Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Bölcsességfog műtét után mennyit ajánlatos várni egy gyökérkezelésig? fórum

Bölcsességfog műtét után mennyit ajánlatos várni egy gyökérkezelésig? (tudásbázis kérdés)


8. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 7. - Porkkala)
2015. ápr. 30. 14:16

Nekem volt ilyen műtétem. Érzéstelenítéssel együtt egy órát tartott.

Nem fájt, csak a tudat, hogy vágnak vésnek. Nagyon abnormálisan a rágófelüket nem felfelé nőtt, hanem elfekve.

Összevarrták, egy hét múlva szedték ki a varratokat. Műtét után nem ajánlották a tejtermékek fogyasztását és a fűszeres ételeket. Gyógyszertári fertőtlenítős oldattal kellett gyakran öblögetni.


Gyors jobbulást!

2015. ápr. 30. 13:05

Esetleg ha valaki átesett már ilyen műtéten és vannak jó tanácsai, szívesen fogadom! :)


Szép napot mindenkinek!

6. Porkkala (válaszként erre: 5. - Porkkala)
2015. ápr. 30. 12:57
*mintha
5. Porkkala (válaszként erre: 3. - 9b10f3d7ff)
2015. ápr. 30. 12:56

Köszi a választ!


Igen ez nekem is eszembe jutott, de sajnos addigra már nem volt időpont a fogorvosomhoz hamarabb, a szájsebészeti időpontra pedig már olyan régóta várok:(


Abban reménykedem, hogy mivel felső fog, a műtét nem lobbantja be annyira, minta mondjuk az alsó ötös lenne.

4. tavaszilány (válaszként erre: 2. - Porkkala)
2015. ápr. 30. 12:49
Nincs is konkrétum, ahogy rendesen ki tudod nyitni a szád, már mehet is a kezelés.
2015. ápr. 30. 12:44
Előre ki tudja? Lehet gyorsan gyógyul, és egy hét múkva már zárt lesz a seb, de akár el is húzódhat. Minden ember más. Egyébként lehet fordítva jobban jártál volna, mert egy beavatkozás lehet belobbantja a "kényes fogat"
2015. ápr. 30. 12:39

Jobb felső ötös fogam gyökérkezelni kéne (már két hónapja tömték de egyre érzékenyebb a melegre és hidegre).


Jövő héten műtik ki a jobb alsó bölcsességfogam.

Jó lenne minél hamarabb túl lenni a gyökérkezelésen is, de nem tudom a műtét után mennyire ajánlatos.


Az én fogorvosom nem igazán tudott konkrétumot mondani:(

2015. ápr. 30. 12:34
Bölcsességfog műtét után mennyit ajánlatos várni egy gyökérkezelésig?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook