Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mit lehet tenni a körömgomba ellen? fórum

Mit lehet tenni a körömgomba ellen? (tudásbázis kérdés)


324. edb6c38cef (válaszként erre: 323. - MiuMiu)
2007. aug. 4. 17:59

Akkor Te pont abba a 10 %-ba tartozol, akiket a doki említett nekem is, tehát három hónap után semmi javulás, ezért nem ért volna semmit az egész kezelés 2 éven át sem.

Hát, szerintem is maradnak a természetes gyógymódok, nekem is úgy nézem, használ a grapefruit mag kivonat. Ha ez lement, én is ecetezni fogom, de ezek szerint körömvirág krém is hatékony. Jó tudni ezeket, és klassz, hogy a fórumon megoszthatjuk egymással a próbálkozások eredményeit.

323. MiuMiu
2007. aug. 4. 16:30

Sziasztok!

Zitamita,én is nagyon hasonlóan jártam mint te!A kezeimen két körmöm is fáj,ég és lassacskán felválik a börömtöl.Mikor elöször tapasztaltam én is elmentem börgyógyászhozés én is kapszulát kaptam rá. Hetente egyet kellett bevennem ,és 1 bobozban 4 kapszula volt,ami 4000 forintba került.Szépen minden hónapban járkáltam vissza az orvoshoz és 3-4 orákat várakoztam csupán a következő receptért.3 hónap után ,mikor már 12ezer forint minuszban voltam ,láttam ,hogy semmit nem használ a gyógyszer ,mert mint az elején ugyancsak fájtak a körmeim és jobban felváltak a börtől ,mint a kezelés elején.

Akkor ráhagytam az egészet,mert besokalltam.

egyim masszőr ismerősőm ajánlotta a körömvirágkrémet (mondván hogy az mindenre jo) ,nem igazát tudtam már hinni ,de vettem egy dobozzal ami 800 ft volt csak és közel 1 évig elég volt. Minden nap bekentem vele a körmömet ,majd sebtapasszal le is ragasztottam a körmöm ,hogy ne kopjon le gyorsan a krém.

Már az elsö használtanál éreztem ,hogy nem ég a körmöm ,mikor a krém rajta van.

Igaz ,hogy vagy fél évig minden nap sebtapaszokkal jártam dolgozni,de lassacskán kezdett visszatapadni a körmöm a börhöz ,majd visszanyerte eredeti, egészséges hosszát. :)

Most ujbol harcolok ugyanavval a két ujammal,mint annó. Valószínüleg a munkahelyem fertözte meg,ugyanis pultos eladó vagyok ,és minden nap felvágottakkal és sajtokkal (köztük penészes sajtokkal is!)dolgozom.


Feltétlen kipróbálom az ecetes kúrát is! :)

Jó érzés ,hogy ilyen segítőkész emberek is vannak (,nem csak bunkó ,faragatlan vásárlók)!

2007. júl. 30. 13:38

Gombamama és Zitamita! örülök, hogy elolvastátok a hozzászólásomat. Remélem nektek is segít az ecet!

Engem is nagyon elkeserít, hogy ilyen egyszerű és olcsó a gyógymód, mégis mindenütt azt olvasod és hallod, hogy csak belsőleg - drága gyógyszerekkel - lehet segíteni. Mégegyszer: NAGYON FONTOS A RENDSZERESSÉG ÉS A KITARTÁS!

2007. júl. 27. 20:04
Hát nem könnyű tőle megszabadulni.Ha figyeled nyáron az emberek lábát, nagyon sok a gombás köröm. Az egyik fiamnak is volt a nagylába ujjának a körmén. A házi orvosnál kezdte a gyógyulást, aki lakkot irt fel neki.Hetente egyszer kellet reszelgetni, valami lemosóval lemosni, és belakkozni. Talán 1 évig is kezelgette, de nem gyógyult meg. Ezután ment a bőrgyógyászhoz, aki a saját bevallása szerint, nagyon erős gyógyszert irt fel neki. Ettől meggyógyult, de ez is elég hosszú időt vett igénybe, és nagyon drága volt. Azóta úgy vigyáz a körmeire, mint a szeme fényére.
2007. júl. 27. 10:28

Képzeljétek, ez nem maradhat meg bennem, le kell írnom: tegnap voltam maszek bőrdokinál, más okból, kiszáradt a bőröm a verejtékben úszós napok miatt. Na de, ha már ott vagyok, megmutattam neki a körömgombámat is. Írt fel gyógyszert, egy darabot kell bevenni egy héten, havi négyezer. És mert csak egyhavit írhat fel, ezért havonta kell menni feliratni, és ő beszedi az ötezres díjat, mert ebből él, mondta ő. Szóval havi 9eFt. Három hónap múlva derül ki, nem tartozom-e abba a 10 %-ba, akiknek nem használ. Ja, nekem vesémmel gond van, de teszünk rá dokibácsi szerint, szedjem csak a lórúgást. KÉT ÉVIG!!! Ha közben abbahagyom, kidobott pénz volt. És a slusszpoén: ha nem szedem, nem gyógyul meg a körmöm, mert olyan még nem volt az orvostudomány történetében, hogy gombás köröm belső kezelés nélkül meggyógyult volna.

Hát, megköszöntem a receptet, itthon szépen kiraktam a táskámból oszt kettétéptem.

Egy kedves forumozó társamtó kaptam már én is tippeket külső használatra, grapefruit mag olaj, egy csepp/esténként, és belsőleg 3 x 25 csepp, ezt használom két hete, és szerintem már látszik is. Valamint, Marian-n, Neked is köszi az ecetes ötletet, azt is csinálni fogom, mondjuk pár hónapig ezt, pár hónapig azt, de a gyógyszeriparnak talán nem termelek extraprofitot, úgy, hogy a tudottan nem ok. vesémet még tudatosan tönkrevágjam. Ennyit az orvostudományról.

Bocs, hogy negatív vagyok, nem tartozik ide, de most olvasom a Cenzúrázott egészséget, és kicsit a hatása alatt vagyok.

2007. júl. 27. 07:57
Ki kell rántani. :)))) Esetleg a körmöt is. :)))
318. gombamama (válaszként erre: 317. - Marian-n)
2007. júl. 27. 07:16

Ez bizony ígéretesen hangzik, és ezek szerint a rendszerességben van a titok. Én még mindig a teafaolajat használom, bár nem vagyok büszke magamra... Csak néhány naponta jut eszembe, és ráadásul lakkozom is!!! De ha vége a nyárnak, lekerül a körömlakk, és nekiesek! Kiirtom ezt a mocskot, és az ecetes módszert fogom választani!

Hajrá Marian-n, le ne állj!

2007. júl. 25. 10:48
Sziasztok! Régóta nézegetem ezt az oldalt,de eddig semmilyen használhatót nem tudtam írni. Most már azonban más a helyzet! Nagyon rég szenvedek ettől a körömbetegségtől.Minden létezőt kipróbáltam már, de még a gyógyszerek is csak ideig-óráig használtak, s csak félgyógyulást hoztak. pl. csak félig nőtt le az egészséges köröm, aztán kezdődött minden előlről. A lényeg: kb. 3 hónapja r e n d s z e r e s e n !!! használom az ecetes kenegetést a következő módon:minden este vattapamaccsal higítatlan 20 %-os ecettel bekenem a körmöt. Hetente 1-2-szer szintén ecetes-fokhagymás vízben fél órát áztatom. Ott tartok, mint mikor gyógyszert szedtem, azaz a félig kinőtt körmöm szép, rózsaszínű, egészséges. Az igazi siker az lesz, ha teljesen lenő a körmön, amire várnom kell még néhány hónapot. De én már ettől az eredménytől is nagyon boldog vagyok.
2007. jún. 30. 13:26
Majd az orvos megmondja, az a biztos.
315. kriszto
2007. jún. 30. 13:12
Sziasztok!ÚJ VOK MÉG ITT, ÉS SZERETNÉK TANÁCSOT KÉRNI.A 22HÓS LÁNYOMNAK A LÁBÁN ALAKULT KI KÖRÖMGOMBA (1)VMI GYORS MODSZER ÉRDEKELNE.HA TUDTOK SEGÍTSETEK!KÖSZÖNÖM
314. daroki
2007. jún. 22. 17:14
Én a helyedben mindenképpen megmutatnám vagy egy bőrgyógyásznak,vagy a manikűrősnek.Az én kislábujjamon is vastagabb volt a körmöm,tökre azt hittem,hogy gombás.Hívtam is a pedikűrősömet aki megnyugtatott,hogy nem gomba.Én sem tudom mi lehetett,azóta rendbejött ez a körmöm is,olyan mint a többi.
313. Szofka
2007. jún. 22. 15:29
Nekem a kezem kormein vannak gondok. Ket kormom felulete nem sima, hanem gorongyos. Masik kettonel ,(szinten a kezemen), a korom alatti bor hullamos. Ezt akkor latni inkabb, ha megno a kormom.A haziorvosom csak nezett ram, mikor azt kertem,hogy adjon valamit ez ellen a gomba ellen. szedtem is ra gyogyszer 3 honapig, de nem segitett. Tudom,hogy nem adtam tul sok infot, de szerintetek ez gomba egyaltalan?
312. szanád (válaszként erre: 311. - Edb6c38cef)
2007. jún. 11. 16:18
Töményen, jelenleg 10%-al
311. edb6c38cef (válaszként erre: 309. - Szanád)
2007. jún. 11. 16:17
Megkérdezhetem, hogy vízzel higítva, vagy töményen ecsetelgetted az ecettel? És hány százalékossal?
310. zsuzso58 (válaszként erre: 294. - Karak)
2007. jún. 11. 12:20
A csalánkúrát én is ismerem. A frissen szedett csalán levelét kell beáztatni és azzal kell fürdetni a lábat 10-15 percig esténként, meg inni a szintén frissen szedett csalánból - cukor nélkül - főzött teát. Alapos tisztítókúra.
309. szanád
2007. jún. 11. 07:31
volt hogy áztattam,de általában reggel -este vattalabdával bőven bekentem,kb március óta használtam
308. laufer (válaszként erre: 307. - Szanád)
2007. jún. 11. 07:26
Milyen gyakran ecetezted? És hogyan? Áztatás?
307. szanád
2007. jún. 11. 06:52
én eceteztem a körömgombámat,szerencsére már megszabadultam tőle
306. laufer
2007. jún. 11. 03:56
Én azért jelentkeztem be erre az oldalra, mert olyanoktól vártam/várok tanácsot, akik maguk is szenvednek/szenvedtek a körömgombától, és sikeresen kezelték/kezelik azt. Nem Julie Bouchard féle, számomra teljesen hiteltelen "gyógyulásokra" gondoltam. Ráadásul a hölgy még fogyásról is beszámol a készítmény használata kapcsán. Hát igen, ha valamit tutira el akarunk adni, mondjuk azt, hogy fogyaszt is.
305. Hoxa
2007. jún. 11. 00:29
Én MLM ellenes vagyok, és ez az én portálom. Bárki egészen nyugodtan csinálhat saját MLM-es weboldalt, semmi ellenvetésem nincs ellene, hogy munkát fektessen bele, de hogy az én portálomat használják MLM értékesítési célra, azt nem szeretem! Én már a fórum sorok közül is kiolvasom, van annyi tapasztalatom már, hogy ki az, aki öncélúan javasol valamit és ki az aki nem. Ennyi!
304. Karak
2007. jún. 10. 00:25

Egy orvos cikkéből egy részlet:

"Mi történik a savas környezetben?


Korábban említettem, hogy a sejteknek fontos a megfelelő tápanyag és mikrotápanyag ellátás, hiszen ez biztosítja számukra az energia termeléshez szükséges enzimek, és sejtalkotók megfelelő működését. Azonban minden sejt a megfelelő környezetben érzi jól magát.

Mai táplálkozásunkkal rengeteg káros szennyezőanyagot juttatunk a testünkbe, melyek megváltoztatják sejtjeink környezetét. A szennyező anyagok lehetnek mindenféle testidegen anyagok, de a sejtek környezete szempontjából az anyagcsere során termelődő, savak is ide tartoznak. A sejtek nem érzik magukat jól a savas környezetben (mint ahogy a hal sem a poshadt vízben), így megpróbálnak alkalmazkodni. Egy túl savas környezetben három dolog történhet a sejttel.

1. Ha megfelelő ellátottsága van mindenféle, a sejt számára szükséges fontos tápanyagból, nyomelemből vitaminból stb., akkor úgy ahogy elvegetál és nagyobb energia befektetése mellett, de ellátja a funkcióját.

2. Nem bír megküzdeni az őt ért hatásokkal, elpusztul.

3. Genetikailag alkalmazkodik (ez az evolúció alapja). Számára előnyös mutációkat követően alkalmazkodik környezetéhez, sőt ott túl is növi a többi kevésbé alkalmazkodó sejtet. Így jönnek létre a tumorok.

Van azonban egy másik aspektusa is a dolognak. Mi történik a poshadó vízben?

Olyan algák és más kisebb élőlények szaporodnak el benne, amiknek megfelel az a környezet. A mi szervezetünk algái a különböző paraziták, baktériumok, gombák. Így szaporodnak szervezetünk savas területein ezek az élőlények. A gond az, hogy ezeknek a kis mikroorganizmusoknak saját anyagcseréjük van. Az általuk termelt anyagcseretermékek (pl.: metilalkohol, formalin stb.) számunkra idegenek, így még nagyobb terhet ró a szervezetünkre, hogy eltávolítsa azokat. Ráadásul ezek az anyagok, toxinok tovább savasítják a környezetet, és így egy farkába harapó kígyó esetével állunk szemben. Ezen felül különböző tüneteket hoznak létre.

A fenti fejtegetést az egyensúlyzavar ciklusának is nevezhetnénk.

Ha ma valaki elmegy fáradtság, feszültség, allergiák, különböző kiütések, fejfájás tüneteivel egy természetgyógyászhoz, könnyen meglehet, hogy közlik vele Candidája van. Meglehet ez így igaz, a Candida azonban csak egy a sok közül. Szegény kis gombácska hirtelen minden baj forrásává vált.

Nem, az igazi ok a szervezet elsavasodása.

Itt nem a fertőzésekről beszélek (arról majd lehet, hogy később:-).

Itt egy krónikus állapotról van szó. Ezek a mikroorganizmusok nem képesek (egyenlőre) túlnőni a szervezetet, még lehet, hogy nagyobb mértékű immunreakciót sem váltanak ki. Épp ezért nem hoznak létre általános fertőzéses tüneteket (pl.: láz, gyengeség, FVS szám emelkedés, gyorsult süllyedés stb.). Csak éppen olyan tünetek alakulnak ki hatásukra, melyek konkrét okkal nem magyarázhatók. Mindnyájan ismerünk olyan embereket, akik orvostól orvosig, majd természetgyógyásztól természetgyógyászig járnak panaszaikkal, de igazi megoldást nem találnak. Ezeknek az embereknek ez a problémájuk. De ide sorolhatjuk az elhízást, ami diétára nem reagál, az allergiákat, az ekcémát és, mint korábban említettem, közvetve bármilyen krónikus betegséget."


Ha még valakinek volna kétsége a savasodás és a gombásodás közötti összefüggésről. És ez sem MLM...

Egyébként, nem tudom melyik jobb: kipróbálni 30 agyonreklámozott de végül hatástalan kenceficét valamelyik drogériából /jó, ha nem lesz rosszabb tőle.../ vagy meggyógyulni egy MLM rendszerben kapható, több százezer ember által kipróbált terméktől?

Miért is vagyunk mi annyira MLM ellenesek?

303. Karak
2007. jún. 10. 00:03

Ekcéma


Minden viszkető, gyulladásos bőrelváltozás szintén jól reagál a test következetes savtalanítására, még ha allergiás eredetű is, mert a nyirok-és az immunrendszert gyakran csak a túlsavasodás készteti az ekcémával kísért túlzott reakcióra. Ilyenkor természetesen sokat segítenek a legalább 2 órás időtartamú bázisfürdők, amelyekkel kívülről is savtalanítjuk a testet.


Bázis - bázikus = Lúgos

302. Karak (válaszként erre: 301. - Laufer)
2007. jún. 9. 23:42

Gombás fertozések


A test túlsavasodása miatt szinte már minden ember a legkülönfélébb gombás fertőzésekben szenved, amelyek például egyre inkább a belek természetes baktériumait.


Ezen a téren különösen nagy szerepet játszik a Candida albicans gomba okozta megterhelés, mert ez a gomba olyan méreganyagokat választ ki, amelyek az egész testben hatnak, és fokozzák a túlsavasodást. Ilyenkor valósággal csodát tesz a következetes savtalanítás, különösen akkor, ha tejsavas élelmiszerekkel például joghurttal kísérjük. Ha egy héten keresztül megeszünk napi két pohár, adalékoktól mentes biojoghurtot, érezhető javulást érhetünk el. Legjobb, ha négy hétig folytatjuk a joghurtkúrát, napi két pohár joghurttal, amelyeket a megszokott táplálékunk kiegészítéseként fogyasztunk, de alkalmanként nyugodtan ki is hagyhatunk egy-egy étkezést.


Ez a joghurtkúra annyira hatásos, hogy tulajdonképpen receptre kellene felírni.


A túlsavasodott test ideális közeget kínál különböző patogén gombáknak vagy a szájpenészgomba megtelepedésének, amely további savterhelést okoz. Ilyen helyzetben is elengedhetetlen a test alapos savtalanítása, hogy megfosszuk táptalajuktól a patogén gombákat.

301. laufer
2007. jún. 9. 19:05

Szia!

Igen én is megtaláltam az általad ajánlott készítmények honlapját, elolvastam a körömgombás fogyasztói tapasztalatot is (Julie Bouchard aláírással), de megmodnom őszintén kicsit sem találtam hitelesnek. (: Maradok a teafaolaj, ecet, fokhagyma - külsőleg, Grapefruitmag olaj - belsőleg kombinációnál. Lehet, hogy egy hét alatt nem gyógyít meg, de tutira olcsóbb. Sikeres gombaírtást mindenkinek!

300. Hoxa
2007. jún. 9. 13:53
És persze ez egy MLM-ben kapható csodaszer, nemde?
2007. jún. 8. 13:02

"...Az ecet és a fokhagyma kettőse. A kúra: naponta kétszer bedörzsölni fokhagymazúzalékos-ecetes vattával a körmöt, egy kicsit alá is érdemes nyomkodni. És hetente egyszer 30 perces lábfürdő: 20%-os ecet, lavórban víz és egy nagyobb gerezd fokhagyma összezúzva. Végül a szagtalanítás érdekében: szódabikarbónás vízben kell kiáztatni a lábat. (állítólag 2 hét alatt eredményes - Szeszipuszi)


Teafaolaj: fertőtlenítő hatású, természetes megoldás. Csak a 100%-os használ, erre oda kell figyelni! Kis fülpucoló pálcikára egy cseppet cseppentve be kell kenni az egész körmöt és környékét. A köröm alá sem árt juttatni belőle. Ha úszás után bekenjük a veszélyeztetett területeket a lábon, megelőző szerként is funkcionál...."

A teljes cikk is megtalálható a neten. Én a párom körmén most fogom kipróbálni. Majd referálok.

2007. jún. 7. 16:45

Sziasztok!


Már régóta olvasom hozzászólásaitokat a témában! És ezennel én is csatlakozom a "csapathoz". Bár ennek nem is tudom, hogy örüljek-e.. persze nem a személyetekkel van gondom :)

Szóval nekem is körömgombám van, és már eléggé elfajult! :(

Én most körömlakkal kezelem, de eddig még nem sok siker.

Amiért írok az Karak hozzászólása és pontosan ugyanaz a meglátásom, mint gombamamának!

Eddig kifejezetten arról volt szó, hogy a savas közeget nem bírja a gomba és amennyire tudom ez így is van...

Ha jól emlékszem Karak, Te nem is körömgombára használtad! Vagy rosszul emlékszem!

Szerintem a mi problémánkra nem éppen ez a jó megoldás!

Csak már tudnám mi...

2007. jún. 7. 06:51

Köszi, biztos mindenki érdeklődve olvasta. Én személy szerint összezavarodtam, hisz eddig arről volt szó, hogy a gomba nem szereti a savas közeget (ezért áztatjuk ecetben). Most meg túl sok lenne a savam, és inkább annak kéne eltávozni?

Nem tudom, hogy mit gondoljak, tanácstalan vagyok. Többiek? Foglaljatok állást ti is!

296. gombamama (válaszként erre: 294. - Karak)
2007. jún. 5. 06:48
Szia Karak! Persze, hogy érdekel, szívesen olvasok bármilyen tanácsot, ami segíthet. Ha van időd, írj még egy két dolgot a "terápiádról". Hisz ezért vagyunk itt....
2007. jún. 4. 19:51
A körömgombát kezelni kell!!! Állandóan, aki erre hajlamos, ezazt jelenti, hogy egésznap cipő van a lábadon és nem tud szellőzni. Esténként bekened canesten krémmel, és nappalra veszel a gyógynövény szaküzletben "gombásodást gátló lábápoló sprayt" és befujod a lábad és a cipődet is. Ezzel rendbe hozható és meg is előzhető.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook