Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mit lehet tenni a körömgomba ellen? fórum

Mit lehet tenni a körömgomba ellen? (tudásbázis kérdés)


534. cskata (válaszként erre: 530. - Cleakm)
2008. jan. 21. 12:41

ezt hogy értetted..?

a körömgombának mi köze a lélekhez..???

max. a stressz miatt legyengült immunrendszerhez lehet köze annyiban, hogy könnyebben összeszed vki fertőzéseket..


elég hihetetlen elképzelni, hogy egy pszichológus/pszichiáter is ki tud kezelni valakit a gombából..:)

533. lencsi (válaszként erre: 532. - Kingaf84)
2008. jan. 21. 12:11
Ha beleolvasgattál, az előző hsz-ekbe, láthatod, mindenkinek mi használ, vagy nem.... próba után észre fogod venni mi az ami használ, de ha több hét után nincs javulás, váltsál. Az áztatás mindentől függetlenül jót tesz, én kb. 15-20 percig áztatom az ecetes vízben, het 1-2x. Én áztatás után vágom, mivel akkor könnyebb, ha felpuhult.
2008. jan. 21. 01:04

Sziasztok sajnos ugyanaz a problémám mint nektek!

De nekem a két nagy lábujjamon van elszíneződve a körmeim. Tanácsot szeretnék kérni, hogyan kell kezelni? Orvosnál még nem voltam, de nem is áll szándékomban, szeretném a fokhagymás ecetes verziót kipróbálni.Ha jól tudom előtte ki kell fertőtleníteni a cípőket formalinnal, de ezt mennyi időnként kell csinálni vagy elég egyszer! A zoknikat is fertőtleníteni, főzni kell őket, sajnos teljesen kezdő vagyok ebben a témában. Mennyi ideig kell áztatni a lábat, gondolom előtte kell levágni a körmöket és kitísztani. Mivel érdemes szerintetek kezelni, mit próbáljak ki először? Szóval kérlek valaki segítsen nekem ebben a témában tájákozodni, előre is köszönöm válaszaitokat

531. lencsi (válaszként erre: 529. - Erus74)
2008. jan. 20. 19:19
a kolloidtól nekem semmit nem javult, kár az időt vesztegetned attól az ecet is hatásosabb
530. cleakm
2008. jan. 20. 18:15
Miután megvettem én is csak azt használtam, de rájöttem, hogy az kevés a teljes gyógyuláshoz. Nemcsak a testedet kell kipucolni, hanem ez a betegség vhonnan lelki eredetű...erre kell rájönni mi lehet az és változtatni kell önmagunkon.
529. Erus74
2008. jan. 20. 16:14
A körömlakk az milyen? Én kolloidot használom már egy hónapja, tul sok változást sajnos továbbra sem tapasztalok :-(
528. Emosz
2008. jan. 18. 19:41

A körömgombára több népi gyógymód is alkalmazható.

- ecetes víz

- grapfuit mag kivonattal való kenegetés

- csalán főzet

Mindegyik eredményes csak idő kell hozzá. Abban az esetben, ha nagyon csúnya és gyors eredményt akarsz, akkor érdemes bőrgyógyászhoz fordulni. Gyógyszer, körömlakk is létezik amivel ásókák kiírthatók.

527. lencsi (válaszként erre: 526. - Lencsi)
2008. jan. 18. 18:06
2-3
526. lencsi (válaszként erre: 525. - Nyuszi84)
2008. jan. 18. 18:06
van egy kis pedikűrös lavórom, abba teszek ? kb. 2-2 l nem túl meleg vizet, egy-két marék tengerisót, és kb. 1 dl ecetet, ebben áztatom 10-15 percig. (Ilyenkor rendbeteszem a lábam fejét, sarokreszelés, körömvágás, kenegetés, stb.) úgy érzem így gyorsabban lenő a beteg köröm is.
525. nyuszi84 (válaszként erre: 520. - Lencsi)
2008. jan. 18. 18:00
Nagyon köszönöm a választ!! Még azt szeretném kérdezni, hogy azt a lábfürdőt azt, hogyan csinálod?? (miből mennyit??)
524. lencsi (válaszként erre: 523. - Cszsuka)
2008. jan. 18. 12:52
köszi a gyors választ, megnézem!
523. Cszsuka (válaszként erre: 522. - Lencsi)
2008. jan. 18. 11:06
Ezt jól hallottad, de megéri, ha kitartó vagy, mert gyógyulást hoz több szempontból: olyan dolgokban is, amire nem is gondoltál, hogy köze lehet hozzá. Van egy topic itt a Hoxán: ex-candidások tapasztalatai címmel. Ott mindent leírtam, ha azok után is érdekel, priviben vagy azon a fórumon folytathatjuk!
522. lencsi (válaszként erre: 521. - Cszsuka)
2008. jan. 18. 09:44
Engem is érdekelne, amit ott írtál, elolvastam, de a candidától milyen módon szabadultál meg? mert úgy hallom, hogy ez nagyon hosszú folyamat, és kemény diéta.
521. Cszsuka (válaszként erre: 519. - Nyuszi84)
2008. jan. 18. 08:19
Ha semmi nem vált be, akkor főleg még mindig a 465. hozzászólásomat ajánlom figyelmedbe, ott leírtam egy megoldást!
520. lencsi (válaszként erre: 519. - Nyuszi84)
2008. jan. 18. 08:05

Szia!

Én a DM-ben vett 100%-os teafaolajat használtam, kb. 3 üveggel. Közben szedtem a grapafruitmag cseppeket napi 2x15. Ez belsőleg fejti ki hatását a gomba ellen. Ezek után az egyik körmöm levált, és alatta már egészséges a körmöm, ami már szinte 100%-ig kinőtt. A másik körmöm nagyon lassan, de nő le a beteg rész, és a színe is sokkal halványabb, ezt most már csak 20 %-os ecettel kenegetem,napi 2x és heti 1x lábfürdőt veszek, amibe ecetet + tengerisót teszek. Most már reménykedem, mert nem látok "utánpótlást"!

És még az elején szedtem szelén-cink- és E-vitamint. Mivel nagyon kétségbe voltam esve, mindent kipróbáltam, és 1 napot sem hagyok ki. Igazából melyik volt fentiek közül a hatásos most nem tudom, de talán így együtt mind!

2008. jan. 18. 00:15

Sziasztok!!

Én azt szeretném megtudni, hogy milyen teafaolajat kell alkalmazni körömgomba esetén??

Én is szedtem gyógyszert és hasnyálmirigy gyulladásom lett!! SENKI NE SZEDJEN GYÓGYSZERT AZ CSAK ÁRT!!!

Most Locery körömlakkal kenegetem, de semmi eredménye!! Meg igazából türelmem sincsen nagyon!!

Most kipróbálom az ecetet! Remélem valamennyire jó lesz!!

Ha tudtok még valami jó megoldást a körömgomba ellen kérem írja meg!! Köszönöm!!

2008. jan. 17. 12:31
Sziasztok! A propoliszt méhészektől a legjobb venni, mert az igazi, tömény és tuti hatásos. Belsőleg is, ha fáj a gyomor vagy hányingeretek van tök jól kitisztít.Sebekre is nagyon jó. Fertőtlenit és hamar begyógyitja.
2008. jan. 15. 17:52
Naponta többször meg kell mosni a fertőzőtt területet , utána nagyon szárazra kell törölni a bőrt és a körmöket is.Gyógyszertárban kaphatók készítmények amivel naponta 2 x bekell kenni.Házi patika a konyhában van.Nagyon egyszerű az almaecettel való kezelés naponta 2 x.Ha ez nem hozza meg az eredményt,előszőr 10%-s ecettel kell kezelni.Minden elkezdett kezelés hosszú folyamat,legalább egy év.
516. Ityu
2008. jan. 15. 15:49

Sziasztok,

1 éve volt már teljesen gombás a körmöm amikor megtaláltam ezt a forumot. Itt olvastam vkitöl egy módszert ami segített.

-> Egy orcseppes üvegbe fokhagyma préssel belenyomtam 1 elég nagy gerezd fokhagymát és ezt felöntöttem 20%-os ecettel. A körmömet és amennyire tudtam alatta, reggelente megcseppentettem az ecetes-fokhagymás lével, majd egy félbe vágott sminklemosó párnára is csepegtettem, ezt jól rányomtam a körömre és végül ráhúztam a levágott gumi kesztyű nagyújját :)

Ezt mindig csak az esti fűrdésnél vettem le ( este hagytam szellőzni, ez fontos)

Ezt alkalmaztam kb 3-4 hétig minden nap rendszeresen amikor a gumikesztyű ujja szétszakadt, és trehányságom miatt nem is folytattam a kezelést ezután. De nagy meglepetésemre az új köröm ami nő teljesen egészséges, kb 1 körömvágás és teljesen eltőnik a gombás rész.

Köszönöm a segítséget amit kaptam, próbáljátok ki én sem hittem el de használ!

515. 'szti (válaszként erre: 512. - Beaker)
2008. jan. 15. 09:20
nem borecet, nem gyümölcsecet, nem balzsamecet és nem írják rá hány %-os? gyagyák ezek az angolok. persze aki a sültkrumplit ecettel eszi, az helyből nem lehet normális :-))
514. Cszsuka (válaszként erre: 512. - Beaker)
2008. jan. 15. 08:51
Akkor talán kérdezd meg az üzletben, vagy menj be egy gyógyszertárba, hátha a gyógyszerész nyitott az ilyesmire... :)
513. bnedora
2008. jan. 14. 21:53

Sziasztok!

Állítólag nagyon hatásos a Propolisz tinktura. Hogy honnan lehet beszerezni azt nem tudom, de lehet, hogy gyógyszertárban vagy drogériában.

512. Beaker (válaszként erre: 507. - Cszsuka)
2008. jan. 14. 20:36

Csakhat az a baj, hogy itten az Angliaban nem lehet ilyen kupakosakat kapni :) Otthon en is el tudnam donteni :))

Itt meg valami miatt nem irjak ra a szazalekot...

Szoval valami otlet??

511. lencsi (válaszként erre: 510. - Vivike,)
2008. jan. 14. 17:14

Szia!

Én heti 1x egy lavór vízben teszek kb. 1dl 20%-os ecetet. (kb.2liter vízhez ) De ettől függetlenül minden nap csak a körmömet kenegetem az ecettel reggel-este.

510. vivike, (válaszként erre: 509. - Gombamama)
2008. jan. 14. 10:50

Szia! Egyáltalán nem büdös! Szerintem ha olyan gyógyszertárba mész, ahol segítőkészek adnak recept nélkül is, de egyébként receptköteles.

A szauna utáni ecetes lábfürdőről szeretném kérdezni, hogy milyen arányba tegyek ecetet a vízhez?

Kitartást kívánok mindenkinek és eredményes harcot!

509. gombamama (válaszként erre: 508. - Vivike,)
2008. jan. 13. 20:37

Szia vivike! Büdös ez is, mint az ecet? Szerintetek reci nélkül is be lehet szerezni? Nagyon kellett már valaki, akinek konkrét sikerélménye is van!

Örülünk Neked!

508. vivike,
2008. jan. 13. 16:04
Igen, bőrgyógyász írta fel, köröm alá kell csepegtetni estenként 1 cseppet! Szerintem nagyon hatásos, én semmi mást nem használtam, se gyógyszer se semmi, csak ez. Köszönöm az ecetes tanácsot, megfogadom!
507. Cszsuka (válaszként erre: 506. - Beaker)
2008. jan. 13. 12:42
Hát, a sárga kupakos a 10%-os, a piros kupakos a 20%-os. De elhiheted, hogy rá van írva.
506. Beaker
2008. jan. 13. 12:17
szerintetek azt honnan lehet megmondani,hogy hany szazalekos az ecet,ha nincs sehol rairva?
505. Hyde
2008. jan. 11. 21:44
Régi nagymama hatásos szere körömgomba ellen: minden este és reggel 20%-os ecettel kell bekenni a körmöt. Hosszadalmas folyamat, de hatásos. Kb. fél évet vesz igénybe.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook