Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mit tegyek, hogy a kisfiam ne ilyen későn aludjon el? fórum

Mit tegyek, hogy a kisfiam ne ilyen későn aludjon el? (tudásbázis kérdés)


1 2
39. anya4005 (válaszként erre: 38. - Roni1007)
2015. jan. 29. 15:19
Nálunk a nagy volt úgy 1 éves,mikor hobbi szinten elkezdte használni a wc-t,de ahogy megszületett a kicsi,visszatért a pelusra. Aztán kapott zenélős bilit,de nem jött be. Egy idő után rászokott a fürdés elötti wc használatra,aztán szépen,a saját ütemében jött a többi. És hála az égnek nem volt gond a kakival sem,pisivel sem,ment minden a helyére.
38. Roni1007 (válaszként erre: 37. - Anya4005)
2015. jan. 29. 10:45

Köszi Lányok:)

Nem görcsök ám rá, csak úgy gondoltam, ha már tisztában lesz a bilivel, akkor ezzel nem lesz gond. Nincs is, neki kényelmesebb a pelus:) hát majd nyáron lehet meztelenre, addig meg kérdezgetem, hátha megjön a kedve.

Amúgy az a vicc, hogy anyósom kezdte el nála kb 1 éve, hogy ráül tette a bilire (akkoriban órára pontosan lehetett tudni mikor lesz nagy WC),és ha volt eredmény akkor kapott egy gumicukrot. Na ez ment egy darabig, de ma már csak mondja, ha bilibe kakilok akkor jutalmat kapok. De nem ül rá.

37. anya4005 (válaszként erre: 34. - Roni1007)
2015. jan. 27. 22:47

Nekem is ezt csinálta a kicsi annó,én teljesen nyugodtan visszaadtam rá a pelust,majd nyáron újra próbálkozunk. Szerintem ne várj csodákat,van gyerek,aki csak 4 évesen lesz nappalra szobatiszta.

A nagyfiam a 3. szülinapja elött 2 héttel közölte,hogy elég a pelusból (épp időben,mert kezdődött az ovi),és csak éjszakára kérte,de éjjelre még majdnem 1 évig. Nyugi,majd idővel...

Amúgy lehet,hogy az a baj a sok gönccel,hogy nem szeret vetkőzni :-)

36. BESTia ☺ (válaszként erre: 34. - Roni1007)
2015. jan. 27. 22:42

Térj vissza erre kicsit később, lehet akkor már saját magától akarni fogja. Más ötletem most nincs.

Kanapéról meg ez jutott eszembe: Peti vagyok... A mamát nagyon szeretem... Itt ez a jó kis kanapé... Mi lenne, ha pisilnék rajta egyet... És a mamát nem zavarná... (Libero reklám régen.) :))

35. Roni1007 (válaszként erre: 33. - BESTia ☺)
2015. jan. 27. 15:06
De azért köszönöm szépen a tippet.:)
34. Roni1007 (válaszként erre: 33. - BESTia ☺)
2015. jan. 27. 15:04
Értem. Hát ez nálunk nem vált be. Lehet túl rövid ideig próbáltam, de ha van rajta bugyi, naci, akkor ha látja, ha nem látja a bilit bepisil. Nem szól és mindegy hogy épp a kanapén csücsül, vagy a konyhában a hűtőt turkálja... csak és kizárólag akkor használja a bilit, ha alul csupasz.:(
33. BESTia ☺ (válaszként erre: 32. - Roni1007)
2015. jan. 26. 22:54

Telefonról voltam és egy egyszreű szöveget is fél óra beírni, így csak röviden fogalmaztam az előbb.

A fiam is dettó olyan (remélem már csak volt), mint amit írtál, hogy ha félmeztelen, akkor simán szól, hogy pisilnie kell, ha nadrág van rajta, akkor belecsurog. Erre írtam, hogy nem látja, akkor szól, nadrágban is. Pont a félmeztelenség elkerülése miatt, nálam ez bevált - eddig.

32. Roni1007 (válaszként erre: 26. - BESTia ☺)
2015. jan. 26. 20:35

Azért mert szeretnék végre a férjem mellett aludni. Úgy egy év után már igazán jól esne, és azért várom meg a fogacskákat, mert azzal mindig megszenved szegény. De már csak 2 hiányzik.:)

A bilizésre az a gond, hogy így télen nem hiszem hogy jó lenne ha egész nap félmeztelenül rohangálna. Ha pelus van rajta egyszerűen nem szól. Szóval majd tavasszal.

31. AViki (válaszként erre: 7. - Kilimcs)
2015. jan. 26. 20:32

Hát az én nemalvósom ugyan ilyen mint a tied, jó volt olvasni :)

Picinek nappal 23 perceket aludt, hamar átszokott a 2 majd a napi egy alvásra, másfél évesen ezt az egyet is kezdte elhagyni, ami még az elején jó is volt, mert így 8-9 között elaludt, na de teljes leszokás után (még nem volt 2 éves!) jött, hogy hajnali 1 körül felkelt 3-4 órákra, ezt megcsinálta 2 egymást követő nap majd a harmadikon aránylag elfogadhatóan aludt és újra ébren voltunk a következő napokban, ez ment vagy másfél hónapig. Mindenki azzal nyugtatott, majd kinövi :) Ennek a borzalomnak az elmúlásával beállt lassan a 11 órás elalvás éjjel többszöri keléssel. Próbáltuk, hogy reggel korábban keltsük hátha előbb elalszik, de csak magunkkal szúrtunk ki, mert ő akkor se aludt el korábban :) Most, hogy ovis, 10-11 között jobb esetben elalszik 7-8 között kel. A 4 év alatt volt 9 átaludt éjszakánk eddig!

30. Kilimcs (válaszként erre: 28. - 96e4cb8ca7)
2015. jan. 26. 20:25

nálunk ez közben megoldódott.. beszéltünk az ovi tulajával.. és érdekes, azóta az új ovónök is meg tudják oldani hirtelen, mint a régiek tudták..


a topikindítónak az esték kelleneének amúgy ;)

29. bobita0212 (válaszként erre: 28. - 96e4cb8ca7)
2015. jan. 26. 20:06

Nálunk az esti alvasrool van szó vagyis hogy későn megy aludni este 10 kor.

(bocsi csak mobilról vagyok és azért írok össze vissza)

28. 96e4cb8ca7 (válaszként erre: 7. - Kilimcs)
2015. jan. 26. 19:59
Az én kisfiam is utálja a 3,5 órás (!) kötelező nappali alvást ( 2 éves) a bölcsis "gondozónénik" pedig őt, hogy nem alszik. Már tervezzük, hogy olyan oviba visszük - szerencsére van ilyen - ahol nem kötelező az alvás (csakhogy őfelségeik tudják csinálni a semmit 3,5 óráig - láttam őket amint pofáznak és rejtvényt fejetenek a gyerek alvásidejében) Kb heti 3-szor alszik, 1 órát nappal, hétvégén itthon 2-őt is és ez bőven elég neki. Érdekes, kizárólag akkor kel fel éjjel amikor aznap bölcsiben volt... Szerintem is az lehet egy jó megoldás, ha nappal mondjuk csak 1,5-2 órát aludna.
2015. jan. 26. 19:38

Hát lányok hiába a délutáni hamarabb ébresztés a kisfiam nem hajlandó 10-nel hamarosan ágyba menni.

Viszont ma mondta Egy anyuka hogy az ő kisfia is ugyanígy van és hasonló korú mint az enyém.

26. BESTia ☺ (válaszként erre: 11. - Roni1007)
2015. jan. 26. 13:09

Miert lesz muszaj a 20. fogacska utan leszoktatni? Miert pont akkor?

A bilizest ugy oldottam meg, hogy eltettem a bilit a szeme elol, igy szol, mikor pisilnie kell.

25. Roni1007 (válaszként erre: 20. - Bobita0212)
2015. jan. 25. 22:23
Na, mikor volt ma alvás?
24. Roni1007 (válaszként erre: 23. - Kilimcs)
2015. jan. 25. 18:24
Köszi. Szèp kilátások...:D
23. Kilimcs (válaszként erre: 15. - Roni1007)
2015. jan. 25. 17:40
ezt nekem is csinálta a kicsi. egyszerűen itthon mindig bugyi nélkül volt.. Valahogy ha elmentünk nem csinálta, csak itthon a bugyibapisit... nagy dettó... így itthon pucérkodtak. aztán elmúlt egyszercsak (hónapok voltak...)
22. anya4005 (válaszként erre: 20. - Bobita0212)
2015. jan. 25. 17:11
Az enyémek ma nem aludtak délután,ráadásul szánkózni voltunk,úgyhogy jó fáradtak,de tudom,hogy nem fognak 10 elött elaludni. Ha 8-kor ágyba raknánk őket,akkor is 10-ig szöszölnének. Mi már megszoktuk...
21. kriszta773 (válaszként erre: 1. - Bobita0212)
2015. jan. 25. 15:41

tulajdonképpen miért baj, ha csak este 9-10 körül alszik el, de nyugisan elvan az ágyában? én ezért nem ébresztgetném szadista módon délután :)))) idővel úgyis átáll a ritmusa, ha most erre van szüksége, az miben jelent gondot nálatok?


lehet, csak azért furcsállom, mert életemben nem feküdtem még le 9-10 óránál előbb aludni, nem zavarna, ha a gyerek is fent van, pláne ha nyugis

20. bobita0212 (válaszként erre: 19. - Roni1007)
2015. jan. 25. 14:50
Így tettem :) ma 13:00kor aludt el,es fél 3kor ébresztettem,de szerencsére csak egy kis nyöszörgés volt semmi több.
19. Roni1007 (válaszként erre: 18. - Bobita0212)
2015. jan. 25. 14:40

Már írtuk, hogy valószínűleg sok a déli alvás. Szép lassan csökkentsd le. Mondjuk elsőre hagyd max 3 órát aludni. Aztán 10 perccel kevesebbet és így tovább míg el nem éred a kb ideális időt. Mint írtam az én lányomnak elég max 2 óra.

Lehet hogy sírni fog, nyűgös lesz de egy kis idő múlva rá fog állni a szervezete. Ez kb olyan amikor az alvások számát csökkented.

2015. jan. 25. 13:35

valószínű itt is az idő a ludas....bár hó még nem esik

viszont az alap probléma még adott,vagy nem is probléma?csak én fújom fel?

17. anya4005 (válaszként erre: 13. - Bobita0212)
2015. jan. 25. 10:49

Ez jó! :-)

Nálunk is buli volt éjjel,annyi különbséggel,hogy cukrot kért a gyerek. Már tudom,mi volt a gond: a hóesés! A kisebbik fiam nagyon érzékeny minden időjárási változásra,így most 2 órán át ébrentartott minket.

2015. jan. 25. 08:45

főzz neki mákteát. xD

oké, csak vicc volt.

15. Roni1007 (válaszként erre: 12. - Kilimcs)
2015. jan. 25. 07:59

Ismerős az ott alvás. Amíg kiságybán aludt a földön aludtam mellette. Mondjuk ez a fogzás miatt volt. 8 foga jött egyszerre. Tisztára kivoltunk már mind a ketten. Miután ezen túl voltunk, már hozzá is szokott hogy ott vagyok. Persze ő is ellenőrzött, és ha nem voltam ott akkor úgy gondolta hogy bosszúból bulizik egyet éjszaka, így fent is maradtunk. Na akkor vettem egy kinyitható kanapét és azóta azon alszunk ketten.:)


Azért tényleg nem irigyellek... de igazad van, minden csak idő kérdése...


Viszont ha már itt tartunk adhat tanácsot bilizésre... A kis rafkósom nagyon jól tudja hogy mi az mire való, sőt ha alul csupasz oda is pisil, viszont ha csak bugyi van rajta már bepisil....

14. Roni1007 (válaszként erre: 13. - Bobita0212)
2015. jan. 25. 07:50

Oh ilyen nálunk is volt rendszeresen. Általában akkor ha jött a foga. Vagy hasfájás, mert nálunk még az is szokott lenni.

Szóval én mindenképpen megvárom, hogy vége legyen a fogzàsnak, aztán megpróbálok visszaköltözni a saját ágyunkba.


De tényleg minden csak idő kérdése. Egyszer úgyis felnőnek:)

2015. jan. 25. 04:12

Csajok.... Fél 3kor riadót fújt a picim, sírt, hisztizett már totál behergelte magát aztán jelezte hogy ő ropit enne,.azóta fent van játszik.... Ááá

De az nyugtat amit írtatok hogy ez is abba marad egyszer

12. Kilimcs (válaszként erre: 11. - Roni1007)
2015. jan. 24. 23:29

Az éjszakai kelések... húúúú... ugye még totál nincs vége nlunk...


én amúgy kelek éjjel van hogy kétszer hromszor is. szóval nagy csodát nem vrtam a ygerekeimtől se. Csak ugye ők mskor kelltek. Szerencsére egyre önjáróbbak, szóval mostmár mindenki kel magnak amikor kel, meg alszik mikor alszik. Enni, inni, wc van.. Azért a kisebb még felzötög minket, de idő kérdése. nyilván ha valakinek baja van akkor kelt valaki mást is az más.


Amúgy a babakort én se sírom vissza, a nagyobb nagyon sokáig evett éjjel...a fogzás viszont nem volt gond.


egyébként én is kivoltam, , mint írtam, abszolút túlélésre játszottam, főleg hogy itthon dolgoztam melette/tük ...


melettünk is aludtak amúgy. Vagy mi ott, össze vissza. a kicsinek volt egy korszaka, hogy nem aludt egyedül, de ő csak saját ágyban aludt... és ragaszkodott akiságyhoz 4 és féléves korig, abba nyilvn nem feküdhettem be... így bő fél évet a fotelben kuporogva aludtam melette.... húúúú... mert uyge ébredt éjjel, ellenőrzött... de erről is leszokott:) szóval tényleg midnen végetér egyszer. ahogy önállósodnak egyre könnyebb.

11. Roni1007 (válaszként erre: 10. - Kilimcs)
2015. jan. 24. 23:09

Hát én nem mondanám magam nagy alvósnak, de engem a 6-8x kelés éjszaka igencsak kikészített. Így most vele alszom. Nagy harc lesz elszoktatni róla, de amint kint lesz a 20. Fogacska muszáj lesz.

Amúgy nekem is van sok olyan ismerősöm akinek a gyerekei ennyi idősen már rég nem aludtak délután, hiába volt pl fárasztó program előtte.


Itt Németországban nem muszáj a gyereknek az oviban aludni. Eleve sokan délben, vagy ebéd után hazamennek, a többi meg, gyerek és szülő függő. Ha a kicsinek szüksége van rá, megy aludni, ha nem, akkor csendes játék van.

10. Kilimcs (válaszként erre: 9. - Roni1007)
2015. jan. 24. 22:47

köszönöm a férjem nevében is :)


amikor a fiam suliba ment, és végre kicsit jobb lett, amikor először keltem úgy,évek után,hogy két nap egymás után lealudtam a magam kis 7 óráját, reggel sétnéztem, és komolyan, mintha valaki felhúzta volna a függönyt :) szinesebb lett a világ :)


aztán ez eltűnt megint, amikor a kicsit az új ovónénik elkezdték nappal altatni az oviban. Ő meg szófogadó.... De most reméljük visszatérünk. Ha más nem nyron, mert úgyis megy majd suliba.


Amúgy mivel én se vagyok nagy alvó, így lehetett rá számítani. nem volt azért akkora kunszt.


azknak az anyukknak nehéz, akik mondjuk alvósak, és lesz egy nemalvós ygerekük... vagy fordítrva is akr. mert az szerintem a legnehezebb, hogy de a ygerekem mitől tök más. Mi alapvetően azt kaptuk amilyenek vagyunk.:)

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook