PCOS és IR (beszélgetős fórum)


17. D.11 (válaszként erre: 16. - Lüssza)
2015. jún. 22. 09:00

lüssza!

Igen, sokan mondták már, hogy a cisztáknak is van lelki oka :S

Az a baj, hogy bennem lenne a megoldás ha nem szakadna ennyi minden a nyakamba :(

A héten megyek IR-re, meglátjuk...

16. lüssza (válaszként erre: 15. - D.11)
2015. jún. 21. 20:59
Én se szedek fogamzásgátlót. Egyszer próbáltam 6 hétig dőlt belőlem minden...nagyon rosszul voltam.... Soha többé. Az IR-nek pedig sok lelki oka is lehet. El kell gondolkozni sok mindenen szerintem nekem segít az hogy próbálok nyugodtabb lenni.
15. D.11 (válaszként erre: 14. - Trüffel)
2015. jún. 12. 09:48

Jövő héten IR vizsgálat :) Minden kiderül.

A gyógyszert meg ahogy elfogyott a levél, leteszem :)

2015. jún. 12. 09:07
Ha PCOS vagy, akkor NEM jó ha fogigátlót szedsz! Igaz, hogy azzal legalább menstruálsz (sokaknak anélkül nem is jön meg, pontosan PCOS miatt) azonban a fogigátlós mensi csupán egy megvonásos vérzés, attól még a szervezeted nem működik optimálisan, hiszen nem magától menstruál. Valószínűleg IR-ed is van, a kettőt együtt kell kezelni, külső mesterséges hormon nélkül.
13. D.11 (válaszként erre: 12. - Lüssza)
2015. jún. 11. 08:12

Tegnap megjártam az endokrinológust!

Elmondtam a sztorimat, oda adtam a leleteimet és egyből rávágta, hogy születetten PCOS vagyok és nagyon jó, hogy fogamzásgátlót szedek, mert ha nem szednék, akkor baj lenne. A petefészek megvastagszik, megnagyobbodik és nekem már igy is nagyobb az átlagnál....

Elküldött IR-re, ugyhogy jövő héten intézzük és meglátjuk. A pajzsmirigyem rendben van, de a szervezetem nem termel elég hormont, így ha baby-t szeretnénk, akkor inszemináció, mindenképpen hormon kezelés, injekciók.... :(

Elpityeregtem magam ott ülve, pedig nincs nagy baj, de nekem ez is a lelkemre ment. Bár legalább tudom az igazságot, megmondta a szemembe, nem úgy mint a nődoki aki azt mondta, hogy hormonálisan minden oké velem....! :(

12. lüssza (válaszként erre: 11. - D.11)
2015. jún. 10. 18:12
Nagyon fáradékony vagyok, olyan mintha szívnák el az energiámat...! A diéta biztos segít, és a mozgás is, a gyógyszer azt nem tudom, valamit biztosan csinál, mert nem esik le olyan gyorsan a cukrom sokáig bírom evés nélkül. Annyira nem sok a lemondás, meg lehet szokni...a csoki az hiányzik :D
11. D.11 (válaszként erre: 10. - Lüssza)
2015. jún. 10. 09:55
Az IR-nek ennyire érzed a tünetét...? Fáradékony is vagy? Csak diétával kordában tudod tartani a dolgokat? Ez biztos sok lemondással jár... :(
2015. jún. 9. 22:29
Kecskemétre járok endokrinológushoz egy nőhöz, Ő normális, apunak is Ő az orvosa. A tsh rendben van most, de volt már hogy túlműködött a pajzsmirigyem, de azzal sose volt baj, kordában tartottam mindig étkezéssel. Az IR a gáz, mert gyógyszer nélkül nagyon hamar leesik a cukrom, és nagyon rosszul leszek, nem tudok gondolkozni, beszélni leblokkolok, ezt pedig nem engedhetem meg a munkámban.
9. D.11 (válaszként erre: 7. - Vikyci)
2015. jún. 9. 12:50
Vikyci! Én megnéztem a tavalyi leletemet, 1.15 a tsh, az FSH normális, de az LH 2,5x annyi... Véleményed szerint...? Ahogy olvastam PCOS gyanu tényleg, de a doki azt mondta, hogy minden a tuti... nyugodjak meg... hm!
2015. jún. 9. 09:20

Ha van lehetőséged, akkor keresd fel a Mens Mentist Budapesten,vagy még sokan dícsérik Naszódy doktort (endokrinológus), ő Kecskeméten rendel. Sajnos a referencia értékek nem mondanak semmit, szóval az, hogy mindent végigvizsgáltak nem jelent semmit!

A háziorvosod meg egy barom, hogy mondhat olyat, hogy úgysem lesz belőle semmi??? Talán segítsen a kezelésedben, ne pedig ilyen bunkóságokat mondjon neked...

7. Vikyci (válaszként erre: 6. - Lüssza)
2015. jún. 9. 09:01
Mennyi lett a tsh-d?
2015. jún. 8. 19:46
Mindent végigvizsgáltak! Váltogatom őket, de még nincs meg az igazi, lehet magán dokit kell keressek, pénzért hátha foglalkozik az emberrel. Most azt mondta az endokrinológus csökkentsem vissza az adagot, aztán ismét emeljem fel pár hét múlva és meglátjuk mi lesz. Augusztusig kísérletezés, aztán újra leletek készülnek majd.
5. D.11 (válaszként erre: 1. - Lüssza)
2015. jún. 8. 14:43

Szia!


Nekem is mindkét pf-em tele van cisztákkal, már egy éve legalább :( Magamtól nem menstruálok, csak fogamzásgátló mellett... A doki PCOS-t mondott, de a hormonvizsgálatom oké. A héten endokrinológus és megyek még hormonra meg IR-re meg mindenre amire kell.

A hasmenés szerintem a gyógyszerek miatt van, az, hogy fáj a bal pf-ed, érdekes, mert nekem is sokat fáj pont az. Lehetséges, hogy a ciszták miatt...? Erre sosem kaptam választ.

Szerintem állj oda a nődoki elé, hogy gyerek projekt és küldjenek kivizsgálásokra (lehet, hogy dokit kéne váltanod....)

4. Vikyci (válaszként erre: 3. - Lüssza)
2015. jún. 7. 21:03

Szia!

Én decemberben keztem szedni a meforalt, és időszakosan jöttek a hasmenések, hol volt-hol nem, szóval akár lehet a gyógyszertől is.

Pajzsmirigyed rendben? Néztétek a pm hormonokat?

A mensit sajnos nem tudom, valószínűleg elindult valami tisztulás, ha sok a cisztád, lehetnek még ilyen cifraságok.

Nekem szerencsére nincsenek ciszták, csak IR.

3. lüssza (válaszként erre: 2. - Trapiti)
2015. jún. 7. 15:16
Valóban petefészek, elírtam ...előfordul. Természetesen felépítettem az adagot eddig nem is volt vele semmi gond. A hasam viszont továbbra is fáj, enni nem bírok, hányok, hasmenés...stb. A nőgyógyász nem nagy segítség, rendszeresen megjegyzi, hogy kövér vagyok, majd haza küld. A háziorvos szintén, valamint hozzáteszi, hogy nem éri meg harcolni a gyerekért, úgy se lesz belőle semmi. Az egyetlen értelmes orvos az endokrinológusom, /hozzáteszem a 3. változat/, de ugye jó orvos, nem lehet csak úgy besétálni hozzá, nem tud fogadni.
2. trapiti (válaszként erre: 1. - Lüssza)
2015. jún. 7. 11:38

1. nem a méhed hanem a petefészkeid cisztásak


2. a hasmenésed s merckfotmintól van, fokozatosan kellett volna bevezetni, nem rögtön a teljes adagot


3. barnás-darabos vérzés lehet ha korábban sokáig nem volt, és túlságosan megvastagodott a nyálkahártya. Ettől függetlenül ha nem szűnik nőgyógyászhoz kell fordulni és lehet hogy egy kürettre szükség lesz hogy kiürítsék a túlságosan vastag nyálkahártyát. A hormonrendszer változásai is okozhatnak vérzési rendellensséget.

2015. jún. 7. 10:34
Nemrég kiderült, hogy apró cisztákkal van tele a méhem. Természetesen baba projekt lenne, ugye nem sok sikerrel. Jöttek a további kivizsgálások, 10x több inzulint termel a szervezetem mint kéne. Mit ne mondjak elhíztam tőle rendesen. Egy hónapja kb. hogy szedem a gyógyszert rendszeresen /Mercformin XR 1000 mg/. Betartom a 160 g CH diétát, és szoba biciklizek napi 40-50 percet. Elkezdett lemenni a súlyom is 89,6-ról indultam, most 83,5 vagyok. A problémám, hogy egy majd egy hete borzasztó fájdalmaim vannak. Hétfőn barna folyásom volt, és fájt a bal petefészkem. Kedden a gyomrom, majd ez a gyomorfájdalom erősödött egész szombatig, amikor is mintha elvágták volna. Enni nem bírtam, hánytam. Szombat óta durván megy a hasam. Hajnalban ismét görcs hasmenés. Reggelre ismét fáj az egész alhasam, kegyetlenül, és barna darabos nem éppen mensihez hasonló dolog távozik belőle. Kétségbeestem. Ez normális, vagy így tisztulok, mi történhet velem?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook