Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Hány éves kortól mondjuk azt, hogy valaki szépkorú? fórum

Hány éves kortól mondjuk azt, hogy valaki szépkorú? (tudásbázis kérdés)

24. Lávli
2019. nov. 8. 08:54
90
23. Banános Zselé (válaszként erre: 3. - 408020f45e)
2019. nov. 8. 08:21
agg 90 körül, öreg 70
2019. nov. 8. 08:16
30 felett
2019. nov. 8. 08:11
Na akkor mi is az igazság???
20. 5bcf1b7c01 (válaszként erre: 14. - 9892d65728)
2014. márc. 15. 15:25
A kor néha csupán adódik. Apukám 92. éves, a dédapám 97 évesen ment el. Ez így jött össze. Nem kívánságmûsor. Vagy egy bizonyos kor felett kötél, netalán leoltás?? :( Szomorú az a hozzáállás a társadalom részérôl, ahol a védtelent, a gyengét, az elesettet nem oltalmazzák, hanem lenézik, megvetik.
2014. márc. 9. 22:56

Bocsánat, nem szándékoztam zűrt kelteni részemről, egy meggondolkodtatatlan kijelentéssel tettem amit azóta meg is bántam.. rossz közérzet rossz gondolatokat szül.


Egyébként a mi (70-es 80-as évek szülöttei) nem számíthatnak magas átlagéletkorra az önpusztító életmód miatt. éppen ezért ragaszkodik mindenki annyira a fiatalságához. hiába a jó génállomány ami a lassú öregedésért felel de hajlamos egy tonna betegségre ami idő előtt elviszi..


De azért azt tartom továbbra is hogy a kor nem a tisztelet alapja, lehet egy 15 éves is értékes és lehet hogy egy 30 éves többet megél mint egy 80 éves. tehát itt nem a letöltött évek száma számít hanem annak minőségi megléte szerintem. Tisztelem a hozzám közelállókat, és persze egy alapvető tiszteletet megszavazok mindenkinek akiket nem ismerek DE a tisztelet akár egy selyemszál és bár nagyon sokat elbír, főleg ha már kötegbe fogod, ám egyetlen rossz mozdulat és azonnal elszakad ha túl erősen húzzák.

2014. márc. 9. 19:36

Úgy látom, nagyon eldurvult a helyzet. Sajnálom, hogy ilyen indulatokat kavart a kérdésem. Azt még jobban,hogy -nyilván tapasztalatból, de ilyen negatív hozzászólások születtek.

Japánban pl. örömmel öregednek az emberek, mert az öregséggel tekintélyük lesz a családban. Adnak a véleményére, kikérik tapasztalt tanácsát.

Kár, hogy minél inkább nyugat felé haladunk, annál nagyobb szégyen megöregedni, annál inkább félnek az emberek az öregségtől. Mindenki fiatal akar maradni, mert úgy tűnik, hogy csak a fiataloknak van jövőjük. -és valóban úgy látom, hogy lehet valaki akármilyen magasan kvalifikált, ha nyugdíjba vonul, leírják és úgy kezelik, mintha magához való esze se lenne. Nem értem miért tételezik fel valakiről, hogy ha nyugdíjba megy, egyúttal egyik napról a másikra szellemileg leépült- ahogy írta valaki "pisiszagú" és a társadalom legalja lesz? Nem értem, hogy lesz egy ember, egyik napról a másikra értéktelen selejt mások szemében? De egyúttal azt sem értem, miért gondolja valaki magáról, hogy értékesebb, csupán azért, mert az éveinek a száma kevesebb, mint pl. 60?!

Sok kérdés felmerült bennem, de ezek már nem ennek a fórumnak a kérdései.


Visszatérve az eredeti kérdésemhez, az jutott eszembe, hogy vajon hányan lesznek, a mostani vitatkozók között, akik elérik a szépkort? Mert az vitathatatlan, hogy az aggkor vagy szépkor a mai rohanó életmódunk mellett, sokaknak csak álom.

Hiába adott esetleg genetikailag a hosszú élet lehetősége, ha az önpusztító életmód a stressz ezt felülírja.

Köszönöm a válaszokat.

17. 25800e2d09 (válaszként erre: 15. - 9892d65728)
2014. márc. 9. 08:35

Szerintem vegyél szemüveget bogaram és óvassad meg mégegyszer mit írtam.... de ha az értelmezéssel baj van akkor segítek várjál. (Lassan írom hátha nem tudsz gyorsan olvasni)


Szóval, azokat, kortól nemtől függetlenül, akik átgázolnak az embereken, önzők és azt hiszik mindent megtehetnek azokat nem tisztelem. Azt az öregasszonyt aki szándékosan elémvág biciklivel pedig látja hogy jövök gátlás nélkül ledudálom az útról . DE, most jön a fordulat, ha és amennyiben látom az esélyét hogy érdemes foglalkozni az emberrel (és megnyugtatlak barátom ez a többség) azzal törődöm. Nagyszüleim már nincsenek, apukámat ápoljuk együtt anyuval és nap mint nap lebeg a fejünk felett az elkerülhetetlen. De ebből nem éreztet semmit csak a szeretetünket és ezt meg is kapja. Még egy apróság, 'nyuggerotthonban' dolgoztam és szerettek mert viszont szerettem őket. Nem érdekelt ha fél lába volt mert az EMBERT néztem. Szóval kicsillag ha nem látsz a sorok közé ne ítélj hogy ne ítéltess. Puszcsika :-)

16. 9892d65728 (válaszként erre: 13. - 25800e2d09)
2014. márc. 9. 06:55

ajaj, most nézem ki is vagy...elvileg nő..jééézusom!...


bocsánatot kérek az előző írásért, mert nálad ez fölé megy..

15. 9892d65728 (válaszként erre: 13. - 25800e2d09)
2014. márc. 9. 06:50

igen, ez jó megszólítás..

gondolom otthon, mikor beszélgettek, valami ilyen stílus lehet..az öregek pedig kussolnak a húgyszagú szobájukban. kijönni azért nem mernek, mert vakaki mindig rájukkiabál, hogy vén szaros, még élsz? ....és ha azt rebegi a reszkető hangján, hogy édes fiam, olyan éhesek vagyunk, akkor az a válasz, menjetek zabálni a nyuggerotthonba, a többi koporsószökevény közé!

amikor a piacon botorkálnak az öregek, maguk után húzva a lehetetlen kiskocsiaikat, mindenhol csak útban vannak, mert bámészkodnak, -(ahelyett, hogy nézegetnék farkasréten az urnahelyeket)-azok egyszerűen a szarházi, nyuggerező unokájuknak vásárolnak, és próbálják a legjobbat venni a legolcsóbban.., nekik már idő kell a döntéshez, nem úgy mint az ifjú titánnak, aki a koporsószökevénytől elvett pénzből könyedén veszi le a polcról a megszokott vegyigyümit..


ez az élet babolcsai néni!

14. 9892d65728 (válaszként erre: 10. - 5bcf1b7c01)
2014. márc. 9. 06:38

akkor sosem fogja megtudni, milyen szar érzés megalázott, leértékelt, statisztikailag eltartottnak lenni...


ezért erőlködnek a szépkorú kifejezéssel, hogy a mézesmadzagról ne látszódjon a coki...


azért az sem mindegy, hogy hogy' nem éri meg...kimaradjon mindenből, amit az evolúció a barkácsműhelyében kitalált? nehogymá' kimaradjon abból, hogy évekig pelenkázzák, vagy kemterápiárara jár reménytelenül, illetve a szerettei csak a maradékot vetik oda étel gyanánt, miközben agyonfagyva üldögél egy hideg nyárikonyhában úgy, hogy az alkesz fia már rég elverte a nyugdíját...no és őt is...

nos azért jólenne, ha a nyuggerező ezeket az apró finomságokat megtapasztalná...(mint szépkorú)

13. 25800e2d09 (válaszként erre: 10. - 5bcf1b7c01)
2014. márc. 8. 22:01

amikor az a kedves idős nyugdíjas majd felrúg a boltban vagy az utcán azokat nem nyuggerezem.. a koporsószökevény sokkal kifejezőbb.. a kor nem alapja a tiszteletnek, azt ki is kell ám érdemelni...


és csak hogy hozzászóljak én 90 évről tudtam eddig, de lehet változott

12. 91c956613e (válaszként erre: 10. - 5bcf1b7c01)
2014. márc. 8. 20:24
Ez rossz kívánság!
2014. márc. 8. 15:15

Ahány oldal, annyiféle besorolást olvastam.

Van, ahol a 35 évesre azt írja, hogy a középkor kezdete. (?!) Fura!

Köszönöm a válaszokat!:)

10. 5bcf1b7c01 (válaszként erre: 9. - 9892d65728)
2014. márc. 8. 15:11
Aki egy idôs, nyugdíjas embert lenyuggerez, azt kívánnám neki, hogy ô ne érje meg ezt a "nyugger" kort!
2014. márc. 8. 15:03

igen, 80-tól szépkorú...

...bár a politika minden nyugdíjasra igyekszik ráragasztani ezt a bókot, azzal a hátsó szándékkel, hogy a szóban benne van a szép...és attól mindenki meghatódik(hogy finom legyek)

persze jobban hangzik, mint a nyugger.


:-(

2014. márc. 8. 14:40
2014. márc. 8. 14:12
80 tól szépkorú, és 90 felett aggkorú.
6. 408020f45e (válaszként erre: 5. - Globus)
2014. márc. 8. 13:27
Igen. Ezt én is olvastam:)
2014. márc. 8. 13:07
A Kormány 90 év fölött jutalmazza a szépkorúakat.
2014. márc. 8. 13:03
90 talán
2014. márc. 8. 13:03

Sőt, országonként is más a kategória. Nálunk mikortól mondjuk azt, hogy valaki szépkorú?

80 vagy 90 évtől?

Ki az agg, az öregkorú, stb?

2014. márc. 8. 13:01
Ahány írást olvasok, mindenütt mást írnak.
2014. márc. 8. 13:01
Ki tudja, hogy hány éves kortól mondjuk azt, hogy valaki szépkorú?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook