Ahogy a legtöbb weboldal az interneten, ez a webhely is cookie-kat használ, melyekre szükség van a weboldal teljes működéséhez. Weboldalunk böngészésével Ön elfogadja a cookie-k használatát. További információ
FőoldalDiéta & FitnessBabák & MamákSzex & PszichéSzépség & EgészségHobbi & OtthonEgyéb témák
CikkekNaplókFórumokTudásbázisSzavazásokKépgalériaApróhirdetések
KépeslapokReceptekKlubokJátékokFórum játékokBannereinkFacebook
Belépés | Regisztráció | Elfelejtett jelszó

Fórum - Ketogén diétázók

Kategória: Összes fórumtéma » Diéta & fitness » Más diéták

A hozzászóláshoz be kell jelentkezned!

Amennyiben még nem regisztráltál nálunk, itt megteheted, ha pedig már van azonosítód, lépj be itt!

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

448. hourglass772017-08-17 18:42
Hajrá! És most én is olvasni foglak!
(válasz Nünüke :) 447. hozzászólására)

447. Nünüke :)2017-08-13 11:05
Beleolvasok a naplódba.Én 2 éve csinalom elég butan mert leadok 10 et felszedek 10 et vele.Most épp a jajj felszedtem 10 et stádiumba vagyok.Összeszedem magam és én is belevágok lehet szeptember 1 lesz de az a végső pont.
(válasz hourglass77 446. hozzászólására)

446. hourglass772017-08-08 10:57
Végre nem vagyok egyedül. Sziasztok! Egy éve ketozom komolyan, naplót is vezetek, szeretem ezt az életmódot.
Én itthon főzőcskézek, de mindig több napra előre.
A családi kajákat ketósítom: :-)
Rakott kel? Nem gond: risz nélkül, sok sajttal. Bolognai? Saját készítésű konjac nokedlivel.
Mákos tészta? Ó igen, konjac nokedlivel, tejföllel, nyami. Sült kolbi? Jó adag majonézzel, koviubival.
:-)Igaz, simán elvagyok a kenyereimmel, muffinjaimmal, ha kapok friss töpörtyűt, vagy egy csomag bacon is megmenti az életemet. Meg hát, a sajtok. És..nálam már mindig lesz egy maréknyi mandula túléléshez.

445. Hayati2017-07-19 13:16
Szia,

nekem nincs igazán komoly étrendem. Nem nagyon szeretek főzni, főleg nem külön magamnak.
Viszont írok mindent a kalóriagurun, minden megevett falatot. Otthon lemérek mindent, amit boltban veszek felvágottat pl, azokat kiszámolom, mennyit ettem meg.
1200 kcal-ban 100g zsír, 60g fehérje és 30g szénhidrát van beállítva. Ebből a CH-t próbálom 20-25 között tartani.

Eszem szalonnát, rakott erdélyit, kolozsvárit, amiket sose szerettem. Kávét tejszínnel iszom tej helyett. Semmi rizs, krumpli, pékáru.
Zöldségeket miniálisat, mert azokból is nangyon gyorsan összejön a 30 CH. Gyümölcsöt kb semmit.
Pár vitamint szedek.
Most éppen lelessult nálam a fogyás, múlt héten semmi nem ment le, sőt, fél kg visszapofátlankodott az előző hét óta.
Összességében 18 kilónl tartok év eleje óta, 2 hónap kihagyással.
Soha semmit nem tudtam hnapokig kitartóan csinálni, ez most megy.
Neked is menni fog.
(válasz babuci10 444. hozzászólására)

444. babuci102017-07-18 09:09
Sziasztok!

Egy közeli ismerősöm csinálja a ketot egy ideje és baromi meggyőző. Én mindennel próbálkoztam már, de soha se voltam ilyen sikeres, mint ő. Január óta követek fő szabályokat és rendszwresen mozgok, de 2 gyerek mellett nem könnyű... Most nyár van és mivel kiakadtam, adtam magamnak 2-3 hét pihit, de aztán újabb frissítés kellene, hogy újra beinduljon a dolog. A kerogén étrenddel szemezek életmód váltás szerűen. Még fiatal vagyok ahhoz, hogy beletörődjek és optimista ahhoz hogy feladjam, leszek még vékonyabb is, mint lány koromban! :) Jövő hét utáni héttől szeretném elstartoktatni a ketos életemet, ezért szeretnék érseklődni, milyen étrendet tartotok. Hogy legyen a fehemben addigra egy kép. Először az idegrendazeremet szokram szoktatni a váltás gondolatához. Elképzelem, mi és hogyan lesz, megszilárdítom magamban az elképzelést és csak akkor kezdek bele, ha úgy érzem, teljesen tudom már, mi vár rám. Szóval akár priviben is, szívesen fogadnék ketos étrendeket, legyen mit mantráznom. Köszönöm. :)

443. poloskás462017-07-09 10:09
Sziasztok!

Én is próbálkozom a ketogén diétával. Nem fogyózom, de régebben ezzel a céllal kezdtem bele. És nagyon megörültem, amikor jött az a mellékhatása, hogy nagyon jókat aludtam. Azóta is alacsony szinten próbálom tartani a ch-mat, hogy az alvás megmaradjon, mert észrevettem, hogy amit elengedem magam romlik az alvás.
Eddig egyetlen negatív hatását tapasztaltam. A hajam minősége romlott. Zsírosodik, nincs tartása, olyan élettelen.
Szóval engem is érdekelne az a cucc, amit használtok. Megírná nekem valaki priviben?
Előre is köszönöm! :)

442. Ryana2017-06-28 13:28
Szívesen.
Hajhullás problémám nem volt, viszont azt vettem észre (meg a fodrászom is), hogy amióta ezt szedem, sokkal gyorsabban nő a hajam.
(válasz dolcsy1989 433. hozzászólására)

441. dolcsy19892017-06-27 22:22
😉

440. Hayati2017-06-27 18:30
Privátban írom
(válasz dolcsy1989 439. hozzászólására)

439. dolcsy19892017-06-27 13:17
Mekerdezhetem h a neved honnan jott?
(válasz Hayati 437. hozzászólására)

438. demonhunter2017-06-27 13:15
írtam! :)

437. Hayati2017-06-27 10:17
Nekem is légyszi
(válasz demonhunter 435. hozzászólására)

436. dolcsy19892017-06-26 21:35
Johet😉

435. demonhunter2017-06-26 20:58
Nekem segített pár dolog a hajhullás csökkentésében, pedig iszonyatosan hullott nekem is, de szerintem nem szabad reklámoznom, ha érdekel privátban megírom Neked szívesen. :)
(válasz dolcsy1989 433. hozzászólására)

434. Hayati2017-06-26 20:48
107 kg voltam január 1-ém, ma reggel 91,9 voltam, de múlt héten volt kevesebb is. Mindig csak a hétfő reggelit írom be.
Kár volt azt a két hónapot kihagynom, de havi 4-5 kilót ha tudok folyamatosan tartani, nem leszek elégedetlen.
158 cm vagyok, mindenképpen 60 alá akarok menni. 53-57 lenne az igazi boldogság, de 60 alatt bármi jó.
(válasz dolcsy1989 432. hozzászólására)

433. dolcsy19892017-06-23 21:08
Beszerzem azt a vitamint. Muszaj figyelnem ra mert egy eve verszegenyseg es vitaminhiany miatt kihullott a hajam majdnem 75%a. Koszi a tippet😉
(válasz Ryana 431. hozzászólására)

432. dolcsy19892017-06-23 21:03
Igen figyelek mindenfele szenhidratot. Mielott a szamhoz erne barmi megnezem kaloriabazison. Ihen eleg visszatarto ereje van annak ha figyelsz mindent mielott megenned. Ott vezetek mindent.
Majd hetfon veszek tesztcsikot...kivancsi vagyok.
Nekem ma eleg hullamzo napom volt. Tobbnyire hulla faradt voltam es alig vonszoltam magam, de vannak feloras idoszakok amikor semmi bajom.
Nagyon szep eredmenyeket ertel el. Ugyes vagy nagyon😊
Mennyi van hatra?
Nekem le kellene tolnom vagy 25 30 kilot. Inkabb 30...abbol ha visszajon par akkor nem borul el az agyam.
Ma tapasztaltam a vizigenyt...soha nem voltam ilyen. Megittam vagy 2,5 liter vizet. Es csak vizet kivanok. Es erdekes hogy ha soman kaloriadeficittel dietaztam akkor mentek a kilok is de az volt a problemam h nem tudtam elmenni a legkissebbe. Most meg h figyelek h az a csokkentett kaloriamennyiseg mibol is all....hat eg es fold. Fantasztikus.
(válasz Hayati 430. hozzászólására)

431. Ryana2017-06-23 13:53
Én Multi-Pro vitamint szedek, ketogén diétán kívül is.
A kalóriát kb 1500-ra lőttem be, de ha a testsúlykg-ra számolt fehérje/ch/zsír arányok stimmelnek, akkor ez úgysem tud sokat fel-le ingadozni, kb konstans marad.
Az első három hetet néhány kezdő nagyon megszenvedi, én szerencsés voltam, nem okozott különösebb problémát, persze meg kell szokni, de kevés kellemetlen tünet jelentkezett. Tapasztaltam egy kis "eufóriát" is.

Sok helyen írják, hogy ketogén diéta alatt a legkevesebb az izomveszteség. Lehet, hogy a többi diétához képest kevesebb, de szerintem sajnos így is számottevő.

(Nem szívesen ketóznék most, mikor a kertecskémben érnek a gyümölcsök, inkább meghagyom a terméketlen hónapokra.)
(válasz dolcsy1989 429. hozzászólására)

430. Hayati2017-06-23 11:23
Szia,
nincs itt túl nagy élet sajnos, de a régi posztokból sokat lehet tanulni.
Én viszonylag új vagyok a témában, de elmondom, ahogy én csinálom.
A CH csökkentése volt az egyik legnagyobb nehézség nekem hiszen nem elég, hogy minden lisztes, cukros dolgot, krumplit, rizst mellőztem, de a paradicsomban, uborkában, zellerben, egyéb ártatlannak tűnő zöldségekben is elég magas a CH tartalom. Mármnt ahhoz, hogy ha némileg jól akarsz lakni vele.
Sose szerettem a zsíros kajákat, de megbarátkoztam velük.
A kalóriámat napi 1200-ra állítottam be, fehérje 60, zsír 100, CH 30; utóbbit igyekszem 20 körül tartani, de nem katasztrófa, ha megközelítem a 30-at.
Ezt nagyjából tudom tartani, átlagban mindegyiknek alatta vagyok.
Vettem Ketophan csíkot, időnként nézem, színesedik, de nem ellenőrizgetem magamat napi szinten.
Vitaminokat kb 2 hete szedek. Sörélesztőt, magnéziumot, D-vitamint, humin savat. Olvastam itt a káliumot is, akartam feliratni az orvossal, de lebeszélt róla. Árthat a szívnek és az összes többi vitamint sem szabad túlzásba vinni. Azt persze nem mondtam neki, milyen módon fogyok; meggyőződése, hogy a cukorra kapott gyógyszer is hozzájárul a fogyáshoz. Amit szintén nem mondtam neki, hogy hetek óta nem szedem.
Időnként este 8 kor már hulla vagyok, pedig 11 körül szoktam feküdni. Ez lehet a kúrától, de a melegtől is. Többet alszom, az biztos.
A kalóriagurun vezetem az adataimat, ami nem csak arra jó, hogy számolja és mutatja a napi/ heti egyéb tápanyag bevitelt, hanem nálam van egy olyan pszichikai hatása, hogy amit nem tudok meghatározni, mi az összetétele, miből mennyi lehet benne, azt nem eszem meg, mert nem tudom beírni.
Januárban kezdtem egy hasonló kúrát, 3 hónap alatt lement 10 kg, aztán lazsáltam egy kicsit. 1 kg jött vissza.
Május 22-én kezdtem a ketogént, 6 kg ment le azóta. Nekem még nagyon sok van vissza, nem is igazán akarok gyorsabban haladni. Meg nyilván ebben is lesznek stagnáló időszakok.
Ha 15 kg / fél évet tudom tartani, akkor elégedett leszek magammal.
Igyál nagyon sok vizet, ami amúgy is minden diéta része. Nem tudom, a ketótól van-e vagy a szervezet rászokik a vízre és hiányolja, de sokszor szomjas vagyok a sok ivás mellett is, ami pedig nem volt jellemző.
WC-t igyekezz munkába/bárhova indulás előtt elintézni, mert szerintem a sok zsír és víz nálam legalább is okozott kellemetlenségeket, amikor kettőt alig tudtam lépni, hogy időben odaérjek :P
Összességében szerintem lehet ezt sokáig csinálni, de fegyelem és kitartás kell ugyanúgy, mint bármi más módszerhez. (Ami bevallom, nekem sosem volt, de most mégis megy.)
(válasz dolcsy1989 429. hozzászólására)

429. dolcsy19892017-06-22 14:25
Sziasztok. Teljesen uj vagyok a temaban. En eppen ket napja vagyok ezen az etrenden es hulla vagyok tole. Tudom h normalis...ki is tartok mellette. Nekem a ket nap alatt volt csak zoldsegekbol es egyeb nem lisztes elelmiszerekbol szarmazo szenhidratom 20 g alatt. Ugy erzem h ez eddig jo is lesz, de vannak meg vakfoltok azert. Vegigolvastam az egesz forumot...nagyszeru infok vannak de van par kerdes amire szeretnek valaszt kapni ha tudtok segiteni:
Milyen vitaminokat szedjek? Ha tudtok konkretumokat is az lenne a franko.
Mennyire kell figyelni az elejen a kaloriabevitelre?
Mire szamithatok az elso par napban, hetben?
Koszonom ha valaszoltok.
Megjegyeznem hogy az olbasottak alapjan nagyon ugyesek vagytok es mindenkinek gratula az eredmenyeiert illetve a kitartasaiert.

428. Nünüke :)2017-06-06 07:18
Elég nehéz most mikor annyi gyümölcs van friss.Sajnos nem lehet de így legalabb ezzel eszem tele magam a csalónapon.Én 2 hetente tartok de nem egész nap csak déltől.Másnap annyira éhes vagyok hogy csak na!
A ketogén tesztet nekem 2 paradicsom meg egy nagy alma is is áthúzta...ugyan hamar visszaáll.Ettől még működik mert egy töredéke ch ba ez mint amit ez előtt ettem

427. Streamline12017-06-05 21:51
Sziasztok!!! Már kétszer próbáltam a ketót, de valamiért mindig abbahagytam, pedig működött. Csak nagyon türelmetlen vagyok, ami elég gáz. Most szeretnék fogyni 10-15 kg-ot (legalább) Reméelm, veletek sikerül majd :)

426. Hayati2017-06-02 21:30
Gyakorlatilag tömény zsír.
Megpróbálok még jobban elmenni ebbe az irányba.
(válasz Hupszka 425. hozzászólására)

425. Hupszka2017-06-02 15:17
Tojás, libamájpástétom, sonka, császár szalonna stb, es akkor semmi zöldség. Utána beálltam egy kényelmes 15-re, de ezen a heten mar 30-at eszek
(válasz Hayati 424. hozzászólására)

424. Hayati2017-06-02 14:04
Ezt az 5-10 szénhidrátot hogyan csinálod? Nekem alig elég a 30, sokszor túl is lépem, pedig semmi kenyér, semmi nasi.
(válasz Hupszka 420. hozzászólására)

423. Ardellina2017-06-02 12:50
köszönöm nektek :) kitartást és sok sikert kívánok, akinek még van hátra, megy az! :)

422. Hayati2017-06-02 10:52
Irigyellek, hogy már a végén vagy és gratulálok hozzá. Nekem még nagyon sok van.
Szerintem a CH-t fokozatosan picit vidd feljebb, de azért tartsd mindig alacsonyan.
A zsírt pedig csökkentsd, a fehérjét emeld.
(válasz Ardellina 419. hozzászólására)

421. Hupszka2017-06-02 06:10
szia, nem sokár én is abba szeretném hagyni mert készen vagyok.

én maradok alacsonyabb ch-n, ami azt jelenti hogy lenn tartom 100-120g-on, mérsékelt zsír (0,3g/tskg)és annyi fehérje ami kellhet (1,5g/tskg)az izomzatomnak, heti 2-3 edzésem van.

Vagy ciklikus ketogén heti töltéssel úgy, hogy nem feltétlen leszel kalóriadeficitben. És szombat vasárnap lehet enni mindent.

Sok módja lehet neki, csak maradj szinten tartóban. Én is kifogom kisérletezni magamnak, de az biztos, hogy évente 2 hónapra mindig előveszem a ketót majd, max nem fogyási céllal. Nagyon jó fegyver az esetleges rákos sejtek elpusztításában!
(válasz Ardellina 419. hozzászólására)

420. Hupszka2017-06-02 06:02
köszönöm a válaszokat, most egy kicsit jobban elkezdtem figyelni, volt egy napom mikor elég csehül éreztem magam, és arra tudok gondolni hogy ásványi anyagnak voltam híján.

1-2 hete azért már nem a szalámi meg a kolbász dominál, elmentem a jó zsírok irányába, bár eddig is törekedtem rá, hogy azokból vigyem be a java részét. Eszek én kolbászt, csak nem heccből, hanem mikor megkívánom, napi 10dkg avokádót eszek, meg 10dkg zöldséget. A ch-t felvittem 30-ra, mert volt hogy csak 5, 10 , 14 ment, a súlyom pedig heti 1,3-akat minimum lefele.
Most egy kicsit megakarom fogni, mert 7 hete csinálom, és 11kg minuszban vagyok, a célomhoz pedig csak 1-2kg hiányzik.

köszönöm aki válaszolt

419. Ardellina2017-06-01 16:49
sziasztok. van valakinek információja arról hogy hogyan kell abbahagyni a ketogén diétát? leadtam a 20 kg-ot amit le kellett, most már nem kell tovább fogynom, de nem tudom, hogy hogyan hagyjam abba úgy hogy ne jöjjenek vissza a kilók.. sok munkám van ebben, nem szeretném eltolni.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15