Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mi lehet az oka, hogy kórházi kezelés keretében 7 napig vérhígítóval 'kezeltek' a zárójelentésemen meg nem szerepel? fórum

Mi lehet az oka, hogy kórházi kezelés keretében 7 napig vérhígítóval 'kezeltek' a zárójelentésemen meg nem szerepel? (tudásbázis kérdés)


1 2
2015. jan. 15. 19:12
Ügyfélkapun van olyan, hogy TAJ-nyilvántartással összefüggő szolgáltatások, ott le lehet kérdezni mindent, amire valaha is fizetett utánad a TB. Elvileg ennek is ott kellene lennie, ha hivatalosan bekerült bármilyen rendszerbe.
2015. jan. 15. 12:29

Nekem azt írták a papíromra,1. hogy otthonában elesett, csuklóját törte - pedig az utcán csúsztam el, onnan vitt a mentő.

2. azt is írták, hogy " helyi inflirtációs érzéstelenítés", ami nem volt.

3. ortopédiai készülék alkalmazása - azt nem tudom mi, a gipsz az rendben, kaptam .

Ennyi.:(

2015. jan. 15. 11:00
Màr gondoltam rà, hogy felhívom az osztàlyvezetőt, még én érzem magam szarul, de komolyan....
2015. jan. 15. 10:42
csak a kórházban tudnának erről felvilágosítást adni... mondanám, hogy akár balhét is lehetne ígérni, mert mi az, hogy lőtték beléd a cuccot és ennek nincs sehol nyopma???
2015. jan. 15. 10:40
Ki tudnà nekem ezt megnézni...?
2015. jan. 15. 10:40

Jaj, Csajok! Hétfőn lesz legközelebb a dokim... Majd hívjam akkor!

Szerintetek ki tudna nekem ebben segíteni?! Holnap magàndokihoz megyek, neki kell ez az adat...

34. youlcsi (válaszként erre: 33. - Jéghegy)
2015. jan. 15. 10:29
lehet, nem is heparint kaptál :o
33. Jéghegy (válaszként erre: 32. - Youlcsi)
2015. jan. 15. 10:09

Szerinted megmondták?

Azt nem tudták, hány egység! Gondoltam, Te hülye, nézz már a fecskendőre!! ;-)

2015. jan. 15. 09:19
egyébként pontosan milyen vérhigítót kaptál?
2015. jan. 15. 09:17
kislányomnál azt írták a záróra, hogy lélegeztetőgépen volt, pedig nem...na mindegy
2015. jan. 15. 09:12
a dopler kimutatja a mélyvénás trombózist
2015. jan. 15. 08:49
Engem bő hónapja műtöttek,vállamba kaptam a vérhigítót és nekem sem szerepel a zárómba..csupán az van benne hogy otthon napi 1 astrix...
28. youlcsi (válaszként erre: 25. - Jéghegy)
2015. jan. 15. 08:44

megind javított :D

de odase neki! tudom, hogy mire gondolsz :D

27. Jéghegy (válaszként erre: 25. - Jéghegy)
2015. jan. 15. 08:44
Mondom, hogy bolond,,,,, D-dimer. 💭 na!!!
26. youlcsi (válaszként erre: 22. - Jéghegy)
2015. jan. 15. 08:43

erre tényleg azt tudom mondani, hogy kérd ki a kórlapodat. azon tuti rajta van minden.

először próbáld meg az osztályt, ahol feküdtél, ha ott akadályokba ütközöl, akkor a kórházi irattárat hívd.

25. Jéghegy (válaszként erre: 22. - Jéghegy)
2015. jan. 15. 08:43
D-címer, nem címer... ( bolond telefon magàtól javít, amit 'gondol' 💬
2015. jan. 15. 08:42
A làbam azóta is fàj, de hiàba mondtam, mert a Dopler negatív volt...
2015. jan. 15. 08:39
nálunk a férjem trombózissal került a kórházba ö is a hasába kapott szurit és sokszor vettek töle reggel vért nézték neki a INR értéket a LMWH védelmében neki igy van a zárójelentésben azóta is fél évig vérhigitó gyógyszert szed
22. Jéghegy (válaszként erre: 19. - Youlcsi)
2015. jan. 15. 08:39

Ez: bizonytalan mellkasi és làbfàjdalom valamint kimagaslóan magas d-címet érték miatt hospizalizàlt beteg.

Panaszai hàterében inkàbb mellhàrtyagyulladàst gondolunk. (Gondolunk...jó, mi?)

Gyulladàscsökkentőt teràpiàt alkalmaztunk. (Itt jegyzem meg, semmit nem adtak)

Tàvozàskor kardiàlisan kompenzàlt.


Ennyi.

21. Jéghegy (válaszként erre: 17. - Tavirózsa :))
2015. jan. 15. 08:34

Ugye? ..de az rajta van, hogy a mellhàrtya gyulladàsra antibiotikumot meg gyulladàscsökkentőt kaptam. Szerintetek kaptam?

Konkrétan emlékszem, hogy a dokik ott vitàztak, hogy a kezelőorvos ugyan kiírta, de, azt nem, hogy mit adjanak, így semmit nem kaptam.

Dec. 30-àn vettek fel, szerda hajnal, legközelebb hétfőn jött a doki. Vicc,

20. youlcsi (válaszként erre: 18. - Jéghegy)
2015. jan. 15. 08:32

szerintem ezzel nincs gond.

MOST nincs probléma, de fel akarták hívni a figyelmedet, hogy ha nem érzed jól magad, ne nyugtatgasd magad azzal, hogy úgysincs probléma, hanem irány azonnal vissza.

2015. jan. 15. 08:30
most már nagyon kíváncsi vagyok, hogy mi áll a zárójelentéseden, hogy milyen kezelést is kaptál pontosan? mert ha tüdőembólia gyanujával voltál bent, nyilván nem írhatják rá, hogy pl insulint állítottak be...
18. Jéghegy (válaszként erre: 14. - Jéghegy)
2015. jan. 15. 08:30

..csak amikor úgy kapsz meg egy zàrójelentésemen, hogy mi úgy gondoljuk MOst nincs tüdőembóliàja, de ha esetleg nincs jól akkor rohammentő..

Ti nyugodtak lennének?

Én nem... Ezért nézetek mégegyszer magamra.

17. Tavirózsa :) (válaszként erre: 11. - Jéghegy)
2015. jan. 15. 08:29

Először is jobbulást.

Nem értem a házi orvosod miért lepődött meg, hogy kaptál vérhígítót, inkább azon kellett volna meglepődni, hogy nem kaptál (mivel a zárójelentésed nem tartalmazza!), mivel természetes, hogy megakarták akadályozni a vérrögök kialakulását!

Hívd fel a kórházat és kérdezd meg, hogy miért történhetnek ekkor hibák? :(

16. youlcsi (válaszként erre: 6. - Jéghegy)
2015. jan. 15. 08:29
jaj, bocs, ezt átugrottam, hogy erre kapod :o
15. youlcsi (válaszként erre: 11. - Jéghegy)
2015. jan. 15. 08:28

nem feltétlen hanyagság.

attól is függ, hogy miért kapod.


hívd fel az orvost, egyáltalán nem ciki, de én az itteni körülményeket ismerve tudom, hogy itt az orvos nem tudna erről tájékoztatást adni, lévén hogy ehhez gép előtt kell ülni, amit tudni kell kezelni is, stb, stb. szóval akkor már inkább a nővérpultot/osztályos kezelőt, vagy bármi hasonlót próbálnék hívni.

14. Jéghegy (válaszként erre: 13. - Free)
2015. jan. 15. 08:27
Àllítólag csak gyanú volt... Viszont a D-dimerem -ez jelzi a vérrögösödést- még mindig magas, szóval elegem lett, és bejelentkeztem egy magàndokihoz.
13. Free
2015. jan. 15. 08:24
szerintem szimplán elfelejtették ráírni. vagy figyelmetlenek voltak. otthon nem kell szedened a vérhigítót? embóliák után általában a beteg élete végéig szednie kell...
12. Jéghegy (válaszként erre: 10. - Arrival)
2015. jan. 15. 08:23
💞
11. Jéghegy (válaszként erre: 8. - Tamtamano)
2015. jan. 15. 08:23

Menésről szó se lehet, 3 hét szigorú àgynyugalom...

Na, majd akkor telefonàlok, csak kivàncsi voltam, ti mit gondoltok erről... Én pl., hogy hanyagsàg!

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook