Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Késői szülés fórum

Késői szülés (beszélgetős fórum)


1 2
36. Lara1984 (válaszként erre: 21. - Érdekes73)
2014. máj. 9. 21:24
Azannya!... :o 53 évesen elsö -és minden bizonnyal egyetlen- gyerek... Nála az átlagosnál késöbb kopogtatott a menopauza.
2014. ápr. 30. 15:18

Mandy, szívemből beszéltél, régebben se volt semmi másképp, nem is értem, mi az, hogy "azok más idők voltak". Hacsak annyi nem, hogy akkor az emberek jobban elfogadták, ami történt velük, nem akarták mindenáron uralni az életüket, és a "programváltozástól" sokszor lettek boldogabbak (konkrét esetben azt, hogy elfogadták a későn jött gyereket, és nem töprengtek rajta, megölessék-e vagy nem - bocs az éles fogalmazásért, de az abortusz ez). Nekünk is vannak a családban ilyen későn, ill. váratlanul jött gyerekek, és nagy boldogságot hoztak (persze nehézségeket is, dehát anélkül nincs élet), és el nem tudjuk képzelni, mi lenne velünk nélkülük. Ismeretségi körben is volt, aki 45 évesen szült egészséges babát, aki most 15 éves, szép, okos gyerek, a szülei is fittek...


Egyébként az életkorhoz: manapság tényleg sokkal több fitt 50-60 éves van, aki tele van energiával, tehát mindenki maga érzi, mire képes. Biztosra amúgy se lehet menni, mert egy fitt 60 éves is meghalhat hirtelen, a balesetet szenvedő vagy rákos betegséget kapó fiatal, 30-40 évesekről nem is beszélve. Ilyen alapon a huszonévesek is felelőtlenek, ha gyereket vállalnak, mert bármikor daganatos betegséget kaphatnak. Szóval, arra akarok kilyukadni, hogy ha úgy érzed, hogy bírod, szeretnéd, akkor ne fontolgasd, vágj bele!

2014. ápr. 29. 09:51

Mindenki annyi idős amennyinek érzi magát. Sok olyan helyzet adódhat az életben, amikor úgy alakulnak a dolgok, hogy csak később tud gyermeket (első vagy akár sokadik) vállani egy nő.

Ha úgy érzed kedves kérdező, hogy van benned erő, fiatalos vagy és türelmes, és persze egészséges, akkor miért ne vállalnád be? Mindig példálózunk a nagyanyáinkkal, pedig ŐK sokkal jobban tudták mi is az az élet, és igen, akkoriban nagyon sok gyermek született, közel nem ilyen orvostudomány mellett, és ha megnézitek, sokkal egészségesebb babák születtek mint most, és nem 16-35 között szülték őket nagyanyáink.

Csak mert ma más világot élünk, mi változott?- a nő akkor is nő volt, a szervezete akkor is ugyan úgy épült fel mint most, max.nem kapott ennyi mérget, adalékot, sugárzást és még sorolhatnám!

Azt tedd amit a szíved diktál, ha úgy érzed, ne várj, vállald be, és döntsd el, hogy bármi áron is de felneveled, és addig maradsz mellette, amig arra neki "szüksége" van.

Befejezem (mert lesz aki példabeszédnek véli majd, de ahogy korosodunk, mindent másképp látunk mint anno huszonévesen), de előtte egy példa: Nagymamám jelenleg elmúlt 92 éves, 49 éves kora óta él egyedül, mert nagypapám egyik pillanatról a másikra meghalt egy gyulladás következtében, amit akkor még nem tudtak kezelni, és az orvosok műhibát is vétettek, sajnos. Akkor eldöntötte, hogy mind a két gyermekének a gyermekeit szeretné látni felnőni, s ez meg is valósult, holott kisebbik lánya 38 évesen szülte második gyermekét. Nem hagyja el magát, aki látja még 70-nek sem mondja. Szóval ennyit arról, hogy ki mikor öreg és ki milyen idősnek érzi magát.

Sajnos nagyon sok nő, már 40 évesen úgy néz ki mint a "saját nagyanyja", már bocsánat a hasonlatért. Igénytelen, elhagyja magát, lemond a sexről,sőt visszautasítja, (rengeteg ismerősöm van, aki még a 40-et sem érte el, de már SOHA NEM szeretkezik a férjével) úgy gondolja, hogy teljesítette amiért jött .....stb

Bízom benne, hogy tudtam segíteni, és hidd el, nem vagy ezzel a gondolattal egyedül. Én 42 vagyok és nagyon szeretnék babát még, és tudom, hogy SIKERÜL! :)

2014. ápr. 25. 23:58

en 36 voltam, amikor a kisfiamat szultem. Most negyven vagyok es szeretnenk kistesot.


Oszinte legyek? Piszokul nem erzem magam oregnek, sot! Azt meg senki nem tudja, hogy a mai vilagban, kinek mennyi ido adatott meg, tobb fiatalabb ismerosom is (sajnos) mar meghalt. Mi a biztositek ra, hogy egy huszoneves sokaig fog elni? Csak a kora? A mai vilagban egy negyvenes no meg kozepkoru - persze ez hozzaallas kerdese is, meg eletvitel kerdese is. Nagyon sok fiatalos es fitt otvenes ismerosom is van es ismerek olyan hatvanasokat, akik nagyon fiatalosak szinten, bizom benne, hogy a gyerekem (gyerekeim) fel tudom ugy nevelni, mint egy huszoneves. Ha az Isten is megsegit persze :)


Es hogy miert keson? Egyreszt kezdetben nem voltam egy osanya tipus, soha nem babaztam, nem vonzottak a babas dolgok. Kesobb a munka, a tanulmanyok es a parom, aki mindig azt mondta "meg nincs itt az ideje" . Utana meg azt mondta, mar nem meri bevallalni. Hat en bemertem es eskuszom nem bantam meg :) ! Az Isten megsegit, bizom benne. Ha meg megis menni kell, hat majd a ferjem itt lesz es igen, ezert is kell egy testver, hogy ne legyen egyedul ez a kisember a nagyvilagban ;)

2014. ápr. 25. 06:02

Volt kolléganőm 47 évesen szülte a ma már 17 éves fiát.A 6.hónapban derült ki csak,hogy terhes,holott volt orvosnál is.


Gyönyörű,szép szál,hisztis kamasz épp a srác. :D

2014. ápr. 25. 05:58
Endrei Judit / régi kedvencem , tv bemondó- műsorvezető / 38 évesen szülte a nagyobbik gyerekét , 2-3-4 évvel később a kisebbik lányát , előbb nem érezte úgy , h készen lenne az anyaságra , az én lányom is így volt vele h 10-en , 20-on évesen még nem vágyott gyerekre , de most már kicsit bele kellene húznia , én reménykedem .
30. Érdekes73 (válaszként erre: 29. - Manó2000)
2014. ápr. 24. 22:36
Azt gondolom hogy az ember később azokat a dolgokat bánja meg amiket nem tett meg éppen ezért normál esetbe szerintem nem késő 40-45 évesen se szülni ha úgy alakul. Még mindig jobb mintha a hátralevő 30-40 akármennyi évébe azon agyalna miért nincs gyereke...
2014. ápr. 24. 16:12

Ahogy írtátok, régen is vállaltak későn gyerekeket. Pedig most azért magasabb az átlagéletkor.

Azért egy 45 éves nőt nem írnék le. Én sok 40-46 körülit ismerek és olyan fittek.Szerintem ez még az utolsó idő amíg még elképzelhetőnek tartom, hogy egy nő gyermeket vállaljon.

Az pedig, hogy tesó legyen azt fontosnak tartom.

28. Izabella1 (válaszként erre: 27. - Cuczu)
2014. ápr. 24. 15:39
Igazad van, huszonévesen még nehezebb búcsút venni a szülőtől, de az ember reménykedik, hogy annál azért tovább fog élni, akár 75 vagy 80 éves koráig. Ha így van akkor meg majd bánni fogja, hogy nem lett gyerkőc. Mi a jobb esélyt adni az életre egy ember palántának vagy nem adni... Nehéz kérdés.
27. cuczu
2014. ápr. 24. 15:24
még annyit hozzátennék, hogy egy huszon évesnek nehezebb búcsút venni a szeretett szülőtől mint egy felnőtt embernek:( uh ebbe is jó ha bele gondolunk ha későn vállalunk gyereket
26. cuczu (válaszként erre: 17. - De Luca)
2014. ápr. 24. 15:20
ez csak egy példa volt itt nem a diplomaosztó a lényeg :D de nem tudhatja az ember meddig fog élni... manapság sajnos kitolódik h a szülőnek segítenie kell a gyermekét h elinduljon a nagyvilágban ha ott marad 18 évesen, nem mindenki olyan talpraesett, a szülőnek pedig gondoskodnia kell szerintem h a gyermekének jó élete legyen. sajnálom h ezt te leszűkitetted a diplomaosztora, de mondtam h akinek nem inge ne vegye magára :)
25. Érdekes73 (válaszként erre: 24. - Casse)
2014. ápr. 24. 15:02
Akkoriba a 16 éves hajadon vidéken már vénlány volt :)
24. Casse (válaszként erre: 22. - Forrest2010)
2014. ápr. 24. 14:51
Persze....az "anyósom" 1922-ben született a párom 1964-ben...tehát ez azért nem a mai kor, akkoriban más volt.
23. forrest2010 (válaszként erre: 21. - Érdekes73)
2014. ápr. 24. 14:47
Ez már tényleg sok , de legyen hozzá sok-sok szerencséje , h fel is nőjön egészségben -szeretetben az a kisgyerek .
22. forrest2010 (válaszként erre: 16. - Casse)
2014. ápr. 24. 14:45
A férjem is 6. volt a sorba , az ő legkisebbik bátyja 7 éves volt akkor , azért akkoriban ez még természetes is volt .
21. Érdekes73 (válaszként erre: 13. - Izabella1)
2014. ápr. 24. 14:45
Van aki szerint Fehér Anna se volt öreg 53 évesen a szüléshez... Szerintem az már túlzás de ha úgy alakul nincs gond az egészséggel akkor még van pár éved :)
2014. ápr. 24. 14:43
Egyik ismerősöm egyidőbe szült a lányával , minimális néhány nap van az unoka és a " nagynéni " között , lehet tán még az is , h az unoka jött előbb .
19. forrest2010 (válaszként erre: 13. - Izabella1)
2014. ápr. 24. 14:41
Ahány ember , annyiféle vélemény , egy kolleganőm hajdanán azt mondta h őt fiatalítják a gyerekei ! igaza volt ! tökéletesen , meg kellett öregednem ahhoz , h én is így lássam ! 60 vagyok , a lányom 40 , de unoka sehol , pedig nagyon örülnék legalább egynek , h ne maradjon egyedül a gyerekem majd egyszer , mire megöregszik ő is . Ő is örülne és fáj a szíve , mikor egy boldog kismamát lát , h neki ez kimaradt , azért én még reménykedem ! hátha .....
18. Érdekes73 (válaszként erre: 1. - Izabella1)
2014. ápr. 24. 14:41
Egy ismerősöm anyja 45 évesen azt gondolta a változó korba van már így lett még egy harmadik lánya is. Nem volt semmi probléma a legfiatalabb lányka is felnőtt azóta.
17. de Luca (válaszként erre: 14. - Cuczu)
2014. ápr. 24. 14:36
Minket sem kísértek a szüleink főiskolára, és szerintem nincs arra törvényi szabályozás, hogy 63 évesen egy szülő nem mehet diplomaosztóra :-D
16. Casse
2014. ápr. 24. 14:34
Az én "anyósom" 44 évesen szülte a páromat, 6. gyermekként, pedig már a legkisebb is 8 éves volt akkor.
15. forrest2010 (válaszként erre: 1. - Izabella1)
2014. ápr. 24. 14:29
Anyóskám 43 volt , amikor a férjemet szülte , akkor ilyen világ volt , én nem szültem volna a felnőtt gyerekeim után még egyet / persze annak azért örülök , h a férjem még megszületett annakidején ! /
14. cuczu
2014. ápr. 24. 14:21
szerintem ez szép gondolat hogy a nagyobb testvér ne maradjone gyedül a nagyvilágban és ezért szeretnétek még egy babát vállalni! Én azt nem szeretem amikor unatkoznak a szülők és akkor jöjjön az a baba vagy 40 után jöttek össze az igazival és akkor kéne még egy közös gyerek nem? Olyankor önzőnek tartom a szülőket! Mert lehet, hogy az elején még bírják de hogyan fog majd fősulira járni vagy ki lesz ott a diplomaosztóján?..:( de akinek nem inge ne vegye magára
2014. ápr. 24. 11:50
Köszi a hozzászólásokat. Azért kérdeztem, hogy tudjam, hogy vélekednek erről az emberek. Édesanyámon kívül még senkivel nem mertem beszélni erről. Rizikós szülni 40 fölött az biztos, de a kislányomat is épp 40 elött szültem, így már ő is késői gyermek. Sajnos nem tudjuk meddig élünk, úgy gondolom, kellene egy testvér neki, hogy ne maradjon majd magára a nagyvilágban.
12. pzm3
2014. ápr. 24. 11:12
Egyébként van valami konkrét oka a kérdésnek?
11. manó2000 (válaszként erre: 1. - Izabella1)
2014. ápr. 24. 10:50
Szerintem simán ki lehet hordani egy egészséges babát még. Nem te leszel az első, aki ennyi idősen szül. Nem leszel fiatal szülő, de biztosan megéri, főleg ha még nincs gyereked. Egyébként pedig fiatalítanak a kicsik. :)
10. bv2014
2014. ápr. 24. 10:25

Sziasztok!


Én most vagyok 39 és januárban született a második kislányunk.

Arra mindenképp készülni kell, hogy nem olyan ruganyos már az ember :-( Pedig tornázós vagyok, nem iszom, nem cigizek stb. Szóval igyekszem egészségesen élni.

Sokkal nehezebben viseltem és az első babás időszak is nehezebb.


De persze MINDENT MEGÉR!!!!!!!!!!

9. Florina87 (válaszként erre: 1. - Izabella1)
2014. ápr. 24. 10:16
Engem anyukám 40 évesen szült. Nem voltam tervezett már de egészségesen születtem. Sőt 4hónapig azt hitték az orvosok hogy daganat vagyok annyira mondták hogy baba biztos nem :D
2014. ápr. 24. 10:14
Egy próbát megér, a vizsgálatokat ilyen korban úgyis szigorúbban veszik.
2014. ápr. 24. 10:14
Ki tudja lehet én is 45 leszek mire jön a második. Az első 40 évesen jött össze orvosi segítséggel! valószínű a másodikhoz is az kell.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook