. 17. 17:47
értem. És neked hogy irták fel. 6 napig 2x2. Kicsit én félreértettem szerintem valamit mert azt hittem 2x1 erre adtak két dobozt és 2x2 volt felirva nekem is. Ez csak ezért érdekel.
17. katus3 (válaszként erre: 16. - 891542758c)
2015. dec. 17. 17:31
Az a fura, hogy először úgy tűnt hogy segít. Egy kis ideig jobb volt, aztàn újra ment a hasam. Ismét felírtàk, de akkor màr nem hasznàlt. Akkor kértem beutalót gasztróra, de ez nekem másfél éves procedúra volt. Esküszöm màr ràkra gyanakodtam. Kajàra néztem és szaladtam a wc-re.
16. 891542758c (válaszként erre: 14. - Katus3)
2015. dec. 17. 17:17
ezek szerint akkor a normix sem segitett neked mielőtt kiderült volna?
15. 891542758c (válaszként erre: 13. - Levarosbukta)
2015. dec. 17. 17:16

nekem biztos hogy nem a műtéttől mert már jóval előtte meg voltak a tünetek és semmilyen gyógyszert nem szedtem, tök egészséges voltam. És pont emiatt került sor a műtétre is ami lehet fölösleges is volt. De legalább a vakbélgyanú kizárva. Ha júniusban nem megyek el akkor elveszett volna a repülő jegyem egy kis kórházi kezelés miatt.

Aztán petefészek gyulladás volt a diagnózis, de a nőgyógyászati vizsgálat akkor semmit sem mutatott, csak a gyulladás. A júniusi CT nem zárta ki a petefészek gyulladást se. Antibiotikum után meg a gyulladás is lement, de ezek a tünetek nem tűntek el.

14. katus3
2015. dec. 17. 15:04
Sziasztok. A Normixot én is kaptam elhúzódó hasmenésre. Illetve nyugtatót is, de azt nem szedtem be. Gyanús volt a dolog, hogy más a baj, kivizsgàltattam magam és kiderült hogy laktózérzékeny vagyok.
13. levarosbukta (válaszként erre: 10. - 891542758c)
2015. dec. 17. 13:12
Azt én sem tudom hogy miért pont akkor, gondolom menstruációkor sok minden bejátszik. Az irritábilis bélszindróma diagnózist akkor állitják fel amikor az égadta világon semmi szervi bajt nem találnak. Ez a bél gyulladásos betegsége ami időről időre előjön. Van amikor hetekig, hónapokig nincs semmi tünet, mondjuk ez a ritkább. Állandó hasfájás, hasmenés a jellemző. Egyszerűen semmihez nem köthető a hasmenés egyszercsak van. Roppant kellemetlen. Nekem is volt vakbélműtétem ráadásul perforált és szétbombáztak antibiotikummal. Nekem azóta van ez a problémám.
12. 891542758c (válaszként erre: 9. - Levarosbukta)
2015. dec. 17. 10:20
Úgy van felirva hogy reggel és este 6 napon keresztül
11. 891542758c (válaszként erre: 9. - Levarosbukta)
2015. dec. 17. 10:20
azt hogyan diagnosztizálják?
10. 891542758c (válaszként erre: 9. - Levarosbukta)
2015. dec. 17. 10:15
úgyis csak egy 12 db-os doboz van felirva, nem is tudnék többet kiváltani. Azt viszont nem értem miért a menstruáció alatt erősödnek fel a tünetek?
9. levarosbukta (válaszként erre: 7. - 891542758c)
2015. dec. 17. 07:35
Keress rá az irritábilis bélszindrómára, nagyon gyanús hogy nem-e az van nálad. A Normix-ot nem szabad állandóan szedni, csak két vagy háromhavonta 2 x 2-öt tiz napig. Utánna szüneteltetni kell, és ajánlatos mellette probiotikumot szedni.
8. Zizisicc (válaszként erre: 7. - 891542758c)
2015. dec. 17. 00:17

A Normix egy olyan antibiotikum, ami nem szívódik fel bélből, hanem az emésztőrendszerben fejti ki hatását. Bakteriális eredetű gyomor és bélhurutokra írják fel általában, ill ha felmerül ezek gyanúja. Nem vagyok orvos, fogalmam sincs, mi bajod lehet a tüneteid alapján, de simán lehet egy elhúzódó fertőzés, nem kellenek ahhoz viharos tünetek.

Viszont, ha úgy döntesz, hogy beszeded, mindenképp szedj mellé vmi probiotikumot, pl. Protexin Balance-t vagy Progasztro 825-öt. Sőt, ezt már most elkezdhetnéd, mert a baktériumflórád tuti károsodott. Legalább 3 hónapig érdemes szedni.

2015. dec. 16. 22:10

Az egész áprilisban kezdődött egy menstuáció alatti hasmenéssel és hasfájással. A menstruációval együtt az is elmúlt. Innentől kezdve a menstruáció alatti hasfájás állandóvá vált, hasmenés nem volt mindig. Viszont a széklet állaga megváltozott sokkal lazábbá, ez is állandó lett. Júniusban volt egy vakbélműtétem de előtte nem voltak biztosak, hogy az. Elvileg az volt, de a tünetek nem tűntek el, folytatódott minden, a hajam csomókban hullott egész nyáron is.

Szeptemberben mikor meg jött vizes hasmenés volt kétszer, hasfájás és most már nem jobb oldalt hanem inkább bal oldalt szúrt. A műtét előtt mindig a jobb oldalt szúrt. Itt a bal. Egy másik kórházba mentem mert nem voltam otthon, ott is kivizsgáltak, a nőgyógyászati vizsgálatok negatív lett, viszont azt mondták hogy a tünetek alapján petefészek gyulladás, a hasmenést nem tudták hová tenni, betették valami fertőzésnek, pedig egyáltalán nem az volt, mert akkor le se szálltam volna a wc-ről.

A műtét előtti CT szerint vagy vakbél vagy petefészek gyulladás jobb oldalt.

Nem fektettek be mert vakbél már kizárva, felírtak két erős antibiotikumot, azokat bevettem októberben de nem tudtam végig szedni mert túl erős volt, de a gyulladást levittem, hajam már nem hullik csomókban mint előtte.

Elmentem megint nőgyógyászhoz, volt citológia, vizsgálat és ultrahang. Minden negatív lett. Október és novemberben nem volt gond a menstruációval, kicsi hasfájás volt de hasmenés nem. Novemberben visszatért a normális széklet, akkor volt időpontom a gasztroenterológusnál, elmeséltem neki mindent az elejétől, vittem a papírokat, addigra a normál széklet eltűnt, megint lazább lett, de nem hasmenés. Mivel minden vizsgálat meg volt, elküldött két gyógyszerrel és ha gond van akkor menjek vissza meg ha nem segít a gyógyszer. Az egyiket már kipróbáltam, az nem segített.

December 7-én kellett volna megjönni, de nem jött meg de innentől kezdve napi 1x hasmenés szinte mindennap.

A ripedon gyógyszertől késett nagyon mert tegnap jött meg a hasmenés nem múlt el. Délután bal oldalt iszonyatosan szúrt, meg fájt az alhasam, de csak bal oldalt, és nem az a menstruációs görcs volt, hanem egész más. Meg sem tudtam mozdulni, mellette a szokásos hasfájás. Ez volt a legkegyetlenebb fájdalom. Mióta megjött csak kevés mennyiségű hasmenés távozik.

Gyulladás nem lehet, mert a hajamból meg tudom ítélni, egyáltalán nem hullik.

A másik gyógyszer a normix, ami antibiotikum. Ha a menstruáció után a hasmenés nem tűnik el, akkor kénytelen leszek kipróbálni, mert csak akkor mehetek vissza az orvoshoz. Szerintetek ez mi lehet? Nagyon idegesítő már, tönkre teszi az életemet. Havonta egy vagy két napot mindig elvesz ez a szar.

2015. dec. 16. 22:09
de nem olyan rohanós hasmenés ez, bármit megeszek, nem befolyásol semmit. Napi 1x, max 2x és kevesebb jön de akkor 2x. Már egy hete, de akkor leírom az egész történetet
2015. dec. 16. 22:04
Szerintem, ha nincs gyulladas vagy fertozes, nem irnak fel ilyen gyogyszert.
4. 3b097083af (válaszként erre: 1. - 891542758c)
2015. dec. 16. 21:59
hasmenesre antibiotikum?? nema'....
2015. dec. 16. 21:59
hasmenesre szentabletta, ropi, sos krumpli, palinka, hubertus, piritos
2015. dec. 16. 21:19
valaki??
2015. dec. 16. 20:45

Hasmenésre szokták felírni és ez antibiotikum. Ha nincs gyulladás de hasmenése van az embernek akkor is fel szokták írni? Ki szedett már ilyet?

Kinek mennyire segített? Illetve mire írták fel nektek?


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook