Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2015 decemberi babák + minden, ami ezzel jár! fórum

2015 decemberi babák + minden, ami ezzel jár! (beszélgetős fórum)


2015. jún. 27. 07:17

Nikletty, én a futás miatt azért paráztam, mert megerőltettem, hajtottam magam, éreztem is hogy nem esik jól, és mikor kiderült, hogy babát várok, ahogy visszapörgettem az időt, pont akkor voltam edzeni, mikor végbemegy a beágyazódás... Szóval azért paráztam egy kicsit nehogy "kirázódjon" (nem tudom jobban megfogalmazni :) ).

A többi káros anyag miatt annyira nem tartottam, mert az első 6 hétig a mindent vagy semmit elve van... Ha ártottál valamivel, a kis szövetei 100%-ban képesek újjáalakulni, ha pedig annyira ártottál, akkor meg sem marad így se úgy se...

Tudom, szopi alatt sem szabad ezeket elfelejteni, sajnos sokan vannak, akik megszültek és hát mivel nincs már a hasukban a gyerek, folytatják a korábbi életvitelüket, holott a tejcsin keresztül még egy jódarabig összeköttetésben vannak...

2015. jún. 27. 07:12

Szia Zonne!


Ez a pánikféle rám is rámjön néha, van úgy, hogy utazom a buszon és elkezdek könnyezni, olykor sírni is arra gondolván, hogy istenem csak egészséges legyen, remélem minden rendben van vele odabent, remélem nem ártottam neki semmivel, ki tudjam rendesen hordani... És elkap a kétségbeesés, ez tart 2-3 percig és elmúlik. Vagy ha meglátok egy gyermek rohammentőt szirénázva, vagy a tv-ben egy beteg gyereket rögtön sírok és kérem a Jóistent, hogy segítsen neki. Nektek is hasonló érzésetek van?

16. nikletty (válaszként erre: 12. - Sziszi0528)
2015. jún. 26. 14:58

mondjuk szerintem egy kis normál torna, meg pl a futás egyáltalán nem árt, sőt, serkenti a vérkeringést, stb.

A többi meg, ha tesztnél elhagyod az jó, mert addig úgy sincs veled összeköttetésben a kicsi úgy. Viszont szoptatásnál sem szabad majd, mert kiválasztódik.

Boldog babavását nektek lányok!

15. kszb (válaszként erre: 14. - Zonne)
2015. jún. 26. 13:21
igen, én is azt olvastam, h ez normális jelenség :) Ez megnyugtató :) Viszont, azt is észrevettem, h az idő előrehaladtával, az anyai ösztön is rettenetesen erősödik az emberben :)
14. Zonne
2015. jún. 26. 13:15

Sziasztok,


én dec. 10-re vagyok kiírva :-) Első baba, 32 vagyok. Nálunk is egész gyorsan sikerült, kb a harmadik próbálkozós hónapban. pont húsvétkor teszteltem pozitívat. Ez amúgy eléggé meglepett, mert arra számítottam, hogy majd hónapokig próbálkozunk mi is, mint ahogy sajnos sokan mások is.


Amúgy rám most, a 16-ik hét után tört rám valami pánikféle ezzel az egész anyasággal kapcsolatban, de ez állítólag normális, majd elmúlik, csak nehéz néha saját magamat is kezelni :-)

13. kszb (válaszként erre: 12. - Sziszi0528)
2015. jún. 26. 12:32
egyébként, mi is azt beszéltük pont a párommal, h ha céltudatosan csináljuk, ahogy az tervben volt, tutira nem jön össze a dolog, csak később, vagy jóval később, minél jobban ráfeszülünk. 9 éves kapcsolatban meg már mondhatni mindegy, h mennyire korán jön a baba. Évek óta beszéltünk róla, csak vártuk a megfelelő pillanatot, amikor minden klappol a gyerekvállaláshoz. Mostanra be kellett látnunk, h olyan soha nem lesz :) Én meg tudom, h akkor is megijedtem volna a pozitív teszt láttán, ha pontos tervezés eredménye az :)
2015. jún. 26. 12:24
Nekünk úgy jött össze, hogy 1. hónapban nagyon rákészültem, már tesztelés előtt simogattam a hasam, hátha... :). Szedtem a terhesvitamint, letettem a cigit, nem ittam egy kortyot sem, óvatosabb lettem a tornával... aztán semmi. Második havi próbálkozás szintén így telt... semmi. Ejj mondom, drága a vitamin is én leteszem, majd akkor szedem újra, ha terhes leszek. Rágyújtottam megint (kocadohányos vagyok/voltam), egy bálban elég jól vodkáztam is, elmentem párszor futni és hát... két csík :D. Azonnal letettem minden cigit, piát (na nem vagyok nagy iszákos de néha 1-1 sör, hétvégén esténként kettesben pezsgő, bálokban kis Kalinka azért becsúszott). Újra vitaminszedés és társai. Nem tudom, hogy ennek köze van-e hozzá, de nekem szerintem a "gyertyázás" segített (action után falnak támaszt a láb, csípő megemel és úgymarad kb 5 percig). Ezt a harmadik hónapban csináltam + nem görcsöltem annyira rá, mert elkeserítő volt az idegtépő tesztelgetés, hétről hétre várakozás, hogy megjön vagy nem jön meg. Én megemelem a kalapom azok előtt, akik hónapokig próbálkoznak, minden tiszteletem az övék, hogy ennyi türelemmel bírnak, mondjuk nem panaszkodhatok, mert elég hamar összejött nekünk (3. hónap próbálkozásra), de akkor is az előtte levő 2 hónap a várakozásokkal és az egycsíkos tesztekkel...
11. kszb (válaszként erre: 10. - Nikletty)
2015. jún. 26. 12:01
vagy ez, vagy az :D De sztem 2x volt, mert elég jellegzetes "fájdalom" a tüszőrepedés, illetve kicsit meg is gajdult egy forrázásos baleset miatt a rendszerem idén (endokrinológus mondta, h amiatt):) Januárban 6 napot késett, szabályos klimaxos tünetekkel :/ Az nem volt szimpi. Februárban minden ok volt, aztán márciusban meg baba lett :)
10. nikletty (válaszként erre: 8. - Kszb)
2015. jún. 26. 11:53

szerinted kétszer volt peteérésed?

vagy most be csapott a tested :D :)

2015. jún. 26. 11:52

Köszi a választ!


Akkor én is leírom röviden: nekem első baba, most 28 éves vagyok, és már tudják rokonok, barátok. Szüleimnek úgy mondtam, hogy anyák napjára belecsempésztem az UH-felvételt a Raffaello bonbon dobozába, felköszöntöttem anyát és mondtam neki, hogy nyissa ki, mert ilyen finom Raffaellot még nem látott :D. Én jelenleg még dolgozom, július 31-ig van határozott idejű szerződésem. Az első 3 hónap borzalmas volt, igaz nem hánytam, de öklendezés, gyomorégés volt, nameg a fáradékonyság... Alapból kis pörgős, koránkelős típus vagyok és azt az időszakot iszonyat nehezen viseltem... Pocim már nekem is látszik, kezdenek szűkek lenni a nacik :). Én sajnos +10 kg-mal indítottam neki, így max egy tízesnél többet nem kéne híznom (158 cm vagyok 56 kg körül van az ideális, 67,5 kg-mal kezdtem, eddig +80 dkg, ami rámjött). Kismamatornázni szeretnék heti 4x (Rubint Réka) jövő héttől. Mi már megvettük a kiságyat, pelenkázót, babahordozót, babakádtartót, megmondom őszintén semmit nem akartam még beszerezni, de ez olyan jó áron volt (használt, de nagyon szép állapotban), hogy vétek lett volna kihagyni (a pelenkázó árárért megkaptuk mindet).

Kíváncsi vagyok, hogy tényleg fiú-e :).

8. kszb (válaszként erre: 7. - Nikletty)
2015. jún. 26. 11:49
úgy, h évek óta csak naptár módszerrel védekeztünk. Nekem nagyon fájdalmas tüszőrepedéseim voltak, és mindig a 17-18. napon, így nem volt nehéz belőni, mikor ne legyen szex. Viszont, minden jel szerint márciusban volt egy peteérésem a 14. napon (éreztem), és mivel azt hittem arra hónapra letudtam a dolgot, nyugodt szívvel voltam együtt a párommal a továbbiakban. De volt egy extra peteérésem is :) Akkora gondot nem okozott, max egy kis ijedtséget keltett bennünk a váratlan dolog.
7. nikletty (válaszként erre: 4. - Kszb)
2015. jún. 26. 11:40

Szia bocsi

csak ide keveredtem,d e sajnos nem tartozik ide...

hogy oldotta meg a természet? hogy "sikerült be"? - ha megkérdezhetem.

Nekem már van egy kislányom, én szeretnék kistesót, de apuka bizonytalan, így immel-ámmal védekezés van, én meg reménykedek, hogy egyszer...

2015. jún. 26. 11:38
Szasztok. Van egy zart klub, 2015 decemveri babak nevvel. Gyertek oda!
5. kszb (válaszként erre: 3. - Sziszi0528)
2015. jún. 26. 11:36
már a 13. héten mondta a doki, h "átok ott egy kis bütyköt" :) De nekem elejétől az az érzésem, h fiú lesz :) Hétfőn megyek a 18. hetire :)
4. kszb
2015. jún. 26. 11:35

A válaszok :)

nem, semmi rosszullét nem volt szerencsére :) Ha nem marad ki a mensesem, nem is tudom, h terhes vagyok :) 1. baba, 36 évesen. Év végére terveztük, h belecsapunk a "gyártásba", de a természet megoldotta, így akkorra már velünk lesz :) Már mindenki tudja :) Anyósoméknak mondtuk meg a szűk családon belül legutoljára, az első UH kép mellékletével, 8 hetesen :) Ahogy kiderült, h kismama vagyok, azonnal táppénzre jöttem, mert a munkaköröm veszélyeztető lett volna a kicsire nézve. Azóta is itthon vagyok, és nem valószínű, h visszamegyek a szülésig. Magas rizikóba soroltak az életkorom, és egy autoimmun betegség jelenléte miatt. Pocak már van, de a nadrágjaimba még beleférek :) Ugyan kicsit kezdenek már szűkössé válni, és van olyan, amiben leülni csak úgy kényelmes, ha kigombolom. A téli súlyommal indultam a terhességnek, ami pár kg-al több, mint a nyári, de szerencsére egyenlőre nem nagyon gyarapodok. Talán 1 kg jött fel eddig. Habár, ahogy anyut kifaggattam, ő se szedett fel max 9 kg-ot a terhesség alatt. A babavárásra leginkább lelkiekben készülünk, elvégre ez a legnagyobb változás az életünkben, ami történhet velünk :) Ennyi idősen a környezetünkben már nagyon sok kisgyerekes család van, így a vásárolgatást majd a végére hagyjuk, először lajstromba vesszük, h mit kapunk, és minden azután igazodik. Babakocsit már kinéztük, h milyet szeretnénk, de azt is használtat nézünk, jó állapotút. Illetve a babaágy az, amit még venni szeretnénk ujjonan.

2015. jún. 26. 11:27

Szia!


Én meg dec. 13-ra :). Akkor Neked a Mikulás bácsi hozza, nekem meg majd eldönti a Miku vagy Jézuska, akihez közelebb van :).


Nemsokára mehetsz is UH-ra, én már alig várom a 18 hetest, hátha ügyes lesz és megmutatja magát ;)!

2. kszb (válaszként erre: 1. - Sziszi0528)
2015. jún. 26. 11:23
Szia :) Dec. 2-re vagyok kiírva :) Tegnap töltöttem pont a 17. hetet :)
2015. jún. 26. 11:01

Sziasztok!


Most vagyok 15+5 hetes kismama és szeretném, ha csatlakoznának hozzám hasonló anyukák, akik december környékére várják a picurit :)!


Témák, amik érdekelnek:

- minden, ami a várandósággal jár (vizsgálatok, közérzet, kívánósság, rokonok tudják-e már, hanyadik gyermek, stb)

- ki meddig és mit dolgozik

- testkép (látszik-e már a poci, mennyi plusszal indítottad a terhességet, új ruhák vásárlása, mert szűkösek a jelenlegiek, stb.)

- hogyan készülsz a babavárásra (vettél-e már valamit, kész van-e a szobája - festés, tapéta)...


Szóval minden érdekel, hogy ki hogyan éli meg ezt a hihetetlenül csodálatos időszakot!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook