Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Testsúlycsökkentő teák fórum

Testsúlycsökkentő teák (beszélgetős fórum)


1 2 3
2012. jún. 2. 14:11

Szerintem amúgy sem annyira célszerű ezeket a fosatós teákat enni. Fogyni sem radikális módszerekkel kell, hanem szépen, lassan, mérsékelten. Ha az ember zöld teát meg fehér teát fogyaszt, lehet hogy nem dob le 20 kilót 3 hónap alatt, de mindenképp jót tesz az anyagcseréjének, meg egy csomó antioxidánst juttat be a szervezetébe.


Egyébként ismerek egy öreg hölgyet, aki székrekedéses problémákkal küzd évtizedek óta, és amióta az eszét tudja, hashajtózik, mert csak úgy jön neki. Azóta a bélbolyhainak nagy százaléka el van halva (pl. béltükrözések alkalmával a normális rózsaszín kép helyett szürke belülről a bele), így a tápanyagok felszívódása is elég szegényes....


Szóval szerintem hagyjuk békében az emésztésünket, és támogatom azt a hozzászólást, hogy sok zöldség-gyümölcs (magas rosttartalmuk miatt), valami testmozgás (bélrenyheség ellen, legalább a belek is mozgékonyabbak lesznek --> egészséges székletürítés), és már sokkal jobb.


Kedves Andrea24 és Mucmuc987, én édesítésre stevia por koncentrátumot meg tablettát (mint a tablettás édesítőszer, olyan kiszerelés) használok, természetes, lúgosít, és glikémiás indexe kb 0.


Már leszokóban vagyok a mesterséges édesítőszerről, mivel a sok szar ami benne van, csak halmozódik, lerakódik, ki sem tud ürülni.


Meg egyébként a kenyérről is könnyű lemondani, ha valahogy beprogramozod az agyad, hogy sajnos nekem nem szabad, mondjuk elképzelve, mennyire árt a szervezetnek. nekem most derült ki, hogy élesztő intoleranciám van. imádok mindenfajta pékárut (persze a fekete és barna kenyeret fogyasztom rendszeresen, de néha nehéz ellenállnom péksütiknek, meleg és puha frissen sült fehér kenyérnek...), és most semmit sem ehetek. Esetleg kovászból készültet.

Ezek után ha ránézek egy pékségre, nem sóvárgok, mert egyszerűen kész, nem ehetek, hogy megőrizzem az egészségem. Ha ezt valaki baj nélkül is el tudja magával hitetni, nem lesz olyan nehéz lemondani róla.....


jaj és Andrea24!

én csináltam 13 naposat, kijött a tartalékolt víz, majd éhenhaltam a 13 nap alatt, és persze nem álltam meg, hogy a 13. nap után ne egyek jóízűen. A 13 nap eredménye 5-6 nap normális étkezéssel megszűnt. még egyszer nem csinálnám meg....

85. adel-leda (válaszként erre: 71. - Avarro)
2012. jún. 2. 13:59

hogy kiürül-e a fogamzásgátló....

hát, attól függ, milyen hevesen jön az inger, esetlegesen többször is egymás után. szerintem ezzel nagyon vigyázz. nem véletlen, hogy a hányásra is 4 órát mondanak. szóval a fogamzásgátló beszedése utáni 4 órán belül ha véletlenül hánysz, akkor új szemet is be kell venni. én nem kockáztatnék.

2011. ápr. 6. 00:04
Köszi szépen,utána nézek neten!!majd irok,mi a helyzet!de te is irjál nekem nyugodtan ha van kedved!!megadom az email cimem:handyka@citromail.hu
83. Mucmuc987 (válaszként erre: 82. - Mucmuc987)
2011. ápr. 5. 03:37
Bocsi, elírtam. Paul McKenna a pasi neve.
82. Mucmuc987 (válaszként erre: 81. - Andrea24)
2011. ápr. 5. 03:33
Hát nekem is jó volna addig ennyitől megszabadulni. Most rendeltem meg Paul McKeen: Le tudlak fogyasztani c. könyvét CD melléklettel. Már beleolvastam, nagyon jónak tűnik. Szorítok Neked!!!
2011. ápr. 2. 15:16
már 1 hete nem eszek kenyeret,meg canderelt használok a cukor helyett.de most bele akarok vágni a 13 napos diátba,mert juliusig szeretnék ledobni egy 10 kg,(még nemtom hogyan)Nagyon kedves vagy,hogy segitesz:)köszi
80. Mucmuc987 (válaszként erre: 79. - Andrea24)
2011. ápr. 1. 06:50

Eszel fehér kenyeret és/vagy cukrot? Azokat csökkenteni kellene, mert farkaséhséget csinálnak. Felviszik a vércukrot, fel vagy dobva, aztán meg éhes vagy, pedig nemrég ettél. Vettem nyírfa cukrot (2500 Ft/kiló). Zablisztes palacsintába ezt teszek fahéjjal, nagyon finom, nincs mellékízé, ráadásul lúgosít és gombaölő a nyírfacukor. Kenyér helyett délután próbálok rizs Hamletet enni a párizsi mellé+ ubi/paprika. Majd csak elkezd apadni a hasam... :)

Palacsinta recept: 5 dkg zabliszt (két púpozott ek.), egy tojás, 2 dl tej, pici só, pici folyékony édesítőszer. A zabliszt helyett teljes kiörlésű tönkölybúza lisztet is használhatsz.

2011. márc. 31. 12:11
hát velem nem tudom mivan de amiota szedem nem csinál velem semmi extrát,söt még jobban éhes vagyok:S ezt nem értem
78. Mucmuc987 (válaszként erre: 77. - Andrea24)
2011. márc. 30. 21:17
Még csak 2 hete szedem, jobban odafigyelek az étkezésre, de még szerintem nem fogytam (mérlegre nem merek állni).
2011. márc. 29. 19:37
és fogytál töle amugy Mucmuc987??
2011. márc. 29. 19:34
igen lagalább 2 orán át tart a szédülés,minden egyes szemnél
75. Mucmuc987 (válaszként erre: 74. - Andrea24)
2011. márc. 29. 11:11
Biztos, h ettől a kapszulától szédültél? Nálam nem volt ilyen, semmi bajom tőle.
2011. márc. 28. 18:24
hali!én ki probáltam a szüztea hca kapszulát,de egy után olyan szédülés jött rám,meg még sorolhatnám,valaki tudja,hogy ez meddig tart?és meddig kell szedni??kösziii
73. Mucmuc987 (válaszként erre: 70. - Erikpipi)
2011. márc. 14. 09:22
A Dr.Chen kapszulákat/teát szedem, szedtem a múltban is és jók. Még élek!! :))
72. Mucmuc987 (válaszként erre: 71. - Avarro)
2011. márc. 14. 09:19
Én pár napja szedem, egyáltalán nem hajt meg, valszeg azért, mert nem tettek bele lótuszlevelet (ami benne van a szűztea kapszulában). Azt vettem észre, hogy rengeteg vizet kívánok, mikor ezt a kapszulát szedem, pedig előtte kínkeservesen gyűrtem le akár egy pohár vizet is.
71. avarro
2010. febr. 7. 20:18

sziasztok!!!


Én most akarok elkezdeni egy szűztea+HCa kapszula szedését. Azt írja hogy nem hajt? tényleg így van?


És még annyi hogy fogamzásgátlót szedek.Szerintetek ha meghajt az is kiürül?


Köszi a választ

2008. okt. 14. 21:33
Napokban olvastam, hogy kínai gyógynövényben is találtak hamisat, és halállal végződött....
2008. jan. 17. 09:52
Sziasztok! Én kb.julius óta szedem a szüztea+cla kapszulát minden este 2 db-t.Eleinte rendesen meghajtott és kinos helyzetem is volt néha.Kb.2 hét mulva csak reggel kell igyekeznem a wc-re és egész nap nyugi van.Dec.-ben nem szedtem a kapszulát most kezdtem ujra.Eddig 15 kg-l mutat kevesebbet a mérleg .Nem figyelek az étrendemre,de az étvágyam nincs olyan nagy mint régen.Nekem bevált a SZÜZTEA+CLA,gyógyszertárban 1672 ft-ba kerül.
2007. dec. 5. 11:15
Én pu-erh teát iszom két hete.Eddig még nincs nagy változás (pár -dkg),viszont az emésztésemet rendbe rakta!
67. Ildikócska (válaszként erre: 52. - 2db8a1ae1c)
2007. nov. 13. 15:37

Én is így voltam, és nem változott később sem. Nem nagyon lehet elmenni itthonról, ha ezt iszod.

Egyébként semmit nem fogytam tőle.

2007. okt. 23. 11:49

A zöld tea és még egészséges is.

Én ezt iszom egy pár éve és a súlyom nem gyarapodik.

Előtte persze én is kipróbáltam sokfélét de a hasmenésen kívül semmi sem történt.

65. röpike (válaszként erre: 45. - Tina68)
2007. okt. 23. 11:22
tina68! Az a diéta, amit te csináltál, szinte 1:1 = Norbi-fogyi. Megtévesztő, ha azt írod: "a szűzteával 3 hónap alatt 18 kilót fogytam", mert önmagában a kenyér elhagyása hozhat 3 hónap alatt 5-8 kiló fogyást. :) Nekem éppen ez a nagy problémám, hogy bármiről le tudok mondani, csak a kenyérről nem. :( Akkor meg ihatok akármilyen teákat...
64. röpike (válaszként erre: 60. - Lilla28)
2007. okt. 23. 11:10

A mályva (a klasszikus Rápóti-Romváry-féle gyógynövény szerint):

- kereklevelű mályva: nyálkát, cseranyagot tartalmaz. Forrázatát belsőleg köhögés ellen és bélhurutban bevonószerként fogysztják. Külsőleg toroköblítésre és lágyító borogatásra alkalmas.

- erdei mályva: nyálkát, malvin antocián glikozidát, cseranyagot tartalmaz, torokgyulladás elleni öblögetőszer.

U.ezen könyv ELHÍZÁS, ELZSÍROSODÁS ELLENI FOGYASZTÓ TEAKEVERÉKBE ajánlja az alábbi gy.növényeket:


Kökényvirág

Rebarbaragyökér

Bengekérek

Sédkenderfű

Aranyvesszúfű

Lestyűngyökér

Bodzairág

Vadárvácskafű

Petrezselyemgyökér


Árvacsalánfű

Kukoricabajusz

Cickafarkfű

Édesköménymag

Konyhaköménymag

Benedekfű

Citromfű


Tarackgyökér

Kálmosgyökér

Vidraeleckelevél

Borsosmentalevél

Kamillavirág

Ezerjófű


Egyszer, ha nagyon ráérek, kibányászom, mi az, ami egyezik ezeknek a gy.növényeknek a hatóanyagtartamában.


A mályvatea nem szerepel ebben a kategóriában.

63. adri25
2007. okt. 18. 20:21
Szia Lizi: szenna levél tea nagy adagban,tuti hatásos.
62. h.editke (válaszként erre: 60. - Lilla28)
2007. okt. 18. 16:17
Nem !!!! A művésznő is megmondta, akinek a neve alatt ment ez a teadolog, hogy a szer nem fogyaszt.
61. Lizi92 (válaszként erre: 59. - Erikpipi)
2007. okt. 5. 22:45
Mert nemtudok szarni.:P nem a fogyás a fő célom vele.
2007. szept. 2. 12:23
Sziasztok.Elkezdtem inni a mályva teát és szedem a kapszulát.Szerintetek érdemes?Fogyott már tőle valaki?Kb.mennyi idő múlva lessz valami változás?
59. erikpipi (válaszként erre: 57. - Lizi92)
2007. aug. 12. 23:25
Persze, vegyél szennalevelet. De miért akarsz egész nap a wc-n ülni? Mellesleg egyik tea sem fogyaszt, csak fosat, már bocs. Kihajtja belőled a vizet is, utána meg 1 hétig nem jön össze a nagydolog.
58. aviska (válaszként erre: 57. - Lizi92)
2007. aug. 12. 23:14
A májva tea nagyon hajt.. Ezt tapasztalatból mondom max 1 csészét igyál egy nap ! meglesz a várt eredmény de fogyni nem nagyon lehet vele..
57. Lizi92
2007. júl. 25. 14:12

Hello!

Pár teát már kipróbáltam,de egyik sem hajtott meg.

Tudnátok valami olyat ajánlani ami használna?

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook