Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Nyuszi ápolása, köröm vágása fórum

Nyuszi ápolása, köröm vágása (beszélgetős fórum)


13. Shanalyl (válaszként erre: 7. - Kubiak)
2014. ápr. 15. 14:30
Ha viszont a te olvasatodban a tenyésztett nyúl az evésre szánt nyulat jelenti: jobb esetben érintkezik vele. Pl a mi nyulaink is találkoznak az anyafölddel, miután a ketrecben megszülettek és elég nagyok, h kimehessenek. Persze a nagyüzemi nyúltartásnál nem találkozik. De sok olyan nyúltartót (hobbi) láttam már, ahol a nyulak rosszabbul járnak, mintha a telepen élnének. Megveszik, mert üntyipünyti meg édi-bédi, aztán pár hét múlva ott rohad élete végéig a ketrecben, cserélik az almot, bedobják a kaját és várják, h mikor döglik már meg, mert a gyerek egy hét után megunta, meg büdös és harap is az a rohadt dög...
12. Kubiak (válaszként erre: 11. - Shanalyl)
2014. ápr. 15. 14:29
Most elképzeltem ahogy forrest nagypapája elviszi a 300 nyulat sétálni :D
11. Shanalyl (válaszként erre: 7. - Kubiak)
2014. ápr. 15. 14:26

Képzeld, egész sok képet láttam már, ahol a nyulakat kis hámokban elviszik sétálni a gazdáik, mert egyesek rájöttek már, h a nyúlnak nagyon nem természetes környezete egy fél négyzetméteres rácsos doboz meg ha kiengedik belőle, akkor a szoba.


A vadnyúlon kívül minden nyúl tenyésztett nyúl, ha igaz. Rosszabb esetben csak szaporított.

2014. ápr. 15. 13:27
A házinyúl a fazékban, vagy tepsiben köt ki, mire vágni kellene a körmét, míg egy hobbi nyuszi nem :)
2014. ápr. 15. 13:21
Végülis az egészből csak a paraffin olaj ami még bennem maradt , mert egyszer valami fülbaja volt egy nyuszinak .
2014. ápr. 15. 13:20
Oké !!! csak meglepett , mert tényleg nem hallottam még ilyet ! nem szurkapiszkából írtam ! Tényleg azok a nyuszik koptatták a körmüket a nyúlól oldalfalán , a padlóján ! Bocsi , ha hüleséget írtam !
7. Kubiak (válaszként erre: 6. - Shanalyl)
2014. ápr. 15. 13:19
Szerinted egy tenyésztett nyúl hányszor érintkezik az anyafölddel?:)
2014. ápr. 15. 13:09

Betadinnal fertőtlenítsd.


Forrest, azért kell, mert egy bent tartott nyúl sokszor egész életében nem találkozik az anyafölddel (szerencsétlen) vagy szőnyegnél, forgácsnál keményebb talajjal és nincs, ami koptassa.

5. Kubiak (válaszként erre: 2. - Forrest2010)
2014. ápr. 15. 13:08

És nem vágta le körmeit a papád ?:O

Én még ki is festem nekik :D

2014. ápr. 15. 13:05

Le kell fertőtleníteni, és tiszta almot tenni alá, ami nem olyan poros, valamint figyelni a nyuszit, nem e lép fel nyulladás, vagy hasonló.

Keresd meg itt punkvirágot, ő sok jó nyulas tanáccsal tud ellátni, valamint fórumokat, csoportokat ajánlani! :)

2014. ápr. 15. 13:00
Ezt,inkább szakemberre bíztam volna..szegénynek biztos fáj...
2014. ápr. 15. 12:59
Minek kell egy nyuszi körmét manikűrözni v pedikűrözni ?! ilyet még sose hallottam ! pedig hajdanán , megboldogult gyerekkoromba volt a nagypapámnak v 300 nyula !
2014. ápr. 15. 12:50
Sziasztok. Ma nekiálltam levágni a nyuszim karmait, de az egyik karomnál belevágtam a vérágba, és picit vérzett neki. Le kell fertőtleníteni vagy majd lenő neki? Vagy van más egyéb teendő?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook