Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mese / prózamondó versenyre ötletek fórum

Mese / prózamondó versenyre ötletek (beszélgetős fórum)


2014. jan. 28. 09:42

Ha még nem késő...


Az én lányom idén a Játékmackó című mesével nyert. Aranyos, párbeszédes, jól hangsúlyozható :)

6. fagyii (válaszként erre: 5. - Fagyii)
2014. jan. 27. 21:20
Jaj, most nézem, ebből ki van hagyva egy kis rész...
2014. jan. 27. 21:18

Csiri, a boszorkány


[link]


Itt a "Nulladik fejezet" belőle, ami ugyan elég rövidke, én elsős koromban (óó, de rég) versenyeztem vele.

De az egész könyv nagyon aranyos. :)

4. Rentila (válaszként erre: 2. - Vadvackor)
2014. jan. 27. 16:57
Nagyon szépen köszönöm az ötletet!
2014. jan. 27. 16:57

A graffalló


[link]

2. vadvackor (válaszként erre: 1. - Rentila)
2014. jan. 27. 16:53

Hárs László: Nem leszek az unokád

Nekem annak idején külön könyvben volt meg, és a lányom is aból a kötetből választott részletet versenyre. Most rákerestem, és Buci királyfi összes meséje címen adták ki, abból egyok mese a Nem leszek az unokád. A stílusa aranyos, korosztályban is stimmel, és jól lehet játszani a hanggal, meg nem is túl ismert. Próbálj meg egy könyvtári keresést, hátha megtalálod a kötetet, én még nézelődök a neten. Sok sikert a kislánynak :-)

2014. jan. 27. 16:20

Sziasztok,


Harmadik osztályos kislányomnak keresek mesemondó/ prózamondó versenyre tréfás, jól hangsúlyozható mesét vagy prózát.

Az előző években Benedek Elek Csalimese és a Szilvásgombóc című mesével nyert.

A magyar Tanítónéni az idén modernebb művet javasol.

Egyenlőre nincs ötletem mit mondhatna. Van valakinek mese vagy próza ötlete? Sajnos hadilábon állok a tréfás prózákkal... Itthon van néhány Janikovszky Éva könyv, de nem az igazi, úgy érzem.

Nagyon köszönök minden javaslatot, ha tud vki korban hozzá illó sikeres művet, még megpróbálom megszerezni.

Nagyon szépen köszönöm a segítséget!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook