Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Megjavítani vagy eldobni? fórum

Megjavítani vagy eldobni? (beszélgetős fórum)


1 2
59. kriszta773 (válaszként erre: 58. - B7838fc00d)
2015. jún. 25. 17:32

ellentmondasz magadnak. ha megkönnyebbülne attól, hogy nem neki kell kimondani és lépnie, az lenne fair ugye, ha te megmondanád, válni akarsz, aztán beadnád a válópert. kötve hiszem, hogy lenne olyan normális ember, aki megkönnyebbüléssel fogadná, ha egyik nap kiderülne, a házastársa beadta a válópert a háta mögött mindenféle előzmények nélkül, bejelentés és egyebek nélkül, miközben egy fedél alatt élnek úgy, mint azelőtt


nem is értem, hogy képzelted ezt az egészet. meg hogy mit hezitálsz most a bejelentéssel. szerintem csak hazudozol :) ha meg tényleg ilyen hülye vagy, akkor vegyél nagy levegőt, és közöld vele, nem kell ehhez hónapokig tartó odavezető beszélgetéseket csapni. egyszer belekezdesz, megbeszélitek, aztán annyi. a helyedben nem mondanám el, hogy ja szivi, már beadtam a válópert, csak hogy megkíméljelek az intézkedésektől :)

58. b7838fc00d (válaszként erre: 57. - Kriszta773)
2015. jún. 23. 21:23
Megkönnyebbülne, mert sztem, csak a hülye nem érzi,hogy nincs rendben nagyjából semmi köztünk. Megkönnyebbülne, hogy nem neki kell kimondania, de az idáig vezető beszélgetés nem lesz egyszerű. Nem lesz az,mert amúgy minden elválás nehéz, mert a megszokás nagy úr, és inkább belekényelmesednek a "nem minőségi" életbe a pasik, (csak lépni ne kelljen) , de azért csak rossz valahol, ha egy 10 éve meglevő, akármilyen közösség felbomlik...
57. kriszta773 (válaszként erre: 56. - B7838fc00d)
2015. jún. 23. 19:45
ha megkönnyebbülne attól, hogy válás van, akkor miért fosol neki megmondani? komolyan agyrém, ahogy az emberek intézik a dolgaikat, el sem tudom hinni. 10 évig együtt valakivel, közös gyerek, közös élet, aztán stikában beadni a válópert, és közben együtt rántotthusizni meg tévézgetni, mintha mise történt volna
56. b7838fc00d (válaszként erre: 55. - Kriszta773)
2015. jún. 23. 18:36
be fogok számolni róla, és hidd el, nekem lesz igazam: meg fog könnyebbülni. Ami összetart már minket, az csak a megszokás, és max a gyerek. Az viszont már régen rossz, ha csak ez miatt nem léptünk eddig.
55. kriszta773 (válaszként erre: 54. - B7838fc00d)
2015. jún. 23. 18:19

egy férfival próbálhatod megbeszélni a problémákat, hacsak nem a mosógép javításáról van szó, nem fogja érteni :) igyekezni fog egy darabig, aztán minden ugyanolyan lesz. nyilván ha leültél volna vele, hogy számodra itt a vége, mert ez és ez nem jó, nincs meg köztetek, aminek kéne lennie, és be akarod adni a válópert, talán tudtatok volna még egy utolsó normál próbát tenni, és ő is komolyan vette volna


hát arra kíváncsi lennék a férjed szájából is, hogy ő rábólint, jól tetted, hogy a háta mögött adtad be a válópert, mert neki nem lett volna mersze. ha ez lenne a szitu, már attól megkönnyebbülne, hogy felhozod a válást és akarod, neki csak rá kell bólintania, és akkor mindent egyszerűen el tudnátok intézni

2015. jún. 23. 18:05

Próbáltuk számtalanszor megbeszélni a problémákat, gondokat. Utána pár hétig mintha javult volna a helyzet... De csak rövid ideig tartott a változás. Talán igazán Ő se akarja már megmenteni a házasságunkat. Tavaly egyszer össezvesztünk csúnyán, épp Valentin nap elött, ő akkor kidobott, (szóban), de aztán nem engedte,hogy elmenjek.

A válás, akár tetszik akár nem, benne van a levegőben.Beadtam a válóperes kérelmet, de mivel nem válok minden nap, nem tudtam, mi minden kell még hozzá... ezért azt még pótolnom kell. Az,hogy a "háta mögött" intézkedek, lehet, nem szép gesztus, de tudom, egyetértene vele, csak Ő nem meri ezt meglépni! Eléggé ismerem őt, és tudom, legszívesebben a szőnyeg alá sepri a gondokat, nah meg beszélgetni kelljen ilyesmikről. Azt a pasik nem szeretik. Gyűjtöm az erőt, és el fogom neki mondani, van még rá időm. Köszi az építő jellegű válaszokat, sokat gondolkodtam arról,hogyan tovább. Most már tudom, és ezt köszönöm nektek!

53. kriszta773 (válaszként erre: 51. - Bichi)
2015. jún. 23. 12:42
hát én valahogy nem is hiszem el, nyilván ha beadta a válópert, azt elindították, legfeljebb az ügyvédnek kell majd mindenféle
52. kriszta773 (válaszként erre: 49. - B7838fc00d)
2015. jún. 23. 12:41

de ez a te dolgod, számomra visszatetsző, ha valaki akár még válás esetén is a másik háta mögött tesz keresztbe

ha egy agresszív férjem lenne, akitől válni akarok, akkor az első az lenne, azon munkálkodok, hová tudnék menni. mert fontosabb lenne, minthogy legyen egy hivatalos papír a különélésről. ha meg nem lenne agresszív, bármilyen kellemetlen is, az az első, hogy beszélnék vele és utána együtt intézkednénk

51. Bichi (válaszként erre: 50. - Kriszta773)
2015. jún. 23. 12:37

Azt hiszem, nem akarja érteni a lényeget... Hallatlan, hogy valaki bead egy válópert, majd várja az alkalmat, hogy mikor mondja el. De a legnagyobb gáz az az, hogy nem is érzi ennek a súlyát, legyen bármilyen is a kapcsolat.

Egy esetben elfogadható, ha a másik agresszív, vagy ilyesmi, de jelen esetben erről szó sincs...

50. kriszta773 (válaszként erre: 49. - B7838fc00d)
2015. jún. 23. 12:22

mellébeszélsz. 10 éve vagy a felesége, de beadod a válópert, mielőtt egyáltalán szólnál neki. mégis miben lenne más az a beszélgetés a válóper beadása előtt, vagy utána? nyilván elviselsz pár kemény arculcsapó szót a válásért cserébe, őszintén szólva simán meg is érdemled, ha így intézed. ha ennyire utálod és szar véleményed van a férjedről, talán előbb a költözési lehetőséget kellene intézni a válás helyett. ha meg úgy gondolod, annyira nem egy utolsó szar szemét, ha mégis lehúztál vele 10 évet, tán belegondolhatnál, fordított helyzetben mi lenne tisztességes és fair


szerintem csak lódítasz :) ha beadtad volna a válópert, akkor várhatnád bármikor, hogy a férjed megkapja az idézést. mégis milyen anyagok, adatok hiányoznak, nem adtad meg a férjed nevét vagy a lakcímeteket?

49. b7838fc00d (válaszként erre: 47. - Kriszta773)
2015. jún. 22. 23:36
Írtam, hogy ha tehetném, már most elköltöznék-folyamatban van, ennek intézése is. Sajnálom, hogy te még nem hallottál olyat, hogy míg el nem válnak együtt kell lakini, kényszerből. Az én szüleim, még akkor is együtt éltek (laktak) mikor elváltak, mert nem tudták elcserélni a lakást, nahát!!!! Látod, ilyen is van. Nyilván iőben fogok neki szólni, hogy fogok vele beszélni, keresem rá a megfelelő alkalmat... Egy valami azért elkerülte a figyelmedet, pedig kétszer is leírtam!!!!!! Nem lehet vele normálisan normális ember mójára beszélgetni se, ha olyan a téma, amiről ő nem akar beszélni!!!! Nyilván egy válás, egy rossz kapcsolat megvitatása is ezek közé tartozik. Bár, még fizikai bántalmazás nem volt, de sokszor a kemény szavak felérnek pár arculcsapással. Talán, ennek tudatában megérted, hogy félek elkezdeni egy ilyen témájú beszélgetést?! Tudom, nem halogathatom sokáig, de azért olyan hülye sem vagyok, hogy akkor szólok csak neki, ha már itt az idézés...
48. kriszta773 (válaszként erre: 46. - B7838fc00d)
2015. jún. 22. 21:26
főleg azért nem értelek, mert azért akarsz válni, különbözőek vagyok, férj-feleségként sem szuperáltok, elvagytok a langyos vízben. és ilyen esetben sem vagy képes arra, hogy leülj vele megbeszélni? nyilván ha ő nem akar válni, és elvan ebben, nem fogja egyből azt mondani, hogy oké, váljunk. a közös megegyezés ritkán megy zökkenőmentesen és simán, de attól még, hogy az egyik fél nem akarna válni, nem kényszerítheti ugye a másikat
47. kriszta773 (válaszként erre: 46. - B7838fc00d)
2015. jún. 22. 21:19

még soha nem hallottam olyat, hogy valakik egy fedél alatt élnek, és egyikük beadja stikában a válópert, miközben nem szól a másiknak, és úgy csinál, mintha minden okés lenne


mégis mit vársz, milyen jótanácsokra lelhetsz? nyilván a férjed meg fogja tudni, hogy válni akarsz. szerinted mikor nézel nagyobb balhé elé, ha váratlanul, mondjuk a közös vacsi alatt csenget a postás a bírósági idézéssel a férjednek, vagy ha mint normál ember, leülsz vele megbeszélni, hogy hogyan tovább


én komolyan nem értelek, mégis mire számítasz, mi lesz ezzel a szituval?

46. b7838fc00d (válaszként erre: 45. - Kriszta773)
2015. jún. 22. 20:15

Ha már itt tartunk, én még eddig nem hülyéztelek le...

Te még olyat nem hallottál,hogy a válásukat intéző emberek egy fedél alatt élnek??

Természetesen nem kívánok vele élni ha már elváltunk, és ahogy tehetem, el is megyek.

Egyelőre bár beadtam a válópert, de még nem tűzték ki a dátumot, mert kiderült, vmit még pótlólag be kell adjak. Ahogy erőm lesz, elmondok neki mindent, és bízom benne, hogy nem fog akadékoskodni.

Te pedig, ha érdemben nem tudsz hozzászólni, (egy cseppet sem vagy empatikus) akkor inkább menj a többi fórumba osztani az észt!

45. kriszta773 (válaszként erre: 44. - B7838fc00d)
2015. jún. 22. 19:14

hát megint bocsi, de vagy hazudsz, vagy hülye vagy, nem tudok mást mondani. mit gondolsz, el tudsz tőle válni úgy, hogy nem veszi észre, hogy bíróságra megy, vagy azt, hogy szétköltöztök? nyilván egy normális ember, ha úgy dönt, el akar válni a férjétől, akkor megmondja neki, szétköltöznek, aztán beadja a válópert.


ehelyett te mit csinálsz? állítólag beadtad a válópert, de élsz ugyanúgy tovább mellette és nem mered neki megmondani

44. b7838fc00d (válaszként erre: 40. - Kriszta773)
2015. jún. 22. 17:50

ki mondta hogy vele akarok élni? Te miről beszélsz?

Nagyon nem vagy képben. Valahogy pont nem nőktől vártam ilyen véleményeket. Mi a fura, az érdekes abban, hogy nem merem megkérdezni tőle, most írtam,hogy nem lehet vele normálisan komolyan beszélni,mert mindjárt idegbajos lesz, és üvöltözik, csapkod... Szerintem, érthető,hogy nehezen szánom rá magam a beszélgetésre, pedig tudom, kéne...

43. b7838fc00d (válaszként erre: 41. - Kriszta773)
2015. jún. 22. 15:42

nem értem mire gondolsz? Persze, hogy még elötte valahogy szólok neki, csak nem tudom,hogy hogyan :(

Írtam, hogy a fontos dolgokat nem lehet vele rendesen megbeszélni...

Amikor már úgy vagyok mellette egész nap, hogy alig beszélünk, és én ne vágyom sehogysem a közelségére, azt már nem kéne szerintem tovább ragozni :(

42. Bichi (válaszként erre: 11. - B7838fc00d)
2015. jún. 22. 11:24

Az, hogy a lángoló szerelem elmúlt, az normális, ha nem is volt, az már nem.

szerintem 7 év nagyon sok idő, ha azóta nem működik, akkor már nehéz helyrehozni. Nem is értem, hogy tudtál a rosszban élni eddig.

Viszont ha tényleg akarod őt, akkor vagy úgy kell látnod, hogy igazán szeresd, és neked is változni kell, vagy hagyd a fenébe az egészet.

Én 22 éve vagyok a férjemmel, voltak mélypontjaink, mint mindenkinek. Mi is más temperamentumúak vagyunk, még veszekedni sem tudunk normálisan :). Én rájöttem, hogy a legtöbb hiba bennem vagy, vagyis a hozzáállásomban, és meg akartam változni. Szerencsére sikerült, a férjem imád, én is őt, és eszem ágában sincs már elmenni, és neki sem.

Egyébként tudom, hogy sokaknak hülyeség, de nagyon sok jó könyv van a szeretetnyelvekről, neked is talán el kéne olvasni, abban van a titok, nekem sokat segített, ugyanis sokan rosszul szeretünk, és minket is rosszul szeretnek...

41. kriszta773 (válaszként erre: 39. - B7838fc00d)
2015. jún. 22. 11:02
nem tudom, hogyan zajlik egy válóper, de nyilván hivatalos úton a másik felet is értesítik :) akkor mit mondasz, hogy jaj, csak valami tévedés lehet?
40. kriszta773 (válaszként erre: 39. - B7838fc00d)
2015. jún. 22. 10:59
és mégis hogyan képzeled ezt? elváltok hivatalosan, de gyakorlatban majd ugyanúgy éltek tovább? ilyet se hallottam még, hogy valaki stikában. és igenis megjátszol sok mindent. a minimum az lenne, hogy az ember átgondolja, ha meghozta a döntést, hogy hogyan tovább. nyilván ha válni akarsz, nem kell egy fedél alatt maradni
39. b7838fc00d (válaszként erre: 37. - Kriszta773)
2015. jún. 22. 09:35
nem játszok el semmit. Nap nap után úgy vagyunk csak egymáás mellett már mint két lakótárs. Csak annyit beszélünk, amennyit muszáj... Amiért eddig nem beszéltem erről vele, az az agresszív "probléma-megoldó" képessége! Félek nekikezdeni,mert vele nem lehet normásian beszélgetni! :(
2015. jún. 21. 19:40
Újat, újat!
37. kriszta773 (válaszként erre: 36. - B7838fc00d)
2015. jún. 21. 19:40

bocsika, de te sem vagy egy normál, fair ember, beadod a válópert, és nem szólsz, nem beszéled meg előtte? mégis ezt hogy képzelted? :) most meg eljátszod, mintha minden rendben lenne?


vegyél egy nagy levegőt, és mondd meg, hogy el akarsz válni, mert már régóta nem úgy éltek, ahogy kellene, és valószínűleg ez neki sem jó. utána már úgyis beszélgetni fogtok erről

2015. jún. 21. 19:13

Hogy mondjam el neki,hogy el akarok válni?

Tudom, nem itt kéne tanácsot kérnem, de tiszta ideg vagyok napok óta...

A gyerek éppen nyaral,mindketten (férjemmel) szabin vagyunk. Ideális lenne a beszélgetés, de nem tudom,hogyan fogjak hozzá?! :(

Semmit sem sejt arról, amire készülök. Illetve, talán ezt érzi,hogy valami készülődik, de azt nem tudja,hogy konkrétan beadtam a válópert. Bár a meghallgatás több hónap múlva lesz, de még tudtam magam rászánni a beszélgetésre. Nem tudom,hogyan fogjak hozzá?

2015. jún. 18. 02:01
eldobni ajanlom.
34. ca43169457 (válaszként erre: 33. - Kriszta773)
2015. jún. 17. 10:34
Ezzel egyet tudok érteni...
33. kriszta773 (válaszként erre: 32. - B7838fc00d)
2015. jún. 16. 18:55
én ezt nem gondolom önzőségnek, hiszen ha neked nem jó veled, nyilván neki sem veled, pláne ha régóta semmi sincs köztetek. ha probléma van, törekedni kell a megoldásra, megtettétek, nem változott a helyzet, valószínűleg ebben a kapcsolatban ennyi volt. ahogy leírtad, mindketten így látjátok, csak a legtöbb ember lusta vagy fél lépni, mert kényelmesebb a megszokottban, esetleg félrelépegetni, próbálkozni, mint lezárni, és újrakezdeni
32. b7838fc00d (válaszként erre: 31. - Kriszta773)
2015. jún. 16. 18:24
POnt ezt érzem én is. Elmúltak már azok az idők, amikor még szégyen volt válni! Manapság önzőnek kell lenni. Én páromnak is megadom az esélyt, hogy más mellett megtalálja a boldogságot, ha már mi nem "működünk" úgy, ahogy kéne. Közel a 45-höz még bőven van esély (pláne egy pasinak) hogy még boldog legyen! Én meg végre független leszek, és szabad, nem kell mással foglalkozzak csak a kisfiammal, és magammal :)
31. kriszta773 (válaszként erre: 30. - B7838fc00d)
2015. jún. 16. 15:02
szerintem jól tetted. nehéz elengedni azt, akibe bár nem vagy szerelmes és nem éltek úgy, ahogy ideális lenne egy házaspárnak, de emberileg szereted. csak hát ha így maradtok, majd újabb 10, 20, 30 év múlva bánnád, hogy sok minden kimaradt az életedből, mert benne ragadtál egy semmiben
2015. jún. 16. 14:02
Közben beadtam a válópert, de mivel nem eszik olyan forrón a kását, van időnk még átgondolni ezt-azt. A tárgyalás időpontja augusztus vége, így remélhetőleg mindent át tudunk beszélni, így gördülékenyebb lesz az elválás.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook