Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Volt már valakinek Bartholin mirigy gyulladása?Milyen tünetei voltak? fórum

Volt már valakinek Bartholin mirigy gyulladása?Milyen tünetei voltak? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... ❯❯
472. tamcsika90 (válaszként erre: 469. - Timmmy86)
2014. febr. 10. 21:43
Nekem mütét elött nem volt hüvelyszárazság problémám.Most majd kiváncsi leszek milyen lesz a szex igy.Igen a mirigyet.Az ami tályogosodik vagy ciszta állapotban van.Az a jobbik eset.A tályogot felvágják leeresztik a cuccot,de az nem garancia hogy nem fog kiujulni.Nekem kihámozták a cisztát ami maga a mirigy,;nincs mirigy nincs több gond!Majd meglátjuk a többit.
471. Adrienn20 (válaszként erre: 467. - Timmmy86)
2014. febr. 10. 16:38

szia. nekem 2 éve van meg, legnagyobb állapotban is dió nagyságú volt, de akkor pár óra alatt visszaapadt. ekkor mentem el orvoshoz(ez volt 2 éve) Ő diagnosztizáltam, majd mondta, hogy ha nem fáj, nem gyulladt be nem okoz semmi féle problémát akkor ne műtsük mert felesleges ott vagdosni, mert az nem igazán jó ott a vágás meg heg miatt.

aztán azóta sincs semmi panaszom vele, kontrollon is voltam, néha nagyobb pl cseresznye méretű néha teljesen eltűnik nincs is ott. tehát ha ilyened van akkor nincs teljesen eldugulva, ürülget meg felszívódik is néha. ilyen esetben nem javallt a műtét, és így még van valamennyi váladékod is ami síkosít a hüvelyben. de ha már kicsit fáj,kellemetlen és panaszt okoz akkor műteni szoktak és akkor nem marad más csak a sikosító (na meg a másik oldal, de ha az nem elég..) szóval én azt tanácsolom ha nincs vele semmi bajod ne nyúlj hozzá, hagyjad hogy felszivodjon.

470. Bellavita21 (válaszként erre: 467. - Timmmy86)
2014. febr. 9. 23:38

Ahogy izgalmi állapotba kerülsz,a mirigy elkezd váladékot termelni. Mivel a kivezető cső el van dugulva, így a váladék nem ürül a hüvelybe. Emiatt lehet a hüvelyszárazság. A mirigy mellett alakuló ciszta szépen felszívódik, ha nincs szex. Nálam ez volt 6 éven keresztül. Viszont amikor nagyon aktívvá vált a szexuális életem, olyan nagyra nőtt, mint a teniszlabda, és be is gyulladt. Akkor műtöttek.

Figyelni kell rá, szerintem most nem nagyon tudnak vele mit csinálni. Régen nekem egy tűvel leszívták a váladékot (inkább folyadékot) és akkor elmúlt. Egy idő után viszont azt mondták, a leszívás régimódi, a tűvel bekerülhetnek kórokozók és eltályogosíthatják azt, így már nem csinálták többet.

2014. febr. 9. 22:21
De neked is ugyanezek a kellemetlen (hüvelyszárazság) tünetek voltak? Műtét után javult az állapot? Kiszedték a mirigyet?
468. tamcsika90 (válaszként erre: 467. - Timmmy86)
2014. febr. 9. 14:14
Szia.Nekem ciszta volt,tehát nem volt begyulladva azaz el tályogosodva,másfél hónapig volt a bal oldalon.Fájdalmatlan volt és megmütöttek vele.
2014. febr. 8. 21:44
Kedves Fórumozók! Kérlek segítsetek hogy mitévő legyek. Szeretkezés alatt nem nedvesedek, és után a bal oldalamon diónyi nagyságú dudor keletkezik, ami pár óra múlva felszívódik. Ezért sem vette észre 3 különböző nőgyógyász. Az internet kiokosított hogy ez valószínűleg bartholini mirigy gyulladás. Mi a teendő akkor ha mindig visszahúzódik? Fájdalommal nem jár, viszont a hüvely szárazság ellen akár a műtétbe is bele vágnék. Tudnak egyáltalán műteni akkor ha "normális" állapotban nincs semmi ott? Illetve a nagy kérdésem hogy ha kiveszik a mirigyet, akkor a hüvely szárazságomat nem oldja meg, hisz akkor nem kettő,hanem egy nagy mirigy marad, és ez most is kevés... Segítsetek kérlek.
466. tamcsika90 (válaszként erre: 394. - Alizcsodaországban)
2014. jan. 28. 14:24
Szia.nem igaz ha nem volt tályog nen hámoznak ki.Nekem elöjött a dudor,fájdalmatlan most 1hónappal utána kihámozták.
465. tamcsika90 (válaszként erre: 391. - Alizcsodaországban)
2014. jan. 26. 11:18
Szia.Nekem december elején jött egy borsó nagyságu csomo a bal szeméremtestre és 3nap alatt szilványi méretüre.nött meg.Fájdalmatlan teljesen.A nögyôgyász megnézte adott antibiotikumot hüvelykúpot ,nem változott semmi.Pár alkalommal vissza.Mikor is bartholin mirigy tályog lett a diagnózis.Aztán ujra vissza a dokihoz azt monda ez inkább ciszta.Végül pénteken megmütöttek kihámozta miriggyel együtt.Szombaton hazaengedtek és itthon gyógyulgatok.Kis höemelkedés volt ma vasárnap mégmindig nehezen sétálok ki a mosdóba.Szigorú fekvéssel engedett haza.Se azt hogy gyulladáscsökkentöt szedjek e se azt hogy hogy fertötlenitsem nem mondta.A szeméremajkam 2szer akkora mint a másik oldalon.Néha azt érzem le akar szakadni az egész.Aki tud segitsen hogy tudom fertötleniteni vagy szedjek magamtól gyulladás csökkentöt?Nagyon nem is merek hozzáérmi és kihat a másik oldalra is .olyan mintha az egész olyan furcsán nem is fáj,inkább olyan furán érzem.
2014. jan. 23. 09:29
azonnal menj vissza az orvoshoz!!! ez nem normális..
463. retiv
2014. jan. 22. 13:11
sziasztok.engem jan 16-án mütöttek bartholine cisztával,azaz kivették a bartholine mirigyet.nagyon nagy a vágásom a gáttol egész a csikloig.es majd 1 hete történt,de iszonyu fájdalmaim vannak.bevan gyulladva körülötte a bör,bevérezve,a seb is neha gennyezik,neha vérzik.szedek rá antibiotikumot,kamillázom,rosalgyn is,de nem tudom mikor gyogyul mar vegre.lázas is vagyok,és azota a masik oldalon is fájnak a lágyékomnál a bikinivonalnal a mirigyek.nem tudom mi lehet ez,ugy látszik nalam van valami szövödmény.ez mindenkinél ilyen lassan gyogyul?vagy csak nálam?meggyogyulok valaha,abba bele sem merek gondolni majd mien lesz a szex,na es mikor?tapasztalatok?
462. timeaD
2014. jan. 15. 18:49

Engem is ott, és én sem tudok rosszat mondani. Valószínű,hogy a méret lesz a mérvadó az eszközök használatakor

A lényeg, hogy mihamarabb jól legyünk, és lehetőleg ne térjen vissza! :) Engem most azzal vigasztalnak, hogy a legkisebbre szorították az esélyét egy kiújúlásnak ezzel a kiágyazással.

461. keszeii
2014. jan. 15. 12:18
Az I. sz. klinikán a baross utcában műtöttek. Azt mondták a műtét előtt, hogy zöld dió méretű a tályog. Lehetséges, hogy az még nem volt olyan nagy. Ezzel csak azoknak szerettem volna segíteni, akik félnek a műtéttől!!!! A klinikáról csak jót tudok mondani.
460. timeaD (válaszként erre: 459. - Keszeii)
2014. jan. 15. 10:54

Ez érdekes... hol volt ez a műtét? Nekem a tályog iszonyat fájdalmas volt, és annak a tisztulás miatt minden esetben az oldalra kivarrást szokták csinálni - természetesen nem felszívódóval, azt csak belül lehet ugyebár.

A cisztám esetében nincs "nyitottság", cak egy végigvarrt heg. Nekem ezzel is mennem kell holnap varratszedésre.. Kérdeztem, fizetni is akartam érte a dokinak,de azt mondta, nem lehet felszívódóval. Gondolom, kisebb hegnél működik csak vagy nem mélynél.

459. keszeii
2014. jan. 15. 07:50

Sziasztok!

Én tegnap jöttem haza a kórházból (1 éjszakára tartottak bent) Nekem tályogom volt. Január 2-én észleltem és amikor elmentem az orvoshoz rögtön beutalt a kórházba és rögtön ott akartak tartani. A műtétből semmit nem éreztem az altatás miatt (kb. 30 perc volt). Végül hétfőn műtöttek és belül varrtak így felszívódó varratom van hálistennek és egyáltalán nem fáj. Ezt azoknak írom akik nem mernek belevágni a műtétbe!!!!!

2014. jan. 14. 17:21

Sziasztok!

Először is megosztom a saját történetemet. kb 12éve volt egy sportbalesetem amely úgy végződött,hogy a palánknak ütődött a hátsóm, utána 3-4napig nem tudtam ülni sem annyira be volt vérezve-zúzódva a farokcsontom,mert ugye azzal ütköztem és akkoriban nem volt olyan védőfelszerelés mint manapság (jégkorong). Röntgen szerint levált egy kisebb darab,de felszívódott a gyógyszerektől.

Meggyógyult a zúzódás...eltelt 2-3év és utána egyik napról a másikra lett a farpofák közötti felső részen egy dudor...fájt fájt....de ugye én a sportnak köszönhetően minden hónapban a balesetin kötöttem ki,tehát nem volt kedvem ismét a kórházba menni emiatt. Majd jött egy nap amikor fürdés után odakaptam és éreztem hogy valami nem stimmel. Ekkor fakadt ki és búzös genny távozott belőle. 1-2napig "becsomagolva jártam dolgozni" mert ugye váladékozott. Utána eltelt 1-2 év és semmi. Most azt vettem észre az utóbbi években,hogy amikor beteg vagyok és fekszem akkor kiujul,de már nem ürül ki,hanem visszahúzódik. Amikor beteg vagyok ott ugye van gyulladás meg fekvés. Természetesen kocsiban vagy íróasztalnál töltök napi 10-12órát minimum. Ilyenkor felduzzad olyan meggy nagyságra és piros is...

Eddig nem tudtam,hogy ez ilyen komoly dolog,csak idénre megfogadtam,hogy rendbe teszem a testem. Lefogyok, fogászat,mindenféle kezelések, egészséges életmód.

Olvastam sokat az elmúlt napokban erről,hogy mindenki orvos, műtét...hónapok a gyógyulás..aztán ujra.

Nekem 4orvos akarta műteni az orrom, aztán az ötödik mondta,hogy kb évente kell a polipot...orrspray és azóta semmi bajom.

Pedig ott is csak a 2hetes gyógyulás miatt vaciláltam,mert vállalkozó vagyok és ott ugye nem lehet 1napot sem kihagyni. Most is csak hétvégén vagyok beteg :)

Olyan praktikákat nem lehet olvasni amely nem műtét...vagyis ahol olvastam ott törölték a felhasználót.

Ti tudtok ilyet?

Azok elött meg le a kalappal akik a műtéten túl vannak, elég horror...én tudom az mi mert én túl vagyok sok mindenen...

Pl varrás érzéstelenítők nélkül...de mégis ez a nyitott műtét most nagyon "megfogott" és csak ámulok a képeken meg a videókon...

Mindenkinek kitartást!

457. timeaD (válaszként erre: 456. - Retiv)
2014. jan. 13. 11:47

ha csak ciszta,akkor kiágyazásnak nevezik. nekem is ez volt,most,másodjára. ilyenkor azért műtik meg, hogy nehogy tályog legyen belőle, aminek sokkal rosszabb lefolyása és műtéte van...

a jó hír viszont ezzel a kiágyazással kapcsolatban, nagy a legminimálisabbra csökken az esélyes egy újbóli ciszta megjelenésének - legalábbis egyik oldalon...

456. retiv
2014. jan. 11. 20:43
sziasztok.hat én is megismertem,megtapasztaltam ezt a betegséget.bár igaz nalam,nemrég kezdödött,most decemberbe,1 ik naprol a másikra, hatalmas pukli keletkezett ami fájt.rohantam vele orvoshoz,azt mondtak bartholine tályog,felnyitottak,kiüritettek a gennyet,de nem varrtak be,csak egy vágás.nos azota is van ott egy kis pukli meg,de mar nem fáj,ez allitolag mar ciszta.nemrég voltam vele kontrolon,az orvos azt mondta kimütik,mert kiujulhat a tályog,elvileg mar jövöheten megyek mütetre vele.de most nem tudom mit tegyek,jo ötlet e a mütét?itt sokat olvastam rola,igaz hogy a végleges megoldás az a mütét,de nekem mert ilyen hamar mütik,nem értem. a legjobb az egészben,h nem tudom mit fognak müteni,mert mostmar alig látszik,lehet nincs is már ott a pukli,ha igen nagyon minimális.mit tegyek?tapasztalatok?
455. timeaD
2013. dec. 30. 18:58

Úton a második műtét felé...

Több mint két hete dudorodik szépen a műtét helye (alig tűnt el a heg...), de eddig nem volt zavaró sem fájdalmas. Ma már a szokásos kicsit-kényelmetlen-ülni érzés kezdődött.

A jegelést mindenki felejtse el.Nem tudom ki találta ki, de semmi értelme!! Maximum annyira jó, hogy végleg betokosítsa a tályogot=felkészít a műtétre...

Ettől függetlenül kívánok mindenkinek boldog új évet! :)

454. timeaD (válaszként erre: 453. - Jennyke 1)
2013. dec. 27. 10:36

Az valami más lesz... ez inkább a vagina bejáratánál van, belső oldalfal kezdeténél.és ha annyira megnagyobbodik ér fel csak a szeméremajkakig


itt egy hasznos link:

[link]


A problémáddal pedig fordulj orvoshoz,mert tuti hogy nem normális dolog.Ha még csak egy gyulladt mirigy is az.

2013. dec. 26. 09:14
Az is mikor a dudor a nagy szeméremajakon belül van?fehér pici kemény nem fáj olyan mintha golyó lenne benne.
452. timeaD
2013. dec. 22. 17:26

AKINEK MÁR VOLT MŰTÉTJE, és kiújult:

hogy jelentkezett?ugyanúgy,mint első alkalommal? Mi volt ezúttal a fantasztikus orvosi tanács?

nekem most kissé megduzzadt a műtét helyén, és persze csak jegelést írtak elő - mint előző alkalommal. a fájdalom nem olyan, csupán érzékeny kb egy hete,csakhogy félek,hogy ennek a jegelésnek is műtét lesz a vége...

Várok tapasztalatokat,tanácsokat! Köszönöm!

451. timeaD
2013. dec. 1. 22:12

Nekem most egy olyan kérdésem van, hogy műtét után nektek ugyanolyan lett a műtött oldal, mint azelőtt? Tudom, nem szabad rémeket látni, de nekem igazából műtét óta picit keményebb és ducibb. Ez csak azzal van összefüggésben,hogy piszkálták szegényt? :D

Remélem,nem kiújulás...Megőrülnék.

450. Adrienn20 (válaszként erre: 449. - Angel Nr1)
2013. nov. 27. 13:47
Szerintem akkor összességében az itt a tapasztalat, hogy ha egyáltalán nem fáj és nem okoz semmiféle panaszt akkor ne műtessétek meg (ilyenkor tályog se lesz, mert nincs baktérium csak folyadék) nekem is ez van másfél éve és semmi bajom sincs azóta :) de ha kicsit is fáj vagy nyomást éreztek akkor irány a doki és úgy ahogy Angel írja, nincs mi mást tenni mint kiszedetni!
449. Angel Nr1 (válaszként erre: 446. - Adrienn20)
2013. nov. 27. 07:21
Nekem dió nagyságú volt mikor kivetettem,de két napig nem aludtam a félelemtől hogy nehogy eltályogosodjon a műtét elött.Én is csak azért választottam a műtétet,mert elötte pár nap alatt óriás szilva nagyságúra duzzadt,és az már nagyon fájt,s tudom hogy ha már tályog akkor nem tudják kivenni csak megnyitni,S tudom mennyi szenvedéssel járt mikor sok öltéssel kivarták a bőrt két felé,majd mikor húzódik a varrat,és csipkedi az ollóval a doki...Életem legszörnyűbb élménye volt.Eszembe jutott hogy ezt érezhetik az arab nők mikor érzéstelenítő nélkűl megcsonkítják őket.Az elsőnél én is csak vártam,vártam hátha visszahúzódik.,de sajnos a baktérium ha már bent van nem tűnik el magától.:(Egysze még nekem is előfordult hogy éppenhogy előjött,láttam hogy ott van,majd visszahúzódott,de a dokim csodálkozott rajta.Az akkori orvosom nekem is azt javasolta hogy most szabira megy egy hónapra és várjam meg hátha nem tályogosodik el addig.ha igen legfeljebb felnyitjuk megint és nem kihámozza.Hát azt a szörnyű élményt nem akartam most megvárni.Persze minden doki mást mond,és biztos mindenkinél más a tapasztalat.Én mindkettőt megkérdeztem hogy gyógyszerrel vagy valamivel elmúlhat-e,de sajnos mindkettő válasza az volt nem..:( Olvassátok még el itt Bsárika történetét itt.2013.07.hóban írt nem olyan sokkal lejebb.További szép napot, és jó egészséget mindenkinek,remélve a legjobbakat!
448. szöszi78 (válaszként erre: 445. - Angel Nr1)
2013. nov. 26. 17:48
köszönöm megkaptam
447. szöszi78 (válaszként erre: 446. - Adrienn20)
2013. nov. 26. 17:48
szia, nekem is ezt mondta a nőgyógyászom, szerencsére semmi panaszom nincs, szeretkezés után kicsit nagyobb, de másnapra mindig kisebb lesz
2013. nov. 26. 13:54
Én nem nagyon értek egyet ezzel ha nem fáj akkor is műttesd meg magad elvvel, ahogyan a normális, tanult nőgyógyászok se! Nekem már lassan másfél éve megvan a mirigyem, soha nem fájt egy kicsit se, semmi panaszt nem okoz, mondjuk igaz hogy legnagyobb állapotában is csak cseresznye méretű volt. Azóta is megvagyunk, hol kisebb hol nagyobb, hol nem is érzem már, a nődoki is mindig megnézi és mondja amíg nem fáj nem kell megműteni mert felesleges felvágni ott az embert meg mirigyeket kiszedetni ha nem okoz panaszt. Persze a gennyes tályog, fájdalmakkal más tészta! De én azt mondom,amíg nincs panasz és nem fáj addig ne vagdaljátok össze magatokat feleslegesen!
445. Angel Nr1 (válaszként erre: 444. - Szöszi78)
2013. nov. 26. 07:23
válasz elküldve priviben.
444. szöszi78 (válaszként erre: 443. - Angel Nr1)
2013. nov. 26. 06:58
szia, és most hol műtöttek?
2013. nov. 26. 06:47

Sziasztok!

Nekem szombaton volt a 2.Bartholin műtétem.

Az első műtétem tályog volt.Ez jár azzal hogy elég nagyra duzzad a mirigy,be van gennyesedve,nem tudsz űlni,járni,és nagyon fájdalmas.Ez a rosszabbik eset,ilyenkor a baktérium már tovább fertőződött.Ilyenkor csak azt tudják tenni hogy altatásban felnyitják a tályogot,kiürítik a gennyet,és két oldalra kivarrják,hogy ürűlni tudjon.Majd 1 hét múlva jön a még kellemetlenebb varratszedés.Nálam sikerűlt pár varratot benthagyni,így két varratszedést szenvedtem át.Ezekután reménykedtem hogy soha többé nem tér vissza.Ennek 5 éve.Most csütörtökön sajnos ismét beteljesült a rémálom megint megduzzadt a mirigyem.Most csak diónyi nagyságú volt még,és nem fájt.Rohantam is a dokihoz,aki pechemre-mázlimra éppen 1 hónap szabira ment.Azt tudtam hogy ez magától nem fog elmúlni,gyógyszer sincs rá,s tudtam ha most kell gyorsan kiműttetnem amíg még nem gennyesedik el,mert akkor ismét két műtétes a dolog.Jelen esetben mikor nem gennyel volt teli hanem folyadékkal,ezt hívják cisztának.Itt a hoxa oldalán olvastam Bsárika tapasztalatát .Tőle tudtam meg hogy létezik olyan orvos Magyarországon,aki felszívódó varratokkal dolgozik.Nekem a varratszedés ugyanolyan rémálom volt mint a tályog...sőt...inkább szülök még két gyereket,mint mégegy tályog.Szóval Sárikától nagyon gyorsan megkaptam az orvos nevét és elérhetőségét.Ezen úton is mégegyszer nagyon szépen köszönöm neki.Én Bp-en lakom de képes voltam 200km-t A munkatársaim hülyének néztek hogy minek kell nekem vidékre menni egy orvos miatt.De mondhatom nektek hogy megérte!Az orvos végtelenűl kedves volt,áradt belőle a nyugalom, a magabizotsság,óvatosan vizsgált meg,s nagyon gyorsan fogadott.Pénteken beszéltem vele,s már szombaton megműtött.Szerencsémre ügyeletes volt.A kórház is nagyon barátságos,otthonias volt.Az altatóorvos kérésemre nem a kézfejembe nyomta a kanült,hanem a addig tapogatta a kézhajlatban a vénám amíg meg nem találta,majd óvatosan szúrta bele,nem is fájt.Szerencsésen kimetszették a bartholin mirigyem,így ezen az oldalon soha többé nem szenvedek majd vele.Műtét után két órával már lábra álltam.Kívűlre nem tett varratot így ez sem szúrkál.A belső felszívódó varratok sem okoznak olyan fájdalmat mint a sima varrat.3 nap után tegnap már űlni is tudtam.A járással sincs semmi gondom.S óriási megkönnyebbülés tudni hogy nem kell 1 hét múlva varratszedésre mennem.

Szóval amíg csak kicsit van megduzzadva de nem fáj,addíg menjetek orvoshoz,és ne kísérletezzetek paradicsommal,gyógyszerrel,nem fog elmúlni.S csak olyannal műtessetek aki felszívódó varrattal varr!

❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook