Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Segítség, vásárlásfüggő vagyok?! fórum

Segítség, vásárlásfüggő vagyok?! (beszélgetős fórum)

19. minerva65 (válaszként erre: 18. - 40163fd81d)
2010. jan. 21. 22:36
Csatlakozom!
2010. jan. 21. 22:06
én meg antishoppingfóbiában szenvedek,brrrrr
2010. jan. 21. 22:04
Minket ra szoktatnak a sporlasra az autobiztositas duplajara nott ugyan ugy a parkolasi jegy a nyugdijt pedig bekell osztani.
2010. jan. 21. 14:10

5+1 tipp, hogyan állj ellen a kényszeres vásárlásnak


1. Amikor csak lehet, készpénzzel, és ne kártyával fizess!

2. Vásárlás előtt készíts listát a szükséges dolgokról – csak azt vedd meg, ami rajta van!

3. Mielőtt belevetnéd magad a leárazásokba, határozd meg, mennyi pénzt akarsz elkölteni!

4. Kirakat nézegetés? Rendben, de csakis zárás után!

5. Ne menj egyedül vásárolni! Kérj meg valakit, aki ismeri a gyengeségedet, hogy kísérjen el.

6. Ne kísértsd az ördögöt! Szabadulj meg az áruházak reklámújságjaitól!

2010. jan. 11. 14:26
A vasarlas is betegseg,mondjuk azt szinte mindenem megvan nincs szuksegem mar semmire/ruha dolgokra ertem es lakas diszitesi textiliakra/na de azert kapok helyeket ahol ellehet kolteni a penzt/nem szorom/ma voltam Nagybanyan a Real marketben elso dolgom a folyoiratos stand utana a haztarsaigepek reszlege innen a pekaruk es a hus reszlet ,150 lejt koltottem el igaz ebbol tobb mint egy hetig van mit fogyaszunk.
14. a6cd9cfa0c (válaszként erre: 13. - A9e1c02a7b)
2009. okt. 21. 18:36
szaisztok. uhh, hát ismerős. Nálam ez más miatt van így. még egyetemre járok 27 éves fejjel és mindig csak az a pénzem van amit ösztöndíjat kapok... minden hónapban már alig várom, mert addigra vagy 600 dolgot kitalálok és ilynekor kb 2 nap alatt elmegy a pénz :( szóval Nálam ez azért van - szerintem, mert akkor azt érzem, hogy ez az Én pénzem, végülis Én dolgoztam meg érte (tanulmányi ösztöndíj) és ez olyan jó. aztán a hónap fennmaradő 28 napjában pedig csak arra költök amire muszáj. dehát Én is nő vagyok, szeretem a szép dolgokat :)
2008. dec. 22. 12:12

Az tuti, hogy valami hiánypótlás. Nálam is így van. Pedig nincs olyan túl sok pénzem, mégis... akármikor elindulok itthonról, mindig muszáj venni valamit. Tudat alatt elinduláskor már azon gondolkodom, mit kéne venni. Ráadásul a főtéren lakunk, úgyhogy útba esik minden bolt.


Én sem mondom, hogy csak ez érdekel, de nagyon fel tud dobni.

2008. dec. 4. 13:52
Sajnos én nem, mert nekem nincs annyi lovettám, hogy függjek.
2008. máj. 30. 16:51
Szerintem csak akkor lennél igazi függő, ha kizárólag ez boldogítana, semmi más, és adósságba is vernéd magad, csak hogy megvehesd a kinézett cuccot. Olvastam a cicás írásaid, téged nem csak a vásárlás boldogít, hanem nagyon sok más is. Egyszerűen csak nő vagy. A kolléganőimmel mi is gyakran 'kirándulunk' a piacos turikba, pusztán az 'élvezetért'. Azért jó, hogy együtt megyünk, mert a felesleges dolgok vásárlásáról lebeszéljük egymást. Ha gondolod, próbáld ki.
2008. máj. 30. 15:45

Ha rossz a kedvem,én is vásárolni szoktam menni és utána, mint ha kicseréltek volna.

De ezért nem érzem magam vásárlásfüggönek,csak egyszerűen jól esik és megnyugtat.

9. 4a44daf233 (válaszként erre: 5. - 4ab67f870d)
2008. máj. 28. 17:20

Szia!

Két hete jöttem rá hogy én is azért vásárolgatok mert rosszkedvem van,unatkozok,anyu hiányzik meg stb. És én is még azért is halmozom fel a dolgokat mert ikor gyerek voltam nekem sem volt egy deka ruhám sem. Most meg aztán néha túlzásba is viszem. Pl. volt egy mayo mellényem aztán rájöttem hogy már megvan két éve és sajnálom nehogy tönkre menjen , ezért vettem egyet a teszveszen meg egyet a butikban. na hát ez aztán túlzás de még idejében rájöttem. Most már elsem merek ithonról menni mert félek tőle hogy meglátok valami tuti cuccot és akkor meg fáj a szívem hogy nem vehetem meg. Egyébként én is ilyen duplavásárlós vagyok. Én is féltem a szép dolgaimat és nem is adom oda senkinek sem. Mindenért úgy ragaszkodom mintha az életem függene tőle. Másokat elnézem hogy vezs egy tuti cuccot és mindenhová abban jár és nyúzza amíg tart. én az ilyen dolgaimat csak akkor veszem fel amikor olyan alkalom van. Igaz elkanyarodtam de én is vásárlásfüggő lettem. Egyedül éreztem magam és azt hittem ez a megoldás. Most meg alig van pénzünk. Vááá hát ez nagyon rossz dolog


Viszont nemtudom te hogy vagy vele én ha kinézek valamit ami megtetszik és nem veszem meg akkor tuti nem kapok olyan jó cuccot mint amilyet akkor kinéztem magamnak.:)) :((

2008. márc. 26. 19:20
Hű, írtam egy hosszú választ, azután a gépem azt a pillanatot választotta, hogy frissítse a Firefoxot:-( Elszállt az egész. Mindegy, szóval dióhéjban: nekem is volt ilyen hajas periódusom de a barátom kigyógyított:-)
2008. márc. 26. 18:48
Én ha rosszkedvem van mindíg csinálok vmit a hajammal. Gyakran festem vagy vágom. A hajmosás meg volt hogy naponta akár kétszer is volt, mpedig semmi szükség rá. Ezt szeretem csinálni csak már kicsit kényszeres. A húgom haját is már teljesen lenyírtam. Anyám mindíg mondja hogy mostmár nvövesztehetnénk neki egy kicsit, de valamivel le kell foglalnom magam. sosem tanulok, pedig kéne. Mostanában rákaptam erre a Hoxa oldalra is.
2008. márc. 26. 18:46
Kolibri, a 4 neked ment:-)
2008. márc. 26. 18:46
Power, most hogy így írod, inkább felhalmozó vagyok. Tudod, gyerekkoromban nagyon szegények voltunk, és néha volt csak olyan holmim, ami igazán kedves volt, legtöbbször, amire telt. Általában mindig azzal történt valami, amit imádtam. Ezért szokásommá vált, hogy mindenből kettőt vagy többet veszek... Mert lehet, hogy történik vele valami... Vagy később nem telik majd rá...
2008. márc. 26. 18:43
Hát én élből sem viszek sok pénzt, mert nincs:-( Ezért turiba járok, nagyrészt. Tudod, mindegy, mit veszek, hajcsatot, kabátot, bármit - szóval mindegy az érték - csak vegyek valamit... Amúgy hasonlóan jól érzem magam, ha fotózok, vagy dolgozhatok - szerintem pontosan ez a baj, hogy mivel alkalmi munkáim vannak (nem elég gyakran), nagyon ráérek. És igazából azt hiszem, a munka hiányzik, vagy a munkáért kapott elismerés? Kész pszichó, ezért vagyok kíváncsi más véleményekre...
2008. márc. 26. 18:39

Szia!

Ha nem kontrollalod a dolgot, akkor akar az is lehet belole szerintem. Ha tudsz, probalj meg valami mast is talalni, amitol jobb kedved lehet. Vagy ha vasarolni mesz, ne vigyel magaddal sok penzt, sem pedig bankkartyat.

2008. márc. 26. 18:37
Manapság négy féle vásárlót különböztetnek meg a piackutatók. Az egyik az aki felhalmozza a cuccokat, mert egyszer úgyis szükség lesz rá,egy másikaz aki az akciókat vadássza, kompenzációs vásárlónak hívják azt aki apropóból vásárol. Vagy azért mert jó történt vele, vagy azért mert valami rossz és ezt ellensúlyozza, és van aki csak azt vásárol ami éppen kell. szerintem te a kompenzációs katba tartozol.
2008. márc. 26. 18:33
Nemrégiben rájöttem, a legjobb hangulatjavító számomra a vásárlás. Ha veszek valamit = jókedv. Lehet, hogy ez már kényszerbetegség?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook